Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με φόρτιση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   olfopoulo

olfopoulo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2015 - 22:20

Καλησπερα εμενα εχτες εκανε την αναβαθμιση ενας φιλος μου του εκανε και restart και μου το εδωσε απο εκεινη την ωρα δεν μου φορτιζει ενω εχτες πριν κανω αναβαθμιση και restart  μου φορτισε κανονικα! επισησ πηρα και φορτιστη καινουργιο!! και μου βγαζει εναν μηνυμα οτι '' το καλωδιο δεν ειναι αυθεντικο και πιθανον να μην λητουργει κανονικα! πηγα αλλαξα και μπαταρια και τα ιδια!! το πηγα στην vodafone δοκιμασανε τον φορτιστη μου και δουλευε κανονικα σε αλλα κινητα!! στην vodafone μου ειπαν οτι μαλλον παιζει καποια προβλημα με την καινουργια αναβαθμιση!! ξερει κανεις τπτ!! μεχρι χτες το κινητο φορτιζε κανονικοτατα μετα την αναβαθμιση τπτ.... δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα iphone  και δεν τα ξερω.... μπορω να επαναφερω το κινητο στο προηγουμενο update εχω το 9,1



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/11/2015 - 22:32

Δοκίμασε να το φορτίσεις με φορτιστή καλώδιο MFI ή αυθεντικά, μετά θα καταλάβεις αν φταίει η μπαταρία, για πρόβλημα αναβάθμισης μου φαίνεται περίεργο - σε δεύτερο χρόνο ξαναπέρασε την έκδοση..η όποια είναι;


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 24/11/2015 - 22:32


#3   olfopoulo

olfopoulo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2015 - 22:40

Πηρα σημερα καινουργιο φορτιστη αυθεντικο!! και αλλαξα και μπαταρια!! και μου βγαζει αυτο το μηνυμα ''

  • "Αυτό το καλώδιο ή αξεσουάρ δεν είναι πιστοποιημένο και ενδέχεται να μη λειτουργεί αξιόπιστα με αυτό το iPhone".


#4   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/11/2015 - 22:48

Πηρα σημερα καινουργιο φορτιστη αυθεντικο!! και αλλαξα και μπαταρια!! και μου βγαζει αυτο το μηνυμα ''

  • "Αυτό το καλώδιο ή αξεσουάρ δεν είναι πιστοποιημένο και ενδέχεται να μη λειτουργεί αξιόπιστα με αυτό το iPhone".

Το καλώδιο; Είναι οριντζινάλε; ή τουλάχιστον με πιστοποίηση;


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 24/11/2015 - 22:49


#5   olfopoulo

olfopoulo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2015 - 22:55

EINAI AΥΘΕΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE 24Ε ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ APPLE!! ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ IPHONE  ΚΑΙ ΦΟΡΤΙΖΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ UPDATE SE 9,1 ΦΟΡΤΙΖΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ <_<  <_<



#6   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/11/2015 - 23:08

κανε ενα hard reset κι αν δε πιασει κανε clean restore με dfu για σιγουρα, αν δε γινει τιποτα και μαυτα τοτε πας για θεμα μπαταριας ή hardware


Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 24/11/2015 - 23:09


#7   olfopoulo

olfopoulo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2015 - 23:14

ΤΙ ΕΙΝΙΑ ΤΟ HARD RESET?? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CLEAN RESTORE ME DFU?ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!



#8   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 24/11/2015 - 23:43

ΤΙ ΕΙΝΙΑ ΤΟ HARD RESET?? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CLEAN RESTORE ME DFU?ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!

Αρχικα κανε ενα hard reset κρατοντας πατημενα το on/off και το home button μεχρι να δεις το μηλο.



#9   olfopoulo

olfopoulo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/11/2015 - 23:56

τωρα εχει σβησει απο μπαταρια και δεν αναβει και δεν δεν φορτιζει......η πλακα ειναι οτι μεχρι χτεσ λητουργουσε κανονικοτατα και μετα το ρεσετ τπτ



#10   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/11/2015 - 00:20

Φιλε μου το dock φορτισης πρεπει να εχει προβλημα. Αυτο θελει αλλαγη αφου εχεις αλλαξει μπαταρια και καλωδιο






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες