Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2521   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2019 - 15:37

Όλο λέτε ότι θα έρθει και θα έρθει στην Ελλάδα.

Έτσι λέει και η Vodafone για τους εταιρικούς πελάτες για το WiFi calling.

Που είναι ντε ;

Τίποτα δεν βλέπω να έρχεται μήνες τώρα.

Μη χαιρετίσω .....

Μας έχουν γραμμένους εκεί που δεν πιάνει μελάνι ....


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Είναι κάτι σαν το "Soon.." της Revolut



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2522   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2019 - 15:44

:D Καλά έκαναν. πάντως άλλη χάρη να ρθει επίσημα ! για να δούμε!


Άλλη χάρη το παράνομο. :D

6632c1dd85cd78aa1cb52e35c7663277.jpg

Κάνω χάζι τα παιδιά στα ταμία που ψάχνουν να βρουν την κάρτα και εγώ λιβανιζω το μαξ μου πάνω από το pos.

Τα παιδιά με ρολόι πρέπει να μας πουν αντιδράσεις στα ταμία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2523   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2019 - 16:15

Κάνω χάζι τα παιδιά στα ταμία που ψάχνουν να βρουν την κάρτα και εγώ λιβανιζω το μαξ μου πάνω από το pos.

Τα παιδιά με ρολόι πρέπει να μας πουν αντιδράσεις στα ταμία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πέρα από αυτό το οποίο είναι απολαυστικό, το αστείο της υπόθεσης είναι πως τα περισσότερο pos λένε, πλησιάστε την κάρτα ή το κινητό. Ή αν θέλει ξεκλείδωμα λέει "κοιτάξτε την οθόνη του κινητού" αλλά σχεδόν κανείς δεν έχει αναρωτηθεί γιατί το λέει. Μετά όταν βλέπουν το κινητό απορούν..

 

Επίσης άλλο ένα αστείο είναι πως τα μηνύματα που βγάζουν τα pos αναφέρονται στον πελάτη και όχι στον έμπορο ο οποίος νομίζει πως είναι μηχάνημα που το χειρίζεται εκείνος.



#2524   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2019 - 20:18

Στo site της Apple εχει καταχωρημενη τη Revolut επισημα για το Apple Pay σχεδον σε ολες τις χωρες της ΕΕ. 

https://support.appl...HT206637#Europe

 

Where is Greece OEO?  :P



#2525   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/06/2019 - 02:29

Κάτι βγήκε και ανακοίνωσε μια τυπισα από την Mastercard ότι θα έρθει τον Ιούνιο το apple Pay στην Ελλάδα και χαρήκαμε όλοι, σαν τρελοί διαβάζαμε πότε που .....
Κατι οι ανακοινωσεις της Ν26 ....

Επιτέλους θα γίνουμε μια ευρωπαϊκή χώρα σαν όλες τις άλλες !!!

Οι μακακες ομως με τις εκλογές τους (ανεξαρτητως κομματος) έχουν καταφέρει να πάνε όλα πίσω κανένας δεν νοιάζεται και δεν πιέζει στο εξωτερικό για να γίνει κάτι σωστο εδώ στην Ελλάδα.

Οι πιο άκαιρες εκλογές που υπάρχουν κατά την γνώμη μου. Μόνο για να αλλάξουν καρέκλες οι βουλευτές μας. Για τους πολίτες δεν αλλάζει απολύτως τίποτα οικονομικά , όποια παράταξη και να βγει θα συμβούν ακριβώς τα ίδια πράγματα που έχουμε υπογράψει και αποδεχτεί , ότι και να λένε οι πολιτικοί.

Μην γίνουν και χειρότερα μάλιστα τα πράγματα και μας σφίξουν και άλλο οικονομικά οι Ευρωπαιοι μετά το ξεσάλωμα των εκλογών.

Τόσο δύσκολο είναι πια οι Ελληνικές τράπεζες να παρέχουν ότι παρέχει μια οποιαδήποτε ευρωπαϊκή τράπεζα ;
Εδώ η Revolut μια μικρή εταιριουλα πήρε τέτοια ανάπτυξη εύκολα και γρήγορα.
Ακόμα και η Excelon αντίστοιχη ελληνική εταιρεία σαν την Revolut και την Ν26 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ στο εξωτερικό και όχι στην Ελλάδα.


Θα δούμε δυστυχώς Apple Pay το 2060 όταν θα είναι απαρχαιωμένο πια και όλοι θα θέλουν τις νέες τεχνολογίες που θα έχουν βγει τότε, αλλά δεν .......

Μπανανία !!! Μια απογοήτευση είναι αυτή η χώρα.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 10/06/2019 - 02:32


#2526   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:00

Ουτε που τις νοιαζει τις ελλ. τραπεζες το Apple Pay. 

Τσεκαρισμενο απο υψηλοβαθμο στελεχος ("εχουμε αλλες καηλες"). 

Κοινως, γραμμενο το εχουνε. 



#2527   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:01

 

 


Μπανανία !!! Μια απογοήτευση είναι αυτή η χώρα.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

πάντα θα μαστε πίσω σε πολλά! οι ελληνικές τράπεζες αντί να προσφέρουν αυτα που λες κάνουν άλλα, χρεώσεις σε επανεκδόσεις καρτών, μεγαλύτερες χρεώσεις σε αναλήψεις ΔΙΑΣ, υπέρογκες χρεώσεις για αναλήψεις με ξένη κάρτα. και από υπηρεσίες... τώρα ανακαλύπτουν τον κόσμο.

 

Η Πειραιώς είχε e-wallet το κατήργησε 1,5 χρόνο τώρα και περιμένουμε το νεό.. , η Εθνική έχει την φοβερή τεχνολογία με το bluetooth που αν πας εξωτερικό μ αυτό θα σου πετάνε αβγά, η eurobank τώρα ανακάλυψε το e-banking και η alpha έχει ένα e-wallet που το λέει tap & pay που ανάθεμα και αν το γνωρίζει ο κόσμος, α! μην ξεχάσω την τρομερή καινοτομία που εκανε με την ...Bleep!! Απίστευτο, προπληρωμένη κάρτα...



#2528   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:03

Ουτε που τις νοιαζει τις ελλ. τραπεζες το Apple Pay. 

Τσεκαρισμενο απο υψηλοβαθμο στελεχος ("εχουμε αλλες καηλες"). 

Κοινως, γραμμενο το εχουνε. 

Μ αρέσει που από το 2018 κάνουν εργασίες tokenization  :lol:  :lol:  :lol:



#2529   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:09

Mόνο marketing ειναι και αυτο στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι μη αποτελεσματικο και αποτυχημενο. 

Για αυτο τις πανε οι fintech εμπλοκη. Πηγα να αλλαξω μια debit γιατι χαλασε και επρεπε να γινει αλλαγη στη διευθυνση κατοικιας (γιατι αλλιως θα την εστελναν αλλου), δε φανταζεσαι ποσα χαρτια, μονο συμβολαιογραφο που δε μου ζητησανε. Και μου αρνηθηκαν να παραλαβω την καρτα και απο το καταστημα.  Τους αποχαιρετησα once and for all. 

 

πάντα θα μαστε πίσω σε πολλά! οι ελληνικές τράπεζες αντί να προσφέρουν αυτα που λες κάνουν άλλα, χρεώσεις σε επανεκδόσεις καρτών, μεγαλύτερες χρεώσεις σε αναλήψεις ΔΙΑΣ, υπέρογκες χρεώσεις για αναλήψεις με ξένη κάρτα. και από υπηρεσίες... τώρα ανακαλύπτουν τον κόσμο.

 

Η Πειραιώς είχε e-wallet το κατήργησε 1,5 χρόνο τώρα και περιμένουμε το νεό.. , η Εθνική έχει την φοβερή τεχνολογία με το bluetooth που αν πας εξωτερικό μ αυτό θα σου πετάνε αβγά, η eurobank τώρα ανακάλυψε το e-banking και η alpha έχει ένα e-wallet που το λέει tap & pay που ανάθεμα και αν το γνωρίζει ο κόσμος, α! μην ξεχάσω την τρομερή καινοτομία που εκανε με την ...Bleep!! Απίστευτο, προπληρωμένη κάρτα...


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 10/06/2019 - 10:09


#2530   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:34

Mόνο marketing ειναι και αυτο στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι μη αποτελεσματικο και αποτυχημενο. 

Για αυτο τις πανε οι fintech εμπλοκη. Πηγα να αλλαξω μια debit γιατι χαλασε και επρεπε να γινει αλλαγη στη διευθυνση κατοικιας (γιατι αλλιως θα την εστελναν αλλου), δε φανταζεσαι ποσα χαρτια, μονο συμβολαιογραφο που δε μου ζητησανε. Και μου αρνηθηκαν να παραλαβω την καρτα και απο το καταστημα.  Τους αποχαιρετησα once and for all. 

δηλαδή απαγορεύεται να βάλεις κάποια άλλη διεύθυνση απλά για να την παραλάβεις! πρέπει να είσαι ιδιοκτήτης ή απαραίτητα να έχεις λογαριασμό στο όνομά σου. 

 

την πλήρωσες κιολας 6 ευρώ ? γιατί όμως αρνήθηκαν στο κατάστημα? αφού πήγες ο ίδιος



#2531   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 10:41

Ειναι στη δικαιοδοσια του καθε τραπ. καταστηματος αν θα παραλαβει καρτα για εσενα. Οχι δεν πηρα τιποτα, ουτε θα παρω. Μονο ebanking θα εχω μαζι τους πλεον. Να φορτωνω κανενα paypal, itunes, μονο για αυτο θα τους εχω και πολυ τους ειναι. 

 

 

δηλαδή απαγορεύεται να βάλεις κάποια άλλη διεύθυνση απλά για να την παραλάβεις! πρέπει να είσαι ιδιοκτήτης ή απαραίτητα να έχεις λογαριασμό στο όνομά σου. 

 

την πλήρωσες κιολας 6 ευρώ ? γιατί όμως αρνήθηκαν στο κατάστημα? αφού πήγες ο ίδιος



#2532   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/06/2019 - 11:20

Αν βρισκόταν ένας τρόπος να πληρώνουμε τους λογαριασμούς με Revolut αντί της ελληνικής τράπεζας τι ωραία που θα ήταν. (ΕΦΚΑ , ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ κλπ. )

Κάθε μήνα στις ελληνικες τραπεζες πληρώνω πάνω από 15 λογαριασμούς και σε καθέναν παίρνουν προμήθεια.

Με Revolut θα πλήρωνες 1€ για την συνολική μεταφορά χρημάτων και μετά καμμία προμήθεια.
Εδώ η Πειραιώς κάθε μήνα μου παίρνει κατ ελάχιστο 10€ προμήθειες.

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 10/06/2019 - 11:22


#2533   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 11:22

Αν βρισκόταν ένας τρόπος να πληρώνουμε τους λογαριασμούς με Revolut αντί της ελληνικής τράπεζας τι ωραία που θα ήταν. (ΕΦΚΑ , ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ κλπ. )

Κάθε μήνα στις ελληνικες τραπεζες πληρώνω πάνω από 15 λογαριασμούς και σε καθέναν παίρνουν προμήθεια.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

εγώ ΕΥΔΑΠ και ΔΕΗ ή άλλους λογαριασμούς vodafone, wind κτλ αν θέλει κάποιος τα πληρώνω μόνο από τα site τους δωρεάν. δεν τους δίνω ούτε cent.

 

μάθανε τώρα προμήθειες, επειδή θα απασχοληθεί ο ανύπαρκτος υπάλληλος.



#2534   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/06/2019 - 11:26

εγώ ΕΥΔΑΠ και ΔΕΗ ή άλλους λογαριασμούς vodafone, wind κτλ αν θέλει κάποιος τα πληρώνω μόνο από τα site τους δωρεάν. δεν τους δίνω ούτε cent.

μάθανε τώρα προμήθειες, επειδή θα απασχοληθεί ο ανύπαρκτος υπάλληλος.


Θα το ψάξω περισσότερο.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#2535   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2019 - 11:51

Παιδιά μην το ψάχνετε. Οι ελληνικές τράπεζες έχουν άλλα προβλήματα. Γιατί νομίζετε μας βάζουν τόσες προμήθειες. Πρέπει να λένε ευχαριστώ που έχουμε capital control γιατί έτσι και γίνει πλήρη άρση σίγουρα θα θρηνήσουμε θύματα. Θα με θυμηθείτε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες