Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3481   rs280ps

rs280ps

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/01/2020 - 17:09

Χθες μου ήρθε η φυσική κάρτα ταχυδρομικώς. Χρειάζεται ενεργοποίηση σε κάποιο ΑΤΜ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rs280ps, 15/01/2020 - 17:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3482   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/01/2020 - 18:38

Χθες μου ήρθε η φυσική κάρτα ταχυδρομικώς. Χρειάζεται ενεργοποίηση σε κάποιο ΑΤΜ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

πας και κάνεις την πρώτη σου αγορά σε κάποιο μαγαζί ψιλικών, αλλά να τους πεις να την βάλουν μέσα στο ΠΟΣ για να πληκτρολογήσεις τον κωδικό σου.

όχι ανέπαφα την πρώτη μόνο φορά.



#3483   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/01/2020 - 01:31

Παιδιά καλησπέρα. 

Θα χρειαστώ την βοήθειά σας σχετικά με την revolut  της οποίας είμαι κάτοχος.

 

Θα πάω ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Revolut για πληρωμές.

Θα βάλω χρήματα στην κάρτα σε ευρώ και έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1. Όταν πληρώνω σε POS, θα μου κάνει αυτόματα την μετατροπή σε λίρες ή πρέπει να κάνω πρώτα εγώ την μετατροπή σε λίρες μέσα από το app?

2. Σε τι με βοηθάει η μετατροπή των euro σε άλλο νόμισμα μέσα από το app?

3. Έχω στην κάρτα κάποια χρήματα σε ευρώ και σε λίρες. Εάν πάω να πληρώσω σε POS στην Αγγλία, από ποια χρήματα θα μου τραβήξει το οφειλόμενο ποσό? Από τα € ή από τις λίρες? Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω εγώ αυτό?

4.Επίσης όταν θα πληρώνω με την κάρτα μου σε POS, θα με ρωτήσει κάτι για το οποίο θα πρέπει εγώ να πατήσω στο POS συγκεκριμένη επιλογή?

5.Εάν χρειαστεί να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ στην Αγγλία, τι θα πρέπει να επιλέξω προκειμένου να μην χρεωθώ?

 

Παιδιά είμαι λίγο μπερδεμένος.... :)

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει !!!!!!!!!!!!!

 

Σας ευχαριστώ

Φίλιππος


Τελευταία επεξεργασία από: prophil, 16/01/2020 - 01:32


#3484   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/01/2020 - 02:15

Παιδιά καλησπέρα. 
Θα χρειαστώ την βοήθειά σας σχετικά με την revolut  της οποίας είμαι κάτοχος.
 
Θα πάω ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Revolut για πληρωμές.
Θα βάλω χρήματα στην κάρτα σε ευρώ και έχω τις εξής ερωτήσεις:
 
1. Όταν πληρώνω σε POS, θα μου κάνει αυτόματα την μετατροπή σε λίρες ή πρέπει να κάνω πρώτα εγώ την μετατροπή σε λίρες μέσα από το app?
2. Σε τι με βοηθάει η μετατροπή των euro σε άλλο νόμισμα μέσα από το app?
3. Έχω στην κάρτα κάποια χρήματα σε ευρώ και σε λίρες. Εάν πάω να πληρώσω σε POS στην Αγγλία, από ποια χρήματα θα μου τραβήξει το οφειλόμενο ποσό? Από τα € ή από τις λίρες? Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω εγώ αυτό?
4.Επίσης όταν θα πληρώνω με την κάρτα μου σε POS, θα με ρωτήσει κάτι για το οποίο θα πρέπει εγώ να πατήσω στο POS συγκεκριμένη επιλογή?
5.Εάν χρειαστεί να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ στην Αγγλία, τι θα πρέπει να επιλέξω προκειμένου να μην χρεωθώ?
 
Παιδιά είμαι λίγο μπερδεμένος.... :)
Όποιος μπορεί ας βοηθήσει !!!!!!!!!!!!!
 
Σας ευχαριστώ
Φίλιππος



Καλημέρα Φίλιππε, το μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω επειδή ήμουν πριν 10 μέρες Βουδαπέστη είχα τα χρήματα σε ευρώ και όπου και αν πλήρωσα δε χρειάστηκε να κανω απολύτως τίποτα την μετατροπή την έκανε μόνο του και ούτε μου ζητήθηκε ποτέ τίποτα σε καμια συναλλαγή!!

#3485   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2020 - 03:00

Παιδιά καλησπέρα. 

Θα χρειαστώ την βοήθειά σας σχετικά με την revolut  της οποίας είμαι κάτοχος.

 

Θα πάω ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Revolut για πληρωμές.

Θα βάλω χρήματα στην κάρτα σε ευρώ και έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1. Όταν πληρώνω σε POS, θα μου κάνει αυτόματα την μετατροπή σε λίρες ή πρέπει να κάνω πρώτα εγώ την μετατροπή σε λίρες μέσα από το app?

2. Σε τι με βοηθάει η μετατροπή των euro σε άλλο νόμισμα μέσα από το app?

3. Έχω στην κάρτα κάποια χρήματα σε ευρώ και σε λίρες. Εάν πάω να πληρώσω σε POS στην Αγγλία, από ποια χρήματα θα μου τραβήξει το οφειλόμενο ποσό? Από τα € ή από τις λίρες? Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω εγώ αυτό?

4.Επίσης όταν θα πληρώνω με την κάρτα μου σε POS, θα με ρωτήσει κάτι για το οποίο θα πρέπει εγώ να πατήσω στο POS συγκεκριμένη επιλογή?

5.Εάν χρειαστεί να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ στην Αγγλία, τι θα πρέπει να επιλέξω προκειμένου να μην χρεωθώ?

 

Παιδιά είμαι λίγο μπερδεμένος.... :)

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει !!!!!!!!!!!!!

 

Σας ευχαριστώ

Φίλιππος

για τα 3 πρωτα ρωτας σχεδον το ιδιο νομιζω. κι εμενα μου τραβαγε λιρες ασχετα με οποιο νομισμα ειχα πρωτο.απλα οταν εχεις λιρες ας πουμε εχεις ηδη κανει την ανταλαγη σου με την ισοτιμια που εσυ νομιζες οτι εβγαινες κερδισμενος.αν εχεις ευρω μπροστα θα κρατησει λιρες φυσικα με την ισοτιμια της στιγμης.μπορει να ειναι χειροτερη αλλα και καλυτερη.οσον αφορα την 4) δεν ειχα ποτε επιλογες.σε σουπερ μαρκετ,καταστηματα ρουχισμου κτλ πατουσα απλα μονο κωδικο και enter.για το 5) δεν ξερω καλα αλλα δε νομιζω να ΜΗ χρεωθεις.να επιλεξεις μονο αναληψη σε τοπικο νομισμα.νομιζω ειναι καλυτερα.παντως εγω πριν 10 μερες εκανα αναληψη εδω Αθηνα ενα μικροποσο και Η ρουφιανα μου τσιμπησε 2,60€.


Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 16/01/2020 - 03:01


#3486   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2020 - 06:27

2,60€ σου τσίμπησε η ρουφιανα η ελληνική τράπεζα.

Η revolut για αναλήψεις μέχρι 200€/μήνα είναι δωρεάν. Αν είσαι σε πρόγραμμα συνδρομητικό premium ή metal αντίστοιχα οι δωρεάν αναλήψεις είναι μέχρι 400€ και μέχρι 600€ / μήνα.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3487   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2020 - 06:52

Παιδιά καλησπέρα.
Θα χρειαστώ την βοήθειά σας σχετικά με την revolut της οποίας είμαι κάτοχος.

Θα πάω ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Revolut για πληρωμές.
Θα βάλω χρήματα στην κάρτα σε ευρώ και έχω τις εξής ερωτήσεις:

1. Όταν πληρώνω σε POS, θα μου κάνει αυτόματα την μετατροπή σε λίρες ή πρέπει να κάνω πρώτα εγώ την μετατροπή σε λίρες μέσα από το app?
2. Σε τι με βοηθάει η μετατροπή των euro σε άλλο νόμισμα μέσα από το app?
3. Έχω στην κάρτα κάποια χρήματα σε ευρώ και σε λίρες. Εάν πάω να πληρώσω σε POS στην Αγγλία, από ποια χρήματα θα μου τραβήξει το οφειλόμενο ποσό? Από τα € ή από τις λίρες? Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω εγώ αυτό?
4.Επίσης όταν θα πληρώνω με την κάρτα μου σε POS, θα με ρωτήσει κάτι για το οποίο θα πρέπει εγώ να πατήσω στο POS συγκεκριμένη επιλογή?
5.Εάν χρειαστεί να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ στην Αγγλία, τι θα πρέπει να επιλέξω προκειμένου να μην χρεωθώ?

Παιδιά είμαι λίγο μπερδεμένος.... :)
Όποιος μπορεί ας βοηθήσει !!!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ
Φίλιππος

Φίλιππε με το καλό να πας το ταξίδι σου.

Φόρτωσε την κάρτα με τα ευρώ του ταξιδιού και μην σε νοιάζει τίποτα. Όλα γίνονται μόνα τους. Πληρώνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ με την κάρτα σου για την ακρίβεια με το κινητό σου ή το Apple Watch σου ότι έχεις.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πουθενά. Κανένα pos δεν θα σου ζητήσει τίποτα.

Η μετατροπή σε λύρες είναι να την κάνεις μόνος σου μόνο αν θες να εξοικονομήσεις κάτι ελάχιστα λεπτά από την ισοτιμία της λύρας εκείνη την στιγμή. (Αν κάνεις μετατροπή Σαββατοκύριακο είναι ελάχιστα πιο αυξημένη η ισοτιμία ).
Όταν κάνεις αγορά σε λύρες πχ η revolut από μόνη της κοιτάει αν έχεις λύρες στην εφαρμογή και τραβάει από αυτές. Αν δεν έχεις κάνει την μετατροπή από μόνη της εκείνη την στιγμή από τα ευρώ σου.

Στο pos δεν θα σε ρωτήσει τίποτα θα κάνει απλά την συναλλαγή.
Στα τόσα χρόνια δεν συνάντησα ποτέ πρόβλημα με revolut σε οποιοσδήποτε αγορά. Δώρα , σούπερ μάρκετ , ενοικίαση αυτοκινήτου , ταξί , εισιτήρια μουσείων κλπ κλπ. Παντού.

Θα ξεχάσεις τι θα πει μετρητό. Δεν σου χρειάζονται πλέον πουθενά τα μετρητά.

Αν χρειαστεί να κάνεις παρόλα αυτά ανάληψη κάνεις από οποιοδήποτε μηχάνημα δωρεάν μέχρι 200€/ μήνα. Αν σου ζητήσει το ΑΤΜ να κάνει εκείνο την μετατροπή συναλλάγματος απαντάς σε κάθε περίπτωση όχι για να κάνει την μετατροπή η revolut που έχει πάντα καλύτερες ισοτιμίες. Δεν θα σου ζητήσει τίποτα άλλο.
Οποιοδήποτε προμήθεια σου κρατήσει κάτω των 200€ οφείλεται στη τράπεζα που ανήκει το ΑΤΜ.
Πάνω από 200€ κρατάει προμήθεια και η τράπεζα και η revolut. (Δεν θυμάμαι πόσο).
Γενικά δεν σε συμφέρει να κάνεις αναλήψεις από ΑΤΜ αλλά να πληρώνει με την κάρτα (ουσιαστικά με το κινητό σου παντού).

Θα εκπλαγείς ευχάριστα με το πόσο εύκολο και απλό είναι.
Ασε που στην εφαρμογή μετά έχεις συνοπτικά καταγεγραμμένα όλα τα έξοδα σου από παντού ανα ημέρα και ανα είδος !!!

Καλό ταξίδι θα την ευχαριστηθείς την καρτούλα σου !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 16/01/2020 - 06:56


#3488   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2020 - 07:34

@petervgr καλημέρα , έχω κάποια χρήματα και θέλω να τα κάνω ανάληψη ,θυμάσαι τι ακριβώς ρωτάει το atm και τι πρέπει να πατήσω ώστε κα μην χρεωθήκαμε κάτι extra?Επισης αν έχω 300 ευρώ μαι θέλω να τα βγάλω , για να μην χρεώνω προμήθειες την δεύτερη ανάληψη πρέπει να την κάνω ένα μήνα μετά την πρώτη ανάληψη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3489   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/01/2020 - 07:44

@petervgr καλημέρα , έχω κάποια χρήματα και θέλω να τα κάνω ανάληψη ,θυμάσαι τι ακριβώς ρωτάει το atm και τι πρέπει να πατήσω ώστε κα μην χρεωθήκαμε κάτι extra?Επισης αν έχω 300 ευρώ μαι θέλω να τα βγάλω , για να μην χρεώνω προμήθειες την δεύτερη ανάληψη πρέπει να την κάνω ένα μήνα μετά την πρώτη ανάληψη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημερα,
Η αναληψη πρεπει να γινεται παντα στο τοπικο νομισμα και οχι στο ισοποσο σε €.
Θα επιλεγεις δηλαδη παντα δολαρια, λιρες, φραγκα, κτλ.
Εχω την εντυπωση οτι ο μηνας ειναι ημερολογιακος. Δηλαδη θα μπορουσες να κανεις μια αναληψη 31 ενος μηνος και την 1 του επομενου. Δεν εχει τυχει ποτε ταξιδι μου ετσι χρονικα. Ισως με μια ερωτηση στην υποστηριξη μεσω της εφαρμογης να διευκρινιζοταν.


Sent from my iPad using Tapatalk

#3490   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2020 - 07:46

Καλημερα,
Η αναληψη πρεπει να γινεται παντα στο τοπικο νομισμα και οχι στο ισοποσο σε €.
Θα επιλεγεις δηλαδη παντα δολαρια, λιρες, φραγκα, κτλ.
Εχω την εντυπωση οτι ο μηνας ειναι ημερολογιακος. Δηλαδη θα μπορουσες να κανεις μια αναληψη 31 ενος μηνος και την 1 του επομενου. Δεν εχει τυχει ποτε ταξιδι μου ετσι χρονικα. Ισως με μια ερωτηση στην υποστηριξη μεσω της εφαρμογης να διευκρινιζοταν.


Sent from my iPad using Tapatalk

Από Ελλάδα θα γίνει η ανάληψη των χρημάτων ,άρα ευρώ θα διαλέξω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3491   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2020 - 08:01

@petervgr καλημέρα , έχω κάποια χρήματα και θέλω να τα κάνω ανάληψη ,θυμάσαι τι ακριβώς ρωτάει το atm και τι πρέπει να πατήσω ώστε κα μην χρεωθήκαμε κάτι extra?Επισης αν έχω 300 ευρώ μαι θέλω να τα βγάλω , για να μην χρεώνω προμήθειες την δεύτερη ανάληψη πρέπει να την κάνω ένα μήνα μετά την πρώτη ανάληψη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καλημέρα
Το ΑΤΜ ρωτάει αν θέλεις να γίνει μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα του μηχανήματος με την ανάλογη χρέωση (κάθε τράπεζα το διατυπώνει λίγο διαφορετικά αλλά η ουσία είναι ιδια.
Σε κάθε περίπτωση απαντάς ΟΧΙ.
Θα πάρεις τα χρήματα που θες και η μετατροπή νομίσματος θα έχει γίνει από την πηγή (δλδ την revolut) και όχι από την τράπεζα.

Τώρα για την ανάληψη 300€ νομίζω ότι το πράγμα ισχύει ανα ημερολογιακό μήνα και όχι από το πότε έκανες της προηγούμενη ανάληψη. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος μια και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ την ανάληψη.
Αν στην επιστροφή από ταξίδι έχω πολλά χρήματα στη revolut που θέλω να τα πάρω πίσω απλά τα κάνω transfer στο ελληνικό λογαριασμό μου ηλεκτρονικά χωρίς καμία επιβάρυνση από την revolut Με βολεύει καλύτερα.

Τώρα οι προμήθειες των ελληνικών τραπεζών από αυτές τις δοσοληψίες είναι ένα άλλο θέμα αρκετά δυσάρεστο. Και θέλει άλλη μελέτη.
Πχ αν πάρεις μετρητά από Πειραιώς σε χρεώνει 2,60€ την δοσοληψία (δεν ξέρω μέχρι ποιο ποσό).
Αν έρθει έμβασμα από άλλη τράπεζα πληρώνεις 4€ (δεν ξέρω πάλι μέχρι ποιο ποσό). Στην Πειραιώς αναλόγως το ποσό που επιστρέφεις μπορεί να συμφέρει η ανάληψη ή η μεταφορά των χρημάτων.

Αυτά για την Πειραιώς, οι άλλες τράπεζες έχουν διαφορετική πολιτική χρεώσεων οπότε ο καθένας ψάχνει την δίκη του προσωπική λύση ανάλογα του τι τράπεζα έχει και του ποσού που θέλει να μεταφέρει. (Αν θα έχει προμήθειες δλδ μόνο από την ελληνική τράπεζα ή και από την revolut).



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3492   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2020 - 10:02

Καλημέρα
Το ΑΤΜ ρωτάει αν θέλεις να γίνει μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα του μηχανήματος με την ανάλογη χρέωση (κάθε τράπεζα το διατυπώνει λίγο διαφορετικά αλλά η ουσία είναι ιδια.
Σε κάθε περίπτωση απαντάς ΟΧΙ.
Θα πάρεις τα χρήματα που θες και η μετατροπή νομίσματος θα έχει γίνει από την πηγή (δλδ την revolut) και όχι από την τράπεζα.

Τώρα για την ανάληψη 300€ νομίζω ότι το πράγμα ισχύει ανα ημερολογιακό μήνα και όχι από το πότε έκανες της προηγούμενη ανάληψη. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος μια και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ την ανάληψη.
Αν στην επιστροφή από ταξίδι έχω πολλά χρήματα στη revolut που θέλω να τα πάρω πίσω απλά τα κάνω transfer στο ελληνικό λογαριασμό μου ηλεκτρονικά χωρίς καμία επιβάρυνση από την revolut Με βολεύει καλύτερα.

Τώρα οι προμήθειες των ελληνικών τραπεζών από αυτές τις δοσοληψίες είναι ένα άλλο θέμα αρκετά δυσάρεστο. Και θέλει άλλη μελέτη.
Πχ αν πάρεις μετρητά από Πειραιώς σε χρεώνει 2,60€ την δοσοληψία (δεν ξέρω μέχρι ποιο ποσό).
Αν έρθει έμβασμα από άλλη τράπεζα πληρώνεις 4€ (δεν ξέρω πάλι μέχρι ποιο ποσό). Στην Πειραιώς αναλόγως το ποσό που επιστρέφεις μπορεί να συμφέρει η ανάληψη ή η μεταφορά των χρημάτων.

Αυτά για την Πειραιώς, οι άλλες τράπεζες έχουν διαφορετική πολιτική χρεώσεων οπότε ο καθένας ψάχνει την δίκη του προσωπική λύση ανάλογα του τι τράπεζα έχει και του ποσού που θέλει να μεταφέρει. (Αν θα έχει προμήθειες δλδ μόνο από την ελληνική τράπεζα ή και από την revolut).



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

πως γίνετε να τα επιστρέψω στον τραπεζικό μου λογαριασμό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3493   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2020 - 11:23

πως γίνετε να τα επιστρέψω στον τραπεζικό μου λογαριασμό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από την εφαρμογή Revolut κάτω κάτω Πληρωμές , Νέα , Τραπεζικοί Λογαριασμοί.
Βάζεις τον δικό σου τον ελληνικό και επιστρέφεις ότι ποσό θέλεις.

Θέλει μια δυο μέρες για την μεταφορά.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 16/01/2020 - 11:24


#3494   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2020 - 11:25

Από την εφαρμογή Revolut κάτω κάτω Πληρωμές , Νέα , Τραπεζικοί Λογαριασμοί.
Βάζεις τον δικό σου τον ελληνικό και επιστρέφεις ότι ποσό θέλεις.

Θέλει μια δυο μέρες για την μεταφορά.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

και επιστρέφω όσα χρήματα θέλω χωρίς προμήθεια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 16/01/2020 - 11:25


#3495   okourkoulos

okourkoulos

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Twitter:@okourkoulos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2020 - 11:29

πας και κάνεις την πρώτη σου αγορά σε κάποιο μαγαζί ψιλικών, αλλά να τους πεις να την βάλουν μέσα στο ΠΟΣ για να πληκτρολογήσεις τον κωδικό σου.

όχι ανέπαφα την πρώτη μόνο φορά.

Ισχύει κάτι αντίστοιχο και για την εικονική σε ανέπαφη τη πρώτη φορά?

Δηλαδή, ίσως να χρειάζεται να περάσεις PIN απαραίτητα?

Πήγα χτες για τη πρώτη μου φορά με το Apple Watch (έχω την ίδια και στο iPhone) με την virtual σε Γρηγόρη, αλλά δε πέρασε. Έτσι πλήρωσα μετρητά.

Βέβαια, στην εφαρμογή έλεγε ότι πέρασε, αλλά φαντάζομαι θα μου τα γυρίσουν πίσω.

Έχω ακούσει κι άλλους σε Γρηγόρη πρόβλημα (POS Εθνικής).

Απλά απογοητεύτηκα αφού δεν είναι αξιόπιστη υπηρεσία.

Δε θα μπορώ να αφήνω πορτοφόλι σπίτι...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)