Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1981   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2018 - 10:53

meso ebanking.


Μέσω banking θέλει 1€ προμήθεια και αν γίνει με τον γρηγορο τρόπο δηλαδή μέσα σε μια ημέρα θέλει max 4€.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1982   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2018 - 11:21

τι εννοεις μεσο banking? Nα πας απο την τραπεζα?? γιατι μεσο e-banking που δοκιμασα δεν θελει 1 οπως ειπα αλλα 21!!! eurobank

Μέσω banking θέλει 1€ προμήθεια και αν γίνει με τον γρηγορο τρόπο δηλαδή μέσα σε μια ημέρα θέλει max 4€.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#1983   HarisKap

HarisKap

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2018 - 11:27

Η κοροιδια η ίδια... μου αρέσει που το iphonehellas παρουσιάζει σαν δωρεάν την πρώτη κάρτα στα μέλη του κάτι που είναι δωρεάν για όλους μόνο και μόνο για μάρκετινγκ. Τι να πει κάνεις ελλάδα το μεγαλείο σου, όπου μπορούμε να εξαπατήσουμε και να κοροιδέψουμε ακόμα και όταν δεν υπάρχει η παραμικρή αναγκη και είναι τελείως ανούσιο.



#1984   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/04/2018 - 14:35

τι εννοεις μεσο banking? Nα πας απο την τραπεζα?? γιατι μεσο e-banking που δοκιμασα δεν θελει 1 οπως ειπα αλλα 21!!! eurobank

Φίλε μου μάλλον κάποια λάθος επιλογή κάνεις στο ebanking της eurobank, γιατί η χρέωση είναι 1 ευρώ από όλες τις ελληνικές τράπεζες, άντε 3-4 αν θέλεις να πάει ως express.

 

Η κοροιδια η ίδια... μου αρέσει που το iphonehellas παρουσιάζει σαν δωρεάν την πρώτη κάρτα στα μέλη του κάτι που είναι δωρεάν για όλους μόνο και μόνο για μάρκετινγκ. Τι να πει κάνεις ελλάδα το μεγαλείο σου, όπου μπορούμε να εξαπατήσουμε και να κοροιδέψουμε ακόμα και όταν δεν υπάρχει η παραμικρή αναγκη και είναι τελείως ανούσιο.

Η πρώτη ΦΥΣΙΚΗ κάρτα δεν είναι δωρεάν για όλους εδώ και αρκετό καιρό και τρέχουν από την Revolut προωθητικές ενέργειες όπως αυτή για τα μέλη του iPhoneHellas ή για τους Έλληνες χρήστες με αντίστοιχα Promo Links που έχουν ημερομηνία λήξης. Καλό θα ήταν να είμαστε λίγο πιο ήρεμοι και να μην κάνουμε ευθείες επιθέσεις αν δεν γνωρίζουμε... Καλή συνέχεια.



#1985   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2018 - 14:45

σε ρωταει αν θα πληρωσεις εσυ ολα τα εξοδα ή οχι.. αν πεις οχι πληρωνεις 1 ευρω.. και η απεναντι τραπεζα τα 20.

αλλα η απεναντι τραπεζα στην ουσια τα παιρνει απο το λογαριασμο που θα πανε τα χρηματα.. ε αυτος ειναι ο δικος μου στην revolut ποιος θα τα πληρωσει αν βαλω εγω την πρωτη επιλογη?

 

  • Σύνολo εξόδων:1,00 EUR
  • Αυτόματη Δέσμευση Ποσού:Ναι
  • Τρόπος Χρέωσης Εξόδων :
    SHA (Η επιλογή του τρόπου αποστολής του εμβάσματος εναπόκειται στην διακριτική ευχέρεια της Τράπεζας, λαμβανομένων υπ' όψη των σχετικών κανονισμών και των συνήθων τραπεζικών πρακτικών.)
  • Ανάλυση εξόδων:
    1,00 EUR Προμήθεια Τράπεζας


#1986   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/04/2018 - 14:50

Αυτό είναι το σωστό με το SHA με το 1 euro.



#1987   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2018 - 15:27

τι εννοεις μεσο banking? Nα πας απο την τραπεζα?? γιατι μεσο e-banking που δοκιμασα δεν θελει 1 οπως ειπα αλλα 21!!! eurobank


Φίλε μου ebanking εννοούσα. Εγώ στείλω εμβάσματα από Πειραιώς και στη Revolut και στη N26 και οι χρεώσεις είναι αυτές που σου λέω. Δεν μπορεί η Eurobank να είναι τόσο διαφορετική. Ψαξτο λίγο καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1988   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/04/2018 - 18:04

καλημερα και απο εμενα... εκανα την διαδικασια.. εκανα και ταυτοποιηση αλλα για να παρεις καρτα θελει να βαλεις 10 ευρω... πως να το κανω?? αν παω να βαλω μεσο card μου λεει υπαρχουν capital controls...  αν παω με μεταφορα απο τραπεζα θελει 21ευρω... εξοδα!!! πως το κανετε εσεις :huh:

Μέσω e-banking κοστίζει 0.5-1 ευρώ (ανάλογα την τράπεζα), στέλνεις έως 2,000 ευρώ / διμηνο. 

 

Το ποσό που λες είναι αν πας στο γκισέ και απασχολήσεις έναν τραπεζικό υπάλληλο αντί να το κάνεις μόνος σου.  B)



#1989   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/04/2018 - 21:57

οπως πεοειπωθηκε, στο ποιος θα επωμιστει τα εξοδα sha, οχι την επιλογη που λεει να τα αναλαβεις ολα μονος σου.
Εγω στελνω με 1€ και κανουν να φανουν 1-2 μερες.

legit


#1990   dimoskozani1

dimoskozani1

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2018 - 12:46

Προσπάθησα να παραγγείλω revolut κάρτα, μέσα από το κινητό μου.  Κατά την διαδικασία μέχρι το verify πήγαν όλα καλά. Ανοίγοντας για να παραγγείλω την κάρτα virtual γράφει για παραγγείλουμε την κάρτα να βάλουμε 10 ευρώ. Πατώντας την εντολή για προσθέσουμε χρήματα γράφει για για την top up μέθοδο & συνέχεια. Πατώντας top up δίνει 2 μεθόδους με καινούργια κάρτα & με bank transef. Επιλέγοντας το 2ο εμφανίζει  το local, όπου γράφει τον δικαιούχο, τον λογαριασμό ένα κωδικό. Στο swift εμφανίζει ένα αριθμό αναφοράς & επωνυμία της δικαιούχα τράπεζας. Από εκεί και μετά δεν έχει άλλη επιλογή. Για να εμφανιστεί η κάρτα & να παραγγείλουμε και την φυσική κάρτα θα πρέπει να στείλουμε τα λεφτά που αναφέρονται παραπάνω.

Αυτά τα στοιχεία, όταν στέλνουμε το έμβασμα (Αλφα τράπεζα), που τα χρησιμοποιούμε; Μπορείτε να βοηθήσετε..αν ξέρει κάποιος, επειδή στο οδηγό σας δεν είναι γραμμένα..Προφανώς δεν σας ζητούσαν λεφτά παλαιότερα.

Επιπλέον, όταν έστειλα τα λεφτά, η εδώ τράπεζα μου κράτησε αλλά 15 ευρώ για την μεταφορά. Έχω κάνει κάποιο λάθος στη μεταφορά;

Ευχαριστώ πολύ..



#1991   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/04/2018 - 12:49

Ναι, έκανες λάθος στη μεταφορά, για αυτό συ κράτησε 15 ευρώ.

 

Όταν κάνεις μεταφορα, στο πεδίο με τα έξοδα της συναλλαγής έπρεπε να επιλέξεις το SHA και θα σου κράταγε μόνο 1 ευρώ



#1992   dimoskozani1

dimoskozani1

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/05/2018 - 20:24

Ναι, έκανες λάθος στη μεταφορά, για αυτό συ κράτησε 15 ευρώ.

 

Όταν κάνεις μεταφορα, στο πεδίο με τα έξοδα της συναλλαγής έπρεπε να επιλέξεις το SHA και θα σου κράταγε μόνο 1 ευρώ

 

ok, το κατάλαβα αυτό με την παρακράτηση. Όπως αναφέρετε στην παραπάνω παράθεση, μετά από..

"Επιλέγοντας το 2ο εμφανίζει  το local, όπου γράφει τον δικαιούχο, τον λογαριασμό & ένα κωδικό".

α) Τα στοιχεία αυτά μας χρειάζονται όταν εμφανιστεί η κάρτα;

β) Τα χρήματα τα έστειλα 25/4 και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η κάρτα.  Τόσο πολύ αργούν, επειδή αναφέρατε οτι η διαδικασία της virtual κάρτας γίνετα σε 2-3 ημέρες, όσες ημέρες αναφέρονται και στις πληροφορίες που δίνει η revolut...

Ευχαριστώ..

 



#1993   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 02/05/2018 - 20:47

#RevRally Live Now from London: https://www.facebook...MTIwODMyMzE1Mg/

 

Learn more about Revolut's latest developments ;)



#1994   stprasinos

stprasinos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2018 - 23:44

Από τράπεζα Κύπρου από Κύπρο τα έξοδα του εμβάσματος είναι 3Ε σε αντίθεση με την Ελλάδα που είναι 1Ε άρα υπάρχουν και χειρότερα.



#1995   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/05/2018 - 04:56

Από τράπεζα Κύπρου από Κύπρο τα έξοδα του εμβάσματος είναι 3Ε σε αντίθεση με την Ελλάδα που είναι 1Ε άρα υπάρχουν και χειρότερα.


Έχει και με 4€ η Ελλάδα ....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες