Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/02/2016 - 08:23

Να ρωτησω και γω κατι:
Γινεται να στειλουμε στη Revolut χρηματα απο το paypal Balance ωστε να τα παρουμε με καλυτερη ισοτιμια και αν ναι πως?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Καπου παραπάνω το ρώτησα κ μου είπαν οτι δε γίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 09:00

Σωστό δεν το είχα σκεφτεί έτσι.
Εμπιστεύεσαι όμως τη Barcleys να μεταφέρεις όλες τις καταθέσεις σου και το μόνο μέσω επικοινωνίας το internet;
Ίσως αξίζει εφόσον μπορείς και τραβάς τα χρήματα από το Ελλαδιστάν χωρίς προμήθεια!

Την Barclays σαν τραπεζα την εμπιστευομαι.
Αν και αυτο ειναι κατα δηλωση της revolut οτι τα χρηματα βρισκονται εκει.
Νομιζω οτι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα σημερα δεν υπαρχει καμμια απολυτως ασφαλης λυση που να μην περιεχει κανενος ειδους ρισκο.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#213   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 09:03

Πρεπει να κανεις τα €--->£ απο το PayPal!!

Καθε φορα δηλαδη που κανεις καποια αγορα η αναληψη απο το ατμ πρεπει να μετατρεπεις τα χρηματα σου η μερος αυτων στο αντιστοιχο νομισμα ;



Sent from my iPad Air using Tapatalk

#214   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/02/2016 - 09:06

Εγω αλλο δεν κατάλαβα βασικα. Καθε φορά δηλαδη που κάνουμε μια παραγγελία πρεπει να κοιτάμε τι νόμισμα εχει το σαιτ για να μετατρέπουμε τα ευρω μας στο αντίστοιχο νόμισμα; Δηλαδη αν ψωνίζουμε απο ενα σαιτ άσχετης χώρας που το κύριο νόμισμα δεν ειναι ευρω, λίρες ή δολάρια τότε τι γινεται;

Δεν το χω καταλάβει αυτό, εγω πίστευα οτι η μετατροπη γινεται αυτόματα οπως γινεται κ με το PayPal και οτι απλα εδω δε σε κλέβει στην ισοτιμία οπως σε κλέβει το PayPal...


Sent from my iPad using Tapatalk

#215   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 11/02/2016 - 09:07

Καθε φορα δηλαδη που κανεις καποια αγορα η αναληψη απο το ατμ πρεπει να μετατρεπεις τα χρηματα σου η μερος αυτων στο αντιστοιχο νομισμα ;



Sent from my iPad Air using Tapatalk

για το ποσο του paypal μιλουσαν οχι για τα χρηματα στη Revolut στην Revolut ειναι αυτόματη η διαδικασια μετατροπης οταν γινεται χρεωση


Τελευταία επεξεργασία από: oatz, 11/02/2016 - 09:10


#216   dukepapas

dukepapas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:27

Αυτο που δεν καταλαβα εγω ειναι γιατι θα πρεπει να κανουμε αναγνωριση με διπλωμα η φωτογραφία ?ειναι υποχρεωτικό?



#217   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:34

Αυτο που δεν καταλαβα εγω ειναι γιατι θα πρεπει να κανουμε αναγνωριση με διπλωμα η φωτογραφία ?ειναι υποχρεωτικό?

Δεν ειναι απαιτηση της κάρτας αυτό... είναι νόμος-κανονισμός άνω των 1500€ πρέπει να έχει τα στοιχεία σου ο οργανισμός που κάνεις συναλλαγές



#218   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:40

Αυτο που δεν καταλαβα εγω ειναι γιατι θα πρεπει να κανουμε αναγνωριση με διπλωμα η φωτογραφία ?ειναι υποχρεωτικό?

για να στειλεις πανω απο 1500euro τον χρονο θελει verify.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#219   koufos84

koufos84

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:49

Δηλάδή εσείς δηλώσατε όλα ατα στοιχεία κανονικά και την δέχτηκε ;;; Μήπως δεν την δέχετε επειδή έχω και άλλη κάρτα ;;;; Τι εννοείς έαν τα στοιχεία της κάρτας και του paypal είναι παρόμοια

oatz

;;;



#220   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:53

Δηλάδή εσείς δηλώσατε όλα ατα στοιχεία κανονικά και την δέχτηκε ;;; Μήπως δεν την δέχετε επειδή έχω και άλλη κάρτα ;;;; Τι εννοείς έαν τα στοιχεία της κάρτας και του paypal είναι παρόμοια

oatz

;;;

εννοω οτι αν στο paypal είσαι γιαννης παπαδοπουλος και στην revolut γιαννης παππας.... αλλά γενικά μια υπόθεση κάνω.... στειλε μνμ καλύτερα



#221   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 12:56

Εχω στο balance του paypal χρηματα εχω και στην Revolut...θελω να κανω μια αγορα αλλα τα χρηματα του balance δεν φτανουν ώστε να γινει η αγορα αλλα δεν μου τα "τραβαει"τα υπολοιπα από τον λογαργιασμο τις Revolut εχει καποια επιλογή που πρεπει να ρυθμισω?



#222   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/02/2016 - 12:59

Εχω στο balance του paypal χρηματα εχω και στην Revolut...θελω να κανω μια αγορα αλλα τα χρηματα του balance δεν φτανουν ώστε να γινει η αγορα αλλα δεν μου τα "τραβαει"τα υπολοιπα από τον λογαργιασμο τις Revolut εχει καποια επιλογή που πρεπει να ρυθμισω?

 

Οταν πας να κανεις την πληρωμη θα σε χρεωσει αυτοματα οσο εχει στο balance και το υπολοιπο για να καλυψη το ποσο θα το παρει απο την καρτα που εχεις περασμενει αυτοματα



#223   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 13:05

Δεν με χρεωνει παει τα παρει όλα από την Revolut και επισης δεν φτανουν τα χρηματα τις revolut για την αγορα


Τελευταία επεξεργασία από: Podilatis13, 11/02/2016 - 13:06


#224   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/02/2016 - 13:36

Καθε φορα δηλαδη που κανεις καποια αγορα η αναληψη απο το ατμ πρεπει να μετατρεπεις τα χρηματα σου η μερος αυτων στο αντιστοιχο νομισμα ;



Sent from my iPad Air using Tapatalk


Τα χρήματα που βρίσκονται στο balance του PayPal πρεπει να ειναι στο ιδιο νόμισμα με αυτο που θα γινει η αγορά. Μονο στο PayPal !!!

#225   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/02/2016 - 14:52

Τα χρήματα που βρίσκονται στο balance του PayPal πρεπει να ειναι στο ιδιο νόμισμα με αυτο που θα γινει η αγορά. Μονο στο PayPal !!!


Δεν ισχυει αυτό ρε παιδιά τι λέτε.

Εγω έβαλα 5 φορές λεφτα απο την Πειραιώς μου στο balance, άνοιγα το PayPal και τα έβλεπα πχ έβλεπα οτι ειχα μεσα 150 ευρω κ μετα πήγαινα κ εκανα παραγγελία στο αμερικανικό footlocker όπου οι τιμές ειναι σε δολάρια κ την εκανα κανονικά. Δε μετέτρεπα κάτι στο balance.

Το email του PayPal που μου ερχόταν μετα την πραγματοποίηση της παραγγελίας μου έγραφε απλα οτι εκανα μια αγορά αξίας πχ 120 δολαρίων και οτι μου χε τραβήξει απο το balance 110 ευρω (τυχαίες οι τιμες).

Απλά με ζημιωνε παντα στις τιμες της ισοτιμίας. Αυτο ήλπιζα να αποφύγω με τη Revolut.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες