Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#691   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/04/2016 - 21:02

Μόλις πήγα να κάνω λογαριασμό NUM26 και στο email επιβεβαίωσης αντι να μου έρθει κάποιο σχετικό link μου ήρθε ειδοποίηση οτι με βάζουν σε λίστα αναμονής. Μετά απο 2 βδομάδες θα μου ξαναστείλουν mail  - ειδοποίηση για την εγγραφή. Οτι να ναι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#692   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/04/2016 - 21:51

μα εκανα αγορες κανονικα στην αρχη αν δεις κ τα προηγουμενα ποστ ψωνισα κανονικα 15 ευρω ψιλοπραγματα κ μετα ξαφνικα μ εβγαλε μνμ οτι δεν την δεχεται... την αφαιρεσα να την ξαναπερασω αλλα δεν την δεχοταν τελικα με τα κοπως βασανων την συνδεσα αλλα παλι δε τη δεχεται το εβαυ κ το πευπαλ. απο αλι εξπρες αγοραζω κανονικα μολις την δηλωνω για πληρωμη

αφου την αφαιρεσες απο το pp πρεπει να κανεις ξανα την διαδικασια της προσθεσης με την χρεωση κτλ.
Οσον αφορα στο ebay και το ali πολλες φορες εξαρταται απο τους πωλητες.

#693   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/04/2016 - 21:52

Μόλις πήγα να κάνω λογαριασμό NUM26 και στο email επιβεβαίωσης αντι να μου έρθει κάποιο σχετικό link μου ήρθε ειδοποίηση οτι με βάζουν σε λίστα αναμονής. Μετά απο 2 βδομάδες θα μου ξαναστείλουν mail - ειδοποίηση για την εγγραφή. Οτι να ναι.

Φιλε μου εισαι στο νημα της revolut.

#694   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 01/04/2016 - 22:11

αφου την αφαιρεσες απο το pp πρεπει να κανεις ξανα την διαδικασια της προσθεσης με την χρεωση κτλ.
Οσον αφορα στο ebay και το ali πολλες φορες εξαρταται απο τους πωλητες.

το εκανα κ αυτο

 

 IMG_36211_zpsyvlqoarn.png



#695   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 01/04/2016 - 22:35

και μολις μ απατησαν στο τσατ βοηθειας 

 

IMG_36221_zpsuzq9yczg.png



#696   AntonisSotSta

AntonisSotSta

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/04/2016 - 09:28

καλήμερα στην παρέα 

εχω ενα iphone 5 με εκδοσή 7,1 ειχα κατεβάσει την εφαρμογή revolut άλλα με το τελευταίο update κρασαρει

δεν παίζει καθόλου

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω μια πιο παλιά εκδοσή της εφαρμογής αυτής ? (την εκδοσή 2,2,1 θέλω)

ευχαριστώ εκ τον προτέρων 



#697   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/04/2016 - 22:44

Διαβασα σχετικη ανακοινωση στο φβ οπου η εταιρεια ζητα συγγνωμη για τις δυσλειτουργιες και τα προβληματα που προκληθηκαν στους χρηστες/πελατες.
Τα τεχνικα προβληματα καταβαλλεται προσπαθεια και σιγα σιγα λυνονται (αφορα κυριως σε αδυναμια χρησης της καρτας σε ατμ και καταστηματα). Επιπλεον αναγνωριζουν οτι το υπαρχον προσωπικο δεν επαρκει και εχουν προχωρησει στην προσληψη επιπλεον εξειδικευμενου προσωπικου.

Νομιζω οτι προκειται για μια πολυ θετικη σταση της εταιρειας.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#698   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/04/2016 - 22:45

καλήμερα στην παρέα
εχω ενα iphone 5 με εκδοσή 7,1 ειχα κατεβάσει την εφαρμογή revolut άλλα με το τελευταίο update κρασαρει
δεν παίζει καθόλου
μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω μια πιο παλιά εκδοσή της εφαρμογής αυτής ? (την εκδοσή 2,2,1 θέλω)
ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Στην ανακοινωση που γραφω πιο πανω, αναφερεται οτι υπαρχει ασυμβατοτητα της τελευταιας με την 7.12. Περιμενε να βγει καινουργια διορθωμενη απο την revolut.

#699   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/04/2016 - 23:06

Σήμερα στην κοπέλα μου έσκασε μήνυμα SMS από το +441143597926 που έλεγε:

 

 

Hi! Your PIN has changed, please go to Card > Show my PIN to find it in the app. If you'dlike to change it, please use a chip-enabled ATM.

 

Μπαίνει στην εφαρμογή, κοιτάει, το PIN ϊδιο. Η πλάκα είναι ότι δεν μπορεί να είναι από αλλού αφού μόνο Revolut έχει.

 

Ώρες είναι να αρχίσουν τέτοια σπαμαρίσματα...



#700   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 02/04/2016 - 23:21

Πριν 5 λεπτα ήρθε το ίδιο sms και σε εμένα..
Κοιμόμουν και λέω παει μας φαγαν τα λεφτά!!!
Όλα στη θέση τους πάντως.. Και το PIN το ίδιο..

Sent from my Acer Iconia Tab A500 (June 2011-present)

#701   AntonisSotSta

AntonisSotSta

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/04/2016 - 06:11

καλήμερα σε όλους !! 

το ίδιο πρόβλημα εχω και με άλλες δυο εφαρμογές το skype και το instagram  !!!

σκευτομαι να κάνω αναβάθμιση στο κιν και να βαλω μια πιο καινούρια εκδοσή μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια εκδοσή που να μην εχει πρόβλημα το iphone 5 ???  



#702   zaxas87

zaxas87

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2016 - 19:45

 Καλησπερα και απο μενα...

 

 Εστειλα εμβασμα στις 28/3 (τραπεζικη αργια, λογω πασχα καθολικων) και ακομα και σημερα δεν εχω κανενα νεο απο την revolut. Ισως, επειδη δεν εχουν περασει 4 εργασιμες.

Αυτο που με ανησυχει ομως ειναι οτι, μπαινοντας στο winbank της πειραιως, μου γραφει transaction reference->απετυχε και διπλα: approved transaction.. Τελικα, εφυγαν ή πρεπει να το επαναλαβω?

 

Και κατι τελευταιο: αν χρησιμοποιουμε τη πλαστικη της καρτα ευρωπαικα, σε σουπερ μαρκετ και καφε πχ, εχει καποια προμηθεια? Η αντιστοιχη των ελληνικων τραπεζων, ποσο ειναι περιπου (Για αναληψη μετρητων στο εξωτερικο εχω ακουσει οτι ειναι πολλα)

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

καλησπερα εκανα μεταφορα και γω απο πειρεως σε revolut 31/3 κ μου εμφανιζει ακριβως το ιδιο και μενα.εφυγαν τα χρηματα η πρεπει να ξανακανουμε τη διαδικασια?αν γνωριζει καποις η του εχει τυχει ας μας πει.ευχαριστω!!!



#703   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 04/04/2016 - 20:49

Κατι μπυ λέει Apple Pay και revolut θα έρθουν Ιούνιο μαζι με την ένταξη και της Barclays
Τοτε ναι θα την βγάλω και γω


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#704   billymos

billymos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2016 - 21:07

καλησπερα εκανα μεταφορα και γω απο πειρεως σε revolut 31/3 κ μου εμφανιζει ακριβως το ιδιο και μενα.εφυγαν τα χρηματα η πρεπει να ξανακανουμε τη διαδικασια?αν γνωριζει καποις η του εχει τυχει ας μας πει.ευχαριστω!!!

Βασικα, εγω ειχα κανει λαθος, δεν ειχα το αναλογο υπολοιπο στο λογαριασμο. Για να δεις αν ολα ειναι οκ, δες εαν εχουν ηδη παρει τα λεφτα του εμβασματος απο το λογαριασμο σου. Αν ναι, ολα ειναι οκ. Αν οχι, μαλλον πρεπει να το επαναλαβεις... Τουλαχιστον σε μενα ετσι ηταν, αν και επαναλαμβανω, ηταν λαθος δικο μου τελικα..



#705   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2016 - 21:07

Κατι μπυ λέει Apple Pay και revolut θα έρθουν Ιούνιο μαζι με την ένταξη και της Barclays
Τοτε ναι θα την βγάλω και γω


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

από τα λίγα που έψαξα σήμερα, πρέπει και η εκδότρια εταιρία να συνεργαστεί με την apple, στην συγκεκριμένη περίπτωση η optimal payment. και δεν ξέρω κατά πόσο ο λογαριασμός της revolut έχει άμεση σχέση με τον τραπεζικό λογαριασμό, που δεν το πιστεύω. αντίστοιχη κάρτα αντίστοιχης υπηρεσίας με την revolut που χρησιμοποιεί λογαριασμό natwest και εκδίδετε από την contis δεν προστέθηκε στο wallet. ενώ της ίδιας της τράπεζας πέρασε μια χαρά.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 04/04/2016 - 21:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)