Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 01:10

Σε εμενα τον Ιανουαριο που εληξε μου εστειλαν την καινουργια δωρεαν. Πρεπει να μπεις στο μηνα που ληγει πρωτα. Μετα θα σου εμφανιστει μεσα στην εφαρμογη η επιλογη για να παραγγειλεις καινουργια. Η καρτα η παλια θα ισχυει μεχρι και τις 30/31 του μηνα που γραφει οτι ληγει.

Σου βγάζει στην εφαρμογή να παραγγείλεις καινούργια δωρεάν.

Για την ακρίβεια νομίζω σε χρεώνουν και μετά σου κάνουν refund.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/04/2019 - 08:28

Άρχισαν τα όργανα !!!

Μου ζήτησαν επιβεβαίωση στοιχείων λόγω brexit .

Έστειλα ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και δεν την δέχονται. ????

Θέλουν λέει διαβατήριο.
Έχω αλλά έχει λήξει περσυ. Φέτος δεν πρόκειται να ταξιδέψω και να σκάσω 80€ για ανανέωση διαβατηρίου μόνο για την Revolut.
Τους απάντησα ότι θα επανέλθω όταν ανανεώσω το διαβατήριο.
(Εχοντας στο μυαλό μου αν και εφόσον προκύψει δουλειά στο εξωτερικό και ανανεώσω το διαβατήριο τότε τους το στελνω)

Μάλλον έτσι οπως πάνε θα με πετάξουν εκτος Revolut σιγά σιγά.
Ελπίζω μόνο οταν θα με ειδοποιήσουν ότι δεν μπορούν να κρατήσουν ανοικτό τον λογαριασμό μόνο με ταυτότητα , να προλάβω να μεταφέρω τα 150€ που έχω μέσα σε άλλο λογαριασμό.

Τα κακά του Brexit !!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2358   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:05

Εμένα πάλι μου έστειλαν αυτό το mail που λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι εσένα γιατί σου ζητάνε στοιχεία περίεργο.

You're probably Reesly sick of hearing about Brexit by now. We understand. It's all very Merkely and confusing. 

We're sorry to Boris you with more Brexit stuff, but please don't send this email to your Juncker folder. We have an important message you May want to hear. 

For now, all our politicians have stopped having a Barnier about what deal to sign. This is good news. It means that you'll stay as part of our UK entity for the foreseeable future, and that you don’t need to do anything on your side for now. There's a Chancellor this will change in the future, but we will keep you up to date as developments continue. 

We suggest that you celebrate by using your Revolut card to go out and buy a sweet treat. Maybe a strawberry Macron.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#2359   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:22

Ξέρω εγώ γιατί ;

Είχα κάνει παλιά κανονικά εγγραφή πριν πολλά χρόνια με ότι είχαν ζητήσει τότε.

Την έχω χρησιμοποιήσει Πολλές φορές και στο εξωτερικό και στη Ελλάδα χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ.
Και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την χρήση της.

Το ότι δεν τους κάνει η ελληνική ταυτότητα είναι ένα σοβαρό θέμα διότι ουσιαστικά σε αναγκάζει να τρέχεις για διαβατήριο. Καθυστερήσεις , τέλη , χαρτιά κλπ.
Πράγμα δύσκολο αν είναι μόνο για την Revolut.

Κρίμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2360   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:30

Δεν τους ρωτάς μήπως τους κάνει το δίπλωμα ; Γενικά η Ελληνική ταυτότητα σαν επίσημο έγγραφο του κράτους είναι για γέλια οπότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Brexit ή την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#2361   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:31

ισχύει ότι ε΄στειλαν email πως δεν υπάρχει θέμα.

 

Μήπως είχες κάνει εγγραφή με δίπλωμα;



#2362   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:33

Δεν τους ρωτάς μήπως τους κάνει το δίπλωμα ; Γενικά η Ελληνική ταυτότητα σαν επίσημο έγγραφο του κράτους είναι για γέλια οπότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Brexit ή την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κανονικά επειδή δραστηριοποιείται η revolut Ελλάδα πρέπει να δέχεται ... (και το κάνει) την ελληνική ταυτότητα άσχετο αν είναι για γέλια. δίκιο έχεις.

όμως θέμα είχαν όσοι είχαν γραφτεί με δίπλωμα. το αντίθετο δηλαδή. 

