Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3751   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/09/2020 - 12:26

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα στο top-up με κάρτα Alpha Bank Visa? Οι άλλες κάρτες λειτουργούν κανονικά.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3752   MeRo

MeRo

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/09/2020 - 17:13

Καλησπέρα παιδιά έχω χάσει την κάρτα της revolut και πάτησα μέσα στην εφαρμογή μπλοκάρισμα της κάρτας αλλά δεν ξέρω πως να κάνω έτοιμα για καινούργια με βάζει να πληρωσω και την απλή έκδοση έτσι πρέπει να γίνει ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3753   Lumia920

Lumia920

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2020 - 18:31

Ναι. Η έκδοση νέας κάρτας λόγω απώλειας χρεώνεται

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#3754   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/09/2020 - 18:59

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα στο top-up με κάρτα Alpha Bank Visa? Οι άλλες κάρτες λειτουργούν κανονικά.


Χρησιμοποίησέ την κάνοντας top up με apple pay. Δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3755   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2020 - 20:48

Κάπου θυμάμαι να έχω διαβάσει αντίστοιχα περιστατικά, αλλά ψάχνωντας δυστυχώς δεν τα βρήκα. Όποτε αν έχει απαντηθεί sorry.

Revolut άνοιξα (πριν 1-2 χρόνια ?, δεν θυμάμαι ) όταν ήταν το hype και προφανώς δεν είχε μπει η Alpha στο Apple Pay.

Δυο τρεις φορές έγινε top up και χρησιμοποιήθηκε. Πλέον μου είναι (ίσως) άχρηστη.

Δεν μου πιάνει χώρο προφανώς, ούτε έχω λόγο να την κλείσω αλλά μου έχει ζαλίσει τον τελευταίο καιρό με μηνύματα για επιβεβαίωση ταυτότητας. Έχω κάνει 2 φορές τη διαδικασία χωρίς θετικό αποτέλεσμα και χωρίς να αναφέρουν συγκεκριμένο λόγο.

Μια φορά στο chat ναι οκ don’t worry δεν είναι τίποτα θα το φτιάξουμε αλλά εγώ δεν είμαι αρμόδιος θα το στείλω σε συνάδελφο που ασχολείται μ αυτά αλλά είναι πολύ busy θα σε ενημερώσουμε και ακόμα τίποτα.

Δεύτερο chat που τους λέω ότι λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος θα αναγκαστώ να κλείσω το λογαριασμό ναι ok no problem αλλά κρίμα γιατί για να τον ξανανοίξεις είναι ολόκληρη διαδικασία και έτσι κι αλλιώς κρατάμε τα στοιχεία για 6 χρόνια ακόμα κι αν κλείσεις το λογαριασμό. Απάντηση και πάλι δεν πήρα.

Η ταυτότητα είναι με λατινικούς χαρακτήρες, χειρόγραφη. Αυτό είναι το πρόβλημα ;

Το έχει προσπεράσει κάποιος και με ποιον τρόπο ;

#3756   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2020 - 00:18


Η ταυτότητα είναι με λατινικούς χαρακτήρες, χειρόγραφη. Αυτό είναι το πρόβλημα ;

 

Ναι αυτο είναι το προβλημα.

Απαιτείται καινούρια ταυτότητα ή διαβατήριο



#3757   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2020 - 14:41

Καλησπέρα τι φάση ρε παιδιά με την revolut έχω βάλει όπως μου έχει ζητήσει τέσσερις με πέντε φορές την αστυνομική μου ταυτότητα και δεν την δέχεται Και ενώ δούλευε κανονικά σήμερα δε μου πέρασε μια συναλλαγή και μου ήρθε e-mail ότι πρέπει να ξανά περάσω την αστυνομική μου ταυτότητα.Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω παραπάνω;

#3758   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2020 - 14:46

Καλησπέρα τι φάση ρε παιδιά με την revolut έχω βάλει όπως μου έχει ζητήσει τέσσερις με πέντε φορές την αστυνομική μου ταυτότητα και δεν την δέχεται Και ενώ δούλευε κανονικά σήμερα δε μου πέρασε μια συναλλαγή και μου ήρθε e-mail ότι πρέπει να ξανά περάσω την αστυνομική μου ταυτότητα.Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω παραπάνω;


Αν είναι καινούργια με Λατινικά απλά προσπάθησε να μην έχει καμμία αντανάκλαση αν έχεις την παλιά που την είχε δεχθεί πρώτα , θα πρέπει να αλλάξεις ταυτότητα .

#3759   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2020 - 15:13

Αν είναι καινούργια με Λατινικά απλά προσπάθησε να μην έχει καμμία αντανάκλαση αν έχεις την παλιά που την είχε δεχθεί πρώτα , θα πρέπει να αλλάξεις ταυτότητα .


Καινούργια ταυτότητα έχω με λατινικά μόνο αυτήν έχω περάσει από την αρχή αλλά συνέχεια μετά από δυο τρεις βδομάδες μουρχεται μήνυμα να την ξανά περάσω

#3760   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2020 - 15:40

Καινούργια ταυτότητα έχω με λατινικά μόνο αυτήν έχω περάσει από την αρχή αλλά συνέχεια μετά από δυο τρεις βδομάδες μουρχεται μήνυμα να την ξανά περάσω


Την έχω περάσει και εγώ από την αρχή που το πέρασα άλλες 2-3 φορές μετά 4-5 μήνες

#3761   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2020 - 18:52

Χωρίς παρεξήγηση, βάλε Curve και θα σωθείς

#3762   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 29/10/2020 - 20:54

Αν γνωρίζετε μπορείτε να με βοηθήσετε ;;;Με ποιό τρόπο (πιστωτική κάρτα ή έμβασμα) πρέπει να βάλω χρήματα από τράπεζα Πειραιώς στη Revolut για να χρεωθώ μικρότερη προμήθεια; και για να στείλω από Revolut σε Alpha BANK έχει σημασία το ποσο για την προμήθεια ; Ευχαριστώ.



#3763   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/11/2020 - 08:51

Έχει κάνεις άλλος πρόβλημα να φορτίσει την Revolut μέσω εθνικής ;

#3764   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/11/2020 - 09:29

Αν γνωρίζετε μπορείτε να με βοηθήσετε ;;;Με ποιό τρόπο (πιστωτική κάρτα ή έμβασμα) πρέπει να βάλω χρήματα από τράπεζα Πειραιώς στη Revolut για να χρεωθώ μικρότερη προμήθεια; και για να στείλω από Revolut σε Alpha BANK έχει σημασία το ποσο για την προμήθεια ; Ευχαριστώ.


Από Πειραιώς σε Revolut : πας στην εφαρμογή της Revolut και τραβάς κατευθείαν από την χρεωστική κάρτα της Πειραιώς σαν να κάνεις αγορά δεν έχει καθόλου προμήθεια.

Από Revolut σε alpha : έχει τις γνωστές προμήθειες των ελληνικών τραπεζών για εμβάσματα 3 ή 4€ (αποστολή από την Revolut σε τραπεζικό λογαριασμό).
Πρακτικά δεν το κάνω ποτέ απλά το ποσό που θέλω να φέρω Ελλάδα το ξοδεύω απευθείας από την Revolut.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3765   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 10/11/2020 - 09:43

Από Πειραιώς σε Revolut : πας στην εφαρμογή της Revolut και τραβάς κατευθείαν από την χρεωστική κάρτα της Πειραιώς σαν να κάνεις αγορά δεν έχει καθόλου προμήθεια.

Από Revolut σε alpha : έχει τις γνωστές προμήθειες των ελληνικών τραπεζών για εμβάσματα 3 ή 4€ (αποστολή από την Revolut σε τραπεζικό λογαριασμό).
Πρακτικά δεν το κάνω ποτέ απλά το ποσό που θέλω να φέρω Ελλάδα το ξοδεύω απευθείας από την Revolut.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Σε ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)