Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2176   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 23:13

Μίλησα με το chat τους,μου είπαν αν παραγγείλω άλλη και όταν φτάσει θα μου ακυρώσουν την παλιά και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα που εδωσα 5,99.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2177   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2018 - 00:57

Μίλησα με το chat τους,μου είπαν αν παραγγείλω άλλη και όταν φτάσει θα μου ακυρώσουν την παλιά και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα που εδωσα 5,99.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οποτε εγω που την εχω συνδεσει με το paypal θα πρεπει να καταργησω την παλια και να περασω την καινουργια.
Σε αυτη την περιπτωση μηπως η virtual θα εξυπηρετουσε καλυτερα ;
Φανταζομαι οτι αριθμος αυτης θα παραμενει ο ιδιος ακομη και οταν αλλαζουν οι φυσικες.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2178   Giorgis28

Giorgis28

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 08/12/2018 - 20:41

kalispera sas tha ithela na rotiso exo egkatastisei to apps pao na sindeso  logariasmo eite tis ethnikis eite tis eurobank alla mou leei oti dn ipostirizete gnorizete an o logos einai epeidi mesa stin karta dn exo xrimata?



#2179   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 09/12/2018 - 11:03

Οποτε εγω που την εχω συνδεσει με το paypal θα πρεπει να καταργησω την παλια και να περασω την καινουργια.
Σε αυτη την περιπτωση μηπως η virtual θα εξυπηρετουσε καλυτερα ;
Φανταζομαι οτι αριθμος αυτης θα παραμενει ο ιδιος ακομη και οταν αλλαζουν οι φυσικες.


Sent from my iPad using Tapatalk

δεν πιστευω οτι αλλαζει κατι και παλι αλλον αριθμο θα εχει (γνωμη μου)



#2180   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/12/2018 - 11:47

Αυτες ειναι οι οδηγιες απο την αυτοματοποιημενη βοηθεια. Δεν αναφερεται πουθενα τιποτα περι χρεωσης και επιστροφης.

You'll find your card expiry date on your physical card and in the app. You can order up to 28 days before your card expires a replacement on free standard delivery to the EEA and Switzerland, or pay extra to have it delivered express to almost anywhere in the world. To order your new card, head to 'Cards' in the app and select the card that's about to expire, then tap on the button to order your replacement card with a new PIN and a new expiry date. Once your card expires at midnight on the last day of the month, it will be removed from the app automatically and no longer work.
Learn more from this #RevTip video.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2181   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 09/12/2018 - 12:36

Αυτες ειναι οι οδηγιες απο την αυτοματοποιημενη βοηθεια. Δεν αναφερεται πουθενα τιποτα περι χρεωσης και επιστροφης.

You'll find your card expiry date on your physical card and in the app. You can order up to 28 days before your card expires a replacement on free standard delivery to the EEA and Switzerland, or pay extra to have it delivered express to almost anywhere in the world. To order your new card, head to 'Cards' in the app and select the card that's about to expire, then tap on the button to order your replacement card with a new PIN and a new expiry date. Once your card expires at midnight on the last day of the month, it will be removed from the app automatically and no longer work.
Learn more from this #RevTip video.


Sent from my iPad using Tapatalk

αυτα μου ειπαν μολις τωρα απο την υποστηριξη



#2182   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2018 - 19:33

Καλησπερα, εχω ενα θεματάκι με την Revolut. Πήγα πραγα και ηθελα να χρησιμοποίησω την Revolut, οποτε της βαζω χρηματα, τα μετατρέπω σε τσέχικες κορόνες και κανω ανάληψη σύμφωνα με τις οδηγίες , βγάζω 600 κορόνες (για δοκιμή) και βλεπω χρεώση 699 κορόνες στην εφαρμογή (δεν εχω υπερβεί το όριο των 200€/μηνα). Μετα, κανω μια αγορά 80 κορόνες και βλεπω χρεωση 89 κορόνες στην εφαρμογή. Ετσι πρεπει να γινεται ή κατι γινεται λαθος; Ευχαριστω

#2183   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/12/2018 - 21:37

Εμένα μου είπαν όταν έρθει θα μου επιστρέψουν τα χρήματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2184   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/12/2018 - 21:46

Καλησπερα, εχω ενα θεματάκι με την Revolut. Πήγα πραγα και ηθελα να χρησιμοποίησω την Revolut, οποτε της βαζω χρηματα, τα μετατρέπω σε τσέχικες κορόνες και κανω ανάληψη σύμφωνα με τις οδηγίες , βγάζω 600 κορόνες (για δοκιμή) και βλεπω χρεώση 699 κορόνες στην εφαρμογή (δεν εχω υπερβεί το όριο των 200€/μηνα). Μετα, κανω μια αγορά 80 κορόνες και βλεπω χρεωση 89 κορόνες στην εφαρμογή. Ετσι πρεπει να γινεται ή κατι γινεται λαθος; Ευχαριστω

εγω οσες φορες τη χρησιμοποιησα δε μου εκανε καποια χρεωση εχτρα (και δεν αλλαζω νομισμα εχω μονο ευρω)



#2185   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/12/2018 - 21:51

Και εγω το ιδιο.
Μονο € εχω και κανω αναληψεις και αγορες χωρις την παραμικρη επιβαρυνση.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2186   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/12/2018 - 21:53

6f71d945b01cbad0d57e52d269d1709e.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2187   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2018 - 22:26

εγω οσες φορες τη χρησιμοποιησα δε μου εκανε καποια χρεωση εχτρα (και δεν αλλαζω νομισμα εχω μονο ευρω)



Χμμμ οποτε μαλλον κατι παει λαθος. Θα ρωτησω στο support. Σε ευχαριστω !

#2188   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2018 - 20:41

παίδες καλησπέρα.Να ρωτήσω...χρειάζομαι να γυρίσω πίσω από την Revolut στην ΕΤΕ κάποια χρήματα που έχω στον λογαριασμό μου.Πάω Bank transfers,επιλέγω : TO MYSELF ,μετά μου βγάζει χώρα και νόμισμα και μετά πάει σε οθόνη που εκτός από IBAN θέλει και SWIFT.Τι συμπληρώνουμε εκεί?Πόσες μέρες κάνουν περίπου να φανούν στην Ελλάδα?Έχει προμήθεια?Είναι η σωστή διαδικασία ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ 


Τελευταία επεξεργασία από: djnet71, 11/12/2018 - 20:41


#2189   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 11/12/2018 - 21:16

παίδες καλησπέρα.Να ρωτήσω...χρειάζομαι να γυρίσω πίσω από την Revolut στην ΕΤΕ κάποια χρήματα που έχω στον λογαριασμό μου.Πάω Bank transfers,επιλέγω : TO MYSELF ,μετά μου βγάζει χώρα και νόμισμα και μετά πάει σε οθόνη που εκτός από IBAN θέλει και SWIFT.Τι συμπληρώνουμε εκεί?Πόσες μέρες κάνουν περίπου να φανούν στην Ελλάδα?Έχει προμήθεια?Είναι η σωστή διαδικασία ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ 

Συμπληρώνεις το SWIFT της ΕΤΕ, περίπου 3-4 μέρες κάνουν σε εμένα, δεν σε χρεώνει τίποτα, την σωστή διαδικασία κάνεις.



#2190   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/12/2018 - 21:21

παίδες καλησπέρα.Να ρωτήσω...χρειάζομαι να γυρίσω πίσω από την Revolut στην ΕΤΕ κάποια χρήματα που έχω στον λογαριασμό μου.Πάω Bank transfers,επιλέγω : TO MYSELF ,μετά μου βγάζει χώρα και νόμισμα και μετά πάει σε οθόνη που εκτός από IBAN θέλει και SWIFT.Τι συμπληρώνουμε εκεί?Πόσες μέρες κάνουν περίπου να φανούν στην Ελλάδα?Έχει προμήθεια?Είναι η σωστή διαδικασία ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ 

Το έψαξα λίγο περισσότερο και βρήκα άκρη....γράφω εδώ για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται να ξέρει!

Αυτή είναι η διαδικασία απλά εκεί δημιουργείς τον παραλήπτη των χρημάτων.Μίλησα με ΕΤΕ και μου έδωσαν το BIC/SWIFT που είναι το ETHNGRAA.Το καταχώρησα(μαζί με το IBAN) και δημιουργήθηκε ο παραλήπτης.

Έπειτα επιλέγεις τον παραλήπτη και σε βγάζει σε οθόνη που καταχωρείς το ποσό που θέλεις να μεταφέρεις από την Revolut...και enter και τέλος!

Στην Revolut δεν έχει καμία προμήθεια και κάνει περίπου 1-5 εργάσιμες(το έβγαλε σε μήνυμα).Η ΕΤΕ χρεώνει 3 ευρώ για εμβάσματα από euro σε euro (για 4ψήφια ή 5ψήφια ποσά περισσότερο)!

Αυτά....όταν τα δω στην ΕΤΕ θα ενημερώσω εδώ για την χρονική διάρκεια του εμβάσματος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 44

0 μέλη, 43 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)