Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν με ακούν με ανοιχτή ακρόαση! Αγορασμένο χθες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   elena16

elena16

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/11/2015 - 12:08


Καλημέρα επειδή θα τρελαθώ βοηθήστε με!!!
Χθες τ βράδι αγοράς από ένα μαγαζί ένα iPhone 6. Όλα καλά και όλα ωραία αλλά όταν με παίρνουν και βάζω ανοιχτή ακρόαση δε με ακούν!!! Από ηχογράφηση που έκανα με το μαγνητόφωνο δεν είχε θεμα. Πήρα στο μαγαζί τηλ και μου είπαν να πάρω στην info quest και ότι μάλλον θα γίνει αντικατάσταση!! Παίρνω στην ινφο και μου λένε ότι μόνο όταν το αγοράσεις από αυτούς γίνεται αυτό αλλιώς θα κάνουν σέρβις και θα δουν!!!βοηθηστε με! Τι να κάνω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2015 - 12:23

εκανες ενα reboot μπας και?... (home button και power button πατημενα μαζι μεχρι να φανει το μηλο στην οθονη)

αν δεν γινει κατι συνδεσου με itunes και κανε ενα restore.....αν και παλι δεν γινει κατι τοτε ... .  :(

Παντως περιεργο ακουγεται.


#3   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/11/2015 - 12:45

Καλημέρα επειδή θα τρελαθώ βοηθήστε με!!!
Χθες τ βράδι αγοράς από ένα μαγαζί ένα iPhone 6. Όλα καλά και όλα ωραία αλλά όταν με παίρνουν και βάζω ανοιχτή ακρόαση δε με ακούν!!! Από ηχογράφηση που έκανα με το μαγνητόφωνο δεν είχε θεμα. Πήρα στο μαγαζί τηλ και μου είπαν να πάρω στην info quest και ότι μάλλον θα γίνει αντικατάσταση!! Παίρνω στην ινφο και μου λένε ότι μόνο όταν το αγοράσεις από αυτούς γίνεται αυτό αλλιώς θα κάνουν σέρβις και θα δουν!!!βοηθηστε με! Τι να κάνω

φίλε μιλάμε για καινούργιο? Το μαγαζί που το πήρες δεν έχει DOA?



#4   manolisf

manolisf

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2015 - 14:37

Παιδιά κάτι άλλο συμβαίνει. Και μένα μου το κάνει σε 4s με ios 9.1. Το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά εφ' όσον στις κλήσεις χωρίς ανοιχτή ακρόαση ακούγομαι κανονικά.



#5   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/11/2015 - 14:56

Καλημέρα επειδή θα τρελαθώ βοηθήστε με!!!
Χθες τ βράδι αγοράς από ένα μαγαζί ένα iPhone 6. Όλα καλά και όλα ωραία αλλά όταν με παίρνουν και βάζω ανοιχτή ακρόαση δε με ακούν!!! Από ηχογράφηση που έκανα με το μαγνητόφωνο δεν είχε θεμα. Πήρα στο μαγαζί τηλ και μου είπαν να πάρω στην info quest και ότι μάλλον θα γίνει αντικατάσταση!! Παίρνω στην ινφο και μου λένε ότι μόνο όταν το αγοράσεις από αυτούς γίνεται αυτό αλλιώς θα κάνουν σέρβις και θα δουν!!!βοηθηστε με! Τι να κάνω


Άμα ΜΟΝΟ με ανοιχτή ακρόαση δεν σε ακούνε τότε το κινητό λειτουργικά δουλεύει σωστα... Μη πας να μπλέξεις με όλους αυτούς ... Το θέμα είναι στο software... Κάνε αυτό που Σου είπανε τα παιδιά και θα φτιάξει..! Με restore σίγουρα!


Στάλθηκε από iPhone 6S, μέσω Tapatalk.

#6   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/11/2015 - 15:31

Άμα ΜΟΝΟ με ανοιχτή ακρόαση δεν σε ακούνε τότε το κινητό λειτουργικά δουλεύει σωστα... Μη πας να μπλέξεις με όλους αυτούς ... Το θέμα είναι στο software... Κάνε αυτό που Σου είπανε τα παιδιά και θα φτιάξει..! Με restore σίγουρα!


Στάλθηκε από iPhone 6S, μέσω Tapatalk.

 iPhone-6 microphones

 

 

1 mic for when you are holding it up to your ear

 

1 mic for when in speakerphone mode (this ones level should be more sensitive then the first one)

 

1 mic on the for recording with the back cam (this direction would be aimed at what you record)

 

Δεν εχει ενα μικροφωνο μονο.εμενα στο 5αρι ειχε χαλασει το ενα και δεν δουλευε το σιρι οταν εκανα αναβαθμιση σε ιος 8

 

δοκιμασε ανοιχτη ακροαση με τα ακουστικα συνδεμενα.


Τελευταία επεξεργασία από: eftihis, 25/11/2015 - 15:33


#7   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/11/2015 - 15:56

Άμα ΜΟΝΟ με ανοιχτή ακρόαση δεν σε ακούνε τότε το κινητό λειτουργικά δουλεύει σωστα... Μη πας να μπλέξεις με όλους αυτούς ... Το θέμα είναι στο software... Κάνε αυτό που Σου είπανε τα παιδιά και θα φτιάξει..! Με restore σίγουρα!


Στάλθηκε από iPhone 6S, μέσω Tapatalk.

Φίλε μου καινούργια συσκευή σημαίνει δουλεύουν ¨ΟΛΑ, δεν έχει καμία σχέση το λογισμικό με το οτι δεν την ακούν σε ανοιχτή ακρόαση....υποθέτω πως και σε εφαρμογές όπως skype, facetime πάλι δεν θα την ακούνε. Εγω δε θα το άφηνα έτσι,,,εσυ αν λές δε βαρίεται τι να πώ, 700 ευρώ δε μου περισσεύουν.



#8   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/11/2015 - 16:06

Φίλε μου καινούργια συσκευή σημαίνει δουλεύουν ¨ΟΛΑ, δεν έχει καμία σχέση το λογισμικό με το οτι δεν την ακούν σε ανοιχτή ακρόαση....υποθέτω πως και σε εφαρμογές όπως skype, facetime πάλι δεν θα την ακούνε. Εγω δε θα το άφηνα έτσι,,,εσυ αν λές δε βαρίεται τι να πώ, 700 ευρώ δε μου περισσεύουν.


Δεν είπα δεν βαριέται.. Εγώ αν όπως λες έπαιρνα καινούργια συσκευή θα έκανα restore για να σιγουρευτώ ότι δεν είναι θέμα software... Για να μην μπλέξω με ανακατασκευασμένα, και με τον κάθε "τρόμπα" υπάλληλο πίσω από ένα γραφείο... Έχω ακούσει πολλά με τα ανακατασκευασμένα, ένα παιδί μέσα από το forum το άλλαξε 4 φορές και παλι είχε πρόβλημα.. Άμα ΔΕΝ έφτιαχνε τότε ναι, θα έκανα περαιτέρω ενέργειες.. Εκτός αν έχει DOA η κοπέλα, τότε να βιαστεί για να πάρει του κουτιού..


Στάλθηκε από iPhone 6S, μέσω Tapatalk.

#9   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 25/11/2015 - 17:23

απο την στιγμη που το πηρες ΧΘΕΣ... κανε ενα restore αν δεις οτι κανει παλι το ιδιο...απαιτησε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευη... ΟΧΙ ανακατασκευασμενη.



#10   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/12/2015 - 13:21

Παιδιά μόλις παρέλαβα από document ανακατασκευασμένο iPhone 6...άμα πάρω τηλ και βάλω ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε καθόλου...τι να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 03/12/2015 - 13:21


#11   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/12/2015 - 13:30

Το πισω μικροφωνο χρησιμοποιει η ανοιχτη ακροαση;



Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2015 - 14:50

Ναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/12/2015 - 15:40

Παιδιά μόλις παρέλαβα από document ανακατασκευασμένο iPhone 6...άμα πάρω τηλ και βάλω ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε καθόλου...τι να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

To πας πίσω απλα



#14   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/12/2015 - 15:41

Παιδια μην με βρισετε αλλα δεν ειχα βγαλει ακομα τις ζελατινες..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/12/2015 - 15:52

είναι θέμα software του 9.1 

 

κάτι που δεν αναφέρθηκε ποτε στο forum.... ήθελα να δω ποτε θα το καταλάβει κάποιο άτομο και θα ανοίξει topic...

 

apple.... γελαω....  :lol:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες