Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2131   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 09/10/2018 - 12:20

Τα capital controls δεν καταργήθηκαν οριστικά δυστυχώς, έχουμε τον 3ο πυλώνα ακόμα όπως λέγεται που αφορά τη μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό.

 

Αναμένουμε...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2132   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 11/10/2018 - 19:54

Ελπίζω να σας αρέσει 

 

16838753_RevolutAcquiring.png.6e81f1b9c3



#2133   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 11/10/2018 - 21:48

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Ένας φίλος μου βρίσκεται Αμερική και θέλω να μου πάρει ένα Macbook από κει καθώς βγαίνει οικονομικότερο. Έχουμε και οι δύο Revolut. Πως να του βάλω τα λεφτά και πως να υπολογίσω πόσα € ακριβώς θα χρειαστεί για να μετατραπούν μετά σε δολάρια; Για να φορτώσω τον λογαριασμό μου στην Revolut θα χρεωθώ με κάποια προμήθεια; Επειδή είναι και αρκετά τα λεφτά θέλω να γίνει σωστά η διαδικασία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων



#2134   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/10/2018 - 22:19

Δες την ισοτιμία και υπολόγισε και τον φόρο της καθε πολιτείας. Μετα κανεις μεταφορά μέσω της εφαρμογής. Με έμβασμα θα τα στειλεις (εχει όριο 4000€/2 μηνο αν θυμαμαι), δεν ξερω ποσο θα σε χρεώσει γιατι δεν εχω φορτίσει ποτε Revolut (n26 ειναι 1€ παντως). Βάλε και +30€ και στα δινει πισω αν αλλάξει κατι (μηπως αλλάξει η ισοτιμία). Ο φιλος σου μενει εκει μόνιμα;

#2135   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 11/10/2018 - 22:21

Δες την ισοτιμία και υπολόγισε και τον φόρο της καθε πολιτείας. Μετα κανεις μεταφορά μέσω της εφαρμογής. Με έμβασμα θα τα στειλεις (εχει όριο 4000€/2 μηνο αν θυμαμαι), δεν ξερω ποσο θα σε χρεώσει γιατι δεν εχω φορτίσει ποτε Revolut (n26 ειναι 1€ παντως). Βάλε και +30€ και στα δινει πισω αν αλλάξει κατι (μηπως αλλάξει η ισοτιμία). Ο φιλος σου μενει εκει μόνιμα;

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όχι δεν μένει εκεί. Ναυτικός είναι και θα βρεθεί για λίγες μέρες εκεί. Έχω και έναν ξάδερφο όμως που μένει εκεί μόνιμα. Αλλάζει κάτι;



#2136   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/10/2018 - 22:22

Να έβγαζε πιστωτική κάρτα Apple που δινει για 3 μηνες 0% επιτόκιο και 3% cash back σε αγορες Apple

#2137   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 11/10/2018 - 22:26

Να έβγαζε πιστωτική κάρτα Apple που δινει για 3 μηνες 0% επιτόκιο και 3% cash back σε αγορες Apple

Θα τον ενημερώσω, σε ευχαριστώ πολύ



#2138   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/10/2018 - 23:15

Καλες αγορες :)

#2139   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/10/2018 - 20:20

Ξέρεις ακριβώς το πόσα λεφτά θα στοιχίσει σε δολάρια?



#2140   KostasBom

KostasBom

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2018 - 00:01

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Ένας φίλος μου βρίσκεται Αμερική και θέλω να μου πάρει ένα Macbook από κει καθώς βγαίνει οικονομικότερο. Έχουμε και οι δύο Revolut. Πως να του βάλω τα λεφτά και πως να υπολογίσω πόσα € ακριβώς θα χρειαστεί για να μετατραπούν μετά σε δολάρια; Για να φορτώσω τον λογαριασμό μου στην Revolut θα χρεωθώ με κάποια προμήθεια; Επειδή είναι και αρκετά τα λεφτά θέλω να γίνει σωστά η διαδικασία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επειδη βρισκομαι Αμερικη να σου πω πως το κανω εγω. Αν εχει λεφτα αυτος στην Revolut ας το αγορασει και μετα απο τις επαφες του κινητου που φαινονται μεσα στην Revolut να σου κανει το αιτηση για να του δωσεις το ποσο πισω. Αν δεν εχει λεφτα στην Revolut και πρεπει να γεμισεις εσυ την δικια σου και να του τα στειλεις κανε ακριβως οτι λεει η πρωτη σελιδα εδω στο forum αναλογα τι τραπεζα εχεις. Δηλαδη απο την ελληνικη τραπεζα στειλε στην Revolut (θα κανει 3-4 εργασιμες μερες) και μετα μεσα απο την Revolut κανε τα ευρω-> δολλαρια (αυτο αν θες μπορεις να το παραληψεις) αλλα αν εχεις χρονο διαλεξε μια μερα που η ισοτημια να ειναι λιγο καλυτερη. Και μετα στειλ του τα χρηματα. 
Η μεταφορα στην Revolut ειναι απολυτος ασφαλης. 
Η μονη προμηθεια που σε απασχολει ειναι η προμηθεια που κραταει η τραπεζα σου για εμβασμα στο εξωτερικο. Επειτα να ξερεις εδω στην αμερικη η τιμη στο ταμπελακι ειναι χωρις το φπα οποτε ψαξ΄ το λιγο να δεις αν η τιμη που εχεις δει ειναι η τελικη.

Πχ Αν το Mac  εχει τελικη τιμη 2000$ τοτε συμφωνα με την revolut (η ισοτημια δεν ειναι ποτε σταθερη) 1722,64€ προσθεσε και την προμηθεια της τραπεζας και φορτισε την revolut. (H εθνικη νομιζω κραταει 1€ και η Πειραιως 1,5€). Το πολυ πολυ να βαλεις λιγο παραπανο και οτι περισσέψει χρησιμοποίησε την Revolut σαν χρεωστικη στην Ελλαδα....



#2141   KostasBom

KostasBom

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2018 - 00:09

Ξερει κανεις ποτε ανανεονται το οριο τον 6000€ που εχεις για μετατροπη σε συνάλλαγμα χωρις χρεωση. Εκανα την πρωτη μεταρτοπη μου στις 28 Αυγ και στις 21 Σεπ τερματισα το οριο. Σημερα 14 Οκτ ακομα μου λεει θα με χρεωσει 0.5 για συναλλαγμα. Δεν θα επρεπε 28 Σεπ να ειχε μηδενισει???



#2142   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 15/10/2018 - 07:44

Επειδη βρισκομαι Αμερικη να σου πω πως το κανω εγω. Αν εχει λεφτα αυτος στην Revolut ας το αγορασει και μετα απο τις επαφες του κινητου που φαινονται μεσα στην Revolut να σου κανει το αιτηση για να του δωσεις το ποσο πισω. Αν δεν εχει λεφτα στην Revolut και πρεπει να γεμισεις εσυ την δικια σου και να του τα στειλεις κανε ακριβως οτι λεει η πρωτη σελιδα εδω στο forum αναλογα τι τραπεζα εχεις. Δηλαδη απο την ελληνικη τραπεζα στειλε στην Revolut (θα κανει 3-4 εργασιμες μερες) και μετα μεσα απο την Revolut κανε τα ευρω-> δολλαρια (αυτο αν θες μπορεις να το παραληψεις) αλλα αν εχεις χρονο διαλεξε μια μερα που η ισοτημια να ειναι λιγο καλυτερη. Και μετα στειλ του τα χρηματα.
Η μεταφορα στην Revolut ειναι απολυτος ασφαλης.
Η μονη προμηθεια που σε απασχολει ειναι η προμηθεια που κραταει η τραπεζα σου για εμβασμα στο εξωτερικο. Επειτα να ξερεις εδω στην αμερικη η τιμη στο ταμπελακι ειναι χωρις το φπα οποτε ψαξ΄ το λιγο να δεις αν η τιμη που εχεις δει ειναι η τελικη.

Πχ Αν το Mac εχει τελικη τιμη 2000$ τοτε συμφωνα με την revolut (η ισοτημια δεν ειναι ποτε σταθερη) 1722,64€ προσθεσε και την προμηθεια της τραπεζας και φορτισε την revolut. (H εθνικη νομιζω κραταει 1€ και η Πειραιως 1,5€). Το πολυ πολυ να βαλεις λιγο παραπανο και οτι περισσέψει χρησιμοποίησε την Revolut σαν χρεωστικη στην Ελλαδα....

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ! Κατάλαβα πως πρέπει να το κάνω. Τώρα το μόνο που μένει είναι να βγει το υποτιθέμενο καινούργιο οικονομικό MacBook


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2143   devill0

devill0

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 29/10/2018 - 17:33

Όταν κάνεις έμβασμα μετά από πόσες μέρες εμφανίζονται τα χρήματα στην Revolut;

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

#2144   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/10/2018 - 19:06

Revolut: η εταιρεία που δεν θέλει να …παραμυθιάζει τους πελάτες της

 

Αποκλειστικό "οδοιπορικό" από το CNN Greece στα κεντρικά της Revolut στο Λονδίνο:

 

 https://www.cnn.gr/o...oys-pelates-tis

 

20181017_103400.jpg.7a40df1c89b5d85f33f6



#2145   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/10/2018 - 17:51

για ακομη ενα ταξιδι (πραγα αμστερνταμ) με εβγαλε ασπροπροσωπο η ρεβολουτ .

αψογη εξυπηρετηση μεσω τσατ για ενα θεματακι που ειχα και για ακομη μια φορα ,πολυ χαμηλη ισοτιμια. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες