Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   theodorosk

theodorosk

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2016 - 00:13

Έβγαλα την κάρτα... έστειλα χρήματα... και γενικά όλα καλά μέχρι που πήγα να κάνω την πρώτη πληρωμή στο opencart.com

Το αποτέλεσμα?
Μπλοκάρισμα κάρτας... μπλοκάρισμα app... και μου ζητούν σόνι και καλά να κάνω verification!

Γιατί ρε παιδιά ρωτάω?!
"You can not use your card with gambling websites, other payment services, and pre-paid cards"... μου λένε!

Πήγα να πληρώσω με... CREDIT CART λέω ρε παιδιά... ! Ούτε gambling site, ούτε other payment services είναι!
Κάνε verification μου λένε! Μα δε θέλω, μιας και δεν θα διακινώ πάνω απο 1500 λίρες λεω!
Κάνε verification μου λένε!... Κάνε verification...Κάνε verification...Κάνε verification... και με λίγα λόγια κάπου εκεί κόλλησε η βελόνα!
Στέλνω email στο support για να μου εξηγήσουν τι ακριβώς πήγε στραβά... στα παλιά τους τα υποδήματα μέχρι στιγμής...

Και ρωτάω εγώ τώρα εσάς που το έχετε δουλέψει προφανώς παραπάνω απο μένα.
Αντε και ήμουν στο εξωτερικό και πήγαινα να πληρώσω κάτι... με CREDIT CARD... όπως φυσιολογικότατα δηλαδή θα πλήρωνε και ο οποιοσδήποτε με την συγκεκριμένη κάρτα!
Μπλοκ η κάρτα... και κάτσε εσύ στο εξωτερικό δίχως ούτε 1€!

Η αξιοπιστία που διαβάζω σε τόσες σελίδες... που είναι?!


Τελευταία επεξεργασία από: theodorosk, 04/02/2016 - 00:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/02/2016 - 00:28

Έβγαλα την κάρτα... έστειλα χρήματα... και γενικά όλα καλά μέχρι που πήγα να κάνω την πρώτη πληρωμή στο opencart.com
Το αποτέλεσμα?
Μπλοκάρισμα κάρτας... μπλοκάρισμα app... και μου ζητούν σόνι και καλά να κάνω verification!

Γιατί ρε παιδιά ρωτάω?!
"You can not use your card with gambling websites, other payment services, and pre-paid cards"... μου λένε!

Πήγα να πληρώσω με... CREDIT CART λέω ρε παιδιά... ! Ούτε gambling site, ούτε other payment services είναι!
Κάνε verification μου λένε! Μα δε θέλω, μιας και δεν θα διακινώ πάνω απο 1500 λίρες λεω!
Κάνε verification μου λένε!... Κάνε verification...Κάνε verification...Κάνε verification... και με λίγα λόγια κάπου εκεί κόλλησε η βελόνα!
Στέλνω email στο support για να μου εξηγήσουν τι ακριβώς πήγε στραβά... στα παλιά τους τα υποδήματα μέχρι στιγμής...

Και ρωτάω εγώ τώρα εσάς που το έχετε δουλέψει προφανώς παραπάνω απο μένα.
Αντε και ήμουν στο εξωτερικό και πήγαινα να πληρώσω κάτι... με CREDIT CARD... όπως φυσιολογικότατα δηλαδή θα πλήρωνε και ο οποιοσδήποτε με την συγκεκριμένη κάρτα!
Μπλοκ η κάρτα... και κάτσε εσύ στο εξωτερικό δίχως ούτε 1€!

Η αξιοπιστία που διαβάζω σε τόσες σελίδες... που είναι?!

εε κανε verification και'συ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 04/02/2016 - 00:34


#123   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/02/2016 - 02:44

Καλησπέρα, 2 ερωτήσεις παιδιά.

1) Όταν συνδέσω την κάρτα στο paypal τραβάει κάποια λεφτά το paypal; Ρωτάω γιατί την Κυριακή πέρασα δοκιμαστικά 10 ευρώ, χτες ημέρα Τρίτη τα είδα στην κάρτα μου να έχουν περαστεί και σήμερα που συνέδεσα τη Revolut στο Paypal λείπει ένα ευρώ και κάτι. Τραβάει κάτι το Paypal; Και αν ναι τι πρέπει να κάνω μετά για να επικυρώσω και να τα πάρω πίσω;

2) Αν πάω να αγοράσω κάτι από ένα σάιτ με αγγλικά ποσά ας πούμε, ή από ένα κατάστημα ebay που είναι σε αγγλικές λίρες τα προϊόντα, πρέπει να μπω και στη Revolut και να κάνω αυτό με το κουμπάκι exchange που λέει από κάτω και να μετατρέψω τα ευρώ μου σε λίρες ή δεν έχει σημασία και κάνει αυτομάτως την μετατροπή;

1) Ναι κρατάει ένα μικροποσό και στο επιστρέφει μετά απο λίγες μέρες.

2) Ναι κανείς την μετατροπή εσύ.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 04/02/2016 - 02:45


#124   mitsos81

mitsos81

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2016 - 18:33

Καλησπέρα 

υπάρχει κάποιο πρόβλημα με Πειραιώς; από το app βάζω by card και όταν μου βγάζει verify  την κάρτα ασπρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα. και από το via transfer δεν μου δείχνει το sepa και αν πάω να το προχωρήσω μου δείχνει άλλη διεύθυνση της τράπεζας

ξέρει κανείς κάτι ; 



#125   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/02/2016 - 18:58

Διάβασες καλά βήμα βήμα τον αρχικό οδηγό?

 

Το by card δεν λειτουργεί λόγο capital controls με ελληνικές κάρτες.



#126   mitsos81

mitsos81

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2016 - 19:05

ok εχεις δικιο 

 

με το sepa ομως;



#127   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/02/2016 - 19:09

Όταν επιλέξεις via transfer σου έχει αναλυτικά τα στοιχεία που πρέπει να βάλεις στο ebanking σου ώστε να πάνε τα χρήματα.

 

Το SEPA είναι κάτι που πρέπει να τικάρεις στο ebanking σου δεν είναι κάτι που πρέπει να γράψεις.

 

Δες τις αναλυτικές εικόνες στον οδηγό για το κάθε ebanking.

 

Όσο για τη διεύθυνση, αν εννοείς ότι σου βγάζει άλλη διέυθυνση από αυτήν στον οδηγό, εσύ θα βάλεις εννοείται αυτά που σου δείχνει η εφαρμογή.



#128   mitsos81

mitsos81

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2016 - 19:14

εννοω οτι δεν βγαζει το πεδιο sepa 

 

ok θα το ξανα κανω και βλεπουμε

 

ευχαριστω



#129   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/02/2016 - 19:15

Στο ebanking σου εννοείς?

 

Συμπλήρωσε τα πεδία με τη σειρά όπως ακριβώς φαίνεται στο screenshot από πάνω προς τα κάτω χειροκίνητα και μην αφήσεις να συμπληρώσει αυτόματα μόνο του κάτι το σύστημα του ebanking.



#130   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 04/02/2016 - 20:22

Είναι ασφαλή τα στοιχεία μας στην Revolut ??Εννοώ διεύθυνση,όνομα,ταυτότητα,δίπλωμα κτλ.Απ ' ότι διάβασα στο site τους λένε ότι έχουν 2048 bit ssl κρυπτόγραφηση.Θεωρείται ισχυρή ?????



#131   maria197101

maria197101

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 00:06

παιδια μια ερωτηση, τα χρηματα απο refund μετα απο ποσες μερες φαινονται στην revolut;



#132   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/02/2016 - 08:59

παιδια μια ερωτηση, τα χρηματα απο refund μετα απο ποσες μερες φαινονται στην revolut;

 πέντε εργάσιμες .



#133   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/02/2016 - 10:58

Η ερώτηση μου είναι λίγο σχετική με online αγορές με Paypal κλπ αλλά έχε κυρίως βάση στη Revolut οπότε θα την κάνω εδώ.

 

Θέλω να βάλω κάτι για πούλημα στο eBay και τα χρήματα από τον αγοραστή να μπουν στην Revolut μου. Πρέπει να κάνω την Revolut primary card στο Paypal, γιατί τώρα έχω μία πιστωτική; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Ή μήπως τα χρήματα θα μπουν στο balance απλώς;

 

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;



#134   nikosarav

nikosarav

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/02/2016 - 11:16

Καλησπέρα στο reference στην Alpha bank τις 2 φορες που μας το ζηταει θα βάλουμε το ιδιο που ειναι στην εφαρμογη της Revolut?



#135   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/02/2016 - 14:57

Η ερώτηση μου είναι λίγο σχετική με online αγορές με Paypal κλπ αλλά έχε κυρίως βάση στη Revolut οπότε θα την κάνω εδώ.

 

Θέλω να βάλω κάτι για πούλημα στο eBay και τα χρήματα από τον αγοραστή να μπουν στην Revolut μου. Πρέπει να κάνω την Revolut primary card στο Paypal, γιατί τώρα έχω μία πιστωτική; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Ή μήπως τα χρήματα θα μπουν στο balance απλώς;

 

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

 

αυτό που θελεις δεν γίνεται με τη revolut.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 38

0 μέλη, 38 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες