Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iOS 9.2 Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 21:22

H τελική της 9.3 θα κλείνει όλα τα προηγούμενα Exploit.

 

Ήδη απο τις Beta ξεκίνησε σιγά σιγά. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει με την 9.2.1.

Να σου πω. Παλαιότερα εποχή 2g/3g ήταν απαραίτητο το jailbreak. Ούτε βιντεοκάμερα είχαν, ούτε ελληνικά,ούτε αξιόλογο notification ούτε θέματα πίσω από τα εικονίδια. Εεεε ακούτε εσείς που φωνάζετε για το jailbreak παλιότερα δεν είχαμε εικόνα πίσω από τα εικονίδια.Το μόνο που βλέπαμε ήταν ένα φωτεινό μαύρο. Το jailbreak ερχόταν με quickpwn pwnagetool blackra1n limera1n να συμπληρώσει αυτά τα κενά.(Βέβαια τότε το jailbreak απαιτούσε και μια εξοικείωση καθώς ήθελε dfu λέξεις άγνωστες σήμερα για αρκετές καθότι το jailbreak το μετέτρεψαν για dummies. Μην πέσετε να με φάτε αρκετοί που το κάνουν το κάνουν και δεν ξέρουν και γιατί το κάνουν και τι προσφέρει απλώς το φοράνε όπως βάζουν και τις κάλτσες τους). Έκτοτε η apple έδωσε τα πάντα στο χρήστη από το iphone 4 και μετά. Καθιστώντας το jailbreak άχρηστο. Εαν παρατηρήσετε όλοι λίγο πολύ πλέον το παρατάνε το jailbreak όσοι θυμούνται τους comex chronic dev team musclenerd geohot. Θεωρώ πως οτι ήταν να δώσει η jailbreak σκηνή το έδωσε, τώρα η apple βελτιώνει και παρέχει μόνη της το λειτουργικό της. Σε ένα χρόνο από τώρα το jailbreak θα κλειστεί στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Κλείνοντας να πω όχι το κλασσικό που έλεγαν τα ξαδέρφια του Λι@κόπουλου πέρι γάτας και ποντικιών και οτι η apple το επιτρέπει και άλλες τέτοιες μπούρδες που πίστευα και εγώ μικρός.(1. γιατί αν το επέτρεπε δεν θα έκλεινε τα exploits 2. και η apple χάνει από την πειρατεία χρήματα και νομίζω οτι η apple δεν είναι φιλόπτωχο ταμείο). Το jailbreak άρχισε να ξεθωριάζει καιρός να προχωράμε παρακάτω γιατί πλέον ζεις και χωρίς αυτό. Για όσους παραπονιούνται υπάρχουν και τα android στο βάθος του γκισέ


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 19/01/2016 - 21:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 19/01/2016 - 21:27

Άντε γιατι ειμαι ακόμα στην 8.4 ελπίζω να το δώσουν αυτές τις μέρες στην 9.2.1 να φρεσκαριστεί και λιγο το τηλεφώνο τόσους μήνες χωρίς restore!! Αν και δεν εχει ανάγκη αλλα λέμε!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#78   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2016 - 21:49

Να σου πω. Παλαιότερα εποχή 2g/3g ήταν απαραίτητο το jailbreak. Ούτε βιντεοκάμερα είχαν, ούτε ελληνικά,ούτε αξιόλογο notification ούτε θέματα πίσω από τα εικονίδια. Εεεε ακούτε εσείς που φωνάζετε για το jailbreak παλιότερα δεν είχαμε εικόνα πίσω από τα εικονίδια.Το μόνο που βλέπαμε ήταν ένα φωτεινό μαύρο. Το jailbreak ερχόταν με quickpwn pwnagetool blackra1n limera1n να συμπληρώσει αυτά τα κενά.(Βέβαια τότε το jailbreak απαιτούσε και μια εξοικείωση καθώς ήθελε dfu λέξεις άγνωστες σήμερα για αρκετές καθότι το jailbreak το μετέτρεψαν για dummies. Μην πέσετε να με φάτε αρκετοί που το κάνουν το κάνουν και δεν ξέρουν και γιατί το κάνουν και τι προσφέρει απλώς το φοράνε όπως βάζουν και τις κάλτσες τους). Έκτοτε η apple έδωσε τα πάντα στο χρήστη από το iphone 4 και μετά. Καθιστώντας το jailbreak άχρηστο. Εαν παρατηρήσετε όλοι λίγο πολύ πλέον το παρατάνε το jailbreak όσοι θυμούνται τους comex chronic dev team musclenerd geohot. Θεωρώ πως οτι ήταν να δώσει η jailbreak σκηνή το έδωσε, τώρα η apple βελτιώνει και παρέχει μόνη της το λειτουργικό της. Σε ένα χρόνο από τώρα το jailbreak θα κλειστεί στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Κλείνοντας να πω όχι το κλασσικό που έλεγαν τα ξαδέρφια του Λι@κόπουλου πέρι γάτας και ποντικιών και οτι η apple το επιτρέπει και άλλες τέτοιες μπούρδες που πίστευα και εγώ μικρός.(1. γιατί αν το επέτρεπε δεν θα έκλεινε τα exploits 2. και η apple χάνει από την πειρατεία χρήματα και νομίζω οτι η apple δεν είναι φιλόπτωχο ταμείο). Το jailbreak άρχισε να ξεθωριάζει καιρός να προχωράμε παρακάτω γιατί πλέον ζεις και χωρίς αυτό. Για όσους παραπονιούνται υπάρχουν και τα android στο βάθος του γκισέ

Τα 'χω ζήσει όλα αυτά που αναφέρεις στην αρχή κάποια χρόνια πίσω και παρόλο τις αλλαγές που έχει δεχθεί το iOS τα τελευταία χρόνια, δε μπορώ να σκεφτώ τη συσκευή που κρατάω χωρίς.

 

Αυτά για το "χρονοντούλαπο", "τελείωσε" κτλ, τα ακούω απο εποχή iOS 5, φτάσαμε iOS 9. Επίσης η πειρατεία που αναφέρεις δεν έχει καμιά σχέση με το JB αυτό καθ' αυτό.

 

Να ξεθωριάζει? Στα δικά σου μάτια μόνο. Ο καθένας έτσι και αλλιώς τις επιλογές του κάνει.

 

Το JB ποτέ δεν ήταν κάτι υποχρεωτικό. Αν εσένα σε καλύπτει η συσκευή έτσι όπως είναι τελειώνει εκεί η κουβέντα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#79   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:04

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1453233712.024961.jpg   109,47KB   52 λήψεις
Αυτά δεν θα μου τα δώσει ποτέ η apple όσο και να τη γουσταρω. Jailbreak είναι αυτό. Δεν μιλάω βέβαια για πειρατικα από iOS 7 και μετά τα αγοράζω όλα από tweaks και apps στο appstore. Έχω ξεχάσει τι σημαίνει appsync αλλά το jailbreak δεν το αφήνω και δεν το βαριέμαι ποτέ


 6s plus 

#80   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:05

Να σου πω. Παλαιότερα εποχή 2g/3g ήταν απαραίτητο το jailbreak. Ούτε βιντεοκάμερα είχαν, ούτε ελληνικά,ούτε αξιόλογο notification ούτε θέματα πίσω από τα εικονίδια. Εεεε ακούτε εσείς που φωνάζετε για το jailbreak παλιότερα δεν είχαμε εικόνα πίσω από τα εικονίδια.Το μόνο που βλέπαμε ήταν ένα φωτεινό μαύρο. Το jailbreak ερχόταν με quickpwn pwnagetool blackra1n limera1n να συμπληρώσει αυτά τα κενά.(Βέβαια τότε το jailbreak απαιτούσε και μια εξοικείωση καθώς ήθελε dfu λέξεις άγνωστες σήμερα για αρκετές καθότι το jailbreak το μετέτρεψαν για dummies. Μην πέσετε να με φάτε αρκετοί που το κάνουν το κάνουν και δεν ξέρουν και γιατί το κάνουν και τι προσφέρει απλώς το φοράνε όπως βάζουν και τις κάλτσες τους). Έκτοτε η apple έδωσε τα πάντα στο χρήστη από το iphone 4 και μετά. Καθιστώντας το jailbreak άχρηστο. Εαν παρατηρήσετε όλοι λίγο πολύ πλέον το παρατάνε το jailbreak όσοι θυμούνται τους comex chronic dev team musclenerd geohot. Θεωρώ πως οτι ήταν να δώσει η jailbreak σκηνή το έδωσε, τώρα η apple βελτιώνει και παρέχει μόνη της το λειτουργικό της. Σε ένα χρόνο από τώρα το jailbreak θα κλειστεί στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Κλείνοντας να πω όχι το κλασσικό που έλεγαν τα ξαδέρφια του Λι@κόπουλου πέρι γάτας και ποντικιών και οτι η apple το επιτρέπει και άλλες τέτοιες μπούρδες που πίστευα και εγώ μικρός.(1. γιατί αν το επέτρεπε δεν θα έκλεινε τα exploits 2. και η apple χάνει από την πειρατεία χρήματα και νομίζω οτι η apple δεν είναι φιλόπτωχο ταμείο). Το jailbreak άρχισε να ξεθωριάζει καιρός να προχωράμε παρακάτω γιατί πλέον ζεις και χωρίς αυτό. Για όσους παραπονιούνται υπάρχουν και τα android στο βάθος του γκισέ


Τα 'χω ζήσει όλα αυτά που αναφέρεις στην αρχή κάποια χρόνια πίσω και παρόλο τις αλλαγές που έχει δεχθεί το iOS τα τελευταία χρόνια, δε μπορώ να σκεφτώ τη συσκευή που κρατάω χωρίς.

Αυτά για το "χρονοντούλαπο", "τελείωσε" κτλ, τα ακούω απο εποχή iOS 5, φτάσαμε iOS 9. Επίσης η πειρατεία που αναφέρεις δεν έχει καμιά σχέση με το JB αυτό καθ' αυτό.

Να ξεθωριάζει? Στα δικά σου μάτια μόνο. Ο καθένας έτσι και αλλιώς τις επιλογές του κάνει.

Το JB ποτέ δεν ήταν κάτι υποχρεωτικό. Αν εσένα σε καλύπτει η συσκευή έτσι όπως είναι τελειώνει εκεί η κουβέντα.


2 απόψεις διαμετρικά αντίθετες που παραθέτονται πολιτισμένα χωρίς ίχνος σαρκασμού ή αυταρχισμού.
Χαιρετίζω και τις δυο χωρίς να μπορώ ταυτόχρονα να κρύψω την αγάπη μου για το Jb.
Big things have small beginnings

#81   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:19

2 απόψεις διαμετρικά αντίθετες που παραθέτονται πολιτισμένα χωρίς ίχνος σαρκασμού ή αυταρχισμού.
Χαιρετίζω και τις δυο χωρίς να μπορώ ταυτόχρονα να κρύψω την αγάπη μου για το Jb.

Κάποια στιγμή πρέπει να οργανωθεί κάποια συνάντηση Θεσσαλονίκη Αθήνα.

Εμένα το μόνο που μου έλειψε είναι το caller id και πραγματικά δεν τα λυπάμαι όσα έδωσα για ifile airblue και τα λοιπά έκανα τότε το κομμάτι μου. Αυτό που με πίκρανε στο jailbreak ήταν η αυτονομία. Με 6 tweaks το έστηνα (voicemailblock, ένα ακόμα που σβήναμε τις κλήσεις στο πλαι, barrel, airblue ifile k caller id) και η μπαταρία εξαφανιζόταν, όχι πως και τώρα δεν εξαντλείται αλλά γιατί να την μειώνουμε κ άλλο για να δείξει πιο ωραίο?

 

Πάντως Νίκο πρέπει να το παραδεχτείς πως κάποτε τα jailbreak έβγαιναν μέσα σε 1 εβδομάδα το θυμάσαι και το θυμάμαι από εκεί και πέρα(μετά το geohot) σταμάτησε η κοινότητα να ασχολείται κατ εμέ πάντα


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 19/01/2016 - 22:22


#82   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:44

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1453236337.198312.jpg   169,44KB   70 λήψεις
Αν προσέξεις κάποια πράγματα δεν έχεις πρόβλημα ούτε μπαταρίας ! Εγώ δεν έχω παράπονο κανένα και έχω και πολλά tweaks


 6s plus 

Τελευταία επεξεργασία από: parex, 19/01/2016 - 22:45


#83   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:46

Κάποια στιγμή πρέπει να οργανωθεί κάποια συνάντηση Θεσσαλονίκη Αθήνα.
Εμένα το μόνο που μου έλειψε είναι το caller id και πραγματικά δεν τα λυπάμαι όσα έδωσα για ifile airblue και τα λοιπά έκανα τότε το κομμάτι μου. Αυτό που με πίκρανε στο jailbreak ήταν η αυτονομία. Με 6 tweaks το έστηνα (voicemailblock, ένα ακόμα που σβήναμε τις κλήσεις στο πλαι, barrel, airblue ifile k caller id) και η μπαταρία εξαφανιζόταν, όχι πως και τώρα δεν εξαντλείται αλλά γιατί να την μειώνουμε κ άλλο για να δείξει πιο ωραίο?

Πάντως Νίκο πρέπει να το παραδεχτείς πως κάποτε τα jailbreak έβγαιναν μέσα σε 1 εβδομάδα το θυμάσαι και το θυμάμαι από εκεί και πέρα(μετά το geohot) σταμάτησε η κοινότητα να ασχολείται κατ εμέ πάντα

δεν θυμαμαι ποτε στα τοσα χρονια που κανω jailbreak τις συσκευες μου να ειχα θεμα με την μπαταρια..

#84   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:55

Πάντως Νίκο πρέπει να το παραδεχτείς πως κάποτε τα jailbreak έβγαιναν μέσα σε 1 εβδομάδα το θυμάσαι και το θυμάμαι από εκεί και πέρα(μετά το geohot) σταμάτησε η κοινότητα να ασχολείται κατ εμέ πάντα

Απο που προκύπτει οτι σταμάτησε?

 

Απο την εποχή του "Γιωργάκη" μέχρι και σήμερα, η κοινότητα του JB γιγαντώθηκε κυριολεκτικά.

 

Το λειτουργικό τότε ήταν στα πρώτα του βήματα, αρκετά πιο απλοποιημένο και τα κενά ασφαλείας αρκετά, συνεπώς το JB ήταν θέμα ωρών.

 

Πλέον η Apple έμαθε απο τους κύριους πιο πάνω, κλείνει τρύπες, όμως υπάρχουν περισσότερες ομάδες λόγω Κίνας που ασχολούνται.

 

Θα σου θυμίσω πως για την 8.3/8.4 δόθηκε μέσα σε κάποια λεπτά, όταν για το iOS 6 περιμέναμε μέχρι τον Φεβρουάριο.

 

Και δεν ήταν όπως τώρα που έχει δοθεί κάτι πιο πρίν.. (9.0.x)

 

Εν ολίγοις, καλώς ή κακώς το JB δε θα σταματήσει ποτέ. Είναι αρκετά μεγάλη πηγή $$$ για να πεθάνει.. Aπλώς και εδώ είναι θέμα επιλογής. Πάντα ήταν.

 

Plot Twist: Για τη μπαταρία που αναφέρεις και τη κατανάλωση, λόγω JB είχα και έχω καλύτερη κατανάλωση (SmartClose).. Μαγικό?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#85   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:00

Λετε να εχουμε εξελιξεις με το jb της 9.2.1 ακομα και σημερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#86   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/01/2016 - 02:39

Αμα την δωσουν πρωτα ο θεος!! Πηστευεις οτι πρεπει να την κατεβασω στο 4s? η θα σέρνεται ? ευχαριστω

εαν εχεις παει μεχρι 9.2 και παει καλα γιατι οχι απο οτι βλεπω δεν εχει μεγαλες διαφορες με την 9.2!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#87   haritos14

haritos14

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2016 - 01:35

Κοιταξτε τη βρηκα δειτε το βιντεο

 

http://pangu8.com/921.html



#88   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/01/2016 - 01:38

Κοιταξτε τη βρηκα δειτε το βιντεο

http://pangu8.com/921.html

Ναι υπαρχει μια φημη που λεει το jb θα βγει απο την Taig. Αυτο παντως που λεει να εγκαταστησεις το cydia δεν ειναι jb.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#89   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/01/2016 - 01:50

Απο που προκύπτει οτι σταμάτησε?

Απο την εποχή του "Γιωργάκη" μέχρι και σήμερα, η κοινότητα του JB γιγαντώθηκε κυριολεκτικά.

Το λειτουργικό τότε ήταν στα πρώτα του βήματα, αρκετά πιο απλοποιημένο και τα κενά ασφαλείας αρκετά, συνεπώς το JB ήταν θέμα ωρών.

Πλέον η Apple έμαθε απο τους κύριους πιο πάνω, κλείνει τρύπες, όμως υπάρχουν περισσότερες ομάδες λόγω Κίνας που ασχολούνται.

Θα σου θυμίσω πως για την 8.3/8.4 δόθηκε μέσα σε κάποια λεπτά, όταν για το iOS 6 περιμέναμε μέχρι τον Φεβρουάριο.

Και δεν ήταν όπως τώρα που έχει δοθεί κάτι πιο πρίν.. (9.0.x)

Εν ολίγοις, καλώς ή κακώς το JB δε θα σταματήσει ποτέ. Είναι αρκετά μεγάλη πηγή $$$ για να πεθάνει.. Aπλώς και εδώ είναι θέμα επιλογής. Πάντα ήταν.

Plot Twist: Για τη μπαταρία που αναφέρεις και τη κατανάλωση, λόγω JB είχα και έχω καλύτερη κατανάλωση (SmartClose).. Μαγικό?


Συνδιάσε το SmartClose με τα 2GB Ram του 6S και έχεις σωστό multitasking πια (επιτέλους).

Δυστυχώς στο 1gb μετα απο ώρα και ανοιγμα εφαρμογών αρχιζαν τα force close στο background και τελικά το tweak δεν έκανε πάντα τη δουλειά του.

Στο κομμάτι της μπαταρίας εκανε καλο, αλλά στο multitasking εχανε δυστυχώς, αφού αναγκαζόταν να κάνει reload.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#90   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 24/01/2016 - 05:29

Λενε οτι αφου η apple υπογραφει την 9.2 και υπαρχει ενα θεμα με τα κολληματα της 9.2.1 θα βγει στην 9.2 jailbreak. Λετε να κανουμε downgrade στην 9.2 καλου κακου;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες