Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2791   papaleole

papaleole

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 18/07/2019 - 12:38

Καλησπέρα σας μετά από πολύ καιρό.

 

Αποφάσισα λοιπόν και εγώ να ανοίξω account στην Revolut μιας και μου έκαναν δώρο το Apple Watch 3 και θέλω να πειραματιστώ με το Apple pay.  

Χθες έκανα και το έμβασμα από την Πειραιώς (πιστεύω μέχρι αύριο θα πιστωθούν).

Τώρα έχω τις εξής απορίες...

1.Θα μου έρθει δωρεάν η φυσική κάρτα? Γιατί έκανα κλικ σε ένα λινκ φίλου πιο πίσω από το κινητό, έβαλα τον αριθμό κινητού που έχω δηλωμένο και έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή μόνη της. Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα ήδη κάνει εγγραφή πριν κάνω κλικ στον σύνδεσμο.

2. Να συνδέσω την φυσική κάρτα με το apple pay ή μήπως δουλεύει καλύτερα η virtual? Μιας και δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η φυσική αφού θα την χρησιμοποιώ ποιο πολύ σαν προπληρωμένη. 

 

Αυτά προς το παρών. 

 

Υ.Γ. Έκανα κλικ στο λινκ του φίλου Paris1986. Έψαχνε άτομα. Ευχαριστώ. 


Τελευταία επεξεργασία από: papaleole, 18/07/2019 - 12:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2792   Dionisaras

Dionisaras

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/07/2019 - 12:57

Καλησπέρα σας μετά από πολύ καιρό.

 

Αποφάσισα λοιπόν και εγώ να ανοίξω account στην Revolut μιας και μου έκαναν δώρο το Apple Watch 3 και θέλω να πειραματιστώ με το Apple pay.  

Χθες έκανα και το έμβασμα από την Πειραιώς (πιστεύω μέχρι αύριο θα πιστωθούν).

Τώρα έχω τις εξής απορίες...

1.Θα μου έρθει δωρεάν η φυσική κάρτα? Γιατί έκανα κλικ σε ένα λινκ φίλου πιο πίσω από το κινητό, έβαλα τον αριθμό κινητού που έχω δηλωμένο και έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή μόνη της. Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα ήδη κάνει εγγραφή πριν κάνω κλικ στον σύνδεσμο.

2. Να συνδέσω την φυσική κάρτα με το apple pay ή μήπως δουλεύει καλύτερα η virtual? Μιας και δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η φυσική αφού θα την χρησιμοποιώ ποιο πολύ σαν προπληρωμένη. 

 

Αυτά προς το παρών. 

 

Υ.Γ. Έκανα κλικ στο λινκ του φίλου Paris1986. Έψαχνε άτομα. Ευχαριστώ. 

virtual και φυσική είναι η ίδια. Εκτός άμα έχεις επιλέξει να βγάλεις δεύτερη Virtual που έχεις επιλέξει να μην σταλεί σπίτι σου



#2793   papaleole

papaleole

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/07/2019 - 11:49

Καλησπέρα.

Μόλις είδα ότι πιστώθηκε το έμβασμα στην revolut. Αλλά όταν πάω να παραγγείλω την φυσική κάρτα δεν έχει επιλογή για δωρεάν αποστολή εκτός αν κάνω αναβάθμιση του προγράμματος λέει.

Τι μπορώ να κάνω για την πάρω δωρεάν? 



#2794   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 19/07/2019 - 12:16

Καλησπέρα.
Μόλις είδα ότι πιστώθηκε το έμβασμα στην revolut. Αλλά όταν πάω να παραγγείλω την φυσική κάρτα δεν έχει επιλογή για δωρεάν αποστολή εκτός αν κάνω αναβάθμιση του προγράμματος λέει.
Τι μπορώ να κάνω για την πάρω δωρεάν?

Ναι αν δεν την πήρες μέσω κάποιας πρόσκλησης από κάπου άλλου , με δωρεάν μεταφορικά , ναι τότε θα πρέπει να πληρώσεις μεταφορικά .
Αν θες την άποψη μου φτιάξε μια virtual κάρτα και άσε για λίγο διάστημα το πλαστικό , διότι σε πολλούς κάποια στιγμή που δεν έχουν ζητήσει πλαστικό τους στέλνουν μήνυμα να βγάλουν με δωρεάν τα μεταφορικά
Και την virtual μπορείς αμέσως να την χρησιμοποιήσεις όπως θα έκανες αν είχες το πλαστικό στα χέρια σου
Πέρασε την virtual στο Apple Pay και θα είσαι κομπλέ
Κάνε υπομονή και κάποια στιγμή θα στην δώσουν δωρεάν ( εκτός αν βέβαια βιάζεσαι όποτε πληρώνεις το ανάλογο ποσό μεταφορικών )


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 19/07/2019 - 12:17

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2795   papaleole

papaleole

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/07/2019 - 12:26

Μάλιστα.

Θα βγάλω την virtual λοιπόν να σώνει το πανηγύρι.

Ευχαριστώ φίλος

Ναι αν δεν την πήρες μέσω κάποιας πρόσκλησης από κάπου άλλου , με δωρεάν μεταφορικά , ναι τότε θα πρέπει να πληρώσεις μεταφορικά .
Αν θες την άποψη μου φτιάξε μια virtual κάρτα και άσε για λίγο διάστημα το πλαστικό , διότι σε πολλούς κάποια στιγμή που δεν έχουν ζητήσει πλαστικό τους στέλνουν μήνυμα να βγάλουν με δωρεάν τα μεταφορικά
Και την virtual μπορείς αμέσως να την χρησιμοποιήσεις όπως θα έκανες αν είχες το πλαστικό στα χέρια σου
Πέρασε την virtual στο Apple Pay και θα είσαι κομπλέ
Κάνε υπομονή και κάποια στιγμή θα στην δώσουν δωρεάν ( εκτός αν βέβαια βιάζεσαι όποτε πληρώνεις το ανάλογο ποσό μεταφορικών )


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#2796   takkots

takkots

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2019 - 19:20

καλησπερα σας, θα ήθελα να κανω μια ερώτηση.

Εκανα μια μεταφορά στη revolut απο τις 16/07 με τον γρηγορο τροπο ωστε να τα δω αμεσα δεν το κανω πρώτη φορα,το κανω 5 χρονια και ενω τα χρηματα έχουν φυγει απο την ΠΕΙΡΑΙΩΣ κατευθειαν η revolut δεν τα εχει δει ακομα.Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου λεει οτι φταιει η revolut και η revolut μου λεει οτι φταιει η ΠΕΙΡΑΙΩΣ.Έχει τυχει σε κανέναν??Και τι κάνουμε??Ευχαριστώ εκ των προτέρων



#2797   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/07/2019 - 22:14

καλησπερα σας, θα ήθελα να κανω μια ερώτηση.
Εκανα μια μεταφορά στη revolut απο τις 16/07 με τον γρηγορο τροπο ωστε να τα δω αμεσα δεν το κανω πρώτη φορα,το κανω 5 χρονια και ενω τα χρηματα έχουν φυγει απο την ΠΕΙΡΑΙΩΣ κατευθειαν η revolut δεν τα εχει δει ακομα.Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ μου λεει οτι φταιει η revolut και η revolut μου λεει οτι φταιει η ΠΕΙΡΑΙΩΣ.Έχει τυχει σε κανέναν??Και τι κάνουμε??Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Κάπως κάπου θα επιστραφούν.

Στειλε στο chat της Revolut αντίγραφο της μεταφοράς των χρημάτων να ψάξουν να τα βρουν , μια φορά που είχαν καθυστέρησει δεν ήξεραν σε ποιο λογαριασμό να τα βάλουν (παρόλο που είχαν το iban και το Ομπάμα μου στο καταθετήριο). Όταν τους ενημέρωσα τα βρήκαν και τα έβαλαν στο λογαριασμό μου.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#2798   takkots

takkots

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2019 - 00:17

Κάπως κάπου θα επιστραφούν.

Στειλε στο chat της Revolut αντίγραφο της μεταφοράς των χρημάτων να ψάξουν να τα βρουν , μια φορά που είχαν καθυστέρησει δεν ήξεραν σε ποιο λογαριασμό να τα βάλουν (παρόλο που είχαν το iban και το Ομπάμα μου στο καταθετήριο). Όταν τους ενημέρωσα τα βρήκαν και τα έβαλαν στο λογαριασμό μου.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro 

Μετα απο πολυ συζητηση εστειλα στο chat της revolut το αντιγραφο της μεταφορας και την επομενη μερα μου τα βαλανε δεν ξερω τι εγινε αλλα ολα καλα ευχαριστω πολυ!!!



#2799   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2019 - 09:26

Κάποιος που έχει το metal μπορεί να απαντήσει εαν το cashback γίνεται και με apple pay?



#2800   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2019 - 10:40

Καλημέρα,

την έχω εγώ τη Metal. Το cashback το εξαργυρώνεις απευθείας στο λογαριασμό σου μέσα στη revolut. Μεταφέρεται άμεσα όταν εσύ το επιλέξεις. Αυτό απλώς στα συγκεντρώνει και όποτε θέλεις δίνεις εντολή να πάνε τα χρήματα στο λογαριασμό σου.

e56085e2e84731ab22bbb5acd0e3db5e.jpg


Το ίδιο πχ ισχύει και για τις ασφάλειες που παρέχει η metal. Οταν χάσεις πτήση, αποσκευή, χρειαστείς ιατρική βοήθεια κτλ, τους στέλνεις τα σχετικά έγγραφα και τα χρήματα πάνε στο λογαριασμό σου στη revolut απευθείας.

Για όποιον έχει Metal η ιατρική ασφάλιση στα ταξίδια, καθώς και η αποζημίωση για χαμένες αποσκευές και καθυστερημένες ή ακυρωμένες πτήσεις ειναι μέσα στο πακέτο της Metal δωρεάν για όσο διαρκεί η συνδρομή. Για όποιον ταξιδεύει εξωτερικό είναι must.




Κάποιος που έχει το metal μπορεί να απαντήσει εαν το cashback γίνεται και με apple pay?



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2801   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2019 - 12:36

Καλημέρα,

την έχω εγώ τη Metal. Το cashback το εξαργυρώνεις απευθείας στο λογαριασμό σου μέσα στη revolut. Μεταφέρεται άμεσα όταν εσύ το επιλέξεις. Αυτό απλώς στα συγκεντρώνει και όποτε θέλεις δίνεις εντολή να πάνε τα χρήματα στο λογαριασμό σου.

e56085e2e84731ab22bbb5acd0e3db5e.jpg


Το ίδιο πχ ισχύει και για τις ασφάλειες που παρέχει η metal. Οταν χάσεις πτήση, αποσκευή, χρειαστείς ιατρική βοήθεια κτλ, τους στέλνεις τα σχετικά έγγραφα και τα χρήματα πάνε στο λογαριασμό σου στη revolut απευθείας.

Για όποιον έχει Metal η ιατρική ασφάλιση στα ταξίδια, καθώς και η αποζημίωση για χαμένες αποσκευές και καθυστερημένες ή ακυρωμένες πτήσεις ειναι μέσα στο πακέτο της Metal δωρεάν για όσο διαρκεί η συνδρομή. Για όποιον ταξιδεύει εξωτερικό είναι must.






Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Οι συναλλαγες με apple pay μετράνε? Γιατί στους όρους χρήσης λέει οτι αγορές σε wallet και άλλες εταιρίες διακίνησης χρημάτων δεν μετράει το cashback, λογικό μιας και τα χρήματα ανακυκλώνονται οπότε και δεν υπάρχει αγορά προιόντος ή υπηρεσίας. Μπορώ δηλαδή να κάνω top up την monese και να πάρω cashback ή να στείλω χρήματα στο paypal?



#2802   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2019 - 12:49

Oι συναλλαγές με apple pay μετράνε εφόσον ξοδεύεις χρήματα από το Revolut account σου (με όσες κάρτες revolut και αν το έχεις συνδέσει). 

Για παράδειγμα εγώ έχω τρεις (1 metal, 1 premium και την μπλέ την κλασική) και όλες είναι στο ιδιο account περασμένες. Οποια και αν χρησιμοποιήσω -ακόμα και μέσω apple pay, έχει cashback. 

 

 

Do I receive Cashback from all cards after I upgrade?
Yes.

 

 

 

Οι συναλλαγες με apple pay μετράνε? Γιατί στους όρους χρήσης λέει οτι αγορές σε wallet και άλλες εταιρίες διακίνησης χρημάτων δεν μετράει το cashback, λογικό μιας και τα χρήματα ανακυκλώνονται οπότε και δεν υπάρχει αγορά προιόντος ή υπηρεσίας. Μπορώ δηλαδή να κάνω top up την monese και να πάρω cashback ή να στείλω χρήματα στο paypal?


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 28/07/2019 - 12:49


#2803   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2019 - 13:21

Oι συναλλαγές με apple pay μετράνε εφόσον ξοδεύεις χρήματα από το Revolut account σου (με όσες κάρτες revolut και αν το έχεις συνδέσει). 

Για παράδειγμα εγώ έχω τρεις (1 metal, 1 premium και την μπλέ την κλασική) και όλες είναι στο ιδιο account περασμένες. Οποια και αν χρησιμοποιήσω -ακόμα και μέσω apple pay, έχει cashback. 

 

 

Do I receive Cashback from all cards after I upgrade?
Yes.

Καλό αυτό, για το cashback απο οποιαδήποτε κάρτα το γνώριζα αλλά δεν ήξερα για το apple pay. Θέλω να δω τώρα αν μετράνε το cashback και απο την curve μιας και τις έχω περάσει εκεί για να μην κουβαλάω πολλές. Ένα άλλο θετικό είναι πως μπορείς να παραγγείλεις και δεύτερη metal κάρτα δωρεάν (εφόσον δεν έχεις 3 ενεργές πλαστικές, διαφορετικά καταργείς μια), ιδίως τώρα που έβγαλαν και νεα χρώματα, μιας και η μαύρη δεν μοιάζει καθόλου Metal.



#2804   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2019 - 13:47

Metal μπορείς να έχεις μόνο μία. Οταν πηγα να παραγγείλω δευτερη δε με άφησε η εφαρμογη. Μπορείς να έχεις 1 Metal και 2 Premium (maximum 3).

Τις έξτρα premium τις στέλνουν δωρεάν με courier (εμένα ήρθε με dhl και tracking number).

“Can I have more than 2 physical cards with Metal?
Yes and no. You can have ONE Metal Card and 2 premium Physical cards”.

Στη φωτό η Metal μαυρη, και η Silver (Premium).

383caeef7becbcd9443e94bdab73536a.jpg


Καλό αυτό, για το cashback απο οποιαδήποτε κάρτα το γνώριζα αλλά δεν ήξερα για το apple pay. Θέλω να δω τώρα αν μετράνε το cashback και απο την curve μιας και τις έχω περάσει εκεί για να μην κουβαλάω πολλές. Ένα άλλο θετικό είναι πως μπορείς να παραγγείλεις και δεύτερη metal κάρτα δωρεάν (εφόσον δεν έχεις 3 ενεργές πλαστικές, διαφορετικά καταργείς μια), ιδίως τώρα που έβγαλαν και νεα χρώματα, μιας και η μαύρη δεν μοιάζει καθόλου Metal.



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2805   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2019 - 15:25

Metal μπορείς να έχεις μόνο μία. Οταν πηγα να παραγγείλω δευτερη δε με άφησε η εφαρμογη. Μπορείς να έχεις 1 Metal και 2 Premium (maximum 3).

Τις έξτρα premium τις στέλνουν δωρεάν με courier (εμένα ήρθε με dhl και tracking number).

“Can I have more than 2 physical cards with Metal?
Yes and no. You can have ONE Metal Card and 2 premium Physical cards”.

Στη φωτό η Metal μαυρη, και η Silver (Premium).

383caeef7becbcd9443e94bdab73536a.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Έχει αλλάξει αυτό. Περιμένω να γίνει διαθέσιμη η silver metal να την πάρω ως υποκατάστατο της apple card, αν και το πλαστικό απο πίσω δεν μου αρέσει. 

https://twitter.com/...2015399936?s=20



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες