Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   Dinos234

Dinos234

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/03/2016 - 11:10

Για να πιστωθούν τα χρήματα στην Revolut κάνει απο 1-4 μέρες.

Έχει κανενός αργήσει η καρτα παραπάνω απο οτι έλεγε στην εφαρμογή οτι θα έπρεπε να εχει έρθει ?
Μου έλεγε παρασκευη και μέχρι τώρα δεν εχει έρθει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 16/03/2016 - 12:00

Για να πιστωθούν τα χρήματα στην Revolut κάνει απο 1-4 μέρες.

Έχει κανενός αργήσει η καρτα παραπάνω απο οτι έλεγε στην εφαρμογή οτι θα έπρεπε να εχει έρθει ?
Μου έλεγε παρασκευη και μέχρι τώρα δεν εχει έρθει.

Μέχρι +10 μέρες από ότι λέει στην εφαρμογή είσαι κομπλέ, μετά τους στέλνεις.



#558   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/03/2016 - 12:01

 

Πως στέλνω έμβασμα προς τη Revolut από το ebanking της τράπεζάς μου?

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

  1. Συμπληρώνετε όλα τα πεδία με τη σειρά (από πάνω προς τα κάτω). Σε αντίθετη περίπτωση, μπορεί να έχετε πρόβλημα (π.χ. σε Winbank να μην εμφανίζεται το πεδίο SEPA)!
  2. Η κάθε τράπεζα κρατάει προμήθεια 1 ευρώ για εμβάσματα εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου (ΕΟΧ - SEPA), αρκεί να έχετε επιλέξει το SHA, όπως εμφανίζεται στο screenshot κάθε τράπεζας.
  3. Ένας από τους όρους χρήσης της Revolut είναι πως τα εμβάσματα που στέλνουμε για "φόρτιση" (Top Up) της κάρτας μας πρέπει να προέρχονται από τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο είμαστε δικαιούχοι (ή έστω συνδικαιούχοι).

 

 

 

Οδηγίες εμβάσματος από το ebanking της Eurobank:

 

bVekRcI.png

 

 

Οδηγίες εμβάσματος από το ebanking της Πειραιώς:

 

rbfGOvb.png

 

 

Οδηγίες εμβάσματος από το ebanking της Εθνικής:

 

gLvxd7j.png

 

 

Οδηγίες εμβάσματος από το ebanking της Alpha Bank:

 

HQL14Tq.png

 

Σύμφωνα με την τελευταία ΠΝΠ (Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου) για τα capital controls, από κάθε ελληνικό τραπεζικό λογαρισμό ιδιώτη επιτρέπεται η αποστολή εμβάσματος στο εξωτερικό μέχρι το ποσό των 500 ευρώ/μήνα. Και πάλι ενδέχεται να μην καταφέρετε να στείλετε τέτοιο έμβασμα, γιατί και οι ίδιες οι τράπεζες έχουν συνολικά ημερήσια και μηνιαία όρια εξαγωγής χρημάτων στο εξωτερικό που αν ξεπεραστούν γίνεται προσωρινά αδύνατη η αποστολή εμβασμάτων.

 

Ευχαριστούμε θερμά την mary από το insomnia.gr

για την ευγενική παραχώρηση του αρχικού κειμένου.

 

καλημερα κ απο εμενα..εβαλα χρηματα στη revolut μεσω Πειραιως οπως δειχνει τα βηματα στη φωτο την Παρασκευη κ ακομα ως σημερα τεταρτη δ εχουν φανει...Αλλες φορες μεσω Eurobank που εστελνα δεν ειχα προβλημα...Μηπως ο κωδικος shift bic που γραφετε στο εικονιδιο δ ειναι η σωστος? 



#559   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 12:04

Μην ανησυχεις εκτιμωμενος χρονος ειναι.

Στην πραγματικοτητα κανει 7-10 ημερες. Σε καποιους εχει κανει και παραπανω. Μην ξεχνας οτι εμπλεκονται και τα ταχυδρομεια με οτι αυτο συνεπαγεται.



Εχει δοκιμασει κανεις να επικοινωνησει με το support μεσα απο την εφαρμογη ;

Σε μενα εδω και 2 ημερες ειναι νεκρο.

Καμμια ανταποκριση !!!

#560   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/03/2016 - 12:19

Μην ανησυχεις εκτιμωμενος χρονος ειναι.

Στην πραγματικοτητα κανει 7-10 ημερες. Σε καποιους εχει κανει και παραπανω. Μην ξεχνας οτι εμπλεκονται και τα ταχυδρομεια με οτι αυτο συνεπαγεται.



Εχει δοκιμασει κανεις να επικοινωνησει με το support μεσα απο την εφαρμογη ;

Σε μενα εδω και 2 ημερες εινα

 

Μην ανησυχεις εκτιμωμενος χρονος ειναι.

Στην πραγματικοτητα κανει 7-10 ημερες. Σε καποιους εχει κανει και παραπανω. Μην ξεχνας οτι εμπλεκονται και τα ταχυδρομεια με οτι αυτο συνεπαγεται.



Εχει δοκιμασει κανεις να επικοινωνησει με το support μεσα απο την εφαρμογη ;

Σε μενα εδω και 2 ημερες ειναι νεκρο.

Καμμια ανταποκριση !!!

εγω πριν εναμιση μηνα ειχα ερθει σε επαφη μαζι τους μεσω mail αλλα οχι απο την εφαρμογη γιατι δ πηρα απαντηση αλλα απο το site τους...την επομενη ελαβα mail κ εξυπηρετηθηκα αμεσως κ λυθηκε κ το θεμα π ειχα



#561   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 12:47

τωρινη επικοινωνια με μαιλ και απαντηση ...



Dear GΜ,

This email is now closed and reserved for emergencies only. For a quick resolution to your problem/enquiry, please contact us via in app chat support (make sure you are on the latest version of the App).



Τωρα γελανε η κλαινε ;;;

edit.
για οποιον δεν το γνωριζει υπαρχει και το transfers@revolut.com
μαλλον εχουν μεταφερει σε αυτο το μαιλ ολη την επικοινωνια με τα τυχον προβληματα λογαριασμων.

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 16/03/2016 - 12:53


#562   Jumaru138

Jumaru138

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 16/03/2016 - 13:30

Καλησπέρα, συγχαρητήρια για τον οδηγό!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, μιας και δεν έχω ξανακάνει μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking. Χρησιμοποιώ eurobank, περνάω τα στοιχεία όπως δείχνει η εικόνα του οδηγού, πατάω συνέχεια και μου εμφανίζει μία σύνοψη. Στο τέλος της σύνοψης υπάρχει μόνο "ακύρωση". Έχει γίνει η μεταφορά; Θα έπρεπε να είχε κάποιο κουμπί για επιβεβαίωση;

Ευχαριστώ πολύ



#563   Dinos234

Dinos234

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/03/2016 - 13:32

Σωστός είναι ο bic που είναι και στην εικόνα και στην εφαρμογή αυτόν εχει εμένα συνήθως μου κάνει μια μερα να μου εμφανιστούν τα χρήματα.

Κάπου στις 12-14 μέρες εχει αν θυμάμαι καλά που έστειλαν την καρτα. Απο εκεί την έχουν στείλει απο όσο μίλησα μαζί τους απλα μου κάνει εντύπωση οτι δεν εχει έρθει ακόμη ενώ ενα mousepad που ειχα παραγγείλει απο Κίνα σήμερα μου εχει έρθει.

#564   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 15:31

Δεν θελω να τρομαξω κανενα παντως ειναι η τριτη ημερα που το support της εφαρμογης δεν λειτουργει και ολα τα μαιλ τυχαινουν αυτοματοποιημενης απαντησης.
Το φβ ειναι γεματο απο αναπαντητα μηνυματα δυσαρεσκειας. Λογαριασμοι μπλοκαρονται ξαφνικα και ανεξηγητα, κοσμος που νομιζει οτι εχει χρηματα απλα δεν μπορει να κανει συναλλαγες ...... και αυτοι απλα εξαφανισμενοι.
Προσωπικα ειμαι πολυ επιφυλακτικος πλεον.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#565   siswhs

siswhs

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2016 - 16:33

Έχω βάλει χρήματα από 3 Μαρτίου δεν έχουν πιστωθεί ακόμα τους στέλνω mail μηνύματα στο Facebook και στο support και δεν παίρνω απάντηση

#566   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 16/03/2016 - 16:35

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τα λεφτά κατευθείαν στο PayPal μέσω της κάρτας ;

#567   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 18:22

Αν έχεις βάλει το ΙΒΑΝ του λογαριασμού σου γίνεται.Απευθείας από κάρτα δεν νομίζω να γίνεται

Same Sh1t Different Day

#568   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 18:53

Να ενημερωσω πως η εκρεμοτητα τακτοποιηθηκε με ενα συντομο μηνυμα ενημερωσης απο το support της εφαρμογης. Προσπαθηςα να ανοιξω κουβεντα, να μαθω κατι παραπανω για την απουσια τους τοσες ημερες αλλα δεν πηρα καμμια απαντηση.
Τωρα τι απεδωσε δεν το γνωριζω. Τα μαιλ μου, η αναρτηση στο φβ η οι επανειλημμενες μου προσπαθειες στο support τους.
Αυτο που με κανει πλεον ανασφαλη απεναντι τους δεν ειναι το γεγονος μηπως χαθουν τα χρηματα μου, αλλα αυτα τα ξαφνικα μπλοκαρισματα, οπου θα μπορουσες να βρεθεις στο εξωτερικο εξαρτωμενος απο την revolut και η χρηση της να μπλοκαριστει και να μην μπορεις να επικοινωνησεις με κανενα η κανεις να μην ανταποκρινεται στην επικοινωνια σου.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#569   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 16/03/2016 - 21:04

Παιδιά κακώς κάθεστε και φορτώνετε απευθείας σε revolut τσάμπα η ψυχική οδύνη και αγωνία. Κάντε ένα account number26 (ή Leupay για όσους δεν έχουν διαβατήριο) με IBAN και ξένοιαστε. Από Εθνική με 1 ευρώ προμήθεια 90% των περιπτώσεων μου τα βάζουν την επόμενη εργάσιμη από την μέρα που θα φύγει το έμβασμα. Μετά με την κάρτα Number26/Leupay φορτώνετε την Revolut αμέσως και χωρίς προμήθεια για να κερδίσετε σε ισοτιμία και ATM ανάληψη χωρίς προμήθεια.  



#570   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/03/2016 - 22:14

Δυστυχώς η Revolut όσο καλή φαινόταν αρχικά τόσο φαίνεται ότι το team από πίσω αδυνατεί αν ανταπεξέλθει στην αυξανόμενη ζήτηση με συνεχή μικρά ή μεγάλα προβλήματα.

 

Προσωπική μου άποψη, Number26 με κλειστά τα μάτια.

 

Την χρησιμοποίησα 5 μέρες σερί για πάρα πολλές συναλλαγές στο εξωτερικό και έμεινα 100000% ικανοποιημένος.

 

Αν στρώσει η Revolut, το ξαναβλέπουμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 47

0 μέλη, 44 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2), Google (1)