Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 15:22

Είσαι σιγουρος ότι έβαλες σωστά τον κωδικό σου; Αν ναι, τότε μέσα σε 2-3 εργάσιμες θα επρεπε να τα δεις..
Μιλά με το support και θα σου ζητήσουν screenshot από την τράπεζα που να δείχνει την μεταφορά. Γυρνά το στα αγγλικά πριν το screenshot για να το καταλάβουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   niksan

niksan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2017 - 15:48

Ευχαριστώ θα το προσπαθήσω!

#1608   niksan

niksan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2017 - 15:48

Ευχαριστώ θα το προσπαθήσω!

#1609   niksan

niksan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2017 - 16:03

Μήπως ξέρεις πως το γυρνάω αγγλικά? Με το support μιλάμε με chat. Γιατί τους έστειλα και μου απάντησε με τυποποίημενο μύνημα.

#1610   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 16:32

Πρωτα Επέλεξε γλώσσα αγγλικά στην άλφα μπανκ και μετα συνδέσου με τους κωδικούς σου. Βγάλε το screenshot και μιλά με το support.
Μέσα απο το app θα επικοινωνήσεις... Απαντανε σίγουρα. Τι σου έγραφε στο τυποποιημένο?

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

#1611   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2017 - 19:45

Παντα θα στελνεις στο νόμισμα της χώρας που βρίσκεσαι τη στιγμη που κανεις τη μεταφορά για να μην χάνεις σε μετατροπή συναλλάγματος απο την τράπεζα σου.. Τώρα που είσαι ακόμα Ελλάδα θα στειλεις σε ευρώ.. Όταν θα είσαι Σκωτία μπορείς να τραβηξεις σε λιρες.
Στο εβαυ θα επιλέξεις να πληρωνεις στο νόμισμα του πωλητή και είσαι οκ.

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

Δηλαδή αν τα στείλω όλα σε λίρες τώρα μπορώ να κάνω αγορές από Ebay κανονικά χωρίς έξτρα χρέωση;

Αυτό μετατρέπει τις λίρες σε ευρώ ή οποιοδήποτε άλλο νόμισμα έχει ο πωλητής ώστε να γίνει η αγορά;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση κιόλας!



#1612   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 20:33

Κάτσε..
Είσαι Σκωτία τώρα?? Αν ναι τοτε τα στελνεις σε λίρες στο ΙΒΑΝ για λίρες που έχει στο app
Αν είσαι Ελλάδα τα στελνεις σε ευρώ στο ΙΒΑΝ για ευρώ..
Είναι διαφορετικά.. Γιαυτό σου το λέω..

Πριν κανεις αγορά στο εβαυ κάνε μετατροπή μέσα στο app απο ευρώ σε λίρες ή το ανάποδο και μετα κάνε την αγορα

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

#1613   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2017 - 20:45

Κάτσε..
Είσαι Σκωτία τώρα?? Αν ναι τοτε τα στελνεις σε λίρες στο ΙΒΑΝ για λίρες που έχει στο app
Αν είσαι Ελλάδα τα στελνεις σε ευρώ στο ΙΒΑΝ για ευρώ..
Είναι διαφορετικά.. Γιαυτό σου το λέω..

Πριν κανεις αγορά στο εβαυ κάνε μετατροπή μέσα στο app απο ευρώ σε λίρες ή το ανάποδο και μετα κάνε την αγορα

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

Θα πάω Σκωτία και θέλω να βάζω από τώρα χρήματα στη Revolut,θέλω όμως να αγοράζω ωστόσο και από Ebay.

Μπορώ να τα βάλω όλα σε λίρες ώστε να είμαι έτοιμος από τώρα και να αγοράζω ωστόσο από ebay χωρίς κάποιο κόστος ή να βάλω ξεχωριστά λίρες για Σκωτία και ξεχωριστά Ευρώ για ebay;



#1614   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 20:55

Οκ.. Απο τη στιγμη που είσαι Ελλάδα τα στελνεις σε ευρώ.. Μετα μέσα απο το app μετατρέπεις όσα θες σε λίρες..
Πχ στελνεις 1000 ευρώ.. Πας στο app και μετατρεπεις 800 ευρώ σε λίρες και σου μένουν και 200ευρω για αγορες σε εβαυ. Αν ο πωλητής θέλει λίρες θα σου τραβήξει λίρες.. Αν θέλει ευρώ θα σου τραβήξει ευρώ.

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

#1615   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2017 - 20:59

Οκ.. Απο τη στιγμη που είσαι Ελλάδα τα στελνεις σε ευρώ.. Μετα μέσα απο το app μετατρέπεις όσα θες σε λίρες..
Πχ στελνεις 1000 ευρώ.. Πας στο app και μετατρεπεις 800 ευρώ σε λίρες και σου μένουν και 200ευρω για αγορες σε εβαυ. Αν ο πωλητής θέλει λίρες θα σου τραβήξει λίρες.. Αν θέλει ευρώ θα σου τραβήξει ευρώ.

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

Α ωραία οπότε εγώ βάζω ευρώ και μετά τα κάνω δωρεάν λίρες τα υπόλοιπα μέσα από τη Revolut,λίγο πριν πάω Σκωτία,σωστά;



#1616   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:04

Έτσι.. Βέβαια μπορείς να βγεις και λίγο κερδισμένος αν πετύχεις καλη ισοτιμία.. Τσεκαρε πως ανεβοκατεβαίνει 2-3 ημερες και κρινε :)

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

#1617   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:41

Η λίρα πάντως είναι σε πτωτική πορεία, είναι καλή περίοδος για μετατροπή.



#1618   niksan

niksan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2017 - 22:50

Μου έστειλε το παρακάτω: Transfers to a Revolut account varies from bank-to-bank and by country. From a UK account this usually takes 4 hours, and can take up to 1 working day. International transfers take 1-3 working days. Please ensure you use your 8-digit customer reference number as the reference/description for your transfer, or we will have to manually allocate your top up. This will delay the top up reaching your account. If it has surpassed the allowed time and your transfer has not yet been applied to your account, please ask me to transfer you to a live agent.

#1619   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/01/2017 - 22:55

Τελικα μάλλον δεν ξαναχρησιμοποιώ το Revolut γιατί μου χρεώνει παραπάνω. Μου το έχει ξανακάνει άλλα σήμερα είναι το κάτι άλλο. Αγορα από ένα σαιτ συνολικά 150,13 ευρώ (όπως μου λέει και το mail της Pay pal και ρέπω στο κινητό να με χρεώνει με 156,58 ευρώ. Δηλαδή 5,50 ευρώ παραπάνω στην ισοτιμία 



#1620   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 12/01/2017 - 23:53

Τελικα μάλλον δεν ξαναχρησιμοποιώ το Revolut γιατί μου χρεώνει παραπάνω. Μου το έχει ξανακάνει άλλα σήμερα είναι το κάτι άλλο. Αγορα από ένα σαιτ συνολικά 150,13 ευρώ (όπως μου λέει και το mail της Pay pal και ρέπω στο κινητό να με χρεώνει με 156,58 ευρώ. Δηλαδή 5,50 ευρώ παραπάνω στην ισοτιμία

Δεν υπάρχει περιπτωση.. Κάτι κανεις λάθος..
Μιλά με το support για να σου πουν τον λογο.. Μήπως εχεις ξεπεράσει κάποιο όριο?

Στάλθηκε από το Acer Iconia A500 μου

Τελευταία επεξεργασία από: Bill4gr, 12/01/2017 - 23:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 36

0 μέλη, 36 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες