Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Netflix στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/05/2018 - 21:53

Το Menu του Netflix το έχεις γυρίσει στα ελληνικά?


Ναι το εχω ρυθμίσει στα ελληνικά. Σε Smart TV του 2017 δεν εχω κανένα πρόβλημα. Τι να κανω με την άλλη τηλεόραση που δεν έχει υπότιτλους;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2018 - 10:01

Ναι το εχω ρυθμίσει στα ελληνικά. Σε Smart TV του 2017 δεν εχω κανένα πρόβλημα. Τι να κανω με την άλλη τηλεόραση που δεν έχει υπότιτλους;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εντύπωση μου κάνει, είχα ακούσει ότι είχαν πρόβλημα οι τηλεοράσεις του 2012-2013. Τώρα του 2015 μοντέλο και να μην παίζουν κανονικά οι υπότιτλοι μου κάνει εντύπωση. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#258   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/05/2018 - 22:43

Ναι το εχω ρυθμίσει στα ελληνικά. Σε Smart TV του 2017 δεν εχω κανένα πρόβλημα. Τι να κανω με την άλλη τηλεόραση που δεν έχει υπότιτλους;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δυστυχώς αν είναι λόγω software τηλεόρασης δε μπορείς να κανείς τίποτα. Έτσι είναι αν βγάζουν 15 μοντέλα το χρόνο. Έχουμε υποστήριξη για 1, 2 χρόνια το πολύ. Και αν είσαι μικρή αγορά σαν την Ελλάδα bye bye


Sent from my iPhone using Tapatalk

#259   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/08/2018 - 10:54

Φαίνεται ότι η Epic Games άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου με την απόφαση της να παρακάμψει το κατάστημα Google Play, έτσι ώστε να αποφύγει την απόδοση του 30% των εισπράξεων στη Google, και τώρα μαθαίνουμε ότι και η Netflixεξετάζει τρόπους για να γλιτώσει από το 30% της Appleστο iTunes App Store.

 

H εφαρμογή της δημοφιλούς υπηρεσίας διατίθεται δωρεάν στο App store, παρόλα αυτά η Apple κρατάει το 30% για τον πρώτο χρόνο συνδρομής κάθε χρήστη, κάτι που μεταφράζεται σε πολλά εκατομμύρια δολάρια δεδομένης της δημοφιλίας του Netflix. Για το λόγο αυτό η Netflix δοκιμάζει τρόπους παράκαμψης των αγορών/συνδρομών μέσω του iTunes, αρχικά σε 33 χώρες.

 

Για την ακρίβεια, οι συνδρομητές του Netflix σε Λατινική Αμερική, Ευρώπη και Ασία δεν θα μπορούν να πληρώσουν για τη συνδρομή τους μέσα από το iTunes App Store από τις 30 Σεπτεμβρίου και έπειτα. Αντ' αυτού, θα μεταφέρονται στη mobile έκδοση του Netflix για mobile web browsers, όπου θα πραγματοποιούν τη διαδικασία της πλήρωμης, έτσι ώστε να μην γίνεται μέσα από την εφαρμογή.

 

Μένει να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση της Apple και αν θα ισχύσει κάτι παρόμοιο και για την έκδοση του Netflix για συσκευές Android. Σημειώστε ότι στις χώρες εφαρμογής της νέας μεθόδου πληρωμής δεν συμπεριλαμβάνονται οι Ελλάδα και Κύπρος.

 

via techgear


Behind the Scenes...

#260   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/01/2019 - 13:01

Η Epic Games εξέφρασε τη δυσαρέσκεια της για το μοντέλο διανομής των κερδών στα Google Play Store, App Store και Steam πρώτα αποσύροντας τα παιχνίδια της και έπειτα με τη δημιουργία δικού της καταστήματος (Epic Games Store). Δεν είναι, όμως, η μόνη εταιρεία που βρίσκει άδικο το μοντέλο των Google, Apple και Valve. Από τη δική της σκοπιά, η Netflix αποφάσισε να προβεί και αυτή σε μια παρόμοια ενέργεια.

 

Συγκεκριμένα, η δημοφιλής υπηρεσία θα εξακολουθήσει να προσφέρει (αναγκαστικά) την εφαρμογή της για iPhone και iPad μέσα από το App Store, αλλά στο εξής δεν θα μπορούν οι νέοι χρήστες να πληρώσουν τη συνδρομή τους απευθείας από αυτήν, θέλοντας έτσι να αποφύγει το "χαράτσι" του 30% που επιβάλει η Apple. Αντ' αυτού, θα πρέπει να καταφεύγουν σε πληρωμή της συνδρομής τους μέσω του υπολογιστή τους.

 

Όπως δήλωσε εκπρόσωπος του Netflix στο Macrumors, οι επιλογές χρέωσης του iTunes δεν είναι πλέον διαθέσιμες στους νέους συνδρομητές της πλατφόρμας:

 

«Δεν υποστηρίζουμε πλέον το iTunes ως τρόπο πληρωμής για τα νέα μας μέλη. Τα ήδη υπάρχοντα μέλη που αυτή τη στιγμή χρησιμοποιούν το iTunes ως μέθοδο πληρωμής μπορούν να συνεχίσουν να το κάνουν.

 

Η Apple είναι ένας πολύτιμος συνεργάτης μαζί με τον οποίο εργαζόμαστε στενά για να προσφέρουμε εξαιρετικές υπηρεσίες ψυχαγωγίας σε όλο τον κόσμο και κατά μήκος μίας μεγάλης γκάμας συσκευών που συμπεριλαμβάνει τα iPhone και Apple TV».


Behind the Scenes...

#261   Thresher

Thresher

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/01/2019 - 20:43

Έχει κανείς Amazon prime?
Διαβάζω πολύ καλές εντυπώσεις.
Και σε συνδυασμό με music unlimited και family pack που είναι για 6 άτομα, η τιμή βγαίνει πολύ καλή...

#262   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/01/2019 - 20:50

Έχει κανείς Amazon prime?
Διαβάζω πολύ καλές εντυπώσεις.
Και σε συνδυασμό με music unlimited και family pack που είναι για 6 άτομα, η τιμή βγαίνει πολύ καλή...


Δυστυχώς έχει λίγου ελληνικούς υπότιτλους ακόμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#263   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2019 - 18:35

Το Netflix ανακοίνωσε αύξηση τιμών, ευτυχώς 1-2 δολλάρια διαφορά, όχι κάτι τρελό. Επίσης, αναρωτιέμαι αν θα ισχύσει αυτό που έχει ακουστεί, ότι στο μέλλον δε θα προσφέρει πια στο ακριβό πρόγραμμα τη δυνατότητα να streamαρουν 4 τηλεοράσεις ταυτόχρονα...

#264   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2019 - 19:32

Εδώ θα βγει κανάλι Disney και αυτοί αυξάνουν την συνδρομή; Εγώ το κατέβασα στα 9,99€ από 12,99. Αν παίξει κανα 5€ρο αύξηση θα παίξει κόψιμο και θα ξαναρχίσουν τα torrents ;)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#265   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 15/01/2019 - 21:02

Το Netflix ανακοίνωσε αύξηση τιμών, ευτυχώς 1-2 δολλάρια διαφορά, όχι κάτι τρελό. Επίσης, αναρωτιέμαι αν θα ισχύσει αυτό που έχει ακουστεί, ότι στο μέλλον δε θα προσφέρει πια στο ακριβό πρόγραμμα τη δυνατότητα να streamαρουν 4 τηλεοράσεις ταυτόχρονα...


Έχει καιρό που έχει εφαρμόσει αυξήσεις σε κάποιες χωεε’ ευτυχώς προς τα εδώ τίποτα ακόμα. Προσωπικά , ακόμα και αν κάνει αύξηση θα το συνεχίσω, για εμένα τα αξίζει.


Sent from my iPad using Tapatalk

#266   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 17/01/2019 - 12:12

Καλημέρα. Εκτός απο το Netflix και Amazon prime (που δεν έχει υπότιτλους στα περισσότερα ) έχετε να προτείνεται και κάποια άλλη υπηρεσία ;
Ευχαριστω


Sent from my iPad using Tapatalk

#267   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/01/2019 - 13:37

Τώρα μπορείς να μοιραστείς απευθείας από το Netflix app την αγαπημένη σου σειρά ή ταινία στα Instagram Stories σου!

 

Το νέο αυτό feature είναι τώρα διαθέσιμο για συσκευές iPhone, όπως και όλες τις συσκευές που χρησιμοποιούν λειτουργικό iOS.

 

Σε όλους έχει τύχει να έχουμε κάποιον φίλο που να ζητάει προτάσεις για την επόμενη σειρά ή ταινία που θα δει στο Netflix. 

 

Με το νέο λειτουργικό χαρακτηριστικό, οι χρήστες μπορούν να διαλέξουν την αγαπημένη τους σειρά ή ταινία και να τη μοιραστούν στο Instagram είτε απευθείας στους φίλους τους είτε ως Instagram Story.

 

Netflix-Instagram-Stories.jpg


Η κάθε ταινία ή σειρά έχει προκαθορισμένο εικαστικό μέσα από το Netflix iPhone app αλλά ο χρήστης μπορεί να προσθέσει τα δικά του stickers ή GIFs, όπως συνηθίζει να τα προσωποποιεί μέσα από το Instagram. Με αυτό τον τρόπο διευκολύνονται και οι χρήστες του Instagram πατώντας 2 «κλικ» στο σχετικό story να δουν απευθείας το περιεχόμενο στο Netflix app.

 

Εκπρόσωπος του Netflix δήλωσε χαρακτηριστικά:
 

«Συνεχώς αναζητούμε νέους τρόπους για να αναβαθμίζουμε με δημιουργικό και διαδραστικό τρόπο την πλατφόρμα και να δίνουμε πολλαπλές δυνατότητες στα μέλη μας ώστε να ανακαλύπτουν κάτι νέο για να παρακολουθήσουν! Ελπίζουμε όλοι χρήστες να απολαύσουν το νέο feature!» 


Behind the Scenes...

#268   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/01/2019 - 08:22

Καλημερα. Στον λογαριασμο που εχω εγω μου δεινχει σειρες και σεζον που σε λογαριασμο ενος φιλου δε δειχνει. Τι γινεται και πως λυνεται αυτο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#269   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/01/2019 - 14:54

1) ή εχετε διαφορετικο region, δηλαδη εσυ μπαινεις απο ελλαδα ενω αυτος απο αλλη χωρα οπου δεν εχουν οι σειρες τα δικαιωματα

Ή

2) ο ενας εχει επιλεγμενη γλωσσα αγγλικα και ο αλλος ελληνικα. Αν εχεις εσυ αγγλικα, στα βγαζει ολα, ενω αν ο αλλος τα εχει στα ελληνικα, θα του βγαζει μονο τις σειρες οπου εχουν βγει υποτιτλοι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#270   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/01/2019 - 15:37

1) ή εχετε διαφορετικο region, δηλαδη εσυ μπαινεις απο ελλαδα ενω αυτος απο αλλη χωρα οπου δεν εχουν οι σειρες τα δικαιωματα

Ή

2) ο ενας εχει επιλεγμενη γλωσσα αγγλικα και ο αλλος ελληνικα. Αν εχεις εσυ αγγλικα, στα βγαζει ολα, ενω αν ο αλλος τα εχει στα ελληνικα, θα του βγαζει μονο τις σειρες οπου εχουν βγει υποτιτλοι


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν ειναι το 1ο τι μπορω να κανω;

Με τη γλωσσα δε κανει διαφορα. Αν και βαζοντας ελληνικα μου βγαζει μερικους υποτιτλους ενω με αγγλικα δεν βγαζει. Περιεργα πραγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες