Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3331   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/12/2019 - 19:12

δοκίμασα σήμερα 2 συναλλαγές με την revolut μέσω apple pay και πέρα από το ότι πλέον ζητάει επιλογή νομίσματος, τις απέρριψε και τις 2. Υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα σήμερα ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3332   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2019 - 20:03

Στο system status λεει ολα βαινουν καλως. 

 

https://www.revolut.com/system-status

 

 

δοκίμασα σήμερα 2 συναλλαγές με την revolut μέσω apple pay και πέρα από το ότι πλέον ζητάει επιλογή νομίσματος, τις απέρριψε και τις 2. Υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα σήμερα ;



#3333   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/12/2019 - 21:04

Μια χαρά την χρησιμοποιώ σήμερα στην Αγγλία


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3334   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2019 - 16:05

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.Ειμαι νέος στην revolut ενώ έκανα επαλήθευση και είναι οκ στο iPhone την έβαλα και στο Apple Watch μου και μου ζητάει κάποιο κωδικό επαλήθευσης δεν μου έχει έρθει ούτε κάποιο μήνυμα ούτε κάποιο email και δεν με αφήνει να κάνω συναλλαγές από το ρολόι μου..τι ακριβώς ζητάει;

Η κάρτα δεν έχει επαληθευτεί .Μπορειτε να την επαληθεύσετε στην εφαρμογή Apple Watch στο iPhone...

Πάω εκεί και μου ζητάει κάποιο τετραψήφιο κωδικό τον οποίο δεν έχω...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

#3335   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2019 - 17:29

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.Ειμαι νέος στην revolut ενώ έκανα επαλήθευση και είναι οκ στο iPhone την έβαλα και στο Apple Watch μου και μου ζητάει κάποιο κωδικό επαλήθευσης δεν μου έχει έρθει ούτε κάποιο μήνυμα ούτε κάποιο email και δεν με αφήνει να κάνω συναλλαγές από το ρολόι μου..τι ακριβώς ζητάει;
Η κάρτα δεν έχει επαληθευτεί .Μπορειτε να την επαληθεύσετε στην εφαρμογή Apple Watch στο iPhone...
Πάω εκεί και μου ζητάει κάποιο τετραψήφιο κωδικό τον οποίο δεν έχω...
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων


Το βρήκα ευχαριστώ όπως και να έχει

#3336   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 06/12/2019 - 19:24

Άλλαξα ταυτότητα προχθές, χρειάζεται να ενημερώσω τα στοιχεία μου και στην revolut? Δεν βρίσκω κάπου την επιλογή για αλλαγή στοιχείων ταυτότητας.


Στάλθηκε από το MRD-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#3337   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/12/2019 - 19:51

Άλλαξα ταυτότητα προχθές, χρειάζεται να ενημερώσω τα στοιχεία μου και στην revolut? Δεν βρίσκω κάπου την επιλογή για αλλαγή στοιχείων ταυτότητας.


Στάλθηκε από το MRD-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Επικοινωνείς στο chat λογικά να σε καθοδηγήσουν.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3338   tierney

tierney

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/12/2019 - 02:47

δοκίμασα σήμερα 2 συναλλαγές με την revolut μέσω apple pay και πέρα από το ότι πλέον ζητάει επιλογή νομίσματος, τις απέρριψε και τις 2. Υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα σήμερα ;

Τις τελευταιες μέρες μου συμβαινει κι εμενα το ιδιο οταν πηγαινω να κανω συναλλαγες με apple pay. Ενω μεχρι προτινος την περνούσα κανονικα, έχει 1-2 βδομαδες που στα ίδια μαγαζιά, μου την απορρίπτει. Νομίζω στα pos της Εθνικής, γιατί όταν είπα σε μία πωλήτρια να δοκιμάσει και σε pos της Eurobank στο ιδιο μαγαζί, πέρασε κανονικά. Και όντως ζητάει επιλογή νομίσματος. Τι μπορεί να συμβαίνει;;



#3339   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/12/2019 - 07:58

Τις τελευταιες μέρες μου συμβαινει κι εμενα το ιδιο οταν πηγαινω να κανω συναλλαγες με apple pay. Ενω μεχρι προτινος την περνούσα κανονικα, έχει 1-2 βδομαδες που στα ίδια μαγαζιά, μου την απορρίπτει. Νομίζω στα pos της Εθνικής, γιατί όταν είπα σε μία πωλήτρια να δοκιμάσει και σε pos της Eurobank στο ιδιο μαγαζί, πέρασε κανονικά. Και όντως ζητάει επιλογή νομίσματος. Τι μπορεί να συμβαίνει;;


Και σε μένα το ίδιο τις τελευταίες μέρες. Απορρίπτεται στα pos της Εθνικής όταν περνούσα την virtual κάρτα (visa) με apple pay. Όταν έβαλα τη φυσική (mastercard) πέρασε μια χαρά με apple pay στο ίδιο pos.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3340   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/12/2019 - 08:59

Τις τελευταιες μέρες μου συμβαινει κι εμενα το ιδιο οταν πηγαινω να κανω συναλλαγες με apple pay. Ενω μεχρι προτινος την περνούσα κανονικα, έχει 1-2 βδομαδες που στα ίδια μαγαζιά, μου την απορρίπτει. Νομίζω στα pos της Εθνικής, γιατί όταν είπα σε μία πωλήτρια να δοκιμάσει και σε pos της Eurobank στο ιδιο μαγαζί, πέρασε κανονικά. Και όντως ζητάει επιλογή νομίσματος. Τι μπορεί να συμβαίνει;;

 

 

Και σε μένα το ίδιο τις τελευταίες μέρες. Απορρίπτεται στα pos της Εθνικής όταν περνούσα την virtual κάρτα (visa) με apple pay. Όταν έβαλα τη φυσική (mastercard) πέρασε μια χαρά με apple pay στο ίδιο pos.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κι εμένα το ίδιο σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί, δεν ξέρω τι pos έχει, όπου αλλού έχω δοκιμάσει την παίρνει κανονικά



#3341   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 09:21

Η Εθνική παρόλες τις διαφημίσεις και τις αρλούμπες και τα application που προμοτάρει και οτι πρωτοπορεί ως η τράπεζα του "μέλλοντος", δεν είναι παρά άλλο ένα γραφειοκρατικό τέρας που το μόνο που καταφέρνει με όλα αυτά που κάνει είναι να γίνεται όλο και πιο "κλειστή" αντί οι διαδικασίες της να γίνουν πιο ανοιχτόμυαλες και φιλικές προς τον καταναλωτή. Οπότε δικαίως είναι γνωστή στην αγορά ως η τράπεζα της τρίτης ηλικίας. Για αυτό και θα αποδημήσει σύντομα εις κύριον αν δεν αλλάξουν μυαλά και δεν ξεκολλήσουν. Στο τέλος τα POS της θα δέχονται μόνο κάρτες της Εθνικής. Μόνο αυτό δεν έχει κάνει ακόμα. 

 

 

Κι εμένα το ίδιο σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί, δεν ξέρω τι pos έχει, όπου αλλού έχω δοκιμάσει την παίρνει κανονικά



#3342   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2019 - 11:37

δυστυχώς το διπλό νόμισμα ευρώ δολάριο εμφανίζετε σχεδόν κάθε φορά σε συναλλαγές στο εξωτερικό. με αππλ πευ.

είναι σπαστικό.

με κάρτα κανονική δεν το δοκίμασα. μάλλον έχει να κάνει με το αππλ πευ.


Τελευταία επεξεργασία από: astalavista, 10/12/2019 - 11:38


#3343   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 13:40

Μηπως μέσα στο revolut account σου έχεις και ευρώ και δολλάρια;

Δηλαδή αν έχεις και στα δυο accounts χρήματα.

 

δυστυχώς το διπλό νόμισμα ευρώ δολάριο εμφανίζετε σχεδόν κάθε φορά σε συναλλαγές στο εξωτερικό. με αππλ πευ.

είναι σπαστικό.

με κάρτα κανονική δεν το δοκίμασα. μάλλον έχει να κάνει με το αππλ πευ.



#3344   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2019 - 14:07

Μηπως μέσα στο revolut account σου έχεις και ευρώ και δολλάρια;

Δηλαδή αν έχεις και στα δυο accounts χρήματα.

έχω λογαριασμούς σε διαφορετικά νομίσματα αλλά όχι σε δολάρια. είναι όλοι άδειοι και απενεργοποιημενοι. ο μόνος ενεργός είναι σε ευρώ.

κάτι άλλο τρέχει.και δεν έχω όρεξη να τσαταρω με αυτούς.

επίσης μια συναλλαγή έγινε χτες κανονικά και σήμερα μου την απέρριψε ο έμπορος αφού εγώ καρπώθηκα το προϊόν. ότι ναναι.



#3345   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/12/2019 - 14:22

έχω λογαριασμούς σε διαφορετικά νομίσματα αλλά όχι σε δολάρια. είναι όλοι άδειοι και απενεργοποιημενοι. ο μόνος ενεργός είναι σε ευρώ.

κάτι άλλο τρέχει.και δεν έχω όρεξη να τσαταρω με αυτούς.

επίσης μια συναλλαγή έγινε χτες κανονικά και σήμερα μου την απέρριψε ο έμπορος αφού εγώ καρπώθηκα το προϊόν. ότι ναναι.

Μου έχει συμβεί 5-6 φορές, θα τα πα΄ρουν αργότερα.

Εδώ εμένα μου ενέκριναν συναλλαγή με ακυρωμένη κάρτα...

Πραγματικά ότι να 'ναι
 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 36

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)