Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2191   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2018 - 21:28

Συμπληρώνεις το SWIFT της ΕΤΕ, περίπου 3-4 μέρες κάνουν σε εμένα, δεν σε χρεώνει τίποτα, την σωστή διαδικασία κάνεις.

Thanxxxx



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2192   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 11/12/2018 - 21:47

Επειδή σε μια βδομάδα θα είμαι και γω Βουδαπέστη. Είδα την περίπτωση της Εφης πιο πάνω. Υπάρχει κάποιος λόγος να μετατρέψω τα ευρώ που θα βάλω σε φιορίνια; Αν τα αφήσω € και βγάλω λεφτά από κει με ΑΤΜ θα μου βγάλει φιορίνια και θα αφαιρεθούν αυτόματα ευρώ από τον λογαριασμό μου; Γιατί αν γίνεται έτσι δεν βλέπω κάποιο λόγο να μετατρέψεις το νόμισμα στην εκάστοτε χώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2193   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/12/2018 - 00:21

Επειδή σε μια βδομάδα θα είμαι και γω Βουδαπέστη. Είδα την περίπτωση της Εφης πιο πάνω. Υπάρχει κάποιος λόγος να μετατρέψω τα ευρώ που θα βάλω σε φιορίνια; Αν τα αφήσω € και βγάλω λεφτά από κει με ΑΤΜ θα μου βγάλει φιορίνια και θα αφαιρεθούν αυτόματα ευρώ από τον λογαριασμό μου; Γιατί αν γίνεται έτσι δεν βλέπω κάποιο λόγο να μετατρέψεις το νόμισμα στην εκάστοτε χώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτο λεμε, οτι δεν εχουμε μετατρεψει τα € μας σε αλλο νομισμα.
Οπου βρεθεις κανεις τις αγορες/αναληψεις σου και το ποσο σε πχ φιορινια, μετατρεπεται σε € με τραπεζικη ισοτιμια και χωρις αλλες επιπλεον χρεωσεις αφαιρειται απο το διαθεσιμο ποσο σου.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2194   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 12/12/2018 - 00:22

Αυτο λεμε, οτι δεν εχουμε μετατρεψει τα € μας σε αλλο νομισμα.
Οπου βρεθεις κανεις τις αγορες/αναληψεις σου και το ποσο σε πχ φιορινια, μετατρεπεται σε € με τραπεζικη ισοτιμια και χωρις αλλες επιπλεον χρεωσεις αφαιρειται απο το διαθεσιμο ποσο σου.


Sent from my iPad using Tapatalk

Μια χαρά. Άρα απλά την φορτώνω με λεφτά και είμαι έτοιμος.

 

Ευχαριστώ



#2195   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/12/2018 - 01:51

Καλησπερα, εχω ενα θεματάκι με την Revolut. Πήγα πραγα και ηθελα να χρησιμοποίησω την Revolut, οποτε της βαζω χρηματα, τα μετατρέπω σε τσέχικες κορόνες και κανω ανάληψη σύμφωνα με τις οδηγίες , βγάζω 600 κορόνες (για δοκιμή) και βλεπω χρεώση 699 κορόνες στην εφαρμογή (δεν εχω υπερβεί το όριο των 200€/μηνα). Μετα, κανω μια αγορά 80 κορόνες και βλεπω χρεωση 89 κορόνες στην εφαρμογή. Ετσι πρεπει να γινεται ή κατι γινεται λαθος; Ευχαριστω


Update για όποιον εχει παρόμοιο προβλημα. Μιλησα μαζι τους και είπαν πως θα μου πιστωσουν τις έξτρα χρεώσεις.. Για να δουμε.. Ειχα χρεωση 4€/ανάληψη και σε πληρωμές με κάρτα +10%...

#2196   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/12/2018 - 07:44

Update για όποιον εχει παρόμοιο προβλημα. Μιλησα μαζι τους και είπαν πως θα μου πιστωσουν τις έξτρα χρεώσεις.. Για να δουμε.. Ειχα χρεωση 4€/ανάληψη και σε πληρωμές με κάρτα +10%...

Αν συμβει αυτο θα ειναι πολυ καλο για σενα και πολυ ευχαριστο για ολους μας.
Δειχνει οτι ειναι μια τραπεζα που σεβεται τον πελατη της και δεν την ενδιαφερουν μονον οι αρπαχτες.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2197   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 13/12/2018 - 09:58

1704471489_BT131218.pdf(page11of12)2018-


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrislitsikakis, 13/12/2018 - 09:58


#2198   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2018 - 11:01

Ας καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου:

 

η κάρτα λήγει στις 01/19 οπότε μπαίνω στο Live chat 1 Δεκέμβρη και μου απαντάει η κοπέλα ότι 30 μέρες πριν την λήξη μπορώ να ζητήσω δωρεάν κάρτα αντικατάστασης, την ρωτάω από που γίνεται αυτό και μου λέει από την εφαρμογή στο πεδίο με τις κάρτες.

 

4 Δεκέμβρη μιλάω και πάλι με το live chat τους λέω ότι από επιλογές υπάρχουν μόνο αφαίρεση κάρτας και μετονόμασε την κάρτα αλλά όχι αντικατάσταση, μου απαντάει να επιλέξω το + και από εκεί να παραγγείλω καινούργια κάρτα, τους απαντάω ότι δεν θέλω να παραγγείλω καινούργια γιατί μου ζητάει 5,99 και μου λέει θα μου επιστραφούν.

 

Του λέω λοιπόν ότι δεν έχω χρήματα δεν θέλω να χρεωθώ και ότι στο fag για τις κάρτες λέει δωρεάν όπως και μου είπε και η κοπέλα. Μου λέει δεν θα χρεωθώ και μου στέλνει ένα video πως να πάρω καινούργια κάρτα.

 

https://www.youtube....h?v=QNwXrBMlLZk

 

Του στέλνω screenshot που του δείχνω ότι σε μένα δεν υπάρχει η επιλογή αντικατάσταση (λες και αν υπήρχε δεν θα το έβλεπα) και με προτρέπει να κάνω logout και ξανά login μπας και έχει φάει κάποιο κόλλημα η εφαρμογή. Το κάνω δίχως επιτυχία και αφού συμβουλεύεται το relevant team μου λένε ότι αφού έκανα την προηγούμενη παραγγελία 01/12 μπορώ να ζητήσω κάρτα αντικατάστασης στις 12/12 και ότι μάλιστα θα ειδοποιηθώ για αυτό.

 

12/12 όλη μέρα τίποτα ούτε ειδοποίηση ούτε επιλογή εμφανίστηκε στην εφαρμογή, σήμερα ξανά μιλάω με το chat τους λέω την περίπτωση μου ξανά λένε να πληρώσω τους ξανά λέω δεν έχω δεν πληρώνω τους στέλνω το video και τους λέω διαβάστε τι μου είπαν οι προηγούμενοι μου λένε ότι πρέπει να υπάρχει κουμπί στην εφαρμογή τους λέω δεν υπάρχει και τέλος πάντων δεν μπορείτε να την στείλετε άσχετα από το κουμπί; και μου λένε ότι μπορούν να το κάνουν εκείνοι manually με ρώτησαν που να την στείλουν και τέλος.

 

Υ.Γ. Αντίστοιχα η Leopay μου την έστειλε μόνη της χωρίς να κάνω κάτι.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#2199   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2018 - 11:59

Ενημερωτικα πλεον το Apple Pay παιζει Γερμανια. Οσοι εχουν λογαριασμο εκει (πχ Deuche Bank) ας σπευσουν.



#2200   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/12/2018 - 16:40

Ας καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου:

η κάρτα λήγει στις 01/19 οπότε μπαίνω στο Live chat 1 Δεκέμβρη και μου απαντάει η κοπέλα ότι 30 μέρες πριν την λήξη μπορώ να ζητήσω δωρεάν κάρτα αντικατάστασης, την ρωτάω από που γίνεται αυτό και μου λέει από την εφαρμογή στο πεδίο με τις κάρτες.

4 Δεκέμβρη μιλάω και πάλι με το live chat τους λέω ότι από επιλογές υπάρχουν μόνο αφαίρεση κάρτας και μετονόμασε την κάρτα αλλά όχι αντικατάσταση, μου απαντάει να επιλέξω το + και από εκεί να παραγγείλω καινούργια κάρτα, τους απαντάω ότι δεν θέλω να παραγγείλω καινούργια γιατί μου ζητάει 5,99 και μου λέει θα μου επιστραφούν.

Του λέω λοιπόν ότι δεν έχω χρήματα δεν θέλω να χρεωθώ και ότι στο fag για τις κάρτες λέει δωρεάν όπως και μου είπε και η κοπέλα. Μου λέει δεν θα χρεωθώ και μου στέλνει ένα video πως να πάρω καινούργια κάρτα.



Του στέλνω screenshot που του δείχνω ότι σε μένα δεν υπάρχει η επιλογή αντικατάσταση (λες και αν υπήρχε δεν θα το έβλεπα) και με προτρέπει να κάνω logout και ξανά login μπας και έχει φάει κάποιο κόλλημα η εφαρμογή. Το κάνω δίχως επιτυχία και αφού συμβουλεύεται το relevant team μου λένε ότι αφού έκανα την προηγούμενη παραγγελία 01/12 μπορώ να ζητήσω κάρτα αντικατάστασης στις 12/12 και ότι μάλιστα θα ειδοποιηθώ για αυτό.

12/12 όλη μέρα τίποτα ούτε ειδοποίηση ούτε επιλογή εμφανίστηκε στην εφαρμογή, σήμερα ξανά μιλάω με το chat τους λέω την περίπτωση μου ξανά λένε να πληρώσω τους ξανά λέω δεν έχω δεν πληρώνω τους στέλνω το video και τους λέω διαβάστε τι μου είπαν οι προηγούμενοι μου λένε ότι πρέπει να υπάρχει κουμπί στην εφαρμογή τους λέω δεν υπάρχει και τέλος πάντων δεν μπορείτε να την στείλετε άσχετα από το κουμπί; και μου λένε ότι μπορούν να το κάνουν εκείνοι manually με ρώτησαν που να την στείλουν και τέλος.

Υ.Γ. Αντίστοιχα η Leopay μου την έστειλε μόνη της χωρίς να κάνω κάτι.

εμενα μου είπαν να την παραγγείλω και όταν έρθει να τους στείλω μνμα να μου αφαιρέσουν την προηγούμενη και να μου επιστρέφουν τα χρήματα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2201   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2018 - 16:51

εμενα μου είπαν να την παραγγείλω και όταν έρθει να τους στείλω μνμα να μου αφαιρέσουν την προηγούμενη και να μου επιστρέφουν τα χρήματα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό μου είπαν και μένα και απλά αρνήθηκα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#2202   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/12/2018 - 17:04

Αυτό μου είπαν και μένα και απλά αρνήθηκα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γιατι;δεν τα χάνεις τα χρήματα σου .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2203   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2018 - 17:11

γιατι;δεν τα χάνεις τα χρήματα σου .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει σημασία δεν ήθελα να πληρώσω εφόσον λέει δωρεάν είναι δωρεάν . Εμφανίστηκε και η καινούργια στην εφαρμογή και μια χαρά περιμένω να έρθει .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#2204   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/12/2018 - 20:19

Δεν έχει σημασία δεν ήθελα να πληρώσω εφόσον λέει δωρεάν είναι δωρεάν . Εμφανίστηκε και η καινούργια στην εφαρμογή και μια χαρά περιμένω να έρθει .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πλΗρωσες για αυτή που εμφανίστηκε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2205   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2018 - 20:19

Όχι

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)