και άρχισαν να ζητάνε ταυτότητα. λόγω του ότι για να ανοίξεις λογαριασμό σε "τράπεζα" θες ταυτότητα όχι δίπλωμα



#2363   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:44

Ζήτησαν κι από εμένα επαλήθευση στοιχείων λόγω Brexit. Ξεκαθάρισαν πως δεν τους κάνει η άδεια οδήγησης. Αφού δοκίμασα με ταυτότητα που δεν δέχτηκαν, διέγραψα την κάρτα και την εφαρμογή και τα παράτησα. Επανήλθαν με e-mail ίδιο με αυτό στο σχόλιο 2358. Δεν εμπιστεύομαι τις προθέσεις τους. Ας καταλήξουν οριστικά σε κάτι πρώτα.



#2364   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 09:53

Ζήτησαν κι από εμένα επαλήθευση στοιχείων λόγω Brexit. Ξεκαθάρισαν πως δεν τους κάνει η άδεια οδήγησης. Αφού δοκίμασα με ταυτότητα που δεν δέχτηκαν, διέγραψα την κάρτα και την εφαρμογή και τα παράτησα. Επανήλθαν με e-mail ίδιο με αυτό στο σχόλιο 2358. Δεν εμπιστεύομαι τις προθέσεις τους. Ας καταλήξουν οριστικά σε κάτι πρώτα.

ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και εκτυπωμένη ή χειρόγραφη;



#2365   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2019 - 10:47

Σε εμένα μια χαρά πέρασε ταυτότητα χειρόγραφη με αγγλικούς χαρακτήρες.



#2366   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 12/04/2019 - 10:55

Σε εμένα μια χαρά πέρασε ταυτότητα χειρόγραφη με αγγλικούς χαρακτήρες.

 

Και σε μένα είχε περάσει ταυτότητα χειρόγραφη με λατινικούς χαρακτήρες αλλά μια μέρα μου κλείδωσαν το λογαριασμό λόγω της ταυτότητας, μου ζητούσαν εκτυπωμένη ή καινούργιο δίπλωμα.

 

Από ότι φαίνεται η Revolut λειτουργεί κατά περίπτωση και δεν έχουν συγκεκριμένη πολιτική στο θέμα της ταυτοποίησης.



#2367   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 10:57

Ρωτήστε τους ποιο είναι το εναλλακτικό έγγραφο όταν δεν έχεις Passport. Από μόνοι τους θα πουν: National ID.

Και είναι μια χαρά επίσημο έγγραφο χώρας, αρκεί να είναι η εκτυπωμένη με τους λατινικούς χαρακτήρες. 

Έχει τύχει να δεκτούν και χειρόγραφες, αλλά πάντα με λατινικούς χαρακτήρες, αλλιώς δεν τις διαβάζει το σύστημα. 



#2368   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 12/04/2019 - 11:07

ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και εκτυπωμένη ή χειρόγραφη;

Παλαιού τύπου, χειρόγραφη. Καλά έκαναν και την απέρριψαν αλλά αυτή έχω ακόμα. Κι αφού δείχνουν πως ακόμα ψάχνονται, με αιτήματα που δεν υποστηρίζουν οι ίδιοι, θα παρακολουθώ τις εξελίξεις απλά.



#2369   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2019 - 11:08

Και σε μένα είχε περάσει ταυτότητα χειρόγραφη με λατινικούς χαρακτήρες αλλά μια μέρα μου κλείδωσαν το λογαριασμό λόγω της ταυτότητας, μου ζητούσαν εκτυπωμένη ή καινούργιο δίπλωμα.

 

Από ότι φαίνεται η Revolut λειτουργεί κατά περίπτωση και δεν έχουν συγκεκριμένη πολιτική στο θέμα της ταυτοποίησης.

Εννοείς την πρώτη φορά ή την δεύτερη? 

Εγώ με διαβατήριο έκανα έγγραφη και τώρα που έστειλαν εκ νέου ταυτοποίηση λόγο brexit τους έστειλα την ταυτότητα ή οποία εγκρίθηκε σε 10 λεπτά.



#2370   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2019 - 11:14

Τώρα μόνο Passport ή National ID ζητάνε. 

Αν το έγγραφο που παρέχετε δεν περιέχει λατινικούς χαρακτήρες δεν διαβάζεται από το σύστημα. 

Οι ταυτότητες έχουν και ημερομηνίες λήξεως. Μήπως έχει λήξει η δική σας;

 

Παλαιού τύπου, χειρόγραφη. Καλά έκαναν και την απέρριψαν αλλά αυτή έχω ακόμα. Κι αφού δείχνουν πως ακόμα ψάχνονται, με αιτήματα που δεν υποστηρίζουν οι ίδιοι, θα παρακολουθώ τις εξελίξεις απλά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες