Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

iOS 9.2 beta + Siri στα Ελληνικά;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
331 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2015 - 10:57

Πολύ κακό για το τίποτα.
Εντάξει έγινε μια βιαστική δημοσίευση μιας πληροφορίας χωρίς να διασταυρωθεί προηγουμένως.
Δεν είναι σπάνιο στα τεχνολογικά blogs.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι κάποιοι από άλλα blogs....... προσπαθούν να το κάνουν τεράστιο για δικούς τους λόγους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/11/2015 - 11:14

Πολύ κακό για το τίποτα.
Εντάξει έγινε μια βιαστική δημοσίευση μιας πληροφορίας χωρίς να διασταυρωθεί προηγουμένως.
Δεν είναι σπάνιο στα τεχνολογικά blogs.
Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι κάποιοι από άλλα blogs....... προσπαθούν να το κάνουν τεράστιο για δικούς τους λόγους.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ολοι αυτοι να φυγουνε! Να πανε αλλου :P

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 01/11/2015 - 11:14


#153   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 01/11/2015 - 11:26

Λες και ήρθε η συντέλεια του κόσμου
Πνιγόμαστε σε μια κουτάλια νερου δυστυχώς.


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: vkouk, 01/11/2015 - 11:26


#154   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/11/2015 - 12:01

Λες και ήρθε η συντέλεια του κόσμου
Πνιγόμαστε σε μια κουτάλια νερου δυστυχώς.
Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk


Πεστα ρε billy. Ελεος με την χαζομαρα. Τζαμπα κοντρα για το τιποτα
Καλημερα

#155   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 01/11/2015 - 12:02

Καλημερα Βαγγέλαρα
Λες και άμα δεν έχει ελληνικό Siri δεν θα το αγοράσουμε όπως κάνουμε καιρό τωρα


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: vkouk, 01/11/2015 - 12:02


#156   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2015 - 12:27

η κουβέντα δεν γίνεται για την κόντρα, γίνεται για την έγκυρη πληροφόρηση. Το θέμα είναι οτι το site συνεχίζει να ισχυρίζεται το δημοσίευμα του επικαλούμενο internal πληροφόρηση( ; ) κλπ, και αυτό για μένα είναι προβληματικό. 

Τέλος πάντων, δεν είναι η πρώτη φορά που το iphonehellas δημοσιεύει βλακείες στην πρώτη του σελίδα αλλά οκ! Άνθρωποι τα γράφουν όλα αυτά και κρίνονται απο τους αναγνώστες τους.

Αυτά απο έναν σχετικά παλιό χρήστη του φόρουμ ο οποίος έχει πάρει αρκετές πληροφορίες απο δω για πολλά.


Τελευταία επεξεργασία από: homodigital, 01/11/2015 - 12:28


#157   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2015 - 12:38

Παιδια... δεν ξερω τι λετε εσεις και απο που ο Admin βρηκε αυτες τις βασιμες πληροφοριες που ισχυριζεται πως βρηκε, παντω εγω πιστευω πως ειναι αληθεια....

 

iPhone 6 iOS 9.1, ενεργοποιησα την Siri απο τις ρυθμισεις και βιαστηκα να πατησω το home button για να μιλησω στην Siri αγγλικα.... και μου απαντησε "I dont speak that language just yet"...παω πισω και τι να δω.....η γλωσσα ηταν λευκη..πως να το εξηγησω..κενη! (Null)!

 

η γενικη γλωσσα του κινητου ηταν ελληνικα, οποτε υποθετω θα προσπαθησε να μπει κ η Siri στα ελληνικα απλα ειναι In Development και καποιο μικρο Bug δεν το πεταξε στα αγγλικα και το πηγε στα ελληνικα-Null που ουσιαστικα λειπουν...



#158   panosha

panosha

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@panosha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2015 - 13:14

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι κάποιοι από άλλα blogs....... προσπαθούν να το κάνουν τεράστιο για δικούς τους λόγους.

Δηλαδή εσένα αυτό σου έκανε εντύπωση! Άσε μας ρε Κώστα. Δε βαρέθηκες ακόμα τα παραμύθια στην ηλικία σου;

#159   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 01/11/2015 - 13:23

Παιδια... δεν ξερω τι λετε εσεις και απο που ο Admin βρηκε αυτες τις βασιμες πληροφοριες που ισχυριζεται πως βρηκε, παντω εγω πιστευω πως ειναι αληθεια....

iPhone 6 iOS 9.1, ενεργοποιησα την Siri απο τις ρυθμισεις και βιαστηκα να πατησω το home button για να μιλησω στην Siri αγγλικα.... και μου απαντησε "I dont speak that language just yet"...παω πισω και τι να δω.....η γλωσσα ηταν λευκη..πως να το εξηγησω..κενη! (Null)!

η γενικη γλωσσα του κινητου ηταν ελληνικα, οποτε υποθετω θα προσπαθησε να μπει κ η Siri στα ελληνικα απλα ειναι In Development και καποιο μικρο Bug δεν το πεταξε στα αγγλικα και το πηγε στα ελληνικα-Null που ουσιαστικα λειπουν...


Η Γλώσσα του κινητου δεν έχει σχέση με τη γλώσσα που χρησιμοποιεί η Siri. Απλό bug ήταν από τα πολλά που έχουμε ξαναδεί.

Έγραφε Null όπως λές, όχι Ελληνικά Null, άρα μπορεί να κατάλαβε Ελληνικά, Πακιστανικά, Βουλγάρικα, Αλβανικά ή οποιαδήποτε άλλη γλώσσα που δεν υποστηρίζει.


Σε κάθε περίπτωση, όλοι πιστεύουμε οτι στην apple δοκιμάζουν γενικά τα Ελληνικά στη Siri, αυτό το οποιο προσωπικά με "ενοχλεί" (και φαντάζομαι και όσους έθιξαν το θέμα) είναι το γεγονός πως μια πληροφορία που έχει διαψευσθεί (Ελληνικά στην 9.2 b1) συνεχίζει να διαδίδεται αλλάζοντας μορφές (τα γράφει το μέλος panosha απο πάνω).

Προς τους υπόλοιπους τωρα, που μας λέτε ότι δεν σας ενδιαφέρουν αν και πότε θα μπούν Ελληνικά στη Siri και πως έτσι και αλλιώς θα αγοράσετε iPhone. Το θέμα που συζητάμε (και τσακωνόμαστε αν θέλετε) δεν είναι το αν θέλουμε ή οχι Ελληνικά, αλλά το πως μπορούμε να προστατέψουμε τόσο το forum από το να εκτίθεται χωρίς λογο, όσο και τα μέλη που μπαίνουν για πρώτη φορά εδω για να δουν μια πληροφορία.

Γιατι αν ένας ανθρωπος μπει και δεί οτι η Siri στην 9.2 b1 έχει Ελληνικά (ακόμα και αν μιλάμε για "internal beta" της 9.2) θα καταλάβει ότι στην 9.2 θα έρθουν τα Ελληνικά. Όταν κάνει την αναβάθμιση και δει όμως ότι τίποτα από αυτά δεν είναι αλήθεια, δώστε μου ένα λόγο που θα μπεί πάλι να διαβάσει την οποιαδήποτε είδηση. Και δεν μιλάμε για εμάς τα τακτικά μέλη που ξερουμε κατα πόσο είναι αξιόπιστο το φόρουμ, αλλά μιλάμε για άτομα που μπαίνουν μια στο τοσο να δουν μια είδηση και που δεν ασχολούνται με beta , developer beta, public beta, "internal" beta.

Καλό μήνα σε όλους.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#160   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2015 - 13:37

Εγώ 2 μέρες τώρα δε μπορώ να κοιμηθώ.

 

Αυτό το τεράστιο ερώτημα είναι συνέχεια στο κεφάλι μου. Ο μεγάλος αυτός προβληματισμός.

 

SIRI ΣΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#161   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2015 - 14:29

Εγώ 2 μέρες τώρα δε μπορώ να κοιμηθώ.

 

Αυτό το τεράστιο ερώτημα είναι συνέχεια στο κεφάλι μου. Ο μεγάλος αυτός προβληματισμός.

 

SIRI ΣΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Δεν είναι κακό που δεν καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλάμε 



#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2015 - 14:32

Δεν είναι κακό που δεν καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλάμε 

Δεν είναι κακό που 11 σελίδες τώρα το 'χετε κάνει λύσσα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2015 - 15:50

Κατα τη γνώμη μου αρκούν όσα ειπώθηκαν μεχρι τωρα... Το μέλλον θα δείξει τα λαθη κ τα σωστά... Το σίγουρο ειναι οτι ολοι θελουμε να μιλάει η Siri συντομα τα ελληνικά... :)

#164   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2015 - 16:38

Γιατι αν ένας ανθρωπος μπει και δεί οτι η Siri στην 9.2 b1 έχει Ελληνικά (ακόμα και αν μιλάμε για "internal beta" της 9.2) θα καταλάβει ότι στην 9.2 θα έρθουν τα Ελληνικά. Όταν κάνει την αναβάθμιση και δει όμως ότι τίποτα από αυτά δεν είναι αλήθεια, δώστε μου ένα λόγο που θα μπεί πάλι να διαβάσει την οποιαδήποτε είδηση. Και δεν μιλάμε για εμάς τα τακτικά μέλη που ξερουμε κατα πόσο είναι αξιόπιστο το φόρουμ, αλλά μιλάμε για άτομα που μπαίνουν μια στο τοσο να δουν μια είδηση και που δεν ασχολούνται με beta , developer beta, public beta, "internal" beta.

Καλό μήνα σε όλους.

Εγω θυμαμαι ειχανε ανακαλυψει οτι σε μια Beta iOS 5.x.x η 6x.x ειχαν βρει οτι τα wallpapers θα μπορουν να γυριζουν με το Gyroscope, το οποιο ηταν απιστευτα καλο, και για καποιο λογο η μαμα Apple το εβγαλε στην τελικη εκδοση.... οποτε και αληθεια να ηταν το Post του Hellas, γι αυτους που δεν ειναι τοσο "καμενοι" οσο εμεις οι υπολοιποι, αμα η εταιρια το αφαιρουσε στο τελικο Build, θα το περνουσαν για ψεμα το αρθρο.... εγω πιστευω παντως ειμαστε κοντα... καλο μηνα μαγκες!



#165   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 01/11/2015 - 17:21

περιμένετε εσείς να δείτε ελληνικά στο siri....    -_-



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες