Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ IPHONE 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/12/2015 - 01:57

Καλησπέρα! Έχω ζητήσει πρόσφατα τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοχος iphone6 το οποίο κ εμφάνισε προβληματα μετά την εγκατάσταση του iOS 9 και των μεταγενέστερων εκδόσεων. Μετά απο δίκη σας προτροπή καθώς κ του τεχνικού καταστήματος γνωστής εταιρίας απ´οπου και το αγόρασα έκανα restore και setup as new. Τα περισσότερα προβληματα δεν εμφανίζονται εκτός των παρακάτω που συνεχίζουν:
1. Η μπάρα αναζήτησης στην αριστερή οθόνη ( που προστέθηκε με το iOS 9 και έπειτα) ανεβαίνει μια σειρά προς τα επάνω μέσα στο σήμα της εταιρείας κινητής και την ένδειξης μπαταρίας τις περισσότερες φορές.
2. Κατα διαστήματα η συσκευη λειτουργεί απότομα πχ όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμογή αυτό γίνεται πιο γρήγορα κ απότομα σε σχέση με το συνηθισμένο και όταν κλειδώνω την οθόνη στιγμιαία ξανά ανάβει κ μετά σβήνει.
3. Όταν κάνω update σε ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές απο το App Store οι συγκεκριμένες εφαρμογές δεν γίνονται γκρι κατα την διάρκεια της αναβάθμισης καθώς κ μετά δεν εμφανίζουν τη γαλάζια κουκκίδα που δείχνει ότι έχει γίνει ενημέρωση στην εφαρμογή.Αντιθετως με iPad mini που χρησιμοποιώ στο οποίο συμβαίνουν τα παραπάνω όταν κάνω ενημέρωση σε εφαρμογές.
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτά τα προβληματα? Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/12/2015 - 06:47

Φιλε μου εφοσων δεν εκανες κατι με το restore και setup as new καλο θα ητανε να επικοινωνησεις με καποιο εξουσιοδοτημενο, γιατι ο τεχνικος γνωστης εταιριας απο οπου και αγορασες τη συσκευη μπορει να ειναι ασχετος αν δεν ειναι απο καποιο εξουσιοδοτημενο.

 

Θα σου προτεινα να επικοινωνησεις με infoquest, isystem η document και να τους πεις τα προβληματα που αντιμετωπιζεις η να περασεις απο κει αν εισαι κοντα σε καποιο και να τους δειξεις.



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2015 - 13:31

Καλησπέρα! Έχω ζητήσει πρόσφατα τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοχος iphone6 το οποίο κ εμφάνισε προβληματα μετά την εγκατάσταση του iOS 9 και των μεταγενέστερων εκδόσεων. Μετά απο δίκη σας προτροπή καθώς κ του τεχνικού καταστήματος γνωστής εταιρίας απ´οπου και το αγόρασα έκανα restore και setup as new. Τα περισσότερα προβληματα δεν εμφανίζονται εκτός των παρακάτω που συνεχίζουν:
1. Η μπάρα αναζήτησης στην αριστερή οθόνη ( που προστέθηκε με το iOS 9 και έπειτα) ανεβαίνει μια σειρά προς τα επάνω μέσα στο σήμα της εταιρείας κινητής και την ένδειξης μπαταρίας τις περισσότερες φορές.
2. Κατα διαστήματα η συσκευη λειτουργεί απότομα πχ όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμογή αυτό γίνεται πιο γρήγορα κ απότομα σε σχέση με το συνηθισμένο και όταν κλειδώνω την οθόνη στιγμιαία ξανά ανάβει κ μετά σβήνει.
3. Όταν κάνω update σε ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές απο το App Store οι συγκεκριμένες εφαρμογές δεν γίνονται γκρι κατα την διάρκεια της αναβάθμισης καθώς κ μετά δεν εμφανίζουν τη γαλάζια κουκκίδα που δείχνει ότι έχει γίνει ενημέρωση στην εφαρμογή.Αντιθετως με iPad mini που χρησιμοποιώ στο οποίο συμβαίνουν τα παραπάνω όταν κάνω ενημέρωση σε εφαρμογές.
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτά τα προβληματα? Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Το 1ο είναι Bug όπως και το θέμα με το κλείδωμα της οθόνης.

 

Οι εφαρμογές σου που δε γίνονται γκρί όπως λες, δε είναι πρόβλημα.

 

Σε ποιό iOS τώρα η συσκευή?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/12/2015 - 20:33

Καλησπέρα! Έχω ζητήσει πρόσφατα τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοχος iphone6 το οποίο κ εμφάνισε προβληματα μετά την εγκατάσταση του iOS 9 και των μεταγενέστερων εκδόσεων. Μετά απο δίκη σας προτροπή καθώς κ του τεχνικού καταστήματος γνωστής εταιρίας απ´οπου και το αγόρασα έκανα restore και setup as new. Τα περισσότερα προβληματα δεν εμφανίζονται εκτός των παρακάτω που συνεχίζουν:
1. Η μπάρα αναζήτησης στην αριστερή οθόνη ( που προστέθηκε με το iOS 9 και έπειτα) ανεβαίνει μια σειρά προς τα επάνω μέσα στο σήμα της εταιρείας κινητής και την ένδειξης μπαταρίας τις περισσότερες φορές.
2. Κατα διαστήματα η συσκευη λειτουργεί απότομα πχ όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμογή αυτό γίνεται πιο γρήγορα κ απότομα σε σχέση με το συνηθισμένο και όταν κλειδώνω την οθόνη στιγμιαία ξανά ανάβει κ μετά σβήνει.
3. Όταν κάνω update σε ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές απο το App Store οι συγκεκριμένες εφαρμογές δεν γίνονται γκρι κατα την διάρκεια της αναβάθμισης καθώς κ μετά δεν εμφανίζουν τη γαλάζια κουκκίδα που δείχνει ότι έχει γίνει ενημέρωση στην εφαρμογή.Αντιθετως με iPad mini που χρησιμοποιώ στο οποίο συμβαίνουν τα παραπάνω όταν κάνω ενημέρωση σε εφαρμογές.
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτά τα προβληματα? Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Οσον αφορά το δεύτερο ερώτημα το εχω πάθει και εγώ και ειδα και επαθα να καταλάβω τι φταίει...Εαν χρησιμοπειείς Assistive Touch να το απενεργοποιήσεις και κάνε ενα hard reset και να  δουλεύεις τη συσκευή ΜΟΝΟ με το home button ,είναι σφάλμα του IOS 9 και μετέπειτα...το κάνει και σε iphone 5 που εχουμε σπίτι



#5   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/12/2015 - 23:31

Καλησπέρα κ πάλι.....! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.....
Αυτή τη στιγμή έχω στη συσκευη ios9.1 nikosgnr.
Όντως χρησιμοποιώ το assistive touch pavlosdr.
Έχω την εντύπωση ότι η Apple έχει αρχίςει λίγο να το χάνει στη μετά Jobs εποχή......πολλά updates και μάλλον πρόχειρα.....αυτή η εντύπωση μου δίνεται όταν πρέπει να μην χρησιμοποιώ το assistive touch ή την οποιαδήποτε άλλη λειτουργία για να μην προκύπτουν bugs.....
Οπότε τι κάνουμε περιμένουμε το επόμενο update (αν και αυτό δεν είναι σαν τα προηγούμενα.....);;;;;
Να σημειώσω ότι λιγες ημέρες πριν είχα κάνει post για το αν κινδυνεύω να χάσω τις φωτο μου μετά το restore μιας κ τις ανέκτησα ενεργοποιώντας τη βιβλιοθήκη φωτο iCloud αλλά στην πορεία όταν απενεργοποίησα τη ρύθμιση ενημερώθηκα με email ότι σε 30 ημέρες θα διαγραφούν.....Τα αναφέρω όλα αυτά διότι στην ουσία το τελευταίο διάστημα το τηλ αντί να μου λύνει τα χέρια με ε ΕΙ σε ένα μόνιμο άγχος. Παλαιότερα δεν είχα αντιμετωπίσει ανάλογα προβληματα με προγενέστερες iOS συσκευές....
Ας ελπίσουμε ότι το 9.2 θα είναι εφάμιλλο του κύρους της Apple.........

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2015 - 23:36

Όταν το λειτουργικό αλλάζει και προστίθενται νέα και περισσότερα χαρακτηριστικά σε σχέση με πρίν, είναι λογικό να υπάρχουν και περισσότερα Bugs.

 

Δε μπορεί να συγκριθεί το iOS 9 με το iOS 5 π.χ.

 

Σκόπος είναι τα προβλήματα να λύνονται με τα Updates, Μιας και δε πρόκειται πλέον να σταματήσουν ποτέ.

 

Δεν έχει κάτι η συσκευή σου εν κατακλείδι. Περιμένεις την 9.2 τις επόμενες μέρες. Και εκεί ξανά με Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/12/2015 - 12:25

Συμφωνώ ότι είναι άσχημο να έχει bag το λειτουργικό αλλά ακόμα χειρότερο είναι να ΜΗΝ ξέρεις γιατί το κάνει .Εφαγα μια βδομάδα για να δω γιατί το παρουσιάζει . Έστειλα και ρεπόρτο στην Apple για αυτό το θέμα και σίγουρα υπάρχουν πολλοί χρήστες που δεν ξέρουν τον λόγο.
Αυτό με τις φωτό ότι σου στείλανε μήνυμα από την Apple ότι θα διαγραφούν οι φωτό σε 30 μέρες πρώτη φορά το ακούω , και εγώ τις στέλνω στο iCloud αλλά δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα και έχω απενεργοποιημένη την αποστολή φωτό

#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2015 - 12:38

Η προθεσμία των 30 ημερών μόνο σε περίπτωση που αποφασίσεις να απεν/ποιήσεις τη βιβλιοθήκη.

 

Έχεις ουσιαστικά 30 μέρες να τις πάρεις κάπου στο PC σου Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/12/2015 - 13:57

Δεν μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα ότι θα διαγραφούν από τη βιβλιοθήκη .Εγω ενεργοποιώ την βιβλιοθήκη φωτό iCloud μόνο όταν θέλω να στείλω φωτό και μόλις συγχρονιστούν την κλείνω .Και την κλείνω γιατί καμμία φορά είμαι σε κανένα άψυχο WIFI και θα παιδευεται η συσκευή να στέλνει κιόλας

#10   djblbilly

djblbilly

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/12/2015 - 21:55

gia sou file mou to idio 8ema exw k egw me ta update sto app store k exw to iphone 6s

kai ena allo 8ema einai otan pernw til me anoikti akroasi pou petaei to eikonidio entakseis xwris na to pataw



#11   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/12/2015 - 23:42

gia sou file mou to idio 8ema exw k egw me ta update sto app store k exw to iphone 6s
kai ena allo 8ema einai otan pernw til me anoikti akroasi pou petaei to eikonidio entakseis xwris na to pataw


Γράφε με ελληνικούς χαρακτηρες σε παρακαλώ.

Απαγορεύονται τα greekglish.


Sent from my iPhone 6S Plus 
Once You Go Mac You Never Go Back




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες