Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

COSMOTE ! ! !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 10:04

Καλημερα,

 

Μερες τωρα ( απο την εναρξη του συμβολαιου) συνεχης ταλαιπωρια απο το δικτυο Cosmote.

Μη εγγυροτητα πληροφοριων - προσφορων. Ενα χαλασμενο τηλεφωνο μεταξυ του καταναλωτη και της εταιριας.

Αναγκασμο πληρωμης 2ης συσκευης ''full σημα'' επειδη δεν εχει σημα μελος της οικογενοιας στο σπιτι του (2ο σπιτι)αρρωστος καρδιακος αναγκασμενος να βγαινει στο μπαλκονι μεσα στον χειμωνα για να μιλησει!

Αφαιρουμενο ποσο 140ευρω (εναντι ''επιδοτουμενης συσκευης'' Full Sima) για αγορα συσκευης.

Ειχα 450ευρω επιδοτηση που θα μπορουσα να παω στα 590 αν δεν μου διναν την συσκευη ''δωρεαν'' που μονο δωρεαν δεν ηταν.Και δεν κανει και την δουλεια της πολλες φορες χανονται κλησεις μεσα στο σπιτι.

Το αποκορυφωμα οταν κουραστηκα και συνδεθηκα στο τμημα ακυρωσεων για να διακοψω τις γραμμες που εχω στο ονομα μου (μολις 20ημερες λειτουργιας)Τους ειπα τα προβλημματα μου και μου εδωσαν επιδοτηση συσκευης το ποσο που προανεφερα,ΔΩΡΕΑΝ το 1ο παγιο.Και αναβαθμιση του προγραμματος ''προς ολους 45'' σε ''plus 45'' με λιγοτερα λεφτα τελικη τιμη.

 

Και με καλουν σημερα λεγοντας οτι δεν ισχυει το 1ο δωρεαν παγιο,οτι δεν ειναι καταγεγραμενο στο συστημα τους.Πώς μπορω να κινηθω για να μην πληρωσω τα 135 ευρω που μου ειχανε πει οτι θα ειναι δωρεαν ο 1ος μηνας?Δεν εχω προβλημα(μεγαλο) να τα πληρωσω αλλα οταν λενε ετσι και μετα στο αναιρουν ..

Ειναι σαν να μου κανουν προσφορα για να κατσω στο δικτυο τους και μετα μου αφαιρουν ενα μερος της προσφορας λεγοντας ''δεν ειναι κατι τετοιο στο συστημα μας καταχωρημενο''Απατεωνες που κοροιδευουν τον κοσμο 

Παραπλανηση τελειως

Πώς μπορω να κινηθω;Eχετε καμια ιδεα??

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 11:36

Συγνωμη για το 2πλο ποστ αλλα δεν με αφηνε να κανω edit.

 

 

Μου ειχε πει απο 18μηνη σε 24μηνη δεσμευση για να παρω το ποσο των 265 (plus 65) 

 οπως ενημερωθηκα τωρα εγω που καλεσα στο τμημα ακυρωσεων εχει καταχωρηθει επιδοτηση συσκευης 265ευρω (plus 65) και 180περιπου ευρω (Plus 45) Για δεσμευση μεχρι το 2019!!!!!!!!!!!!!!

Ο καθε λογικος ανθρωπος με ή χωρις το τοσο χαμηλο επιδοτουμενο ποσο δεν θα εκανε συμβαση τηλεφωνου 4χρονια!

 

Πώς μπορω να κινηθω? Χωρις την υπογραφη μου ουτε προφορικα,ουτε να μου το αναφερουν, με δεσμευσαν μεχρι το 2019.

 

Μου ειπε 24μηνη δεσμευση και με χρεωσε ουτε εγω ξερω ποσους μηνες..

Δεν ειναι παρανομο αυτο????????!!! :huh:


Τελευταία επεξεργασία από: iTodo, 30/10/2015 - 11:38


#3   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 30/10/2015 - 12:56

Συγνωμη για το 2πλο ποστ αλλα δεν με αφηνε να κανω edit.

 

 

Μου ειχε πει απο 18μηνη σε 24μηνη δεσμευση για να παρω το ποσο των 265 (plus 65) 

 οπως ενημερωθηκα τωρα εγω που καλεσα στο τμημα ακυρωσεων εχει καταχωρηθει επιδοτηση συσκευης 265ευρω (plus 65) και 180περιπου ευρω (Plus 45) Για δεσμευση μεχρι το 2019!!!!!!!!!!!!!!

Ο καθε λογικος ανθρωπος με ή χωρις το τοσο χαμηλο επιδοτουμενο ποσο δεν θα εκανε συμβαση τηλεφωνου 4χρονια!

 

Πώς μπορω να κινηθω? Χωρις την υπογραφη μου ουτε προφορικα,ουτε να μου το αναφερουν, με δεσμευσαν μεχρι το 2019.

 

Μου ειπε 24μηνη δεσμευση και με χρεωσε ουτε εγω ξερω ποσους μηνες..

Δεν ειναι παρανομο αυτο :huh:? :huh:?!!! :huh:

 

Γίνε κακός.

Ζήτα τους την μαγνητοφώνηση της προφορικής "συμφωνίας".

Και απείλησέ τους ότι ετοιμάζεις ήδη καταγγελία και θα πας δικαστικά.

Πες τους να σε συνδέσουν με το τμήμα Retention.



#4   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 13:24

Στο τμημα retention τί να πω?Σκεφτομαι να ακυρωσω τα συμβολαια γιατι μου βγαλανε την Παναγια τοσες ημερες.Εκτος αν μου δωσουν καλυτερη προσφορα..

Υπαρχει καποιος παραγοντας βοηθειας οπως π.χ. που διαβασα σε ενα τοπικ στο φορουμ για την προστασια του καταναλωτη??

Ευχαριστω !!

 

Edited: η υπαλληλος που μου εκανε ολο αυτο το κακο δεν τα βγαζει περα και θα με καλεσει ο προισταμενος της μεχρι τις 15:00


Τελευταία επεξεργασία από: iTodo, 30/10/2015 - 13:27


#5   christos6380

christos6380

    iPH newbie

  • Pip
  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2015 - 15:16

Ζήτα την μαγνητοφωνημένη συνομιλία της "και καλά" συμφωνίας...Όλες αυτές ,θεωρητικά πάντα,ηχογραφούνται...



#6   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:09

Μου είπανε θα με καλέσει ο προϊστάμενος. όσο πήρε εσάς πήρε και εμένα.

#7   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:39

Τελικά το πρόβλημα με το σήμα λύθηκε ή θα λυθεί με καλύτερη προσφορά;

#8   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:57

Μπα δεν αλλάζει με τίποτα αυτό :P

#9   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 30/10/2015 - 17:30

Εμενα στον ΟΤΕ με χρέωσαν 4 ευρω καθε μηνα παραπανω για την τηλεόραση χωρις ειδοποίηση
Που να τους καούν τα γραφεία
Δεν ειναι τα λεφτα αλλα το γαμωτο που μερικοί απο εμάς θα πουν σιγα μωρε για δυο ευρω αλλα αν τα βάλεις κατω ειναι εκατομμύρια


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk

#10   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:39

Σε χρεώνουν και δεν σου λένε τίποτα πρέπει να δεις αναλυτικό λογαριασμό κλπ για να μπεις σε ...σιατικες διαδικασίες χωρίς να φταις εσύ..
Λαμόγια είναι κανόνια τους αξίζουν...φιλαράκι κανόνι 1000€ και επιδοτούμενη συσκευή αξίας 700+ (Galaxy s5 όταν κυκλοφόρησε) με 50€ δικιά του και έφυγε και ούτε τον ξανά ενόχλησαν

Τελευταία επεξεργασία από: iTodo, 30/10/2015 - 19:40


#11   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:41

Λαμόγια είναι κανόνια τους αξίζουν...φιλαράκι κανόνι 1000€ και επιδοτούμενη συσκευή αξίας 700+ (Galaxy s5 όταν κυκλοφόρησε) με 50€ δικιά του και έφυγε και ούτε τον ξανά ενόχλησαν

καλα πες του να περιμενει οσονουπω....


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#12   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:46

Χαχαχα!!!

#13   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:48

Χαχαχα!!!

Την πατησα εγω γι αυτο στο λεω


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#14   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 30/10/2015 - 19:51

Για πες να τον προετοιμάσω για χασούρα τρελή! Του στείλανε τον λογαριασμό με το 4ψηφιο ποσό εξόφλησης και από τότε τίποτα.Εφυγε με φορητότητα μάλιστα απορώ πώς τον άφησαν !

#15   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/10/2015 - 20:03

Για πες να τον προετοιμάσω για χασούρα τρελή! Του στείλανε τον λογαριασμό με το 4ψηφιο ποσό εξόφλησης και από τότε τίποτα.Εφυγε με φορητότητα μάλιστα απορώ πώς τον άφησαν !

θα του στειλουν εξωδικο για να κανει ρυθμιση πληρωμης σε 12 μηνες με ενα ποσο πχ αν χρωσταει 840 θα δινει 70 τον μηνα .
Μολις κλείσει τα 2 χρονια του ερχεται δηλαδη εγω εφυγα σεπτεμβρη του 2012 και μου ηρθε σεπτεμβρη του 2014 το εξωδικο.
Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες