Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2016 - 12:15

Περνάω με έμβασμα σιγά σιγά κάθε μήνα κάποια χρήματα στη Ν26 σαν αποτεμιευςη και από εκεί όποτε θέλω συγκεκριμένο ποσό για αγορά ή ταξίδι το μεταφέρω στη Revolut μέσω της κάρτας Ν26 στιγμιαία.

Όταν καταργηθούν τα cc τελείως πιθανόν να μου είναι και άχρηστες αυτές οι δυο κάρτες - λογαριασμοί (Revolut N26)


 Petervgr 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 25/09/2016 - 15:33

Καλησπέρα. Έχω κάρτα Revolut αλλά δε την χρησιμοποίησα ποτέ. Θέλω να αγοράσω κάτι χωρίς Paypal αλλά δεν ξέρω τί βάζουμε στα στοιχεία Billing. Μπορεί κάποιος να μου πει;



#1413   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 26/09/2016 - 06:24

Διάβασε τα πρώτα posts και θα τα βρεις όλα.

#1414   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:23

Καλησπέρα κι από μένα!Αποφάσισα να ψωνίσω από τον King...macbook και άνοιξα Virtual card στην Revolut σύμφωνα με τις αναλυτικές-κατατοπιστικότατες οδηγίες στην αρχή του thread!!!2 ερωτήσεις τώρα....

1.Πριν λίγο έκανα έμβασμα από ΕΤΕ μέσω i-bank(πάντα με οδηγό τις συμβουλές στην αρχή του thread)στην κάρτα μου στην Revolut.Η συναλλαγή καταχωρήθηκε,τα χρήματα έφυγαν από τον λογαριασμό μου όπως και το 1 ευρώ για την προμήθεια!Πότε θα ξέρω αν θα προχωρήσει η μεταφορά των χρημάτων ή όχι?Το ότι καταχωρήθηκε σημαίνει ότι θα προχωρήσει κανονικά και δεν έχει θέμα με τα συνολικά υπόλοιπα της ΕΤΕ προς τα έξω ή θέλει κάποιες μέρες επεξεργασία και θα μου επιστραφούν άλλη μέρα τα χρήματα?

2.Τα 1.000 ευρώ όριο για έμβασμα στο εξωτερικό ισχύει ανά τράπεζα ή ανά πελάτη?Πχ έχω και στην ALPHA BANK χρήματα που θέλω να μεταφέρω στην Revolut για να καλύψω την συνολική αγορά.Οπότε μπορώ να κάνω και από την ALPHA BANK μεταφορά χρημάτων στην Revolut?

 

Ευχαριστώ 



#1415   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:30

Καλησπέρα κι από μένα!Αποφάσισα να ψωνίσω από τον King...macbook και άνοιξα Virtual card στην Revolut σύμφωνα με τις αναλυτικές-κατατοπιστικότατες οδηγίες στην αρχή του thread!!!2 ερωτήσεις τώρα....
1.Πριν λίγο έκανα έμβασμα από ΕΤΕ μέσω i-bank(πάντα με οδηγό τις συμβουλές στην αρχή του thread)στην κάρτα μου στην Revolut.Η συναλλαγή καταχωρήθηκε,τα χρήματα έφυγαν από τον λογαριασμό μου όπως και το 1 ευρώ για την προμήθεια!Πότε θα ξέρω αν θα προχωρήσει η μεταφορά των χρημάτων ή όχι?Το ότι καταχωρήθηκε σημαίνει ότι θα προχωρήσει κανονικά και δεν έχει θέμα με τα συνολικά υπόλοιπα της ΕΤΕ προς τα έξω ή θέλει κάποιες μέρες επεξεργασία και θα μου επιστραφούν άλλη μέρα τα χρήματα?
2.Τα 1.000 ευρώ όριο για έμβασμα στο εξωτερικό ισχύει ανά τράπεζα ή ανά πελάτη?Πχ έχω και στην ALPHA BANK χρήματα που θέλω να μεταφέρω στην Revolut για να καλύψω την συνολική αγορά.Οπότε μπορώ να κάνω και από την ALPHA BANK μεταφορά χρημάτων στην Revolut?

Ευχαριστώ

1.Το έμβασμα θα εμφανιστεί στη κάρτα σε μία με δύο εργάσιμες.Αν έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία θα προχωρήσει κανονικά.
2.Το όριο των 1000€ ισχύει ανα τράπεζα,οπότε μπορείς να στείλεις και από alpha επιπλέον άλλα 1000€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1416   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:34

Καλησπέρα κι από μένα!Αποφάσισα να ψωνίσω από τον King...macbook και άνοιξα Virtual card στην Revolut σύμφωνα με τις αναλυτικές-κατατοπιστικότατες οδηγίες στην αρχή του thread!!!2 ερωτήσεις τώρα....

1.Πριν λίγο έκανα έμβασμα από ΕΤΕ μέσω i-bank(πάντα με οδηγό τις συμβουλές στην αρχή του thread)στην κάρτα μου στην Revolut.Η συναλλαγή καταχωρήθηκε,τα χρήματα έφυγαν από τον λογαριασμό μου όπως και το 1 ευρώ για την προμήθεια!Πότε θα ξέρω αν θα προχωρήσει η μεταφορά των χρημάτων ή όχι?Το ότι καταχωρήθηκε σημαίνει ότι θα προχωρήσει κανονικά και δεν έχει θέμα με τα συνολικά υπόλοιπα της ΕΤΕ προς τα έξω ή θέλει κάποιες μέρες επεξεργασία και θα μου επιστραφούν άλλη μέρα τα χρήματα?

2.Τα 1.000 ευρώ όριο για έμβασμα στο εξωτερικό ισχύει ανά τράπεζα ή ανά πελάτη?Πχ έχω και στην ALPHA BANK χρήματα που θέλω να μεταφέρω στην Revolut για να καλύψω την συνολική αγορά.Οπότε μπορώ να κάνω και από την ALPHA BANK μεταφορά χρημάτων στην Revolut?

 

Ευχαριστώ 

 

1.Το έμβασμα θα εμφανιστεί στη κάρτα σε μία με δύο εργάσιμες.Αν έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία θα προχωρήσει κανονικά.
2.Το όριο των 1000€ ισχύει ανα τράπεζα,οπότε μπορείς να στείλεις και από alpha επιπλέον άλλα 1000€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanx φίλε για την γρήγορη απάντηση!!!

Όσον αφορά το 1. το έχω καταλάβει πότε θα εμφανιστεί στην κάρτα αν έχει γίνει σωστά(που το έχω κάνει σωστά).Η απορία μου είναι πως αν η ΕΤΕ έχει ήδη πιάσει το όριο των εμβασμάτων της στο εξωτερικό...θα μου απέρριπτε επιτόπου την μεταφορά που καταχώρησα και ήδη σήκωσε τα χρήματα ή τα σηκώνει...το επεξεργάζεται κάποιες ώρες ή μέρες και τα επιστρέφει αν όντως έχει εξαντλήσει τα όρια της?



#1417   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:37

Thanx φίλε για την γρήγορη απάντηση!!!
Όσον αφορά το 1. το έχω καταλάβει πότε θα εμφανιστεί στην κάρτα αν έχει γίνει σωστά(που το έχω κάνει σωστά).Η απορία μου είναι πως αν η ΕΤΕ έχει ήδη πιάσει το όριο των εμβασμάτων της στο εξωτερικό...θα μου απέρριπτε επιτόπου την μεταφορά που καταχώρησα και ήδη σήκωσε τα χρήματα ή τα σηκώνει...το επεξεργάζεται κάποιες ώρες ή μέρες και τα επιστρέφει αν όντως έχει εξαντλήσει τα όρια της?

Δεν υπάρχει όριο εμβασμάτων στο εξωτερικό!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1418   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:40

Δεν υπάρχει όριο εμβασμάτων στο εξωτερικό!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sorry αλλά δεν κατάλαβα...για την ΕΤΕ δεν υπάρχει ή για εμάς τους πελάτες?Τότε γιατί σε προηγούμενες σελίδες γράφουν κάποιοι συνάδελφοι πως μάλλον γέμισε το όριο για τον Σεπτέμβρη και κάνουμε πάλι αγορές από 1/10?

Άρα έκανα βλακεία που δεν τα μετέφερα όλα με την μια από την ΕΤΕ(είναι πάνω από 1.000 ευρώ)?



#1419   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2016 - 23:45

Άλλο το όριο αγορών,άλλο των εμβασμάτων.Το όριο των αγορών μπορεί να έχει γεμίσει για κάποια τράπεζα.Το έμβασμα όμως είναι κάτι διαφορετικό και εκεί δεν υπάρχει όριο συγκεκριμένο για κάθε τράπεζα.Τα 1000€ ανα μήνα ισχύουν εννοείται για τους πελάτες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1420   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2016 - 00:02

Άλλο το όριο αγορών,άλλο των εμβασμάτων.Το όριο των αγορών μπορεί να έχει γεμίσει για κάποια τράπεζα.Το έμβασμα όμως είναι κάτι διαφορετικό και εκεί δεν υπάρχει όριο συγκεκριμένο για κάθε τράπεζα.Τα 1000€ ανα μήνα ισχύουν εννοείται για τους πελάτες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλιστα!Οπότε πριν λίγες ώρες έστειλα 800 από ΕΤΕ και θα στείλω και αύριο τα υπόλοιπα από ALPHA BANK και λογικά θα είμαι Οκ!
Για να καταλάβω όμως θα μπορούσα να είχα στείλει 1300 από ΕΤΕ ή το όριο όπως είπες είναι 1.000 ευρώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1421   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/09/2016 - 00:03

Όχι δε θα μπορούσες. Είπαμε 1000€ ανα τράπεζα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1422   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2016 - 00:15

Οκ!Τώρα το εμπέδωσα!!!Σε ευχαριστώ και πάλι για τα Infos - tips!!!!Καληνύχτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: djnet71, 27/09/2016 - 00:16


#1423   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/09/2016 - 00:52

1000 ευρώ ανά τράπεζα ο κάθε πελάτης στέλνει.

 

Από εκεί και πέρα τα εμβάσματα μια χαρά υπόκεινται στο συνολικό όριο της τράπεζας ανά μήνα και για το λόγο αυτό μπορεί να μην σου περάσει το έμβασμα επειδή είναι τέλος του μήνα.

 

Το όριο της κάθε τράπεζας δεν είναι μόνο για αγορές αλλά ΚΑΙ για αποστολές εμβασμάτων στο εξωτερικό.

 

Τώρα δεν ξέρω την πολιτική της ΕΤΕ σε όλο αυτό.

 

Η Πειραιώς και η Alpha ας πούμε, τραβάνε τα λεφτά και αν την επόμενη μέρα που είναι να εκτελεστεί το έμβασμα δεν μπορούν λόγο ορίου να το εκτελέσουν απλά στα γυρνάνε στο λογαριασμό χωρίς (δυστυχώς) να σε ενημερώσουν ότι απέτυχε το έμβασμα.

 

Οπότε καλύτερα να δεις αύριο-μεθαύριο το αν θα σου επιστρέψουν.



#1424   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:49

1.Το έμβασμα θα εμφανιστεί στη κάρτα σε μία με δύο εργάσιμες.Αν έχεις κάνει σωστά τη διαδικασία θα προχωρήσει κανονικά.
2.Το όριο των 1000€ ισχύει ανα τράπεζα,οπότε μπορείς να στείλεις και από alpha επιπλέον άλλα 1000€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το όριο των 1500 ευρώ, χωρίς ταυτότητα, έχει αλλάξει; Γιατί δεν το διάβασα. 



#1425   Eklentian

Eklentian

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2016 - 14:52

παιδιά έχω στείλει τα λεφτά από την παρασκευή και δεν έχουν πάει ακμ(4 ημέρες)!να μιλήσω με revolut ή να περιμένω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)