Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 18:35

Όχι, δεν γίνεται.

 

Δίπλωμα οδήγησης, από τα καινούρια δεν έχεις;

 

Για την ταυτοποίηση χρησιμοποιούν διαβατήριο, δίπλωμα οδήγησης και ταυτότητα (τα καινούρια που έχουν λατινικούς και ελληνικούς χαρακτήρες).

 

Μετά σου ζητούν να τραβήξεις και μια σέλφι και περιμένεις την έγκριση ταυτοποίησης.

 

Δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ταυτοποίησης.

δυστυχώς δεν έχω διαβατήριο ,εχω δίπλωμα παλαιού τυπου και στρατιωτική ταυτότητα .Προσπαθω μεσα από το chat να τους εξηγήσω ότι είμαι στρατιωτικός και η ταυτότητα είναι στρατιωτική ,αλλα δεν απαντάει κανεις ...Θα περιμένω μήπως 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/07/2019 - 18:47

Πιστεύω ότι μόνο μέσα από το chat θα μπορέσεις να βρεις κάποια λύση.

 

Πάντως δεν χάνεις και κάτι, εάν προσπαθήσεις ακόμα και έτσι, να εκδόσεις την virtual κάρτα.



#2778   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 19:12

Πιστεύω ότι μόνο μέσα από το chat θα μπορέσεις να βρεις κάποια λύση.

 

Πάντως δεν χάνεις και κάτι, εάν προσπαθήσεις ακόμα και έτσι, να εκδόσεις την virtual κάρτα.

λοιπόν τέλος καλο όλα καλα .Μου ζητησαν να τραβήξω μια φωτό αγκαλια με την ταυτότητα και μου την εγκρινανε

όλα καλα λοιπόν 

Σε ευχαριστώ πολύ 


Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 15/07/2019 - 19:12


#2779   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/07/2019 - 19:14

Μια χαρά.

 

Καλές αγορές λοιπόν με το Apple Pay.

 

Το έμβασμα που έστειλες θέλει το πολύ 2 εργάσιμες ημέρες για να φανεί στη Revolut.



#2780   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 19:56

Μια χαρά.

 

Καλές αγορές λοιπόν με το Apple Pay.

 

Το έμβασμα που έστειλες θέλει το πολύ 2 εργάσιμες ημέρες για να φανεί στη Revolut.

 

κάτι τελευταίο :)

Άντε και βγάζω τώρα την virtual η οποια είναι δωρεάν , άμα θα μπουν τα χρήματα σε 2 το πολύ εργάσιμες ημερες θα μπορέσω να πάρω και το πλαστικό (το λέω αυτό διότι έκανα εγγραφη μεσα από promo το οποιο σου βγάζει δωρεάν κάρτα πλαστικό ,βεβαια αφού μπούνε πρώτα τα 10 ευρω ?

Ευχαριστώ 



#2781   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/07/2019 - 20:34

Αυτό δεν το ξέρω.

Δεν έκανα την εγγραφή μου μέσω κάποιας προωθητικής ενέργειας.

Έτσι όταν πήγα να ζητήσω τη φυσική κάρτα, μού ζήτησε 4,95€, εκτός εάν άλλαζα πλάνο και έπαιρνα κάρτα με μηνιαία συνδρομή.

Κάνε μια προσπάθεια και πρόσεξε καλά εάν ζητά ταχυδρομικά έξοδα.

Θα τα κρατήσει από τα 10 ευρώ που έβαλες.


Sent from my iPhone 8+ using Tapatalk

#2782   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/07/2019 - 20:45

Μη βιαστεις να την παραγγειλεις και να την πληρωσεις αδικα. Ανα διαστηματα βγαζουν προσφορες και τη στελνουν δωρεαν. Το κανουν και σε αυτους που εχουν βγαλει τη virtual και βλεπουν οτι μετα απο λιγο δεν εχουν παραγγειλει τη φυσικη καρτα. Μετα απο λιγο καιρο σου ερχεται μηνυμα αν θες να την παραγγειλεις και ειναι δωρεαν. Οποτε αν δεν επειγεσαι για τη φυσικη καρτα, μπορεις να περιμενεις.

κάτι τελευταίο :)
Άντε και βγάζω τώρα την virtual η οποια είναι δωρεάν , άμα θα μπουν τα χρήματα σε 2 το πολύ εργάσιμες ημερες θα μπορέσω να πάρω και το πλαστικό (το λέω αυτό διότι έκανα εγγραφη μεσα από promo το οποιο σου βγάζει δωρεάν κάρτα πλαστικό ,βεβαια αφού μπούνε πρώτα τα 10 ευρω ?
Ευχαριστώ



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2783   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 21:03

Αυτό δεν το ξέρω.

Δεν έκανα την εγγραφή μου μέσω κάποιας προωθητικής ενέργειας.

Έτσι όταν πήγα να ζητήσω τη φυσική κάρτα, μού ζήτησε 4,95€, εκτός εάν άλλαζα πλάνο και έπαιρνα κάρτα με μηνιαία συνδρομή.

Κάνε μια προσπάθεια και πρόσεξε καλά εάν ζητά ταχυδρομικά έξοδα.

Θα τα κρατήσει από τα 10 ευρώ που έβαλες.


Sent from my iPhone 8+ using Tapatalk

 

 

Μη βιαστεις να την παραγγειλεις και να την πληρωσεις αδικα. Ανα διαστηματα βγαζουν προσφορες και τη στελνουν δωρεαν. Το κανουν και σε αυτους που εχουν βγαλει τη virtual και βλεπουν οτι μετα απο λιγο δεν εχουν παραγγειλει τη φυσικη καρτα. Μετα απο λιγο καιρο σου ερχεται μηνυμα αν θες να την παραγγειλεις και ειναι δωρεαν. Οποτε αν δεν επειγεσαι για τη φυσικη καρτα, μπορεις να περιμενεις.



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

ok παιδιά θα περιμένω ,αλλωστε αυτό που είδα είναι ότι και για virtual card πρώτα πρέπει να μπούνε χρήματα και μετά στην εμφανίζει οποτε ούτε apple pay μέχρι να μπούνε τα χρήματα 

Σας ευχαριστώ πολύ 



#2784   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/07/2019 - 09:42

ok παιδιά θα περιμένω ,αλλωστε αυτό που είδα είναι ότι και για virtual card πρώτα πρέπει να μπούνε χρήματα και μετά στην εμφανίζει οποτε ούτε apple pay μέχρι να μπούνε τα χρήματα 

Σας ευχαριστώ πολύ 

H virtual Revolut από τη στιγμή που δημιουργείται είναι έτοιμη για χρήση και εισαγωγή στο Apple Pay/



#2785   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2019 - 09:53

H virtual Revolut από τη στιγμή που δημιουργείται είναι έτοιμη για χρήση και εισαγωγή στο Apple Pay/

ok ευχαριστώ :)



#2786   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2019 - 11:01

η virual card αν την βγάλεις είναι ακριβώς η ιδια με την physical ,εχει δηλαδή ακριβώς τον ίδιο αριθμό και cvc ?

Αν παραγγείλεις την virual ,μπορεις καπάκι να παραγγείλεις και την φυσική (δωρεάν )το αναφέρω αυτό μιας και έχω promo για δωρεάν πλαστικό (έξοδα μεταφοράς )

Να παραγγείλω πρώτα την φυσική κάρτα και μετά καπάκι την virual ,η αν πάρεις παραγγείλεις την φυσική κάρτα δεν θα μπορείς να ζητήσεις την virual?

Μπορούν να χρησιμοποιηθούν παράλληλα ,δηλαδη μέχρι να έρθει η φυσική να δουλεύω την virual ?

Ευχαριστώ 



#2787   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/07/2019 - 12:07

η virual card αν την βγάλεις είναι ακριβώς η ιδια με την physical ,εχει δηλαδή ακριβώς τον ίδιο αριθμό και cvc ?

Αν παραγγείλεις την virual ,μπορεις καπάκι να παραγγείλεις και την φυσική (δωρεάν )το αναφέρω αυτό μιας και έχω promo για δωρεάν πλαστικό (έξοδα μεταφοράς )

Να παραγγείλω πρώτα την φυσική κάρτα και μετά καπάκι την virual ,η αν πάρεις παραγγείλεις την φυσική κάρτα δεν θα μπορείς να ζητήσεις την virual?

Μπορούν να χρησιμοποιηθούν παράλληλα ,δηλαδη μέχρι να έρθει η φυσική να δουλεύω την virual ?

Ευχαριστώ 

Η πρώτη virtual είναι δωρεάν και τη δημιουργείς όποτε θες και είναι έτοιμη για χρήση στο δευτερόλεπτο με δικό της αριθμός και cvc. Μπορείς να τη διαγράψεις και να δημιουργήσεις νέες (μέχρι 5 το μήνα, δεν χρεώνεσαι αρκεί να την έχεις διαγράψει πρώτα). Μπορείς να έχεις παράλληλα πάνω από μία virtual αλλά οι επόμενες χρεώνονται. Και σε περίπτωση που κάνεις καταλάθος δημιουργία 2ης virtual και χρεωθείς στείλε στο chat να σου κάνουν refund!

 

Η πρώτη physical, αν έχεις promo είναι δωρεάν, αλλά πρέπει να κάνεις κατάθεση 10 ευρώ για να την παραγγείλεις, από το να περιμένεις 2 μέρες το έμβασμα αν έχεις κάποιον φίλο που έχει revolut πες να σου κάνει μεταφορά 10 ευρώ και τους τα στέλνεις πίσω. Θα θεωρηθεί κανονικά κατάθεση και θα μπορείς να την παραγγείλεις. Κάθε επόμενη physical χρεώνεται. Μπορείς να έχεις μέχρι 3 (στο standard Plan)

 

Δεν είναι απαράιτητο να φτάσει στα χέρια σου η physical. μπορείς πριν έρθει ακόμα να κάνεις αγορές Online (αφού το ενεργοποιήσεις) ή να την προσθέσεις στο apple pay.


Τελευταία επεξεργασία από: vagstef, 17/07/2019 - 12:10


#2788   Yiannis70

Yiannis70

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/07/2019 - 12:41

Η πρώτη virtual είναι δωρεάν και τη δημιουργείς όποτε θες και είναι έτοιμη για χρήση στο δευτερόλεπτο με δικό της αριθμός και cvc. Μπορείς να τη διαγράψεις και να δημιουργήσεις νέες (μέχρι 5 το μήνα, δεν χρεώνεσαι αρκεί να την έχεις διαγράψει πρώτα). Μπορείς να έχεις παράλληλα πάνω από μία virtual αλλά οι επόμενες χρεώνονται. Και σε περίπτωση που κάνεις καταλάθος δημιουργία 2ης virtual και χρεωθείς στείλε στο chat να σου κάνουν refund!

Εμένα πάντως δεν με αφήνει να φτιάξω virtual, μέχρι να εμφανιστεί η κατάθεση των πρώτων 10 ευρώ. Μήπως κάνω κάτι λάθος;



#2789   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2019 - 13:01

Η πρώτη virtual είναι δωρεάν και τη δημιουργείς όποτε θες και είναι έτοιμη για χρήση στο δευτερόλεπτο με δικό της αριθμός και cvc. Μπορείς να τη διαγράψεις και να δημιουργήσεις νέες (μέχρι 5 το μήνα, δεν χρεώνεσαι αρκεί να την έχεις διαγράψει πρώτα). Μπορείς να έχεις παράλληλα πάνω από μία virtual αλλά οι επόμενες χρεώνονται. Και σε περίπτωση που κάνεις καταλάθος δημιουργία 2ης virtual και χρεωθείς στείλε στο chat να σου κάνουν refund!

 

Η πρώτη physical, αν έχεις promo είναι δωρεάν, αλλά πρέπει να κάνεις κατάθεση 10 ευρώ για να την παραγγείλεις, από το να περιμένεις 2 μέρες το έμβασμα αν έχεις κάποιον φίλο που έχει revolut πες να σου κάνει μεταφορά 10 ευρώ και τους τα στέλνεις πίσω. Θα θεωρηθεί κανονικά κατάθεση και θα μπορείς να την παραγγείλεις. Κάθε επόμενη physical χρεώνεται. Μπορείς να έχεις μέχρι 3 (στο standard Plan)

 

Δεν είναι απαράιτητο να φτάσει στα χέρια σου η physical. μπορείς πριν έρθει ακόμα να κάνεις αγορές Online (αφού το ενεργοποιήσεις) ή να την προσθέσεις στο apple pay.

άψογος και ευχαριστώ πολύ :)

To τελευταίο που αναφέρεις (Δεν είναι απαράιτητο να φτάσει στα χέρια σου η physical. μπορείς πριν έρθει ακόμα να κάνεις αγορές Online (αφού το ενεργοποιήσεις) ή να την προσθέσεις στο apple pay.) φαντάζομαι εννοείς την virtual διότι δεν θα έχω παραλάβει την φυσική ?


Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 17/07/2019 - 13:02


#2790   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2019 - 14:09

άψογος και ευχαριστώ πολύ :)

To τελευταίο που αναφέρεις (Δεν είναι απαράιτητο να φτάσει στα χέρια σου η physical. μπορείς πριν έρθει ακόμα να κάνεις αγορές Online (αφού το ενεργοποιήσεις) ή να την προσθέσεις στο apple pay.) φαντάζομαι εννοείς την virtual διότι δεν θα έχω παραλάβει την φυσική ?

όλα καλα αφού φανηκαν τα χρήματα που είχα στείλει προχτές από Πειραιώς έβγαλα virual ,εβγαλα φυσική( θα μου έρθει δωρεάν από promo )

Έβαλα στην paypal την virtual , επίσης πέρασα και το iban της revolut και αυτό στο paypal (χωρίς κανένα κόλλημα πουθενά)

Τέλος έκανα εγγραφη στο apple pay και την virtual αλλα και την φυσική με επιτυχία σε ρολοι και κινητό 

Υ.Γ αν δεν μπούνε τα χρηματ 10 ευρω στον λογαριασμό δεν μπορείς να βγάλεις ούτε virtual (για τον φίλο που ρώτησε προηγούμενος )

Ευχαριστώ πολύ 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες