Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tempered glass και θηκη για 6s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
220 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/11/2015 - 12:06

Παιδια εχετε να προτεινετε κατι καλο απο τα κοινα μαγαζια μεχρι να ασχοληθω να ψαξω για κατι καλυτερο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/11/2015 - 12:35

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι μα ολοι στις θηκες του 6 εχουν κοτσαρει 6/6s



#3   Pvfgr

Pvfgr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 27/11/2015 - 12:56

Γιατι το 6s χωράει στο 80% απο της θήκες που κυκλοφορουν στην αγορά και είναι για το 6. 



#4   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/11/2015 - 13:15

αυτο δεν μπορω να το συνειδητοποιησω γιατι αν θεωρητικα χωραει ισα ισα στις ηδη υπαρχουσες θηκες του 6 τοτε απλα η καμερα θα εξεχει απο την θηκη. Αν η θηκη του 6 εχει προνοησει να προστατευει την καμερα τοτε με απλα μαθηματικα στην θηκη αυτη η καμερα του 6s εξεχει



#5   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/11/2015 - 13:42

αυτο δεν μπορω να το συνειδητοποιησω γιατι αν θεωρητικα χωραει ισα ισα στις ηδη υπαρχουσες θηκες του 6 τοτε απλα η καμερα θα εξεχει απο την θηκη. Αν η θηκη του 6 εχει προνοησει να προστατευει την καμερα τοτε με απλα μαθηματικα στην θηκη αυτη η καμερα του 6s εξεχει

γιατι να εξέχει; Δεν αλλάζει κάτι στο σημείο της κάμερας.

#6   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/11/2015 - 14:03

γιατι να εξέχει; Δεν αλλάζει κάτι στο σημείο της κάμερας.

Εστω x το παχος του δακτυλιου της καμερας, δηλαδη το ποσο εξεχει απο την πλατη.

 

Iphone 6: παχος 6.9mm => τελικο παχος: 6.9+x  (1)

 

Iphone 6s: παχος 7.1mm => τελικο παχος: 7.1+x  (2)

 

(1) ≠ (2)

 

Ακομα και σε περιπτωση που το παχος 6.9 και 7.1 ειναι υπολογισμενα με το παχος του δαχτυλιου τοτε παλι ειναι προφανες οτι υπαρχει διαφορα.

 

Αρα αφου η θηκη του 6 εχει προνοησει για την εξοχη της καμερας, στο 6s αυτοματα η ιδια θηκη δεν...


Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 27/11/2015 - 14:07


#7   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 27/11/2015 - 14:13

Το παχος της καμερας το μετρας απο την πλατη του τηλεφωνου, αρα δεν εχει αλλαξει κατι. Αν εξαιρεσεις τις εντελως ακαμπτες, εχουν περιθωριο να ανοιξουν 0.2mm για να χωρέσουν και τα 2 τηλεφωνα



#8   Pvfgr

Pvfgr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 27/11/2015 - 16:22

Μέχρι στιγμής μόνο κάποιες ultra thin για iPhone 6 εχώ δεί να μην κάνουν σε 6s, οσο για τη κάμερα δε νομίζω να έχει θέμα εκτως και αν δεν έχει καθόλου περιθώριο.



#9   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/11/2015 - 20:03

Εστω x το παχος του δακτυλιου της καμερας, δηλαδη το ποσο εξεχει απο την πλατη.

Iphone 6: παχος 6.9mm => τελικο παχος: 6.9+x (1)

Iphone 6s: παχος 7.1mm => τελικο παχος: 7.1+x (2)

(1) ≠ (2)

Ακομα και σε περιπτωση που το παχος 6.9 και 7.1 ειναι υπολογισμενα με το παχος του δαχτυλιου τοτε παλι ειναι προφανες οτι υπαρχει διαφορα.

Αρα αφου η θηκη του 6 εχει προνοησει για την εξοχη της καμερας, στο 6s αυτοματα η ιδια θηκη δεν...

το Πάχος της κάμερας δεν άλλαξε και το πάχος της θήκης επίσης. Άρα μια χαρά κανει. Οι υπολογισμοί σου ειναι λάθος. Δεν μετράει το συνολικό πάχος.

#10   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2015 - 22:06

Ποσοι εχετε γυμνα τα κινητα στην οθονη χωρις tempered glass ?παντα βαζω απο την αρχη και σημερα μετα απο ενα μηνα στο 6s plus μου εβγαλα το tempered glass ,δεν συγκρινεται η αισθηση της οθονης παιδες αλλα και παλι να εισαι με το φοβο μην σπασει η οθονη η στην καλυτερη να γεμισει γρατσουνιες εμφανεις κιολας !!


Sent from my iPhone 6s plus using Tapatalk

#11   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/11/2015 - 22:29

Ποσοι εχετε γυμνα τα κινητα στην οθονη χωρις tempered glass ?παντα βαζω απο την αρχη και σημερα μετα απο ενα μηνα στο 6s plus μου εβγαλα το tempered glass ,δεν συγκρινεται η αισθηση της οθονης παιδες αλλα και παλι να εισαι με το φοβο μην σπασει η οθονη η στην καλυτερη να γεμισει γρατσουνιες εμφανεις κιολας !!


Sent from my iPhone 6s plus using Tapatalk

εγω τα έχω γυμνά πάντα πλέον. Και να γρατζουνιστεί τι να κάνουμε; Συσκευή ειναι. :) προτιμώ την ωραία αίσθηση όταν το χρησιμοποιώ και ας έχει και μερικά γρατζουνιές. Άσε που δεν έχει πάθει ποτέ τίποτα καμία οθόνη μου. πληρώνω για το σχέδιο και την καλή αίσθηση της οθόνης και σίγουρα δεν θέλω να τα χάσω.

#12   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2015 - 22:31

εγω τα έχω γυμνά πάντα πλέον. Και να γρατζουνιστεί τι να κάνουμε; Συσκευή ειναι. :) προτιμώ την ωραία αίσθηση όταν το χρησιμοποιώ και ας έχει και μερικά γρατζουνιές. Άσε που δεν έχει πάθει ποτέ τίποτα καμία οθόνη μου. πληρώνω για το σχέδιο και την καλή αίσθηση της οθόνης και σίγουρα δεν θέλω να τα χάσω.

συμφωνω φιλε μ καιωτο βασικοτερο ειναι οτι το προσεχουμε και το δινουμε στον επομενο αθικτο σαν καινουργιο και ουσιαστικα δεν το χαιρεσαι το κινητο ...


Sent from my iPhone 6s plus using Tapatalk

#13   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/11/2015 - 22:37

συμφωνω φιλε μ καιωτο βασικοτερο ειναι οτι το προσεχουμε και το δινουμε στον επομενο αθικτο σαν καινουργιο και ουσιαστικα δεν το χαιρεσαι το κινητο ...


Sent from my iPhone 6s plus using Tapatalk

ακριβώς ετσι το σκέφτομαι και εγω. Αγοραζω ενα ακριβό και πανέμορφο για μένα κινητό για να του βάλω θήκη να το κάνω ακόμα πιο μεγάλο, άχαρο και άσχημο; (Η πλειοψηφία των θηκών ειναι απαράδεκτες για μένα). Πέρσι είχα βάλει body protector στο πίσω μέρος απλά για να ακουμπάει στο τραπέζι και να έχει καλύτερο grip. Αλλά φέτος παράτησα και αυτο και δεν έχω βάλει τίποτα. Άσε που το 6 το πούλησα στα ίδια λεφτά που πούλησα το 5s πέρυσι το οποίο ηταν καινούργιο γιατι μόλις ειχα πάρει refurbished. Όποτε ετσι και αλλιώς δεν τα κακομεταχειρίζομαι, τα χαίρομαι και δεν αγχωνομαι.. :)

#14   Pvfgr

Pvfgr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 27/11/2015 - 22:56

Θήκη και tempered glass τα αγοράζω πριν μου έρθει καλά καλά το κινητό  :rolleyes:



#15   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/12/2015 - 21:18

Το παχος της καμερας το μετρας απο την πλατη του τηλεφωνου, αρα δεν εχει αλλαξει κατι. Αν εξαιρεσεις τις εντελως ακαμπτες, εχουν περιθωριο να ανοιξουν 0.2mm για να χωρέσουν και τα 2 τηλεφωνα

βασιλη μήπως πουλάς κανα tempered glass για 6s που να καλύπτει όλη την οθόνη...Μου τη δίνουν που όλα είναι μικρότερα και φαίνεται το περίγραμμα τους

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες