Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3076   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2019 - 18:53

Με την ίδια διαδικασία που περιέγραψα παραπάνω για εμένα, έστειλα σήμερα και μίλησα στην υποστήριξη τους στο Chat χωρίς να στείλω δεύτερη φορά ταυτότητα και από το λογαριασμό της γυναίκας μου και το θέμα λύθηκε κ εκεί.
Μου είπαν ότι επαναλαμβανόμενες ειδοποιήσεις είναι σφάλμα, και μετά από μισή ώρα μου απάντησαν ότι τακτοποιήθηκαν όλα και στο λογαριασμό της γυναίκας μου και δε χρειάζεται να στείλω ξανά κανένα έγγραφο.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3077   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2019 - 20:17

Δηλαδή μόνο με ταυτότητα λύθηκε το θέμα ;;

#3078   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2019 - 21:00

Δηλαδή μόνο με ταυτότητα λύθηκε το θέμα ;;

Δεν ξέρω εαν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ,αν ναι, μονο με ταυτότητα λυθηκε.

Με ταυτότητα όχι χειρόγραφη ,εννοώ με καινούργια ταυτοτητα με λατινικους χαρακτήρες.
Την ανέβασα φυσικά όταν έφτιαξα την Revolut ,κ την ανέβασα ξανα πριν 3 μερες που την ξαναζήτησαν κ εμενα κ της γυναίκας μου .
Τις επόμενες μερες ερχοταν notifications οτι ανεβαστε την ξανα,κ θελουμε Valid id κτλ αλλες 2; 3; φορες;
Δν την ξανανεβασα καμία άλλη φορά. Εστειλα στο chat κ μιλησα με εκπρόσωπο κ μετά απο λιγο μου είπε οκ μια χαρα είναι λυθηκε το θεμα ειστε εντάξει κ συγνώμη για την ταλαιπωρία. Το ιδιο κ για τη γυναικα μου σμρ.



Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 20/10/2019 - 21:02


#3079   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2019 - 21:15

Δεν ξέρω εαν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ,αν ναι, μονο με ταυτότητα λυθηκε.

Με ταυτότητα όχι χειρόγραφη ,εννοώ με καινούργια ταυτοτητα με λατινικους χαρακτήρες.
Την ανέβασα φυσικά όταν έφτιαξα την Revolut ,κ την ανέβασα ξανα πριν 3 μερες που την ξαναζήτησαν κ εμενα κ της γυναίκας μου .
Τις επόμενες μερες ερχοταν notifications οτι ανεβαστε την ξανα,κ θελουμε Valid id κτλ αλλες 2; 3; φορες;
Δν την ξανανεβασα καμία άλλη φορά. Εστειλα στο chat κ μιλησα με εκπρόσωπο κ μετά απο λιγο μου είπε οκ μια χαρα είναι λυθηκε το θεμα ειστε εντάξει κ συγνώμη για την ταλαιπωρία. Το ιδιο κ για τη γυναικα μου σμρ.



Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

 

 

 

Εγω εβαλα ταυτοτητα και μετα απο ωρες μου στειλανε να την ξαναπερασω αρα,με αυτα που διαβαζω για τα notifications οτι ειναι λαθος απο αυτους,ειμαι ο.κ η θελει να επικοινωνησω μαζι τους;



#3080   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2019 - 21:20

Δεν ξέρω εαν αναφέρεσαι στο δικό μου ποστ,αν ναι, μονο με ταυτότητα λυθηκε.

Με ταυτότητα όχι χειρόγραφη ,εννοώ με καινούργια ταυτοτητα με λατινικους χαρακτήρες.
Την ανέβασα φυσικά όταν έφτιαξα την Revolut ,κ την ανέβασα ξανα πριν 3 μερες που την ξαναζήτησαν κ εμενα κ της γυναίκας μου .
Τις επόμενες μερες ερχοταν notifications οτι ανεβαστε την ξανα,κ θελουμε Valid id κτλ αλλες 2; 3; φορες;
Δν την ξανανεβασα καμία άλλη φορά. Εστειλα στο chat κ μιλησα με εκπρόσωπο κ μετά απο λιγο μου είπε οκ μια χαρα είναι λυθηκε το θεμα ειστε εντάξει κ συγνώμη για την ταλαιπωρία. Το ιδιο κ για τη γυναικα μου σμρ.



Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro



Εγω εβαλα ταυτοτητα και μετα απο ωρες μου στειλανε να την ξαναπερασω αρα,με αυτα που διαβαζω για τα notifications οτι ειναι λαθος απο αυτους,ειμαι ο.κ η θελει να επικοινωνησω μαζι τους;


Εγω λεω να επικοινωνήσεις μαζι τους γιατι αν διαπβασες πιο πάνω για να μν δημιουργώ παραπληροφόρηση , μου είπαν οτι έχουν ενα θέμα τεχνικο κάτι τετοιο αλλα ούτε σε εμενα ουτε στη γυναικα μου ήρθε οτι ειναι λάθος ή δεν πέρασε το validation.
Απλά το ίδιο μνμ μου ερχόταν μν παρερμηνευτει το ποστ.

Οποτε για εμενα όλοι οσοι εχουν θέμα θα πρεπει να μιλησουν με αντιπροσωπο.
Γραψε αυριο live agent στο chat κ μιλησε τους


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

#3081   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/10/2019 - 13:29

που μπορώ να δω ότι είμαι verified?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3082   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/10/2019 - 13:33

που μπορώ να δω ότι είμαι verified?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανοίγεις εφαρμογή,πίνακας εργαλείων,πατας στο ονομα σου,αν έχει μόνο όνομα,διεύθυνση,τηλέφωνο και mail,είσαι verified
Αλλιώς σ αυτήν την καρτέλα θα έχει κάτω να ανεβάσεις αρχεία για να γίνεις verified


Sent from my iPad using Tapatalk

#3083   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/10/2019 - 13:35

Ανοίγεις εφαρμογή,πίνακας εργαλείων,πατας στο ονομα σου,αν έχει μόνο όνομα,διεύθυνση,τηλέφωνο και mail,είσαι verified
Αλλιώς σ αυτήν την καρτέλα θα έχει κάτω να ανεβάσεις αρχεία για να γίνεις verified


Sent from my iPad using Tapatalk

με το που κάνω log out και ξαναμπώ στην εφαρμογή μου ζητάει πάλι ταυτότητα αλλά όταν πατήσω στο όνομα μου έχει τα στοιχεία που ανέφερες και δεν ζητάει έγγραφα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3084   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/10/2019 - 14:36

Διαβάζω παραπάνω για referals στη Revolut κι οτι δινει καποια ανταμοιβη. 

Ισχυει για ολους αυτο; ρωταω γιατι εχω λογαριασμο στη Revolut και ενδιαφερεται ενας φιλος, αλλα όταν παω να κανω invite αναφέρει μόνο για δωρεάν κάρτα στο καινούργιο account. 



#3085   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2019 - 15:03

Αυτό αλλάζει ανά διαστήματα. Σήμερα ας πούμε που πήγα κ γω να καλέσω ένα φίλο δεν έδινε κάποιο credit. 

Την περασμένη βδομάδα είχε. Σε λίγες μέρες μπορεί να ξανατρέξει και πάλι. 

 

Διαβάζω παραπάνω για referals στη Revolut κι οτι δινει καποια ανταμοιβη. 

Ισχυει για ολους αυτο; ρωταω γιατι εχω λογαριασμο στη Revolut και ενδιαφερεται ενας φιλος, αλλα όταν παω να κανω invite αναφέρει μόνο για δωρεάν κάρτα στο καινούργιο account. 



#3086   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2019 - 13:30

5-6 φορές που έκανα είσοδο στην εφαρμογή μου ζητούσε να ανεβάσω και πάλι ταυτότητα. Δεν έκανα απολύτως τίποτα σαν διαδικασία. Απλά το παράβλεψα όλες τις φορές. Σιγά μην ξαναστείλω. Τι να στείλω; Την ίδια ταυτότητα; :D  Μια έχω, μην τρελαθούμε. Δίπλωμα δεν δέχονται λένε. Πρόβλημά τους. Διαβατήριο έχω αλλά είναι αιώνων.
 
Τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίστηκε ξανά το μήνυμα για την ταυτότητα.:) 


#3087   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2019 - 13:59

Μου έστειλαν και εμένα το ίδιο μήνυμα. Όλα γινονται λόγω του Brexit. Ειχα στείλει ταυτότητα, την χειρόγραφη, δεν έχω βγάλει καινούργια, και μου ζήτησαν πριν 2 μέρες να ξαναστείλω ταυτότητα ή διαβατήριο. Ξανα έστειλα την ίδια ταυτότητα και την επόμενη μέρα μου έστειλαν μήνυμα οτι θα πρέπει να ξανα στείλω ταυτότητα ή διαβατήριο. Μίλησα με το support τους και μου είπαν οτι υπάρχει πρόβλημα και πως θα ήταν καλό να στείλω διαβατήριο. Έστειλα το διαβατήριο εχθές και σήμερα μου απάντησαν πως είναι μια χαρά και πως μπορώ να χρησιμοποιώ την κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα.



#3088   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2019 - 14:30

Υπηρχε ενα προβλημα στο συστημα τους αλλα το εχουν φταιξει μαλλον γιατι ερχοταν αυτο το μηνυμα σε πολλους ενω γινοταν σωστα η διαδικασια.

5-6 φορές που έκανα είσοδο στην εφαρμογή μου ζητούσε να ανεβάσω και πάλι ταυτότητα. Δεν έκανα απολύτως τίποτα σαν διαδικασία. Απλά το παράβλεψα όλες τις φορές. Σιγά μην ξαναστείλω. Τι να στείλω; Την ίδια ταυτότητα; :D Μια έχω, μην τρελαθούμε. Δίπλωμα δεν δέχονται λένε. Πρόβλημά τους. Διαβατήριο έχω αλλά είναι αιώνων.

Τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίστηκε ξανά το μήνυμα για την ταυτότητα.:)



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#3089   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2019 - 16:52

Υπηρχε ενα προβλημα στο συστημα τους αλλα το εχουν φταιξει μαλλον γιατι ερχοταν αυτο το μηνυμα σε πολλους ενω γινοταν σωστα η διαδικασια.



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Ναι, όντως μπορεί να είχαν κάποιο πρόβλημα.
Αν το καλοσκεφθεί κανείς, ένα τέτοιο μήνυμα απόρριψης της ταυτότητας είναι πολύ προσβλητικό.

Εντάξει αυτοί που έχουν ακόμα τις χειρόγραφες καλά να τους κάνουν γιατί νομίζουν ότι ζουν ακόμα στον 20ο αιώνα ενώ είμαστε στον 21ο. Κανονικά δεν θα έπρεπε πουθενά και για κανέναν λόγο να κάνουν δεκτές τις ταυτότητες τους.

Πάντως, δεν υπήρχε (ούτε και υπάρχει) καμία περίπτωση να στείλω κανένα πρόσθετο έγγραφο από τη στιγμή που με την ίδια ακριβώς ταυτότητα πήρα την έγκριση ενεργοποίησης. Προτιμώ να τον κλείσουν εντελώς τον λογαριασμό.



#3090   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2019 - 17:11

Αντιμετωπίζω κάποια θέματα από χθες που ακολούθησα κι εγω την διαδικασία για την ταυτότητα.

1ον δεν έχω λάβει κάποια επιπλέον ενημέρωση εαν προχώρησε η διαδικασία μετά τις φωτογραφίες που έστειλα

2ον προσπάθησα να περάσω ξανά την κάρτα στο wallet του apple watch γιατί έκανα reset, και μου ζητάει έναν κωδικό που υποτίθεται θα στείλουν στο κινητό μου, ο οποίος δεν εστάλη ποτέ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)