Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   gakstel

gakstel

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/03/2016 - 16:00

Μήπως αυτοί που έχασαν δεν έχουν επιβεβαιώσει το λογαριασμό τους;
2 φορές έκανα έμβασμα και σε 36-38 ώρες έφτασε. Όταν θα πάω σπίτι θα ανεβάσω και φωτό.


26cf22b17b0b8b9d8aca9e9b1782c58b.jpg
59ac03844008a084ef1abefe9a2ccfc2.jpg

Στο winbank δεν γράφει την ώρα αλλά και τα 2 10-12 το πρωί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 26/03/2016 - 18:15

Αν θες να κάνεις μικρόκαταθεσεις χρειάζεται πάλι επικύρωση στοιχείων?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#648   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/03/2016 - 19:16

Αν θες να κάνεις μικρόκαταθεσεις χρειάζεται πάλι επικύρωση στοιχείων?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οχι η επιβεβαιωση στοιχειων γινεται μια φορα.

#649   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 26/03/2016 - 19:24

Έχοντας λοιπόν ολοκληρώσει την εγγραφή μας στην υπηρεσία και έχοντας εκδόσει την κάρτα μας, ας περιηγηθούμε λίγο στην εφαρμογή:

Στην μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης βλέπουμε τις επιλογές Account, Card, Send, Support και Profile.

fcY5ZVh.png


Profile: Εδώ βλέπουμε μία επισκόπηση των προσωπικών μας στοιχείων. Καλό είναι να συμπληρώσουμε ένα έγκυρο email επικοινωνίας. Μπορεί να χρειαστεί αν ξεχάσουμε το passcode ή αν αντιμετωπίσουμε άλλα προβλήματα με την υπηρεσία.

Εδώ θα δούμε την επιλογή Identity όπου μπορούμε να εισάγουμε την ταυτότητα ή το διαβατήριό μας ή το δίπλωμά μας ώστε να μην υπάρχει ο περιορισμός κίνησης των 1500 λιρών το χρόνο για την κάρτα μας.

0ifbxR9.png
oVacGHw.png

Card: Στην επιλογή "Show PIN" θα μας δώσει το PIN που πρέπει να εισάγουμε όταν πραγματοποιούμε αγορές σε φυσικά καταστήματα ή όταν βάζουμε την κάρτα σε ένα ATM.
Σε περίπτωση που θελήσουμε να αλλάξουμε το PIN που μας δίνεται σε κάποιο άλλο δικής μας προτίμησης τότε έχετε υπόψιν σας πως το νέο PIN θα ενεργοποιηθεί αφού εισάγουμε την κάρτα σε κατάλληλο ATM. Εδώ επίσης μπορούμε να μπλοκάρουμε και να ξεμπλοκάρουμε την κάρτα μας ανά πάσα στιγμή αν υποπτευόμαστε ότι μπορεί να έχει γίνει κάποια υποκλοπή ή αν την έχουμε χάσει.


rpfKCue.png


Account: Εδώ βλέπουμε το πόσα χρήματα έχοθμε στην κάρτα μας σε κάθε νόμισμα. Για κάθε νόμισμα βλάπουμε αναλυτικά τις κινήσεις και μπορούμε είτε να γεμίσουμε την κάρτα μας (Top UP), είτε να αλλάξουμε συνάλλαγμα (Exchange), είτε να μεταφέρουμε χρήματα στον τραπεζικό μας λογαριασμό (Bank).


iaQvWG8.png


Ευχαριστούμε θερμά την mary από το insomnia.gr

για την ευγενική παραχώρηση του αρχικού κειμένου.

Εδώ λέει ότι πρέπει να κάνουμε επιβεβαίωση μόνο αν θέλουμε να ξεπεράσουμε το όριο! Εγώ πάντως δεν το έχω κάνει έχω κάνει κατάθεση χτες και περιμένω να μπουν ! Αν μπουν

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#650   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/03/2016 - 00:34

Σύμφωνα με την εταιρεία όντως μόνο αν θέλεις να ξεπεράσεις το όριο απαιτείται επιβεβαίωση, αλλά εκ του αποτελέσματος καλό είναι να γίνεται εξ αρχής.



#651   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 27/03/2016 - 21:55

Παρατήρησα πως ένα λάθος να κανείς στην αντιγραφή των στοιχείων της κάρτας δεν την δέχεται με την καμία λέμε.
Διεύθυνση για παράδειγμα, αν βάλεις Αθήνας 6 αντί για Αθήνας 5 ΦΕΝ την δέχεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#652   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/03/2016 - 11:13

Καλημερα,γιατι ειναι off το support chat?μου εχουν κανει refund απο το paypal στις 23 και 24 Μαρτιου και ακομα τιποτα...που να τους στειλω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#653   abreal

abreal

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2016 - 01:36

Καλησπερα. εχω εδω και κανα μηνα την καρτα και δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα αλλα με αυτα που διαβαζω σημερα εδω τρομαξα. Μερικες παρατηρησεις.

Εμβασμα απο winbank παντα σε 2 μερες τα λεφτα μεσα.

Κατι που δεν εχω διαβασει εδω και ενδεχεται να βοηθησει καποιους..Εδω και 3-4 μερες μετεφερα απο revolut ενα ποσο σε γνωστη αγγλικη στοιχηματικη εταιρεια, απο αυτες με αδεια στην Ελλαδα. μετα απο 3 μερες εκανα αναληψη απο την στοιχηματικη εταιρεια στη Revolut ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ αφου ο λογαριασμος ειχε φορτωσει μεσω της revolut 320 ευρω..την επομενη μερα (στις ελληνικες τραπεζες χρειαζονται τουλαχιστον 2 μερες) τα λεφτα ειχαν μεταφερθει στην revolut με τον ορο REFUND. To κουλο ειναι οτι αυτα τα χρηματα δεν συνυπολογιζονται στο οριο του top up. εννοειται πως μετα απο οτι διαβασα εδω αυριο πρωι παω να τα παρω απο το ΑΤΜ.

με paypal εχω αγορασει αυτο το μηνα αρκετες φορες χωρις κανενα προβλημα..

οποιαδηποτε παρατηρηση/συμβουλη δεκτη!



#654   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2016 - 07:27

Είχα γράψει ότι είχα ένα θέμα με PayPal refund. Συγκεκριμένα 20 μέρες μετά το actual refund δεν είχαν φανεί τα λεφτά. Συνεχής επικοινωνία με το support στο οποίο οι περισσότεροι το ψάχνανε λίγο υποτίθεται εκτός από έναν που έπαιξε το we do not support PayPal game. Ο τελευταίος ήταν πιο πρόθυμος και το έψαξε παραπάνω οπότε έγινε, αν και με καθυστέρηση, το refund.

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#655   gksolwmo

gksolwmo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2016 - 11:24

Καλημερα σημερα ηθελα να στειλω εμβασμα στη Revolut απο την Πειραιως ,αλλα  μου εβγαλε σφαλμα 'Υπερβαση οριου εντολων μεταφορας πιστωσης στο εξωτερικο'.Τελευταια εμβασματα που εστειλα ηταν τον Ιανουαριο συνολο 350 ευρω.Εχει μπει καποιο οριο στα εμβασματα?

Ευχαριστω.



#656   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2016 - 15:16

Καλημερα,γιατι ειναι off το support chat?μου εχουν κανει refund απο το paypal στις 23 και 24 Μαρτιου και ακομα τιποτα...που να τους στειλω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με μαιλ στο transfers@revolut.com

#657   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2016 - 15:17

Καλημερα σημερα ηθελα να στειλω εμβασμα στη Revolut απο την Πειραιως ,αλλα μου εβγαλε σφαλμα 'Υπερβαση οριου εντολων μεταφορας πιστωσης στο εξωτερικο'.Τελευταια εμβασματα που εστειλα ηταν τον Ιανουαριο συνολο 350 ευρω.Εχει μπει καποιο οριο στα εμβασματα?
Ευχαριστω.

Ηταν 500€ μηνιαιως και προσφατα εγινε 1000€.

#658   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/03/2016 - 15:21

Καλημερα σημερα ηθελα να στειλω εμβασμα στη Revolut απο την Πειραιως ,αλλα  μου εβγαλε σφαλμα 'Υπερβαση οριου εντολων μεταφορας πιστωσης στο εξωτερικο'.Τελευταια εμβασματα που εστειλα ηταν τον Ιανουαριο συνολο 350 ευρω.Εχει μπει καποιο οριο στα εμβασματα?

Ευχαριστω.

Το όριο ανά άτομο είναι 1000 ευρώ το μήνα.

 

Παρόλα αυτά υπάρχει και αθροιστικό όριο για την κάθε τράπεζα τόσο ανα ημέρα όσο και ανά μήνα.

 

Μπορεί το ημερήσιο ή το μηνιαίο της τράπεζάς σου να έχει πιαστεί για αυτό να στο βγάζει. Ειδικά για το μηνιαίο καθόλου απίθανο μιας και πλησιάζουμε στο τέλος του μήνα.

 

Δοκίμασε ξανά μετά τις 12. Αν σου βγάλει το ίδιο, υπομονή μέχρι μεθαύριο που αλλάζει ο μήνας.



#659   abreal

abreal

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2016 - 16:21

Να τα μαααας..πηγα να κανω αναληψη απο ατμ πειραιως  τα χρηματα που γραφω παραπανω..μετα τη διαδικασια πηρα 2 φορες το μηνυμα η συναλλαγη δεν μπορει να εκτελεσθει..και μετα την τριτη προσπαθεια μηνυμα μπλοκαρισματος καρτας λογω λαθος pin που φυσικα δεν ισχυει..αυτοματα πηρα και μηνυμα απο revolut οτι εισηγαγα λαθος pin..τωρα?



#660   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/03/2016 - 16:45

Μην τρελενεσαι. Από το support την ξεκλειδώνουν. Αν και νομίζω ότι το μήνυμα που βγάζει το ΑΤΜ είναι fake.
Μόλις βάλεις την κάρτα της Revolut σε ΑΤΜ κάνεις μόνο ανάληψη με ισοτιμία όχι της τράπεζας ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!

Η κάρτα δουλεύει άψογα σε ΑΤΜ Αγγλίας αλλά εδώ στα ελληνικά βγάζει παπαριες μην ψαρώνεις , αγνοήσετα όλα και κάνε μόνο ανάληψη.

Την πάτησα και εγώ την πρώτη φορά , έκτοτε έχω κάνει δυο τρεις αναλήψεις δοκιμαστικές χωρίς πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 41

0 μέλη, 40 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)