Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1666   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/02/2017 - 20:10

Να κοίτα.

 

attachicon.gifIMG_0009.jpg

ο λόγος για τον οποίο πέρασε είναι γιατί η Bet365 όπως βλέπεις την κατάθεση στη δηλώνει σαν refund.

 

Αυτός είναι και ο μόνος τρόπος να μπουν στη Revolut λεφτά που δεν προέρχονται από δικό σου λογαριασμό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1667   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/02/2017 - 20:11

Παιδιά Καλημέρα...Τα φώτα σας....Ειχα μια κάρτα την Moneysafe την οποία φόρτιζα και την ειχα περάσει στο iTunes ( με την οποια εκανα αγορές εντός κάποιων εφαρμογών), ξαφνικά η εκδότρια τράπεζα που συνεργαζόταν η εν λόγω κάρτα, απαγόρευσε τις φορτώσεις και καλά προσωρινά και η Moneysafe με ειδοποίησε οτι θα συνεργαστεί με κάποια άλλη τράπεζα και θα εκδοθεί μια άλλη κάρτα η οποία θα ειναι debit..Ωραία ολα αυτά αλλά χρονοβόρα...Μέχρι λοιπόν να μου έρθει η νέα κάρτα ήθελα να μου πει αν ξέρει κάποιος αν το iTunes δέχεται κάρτα Debit απο την Πειραιώς οπότε να μπορώ να κάνω όποια αγορά θέλω εντός των εφαρμογών μου...Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.Το μετέφερα στο σωστή ενότητα...Συγνώμμη για το λάθος αν μπορεί να διαγραφεί απο εδώ..Ευχαριστώ πολύ

Αν και offtopic και εδώ, μια χαρά περνάει η χρεωστική της Πειραιώς στο AppStore και στο iTunesStore.



#1668   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/02/2017 - 20:05

Τώρα δίνει και λογαριασμό με IBAN 

http://revolutapp.tu...urrent-accounts

Με ΙΒΑΝ ακόμα όχι. Δίνει κάτι σαν λογαριασμό μόνο σε GBP. Για κανονικό λογαριασμό με ΙΒΑΝ και ειδικά σε Ευρώ είπαν ότι ελπίζουν να γίνει σε 3-4 μήνες.



#1669   sdoros

sdoros

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα

Δημοσίευση 11/02/2017 - 20:20

Στον Αγγλικό λογαριασμό δηλαδή , μπορεί κάποιος τρίτος να σου βάλει λεφτά .Σε στερλίνες φαντάζομαι , αλλά μπορεί .

#1670   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/02/2017 - 20:26

Στον Αγγλικό λογαριασμό δηλαδή , μπορεί κάποιος τρίτος να σου βάλει λεφτά .Σε στερλίνες φαντάζομαι , αλλά μπορεί .


Με τη διαφορά ότι από ότι κατάλαβα πάλι ακόμα και ο τρίτος θα πρέπει να δώσει πέρα από το Iban και το ατομικό σου reference.

#1671   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/02/2017 - 11:43

ΙΒΑΝ ακόμα δεν έχει (αν καταφέρει να εκδίδει λογαριασμούς με ΙΒΑΝ θα είναι σαν τράπεζα στην ουσία). Για να σου βάλουν λεφτά σε GBP πρέπει να δώσεις τον αριθμό λογαριασμό που σου δίνει η εφαρμογή και το Short Code.



#1672   sdoros

sdoros

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα

Δημοσίευση 12/02/2017 - 14:16

Στην περίπτωση του ατομικού GBP λογαριασμού ,χωρίς IBAN ,
δεν χρειάζεστε reference.
Φανταζομαι δεν χρειάζεται και το όνομα της τράπεζας , για να μην το αναφέρουν .

Ψάχνοντας το στο Iban.com , μου βγάζει PREPAY TECHNOLOGIES, με καποιο IBAN που δεν ειναι έγκυρο και χωρίς BIC code.

#1673   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2017 - 18:29

Προσπαθώ να πάρω κάτι μικρής αξίας με paypal και απορρίπτεται. Στη κάρτα φαίνεται οτι χρεώνεται, αλλη μια φορά το έκανε, και μετά απο λίγο επιστρέφει το ποσό πίσω. Ειναι θέμα revolut ή paypal?



#1674   DownUNDERground

DownUNDERground

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2017 - 20:00

iphone5 ios7 μετα το update το app crash ....ενω λεει οτι δουλευει με ios7...

Τελικά με αυτό βρήκες άκρη; Έχω το ίδιο πρόβλημα και δεν υπάρχει η επιλογή να αναβαθμίσω το iOS.



#1675   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 07/04/2017 - 13:25

Εχω ενα μικρο θεμα με τη καρτα.. Προσπαθω να την προσθεσω στο Paypal και μου βγαζει αυτο το μηνυμα..

 

This card is not accepted. Please use a different card.

 

Ξερει κανεις τιποτα?



#1676   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 07/04/2017 - 13:28

Ααααααα!!! Νομιζω καταλαβα γιατι μου αναγραφει αυτο το μηνυμα. Γιατι για να κανει LINK την καρτα σε χρεωνει 0,95€ .Sorry το βρηκα μολις :)



#1677   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2017 - 14:13

Το app απλά τα σπάει!!!! Κύπρο την δουλέυω συνέχεια!!! Την εχει και οι παρεα μου και οταν βγαίνουμε εξω κοιτάμε ποιος θα πληρώσει πρώτος για να κάνουμε split bill... Και με το auto topup δεν ξεμενω ποτε... Αν βάλει και  pay θα είναι κορυφή!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tolis24h, 07/04/2017 - 14:13


#1678   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 07/04/2017 - 14:25

Το app απλά τα σπάει!!!! Κύπρο την δουλέυω συνέχεια!!! Την εχει και οι παρεα μου και οταν βγαίνουμε εξω κοιτάμε ποιος θα πληρώσει πρώτος για να κάνουμε split bill... Και με το auto topup δεν ξεμενω ποτε... Αν βάλει και  pay θα είναι κορυφή!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γενικά είναι μια χαρά σαν υπηρεσία. Ωστόσο το apple pay δεν έχει να κάνει, για να λειτουργήσει νομίζω πρέπει να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και στην χώρα που βρίσκεσαι. Στην Κύπρο καλά καλά δεν έχει contactless payment παντού, για να μην γίνω υπερβολικός και πω γενικά card payment.  :)  :) 
 

Κάτι άλλο τώρα, για εμάς τους παλιούς κατόχους κάρτας, για να πάρουμε contactless πρέπει να την πληρώσουμε και την κάρτα και τα μεταφορικά; Το έχει κάνει κάποιος;



#1679   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2017 - 17:59

Στο κινητό εχω UK account άρα δεν εχω θεμα... Και φυσικά εχει contactless payment στην Κύπρο (τουλάχιστον Λεμεσό σίγουρα σχεδον παντου). Απο καφε και φουρνους μεχρι φρουταριες και κρεοπολια!!! Dominos delivery με καρτα contactless πληρώνω οπως και wagamama... Μέχρι και το περίπτερο διπλα απο το σπίτι μου εχει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1680   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2017 - 18:00

Γενικά είναι μια χαρά σαν υπηρεσία. Ωστόσο το apple pay δεν έχει να κάνει, για να λειτουργήσει νομίζω πρέπει να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και στην χώρα που βρίσκεσαι. Στην Κύπρο καλά καλά δεν έχει contactless payment παντού, για να μην γίνω υπερβολικός και πω γενικά card payment. :) :)

Κάτι άλλο τώρα, για εμάς τους παλιούς κατόχους κάρτας, για να πάρουμε contactless πρέπει να την πληρώσουμε και την κάρτα και τα μεταφορικά; Το έχει κάνει κάποιος;

ναι πρέπει... Δυστυχώς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες