Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPhone 6/S/PLUS Original Leather VS Silicone Case


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Apple iPhone 6/S/PLUS Original Leather VS Silicone Case (96 μέλη έχουν ψηφίσει)

Ποια θήκη προτιμάτε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/12/2015 - 19:48

Σαν το καλο κρασί ειναι οι θήκες της Apple :P
Space grey με μαύρη θήκη ειναι ωραίο, το midnight blue ταιριάζει στα λευκά πιστευω!

Ναι όντως! Ήθελα πέρσι να αγοράσω και την Red Leather Case αλλά ευτυχώς με σταμάτησαν τα παιδιά από εδώ. 

Αυτή που θέλω να αγοράσω είναι την Sadle Brown Leather Case που είναι στο ποιο καφέ από την περσινή Brown Leather Case που ερχόταν στο σοκολατί κάπως...

Πιστεύω ότι στο White/Gold iPhone 6 της γυναίκας μου θα κάθετε πολύ όμορφα Sadle Brown Leather Case. Η μαύρη πάντως που φοράει τώρα δεν είναι τόσο όμορφη στο White/Gold... 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/12/2015 - 19:54

Δεν δείχνει το λευκό με μαύρη θήκη! Η καφε πρεπει να ειναι τέλεια μετα απο χρήση!! Παρε την καφε και βγαλε φωτογραφια :D

#18   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/12/2015 - 19:57

Δεν δείχνει το λευκό με μαύρη θήκη! Η καφε πρεπει να ειναι τέλεια μετα απο χρήση!! Παρε την καφε και βγαλε φωτογραφια :D

χμ... θα δούμε κάτι μπορεί να γίνει με λίγη καλή θέληση... Για την ώρα έχω στρέψει άλλου την προσοχή μου :D   


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 14/12/2015 - 19:57

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#19   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/12/2015 - 20:36

Έχω και τις δυο,για το 6ς+ η σιλικόνης γλιστράει παρα πολύ! Η δερματινη απλα τελεια και επιτελους μυρίζει και δέρμα ! 



#20   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/12/2015 - 21:22

Σημερα πηρα και τη δερματινη για το 6s plus...

Πιο ωραια υφη απ τη σιλικονης αλλα η σιλικονης δε γλυστραει...Την πιανεις πολυ καλυτερα...

Ισως το μετανιωσα και λιγο.Βγαζει πιο κυριλα η δερματινη στο χερι αλλα μεχρι εκει.Απο κει και περα απο αποψη καθημερινης ευχρηστιας νομιζω η σιλικονης ειναι καλυτερη.

#21   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/12/2015 - 22:20

το χρώμα στη σιλικόνη παραμένει αμετάβλητο στο χρόνο, αν έχεις και ρολόι το συνδυάζεις ακριβώς με το ίδιο χρώμα. η αίσθηση που προσφέρει είναι πιο απαλή από αυτή του δέρματος σχεδόν βελούδινη. πιο καλή προστασία και ομορφιά. μπορείς και την καθαρίζεις εύκολα.

το δέρμα αλλάζει χρώμα σε σύντομο χρονικό διάστημα όχι από την παλαίωση αλλά από την βρωμιά των χεριών τον ίδρωτα μας και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.

δεν καθαρίζετε με τίποτα. έχει πολλά μικρόβια και αν είσαι πατέρας δεν θα ήθελες να πέσει στα χέρια του παιδιού σου.

είχα την τύχη να ξεκινήσω με δερμάτινες και να καταλήξω μόνο σε θήκες σιλικόνης.

μακριά από τις δερμάτινες.. κυριολεκτικά. εκτός και αν την αλλάζεις κάθε βδομάδα.



#22   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/12/2015 - 01:18

χμ... θα δούμε κάτι μπορεί να γίνει με λίγη καλή θέληση... Για την ώρα έχω στρέψει άλλου την προσοχή μου :D   

Τι καλο θα παρεις;!



#23   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 15/12/2015 - 01:32

Τι καλο θα παρεις;!

Πρόσφατα αντικατέστησα το παλιό μου Mac Book Air λόγο ότι είχε θέμα η κάρτα γραφικών. Ήτανε τότε η φουρνιά που έβγαινε με την nVidia 9300 256MB που είχανε πολλά θέματα η εν λόγο κάρτα όχι μόνο σε Mac αλλά και σε άλλες εταιρίες που βάζανε αυτήν την κάρτα γραφικών. 

 

Εν πάση περίπτωση, σκεφτόμουν πραγματικά να πάρω το iPad Pro με το Keybord με την προοπτική να έχει OSX το iPad Pro. E ξενέρωσα όταν είδα ένα τέτοιο μηχάνημα να φοράει iOS και έτσι το απέρριψα και είπα να ξανά πάρω Mac Book Air. Πήρα αυτό εδώ http://store.istorm....128gb-2721.html και με 131 ευρώ για να το κάνω 8 GB. Τώρα ψάχνω διάφανο cover να είναι λεπτό να καλύπτει το πληκτρολόγιο. Και ένα προστατευτικό εάν υπάρχει για από κάτω και το πάνω καπάκι του laptop.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#24   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/12/2015 - 01:36

Πρόσφατα αντικατέστησα το παλιό μου Mac Book Air λόγο ότι είχε θέμα η κάρτα γραφικών. Ήτανε τότε η φουρνιά που έβγαινε με την nVidia 9300 256MB που είχανε πολλά θέματα η εν λόγο κάρτα όχι μόνο σε Mac αλλά και σε άλλες εταιρίες που βάζανε αυτήν την κάρτα γραφικών. 

 

Εν πάση περίπτωση, σκεφτόμουν πραγματικά να πάρω το iPad Pro με το Keybord με την προοπτική να έχει OSX το iPad Pro. E ξενέρωσα όταν είδα ένα τέτοιο μηχάνημα να φοράει iOS και έτσι το απέρριψα και είπα να ξανά πάρω Mac Book Air. Πήρα αυτό εδώ http://store.istorm....128gb-2721.html και με 131 ευρώ για να το κάνω 8 GB. Τώρα ψάχνω διάφανο cover να είναι λεπτό να καλύπτει το πληκτρολόγιο. Και ένα προστατευτικό εάν υπάρχει για από κάτω και το πάνω καπάκι του laptop.

 

 

Με γεια!! Για προστετευτικα δες στα τα lucky skins και τα icarbon! 



#25   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 15/12/2015 - 01:37

Με γεια!! Για προστετευτικα δες στα τα lucky skins και τα icarbon! 

Να είσαι καλά! έχεις κανένα λίνκ από αυτά; 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#26   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2015 - 11:42

Είναι τελικά καθαρά υποκειμενικό. 

 

Επίσης, πιστεύω οτι είναι θέμα συνήθειας. Κάποιος που από την πρώτη στιγμή χρησιμοποιήσει τη μια, δύσκολα θα αλλάξει στην άλλη...

 

Εγώ τουλάχιστον αυτό ένιωσα, από την αρχή πήρα δερμάτινη και μετά όσες φορές δοκίμασα να αγοράσω σιλικόνης, μετά από 2-3 μέρες το είχα ήδη μετανιώσει...



#27   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/12/2015 - 12:08

Η olive brown παιδιά βγήκε καλή;;;εννοώ αν λερωνεται εύκολα βασικά...επίσης το δέρμα τους γενικά είναι καλής ποιότητας;;Ξεφτίζει ή με τον καιρό παλιώνει σαν vintage look ??

#28   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2015 - 12:42

Εγω πέρσι τέλη Δεκέμβρη πήρα το 6plus και μαζί και την κόκκινη δερμάτινη θήκη.φοβερη θήκη η οποία έμοιαζε έτσι Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1450175646.754048.jpg   375,15KB   49 λήψεις

Και τελικά κατάντησε έτσι

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1450175884.757789.jpg   575,47KB   50 λήψεις

Τωρα πήρα την silicone midnight blue 6s plus
Πολυ ωραία αίσθηση στο χέρι,σαν βελούδο.
Οριακά πιο premium η δερμάτινη αλλα ειναι θήκες με ημερομηνία λήξης .
Όποτε απο εμένα,σιλικόνης καλύτερο value for money.

#29   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/12/2015 - 13:05

η charcoal grey ειναι τέλεια  :rolleyes:



#30   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/12/2015 - 13:29

η charcoal grey ειναι τέλεια :rolleyes:

σιλικονης ;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες