Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5se: Αυτό είναι το νέο iPhone που θα παρουσιαστεί τον Μάρτιο (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
233 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:11

γιατι μετα ισοπεδωνει τα 6σ.αλλα κατσε πρωτα να δουμε τι θα βγει γιατι ολο φημες και πολλα ακουγονται παντα και στο τελος βγαινει κατι τελειως διαφορετικο απο οτι περιμεναμε.

ναι όμως και με το 5c απέτυχε ,για να μη ισοπεδώσει το 5s

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:14

Προφανώς γιατί υπάρχει ο φόβος, η μια συσκευή να κανιβαλίζει την άλλη.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

#78   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:16

ναι όμως και με το 5c απέτυχε ,για να μη ισοπεδώσει το 5s

νταξει εκει μιλαμε για την πληρη πατατα.επαιξε και εχασε.τωρα ομως σου πεταει αυτο με σχεδιασμο απο 6-6σ και καταργει αμεσως τα 4σ οπως πολυ σωςτα ειπε ενας φιλος πιο πανω οποτε απευθυνεται στο κοινο που ζηταει και κραταει ακομα τις 4 ιντσες.πιστευω θα πουλησει καλα γιατι στο χωρο μου και μονο ειναι πολλοι αυτοι που λενε οτι δεν αλλαζουν το 5σ για 6αρι-6σ λογω μεγεθους και οτι μπορουν να το εχουν ευκολα σε τσεπες κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 05/02/2016 - 16:17


#79   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:19

νταξει εκει μιλαμε για την πληρη πατατα.επαιξε και εχασε.τωρα ομως σου πεταει αυτο με σχεδιασμο απο 6-6σ και καταργει αμεσως τα 4σ οπως πολυ σωςτα ειπε ενας φιλος πιο πανω οποτε απευθυνεται στο κοινο που ζηταει και κραταει ακομα τις 4 ιντσες.πιστευω θα πουλησει καλα γιατι στο χωρο μου και μονο ειναι πολλοι αυτοι που λενε οτι δεν αλλαζουν το 5σ για 6αρι-6σ λογω της οθονης και οτι μπορουν να το εχουν ευκολα σε τσεπες κτλ.

αρα δεν χτυπάει το 6s οπως λες αφου όσοι το προτιμήσουν θα το κάνουν για το μέγεθος...οποτε γιατι δεν τους δινει το τέλειο για αυτούς κινητό ,δηλαδή 4 ίντσες με τα χαρακτηριστικα του 6s;;

#80   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:26

αρα δεν χτυπάει το 6s οπως λες αφου όσοι το προτιμήσουν θα το κάνουν για το μέγεθος...οποτε γιατι δεν τους δινει το τέλειο για αυτούς κινητό ,δηλαδή 4 ίντσες με τα χαρακτηριστικα του 6s;;

βρε συ για το 4σ σου ειπα οτι χτυπαει!οχι το 6σ!και με το που βγει αμεσως το καταργει!και αυτοι που εχουν κρατησει ακομα το 5-5σ θα κανουν μεταβαση στο καινουργιο 5se η οπως θα λεγεται!

#81   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:27

βρε συ για το 4σ σου ειπα οτι χτυπαει!οχι το 6σ!και με το που βγει αμεσως το καταργει!και αυτοι που εχουν κρατησει ακομα το 5-5σ θα κανουν μεταβαση στο καινουργιο 5se η οπως θα λεγεται!

ισοπεδωνει τα 6s είπες...

#82   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:31

ισοπεδωνει τα 6s είπες...

παμε παλι.εξηγω στο ερωτημα σου οτι δεν μπορει να βαλει τα ιδια χαρακτηριστικα στο 5se οπως εχει στο 6σ.και σου λεω οτι μετα ισωπεδωνει το 6σ(αν δωσει τα ιδια χαρακτηριστικα)!!οποτε το βγαζει για να πεταξει απο την αγορα τα 4σ και το κανει καλυτερο απο τα 5-5σ για να φυγει ο κοσμος απο κει και να παει στο 5se που θα εχει σαφως καλυτερα πραγματακια(επεξεργαστη,καμερα κτλ)και την οθονη με τις 4 ιντσες που γουσταρει.
Με καταλαβες τωρα;

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 05/02/2016 - 16:32


#83   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/02/2016 - 17:59

Θα ήθελα πολύ μια κατανομή της παραπάνω στατιστικής ως προς τους λόγους μη αναβάθμισης.

Δηλαδή οκ, 33% των χρηστών δεν έχουν αναβαθμίσει σε συσκευή νεότερη του 5S , αλλά πόσοι το έκαναν από επιλογή (τους βολεύουν οι 4 ίντσες) και πόσοι επειδή δεν είχαν εναλλακτική (οικονομική δυσχέρεια π.χ.). Έτσι θα ήταν πλήρης η έρευνα πιστεύω.

εγω παλι ξερω αρκετους που ενω εχουν λεφτα δεν πανε στα 6 & 6s (καλα για plus δεν το λεω καν) γιατι δεν θελουν να αλλαξουν εταιρεια αλλα δεν θελουν να πανε και σε μεγαλο κινητο...μια ματια αν ριξεις ιδιως στο φορουμ πολλοι ζητανε 4" φυσικα και γω μαζι.επισης δεν μπορω να καταλαβω τι πειραζει η εταιρεια να εχει και ενα στις 4";δεν ειπε οτι θα σταματησει τα μεγαλα απλα καθαρα το βγαζει γιατι το 5s δειχνει πλεον τα χρονια του αρα θελει παντα κατι σε ''μικρο'' να εχει σε σχεση με τα μεγαλα στο 5 ειχε 4s οπως επισης και οταν βγηκε το 5s τωρα εχει το 5s απο το επομενο μοντελο τι θα εχει;αρα πεταει ενα μικρο για οποιον θελει και πιστεψε με με μια καλη τιμη (για την apple παντα) θα πουλησει και μαλιστα αρκετα κομματια.


Knowledge Is Power


#84   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 09/02/2016 - 01:03

εγω παλι ξερω αρκετους που ενω εχουν λεφτα δεν πανε στα 6 & 6s (καλα για plus δεν το λεω καν) γιατι δεν θελουν να αλλαξουν εταιρεια αλλα δεν θελουν να πανε και σε μεγαλο κινητο...μια ματια αν ριξεις ιδιως στο φορουμ πολλοι ζητανε 4" φυσικα και γω μαζι.επισης δεν μπορω να καταλαβω τι πειραζει η εταιρεια να εχει και ενα στις 4";δεν ειπε οτι θα σταματησει τα μεγαλα απλα καθαρα το βγαζει γιατι το 5s δειχνει πλεον τα χρονια του αρα θελει παντα κατι σε ''μικρο'' να εχει σε σχεση με τα μεγαλα στο 5 ειχε 4s οπως επισης και οταν βγηκε το 5s τωρα εχει το 5s απο το επομενο μοντελο τι θα εχει;αρα πεταει ενα μικρο για οποιον θελει και πιστεψε με με μια καλη τιμη (για την apple παντα) θα πουλησει και μαλιστα αρκετα κομματια.

Μα δεν είπα ότι ξέρω κάποιον από τη μία ή την άλλη κατηγορία.

 

Μας έδωσε ο Βασίλης μια έρευνα η οποία σύμφωνα με την εταιρεία που την έκανε δείχνει ότι το 31% έχουν μείνει σε παλιά συσκευή (aka iPhone 5/5s) και ουσιαστικά υπονοεί ότι αυτό το 31% είναι και το κοινό της νέας 4ιντσης συσκευής.

 

Και εγώ με το μυαλό μου λέω: Από αυτό το 31% πόσοι έχουν μείνει σε παλιά συσκευή από επιλογή και πόσοι από ανάγκη; Αυτοί που έμειναν από επιλογή είναι το κοινό στο οποίο θα απευθυνθεί η νέα συσκευή. Αυτοί που έμειναν από ανάγκη δεν θα πάνε να πάρουν το νέο 4 ιντσο iPhone για τον ίδιο λόγο που δεν πήραν το 6/6s κάποια στιγμή.

 

Επίσης δεν θεωρώ ότι στο forum υπάρχει τόσο μεγάλο δείγμα που να απαιτεί τις 4 ίντσες. 3-4 έχω δει να το λέτε. 4 στις μερικές χιλιάδες (ή έστω στις μερικές εκατοντάδες) είστε πρακτικά 0%.

 

Edit: Επίσης δεν βλέπω πουθενά να έχει αναφερθεί οπότε ας το αναφέρω.

 

Μιλώντας για μια νέα συσκευή στις 4 ίντσες δεν σημαίνει ότι μιλάμε για μια συσκευή των 300-400$, και προφανώς δεν μιλάμε και για το iPhone των φτωχών (όπως είχε ονομαστεί το 5C πριν την κυκλοφορία του).

 

Μιλάμε για μια συσκευή που έρχεται να προστεθεί στις ήδη υπάρχουσες για να καλύψει το κενό που υποστηρίζεται πως έχει δημιουργηθεί στο θέμα του μεγέθους και όχι για να κερδίσει κόσμο ως φθηνή συσκευή.

 

Προσωπικά πιστεύω πως θα κινηθεί στα 500-550$ (κοντά στα 550 ευρώ θα έλεγα ότι θα είναι η τιμή της στην Ελλάδα).


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 09/02/2016 - 01:08

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#85   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/02/2016 - 03:52

Ναι εννοείται ότι δεν θα κάνει 300-400$ ποτέ δεν είπε η apple ότι θα βγάλει το iPhone των φτωχών κλπ κλπ αυτό το βάλαμε εμείς εδώ οι ελληνουτσοι.Μια χαρά θα είναι τα 550€ και ξαναλέω μην κοιτάς το φόρουμ δες παγκόσμια Αμερική Κίνα και εκεί που έχει μεγάλο αγοραστικό κοινό όχι απλά θα πουλήσεις θα ξεπουλήσεις το 5s πρέπει να αντικατασταθεί με κάποιο αντίστοιχο τι θα έχει από Σεπτέμβριο τώρα έχει 5s/6/6s μετά τι θα έχει 6/6s/7 όλα στις ίδιες ίντσες;Και αυτοί που θέλουν 4"; Να πάνε σε άλλη εταιρεία;Και αν δεν θέλουν...το να έχει ένα κινητό στις 4" δεν είναι πισωγύρισμα είναι γκάμα...φυσικά φίλε πανό κουβέντα κάνουμε...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#86   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/02/2016 - 07:54

,θα κυκλοφορούν κάθε χρόνο μ φαίνεται μια 4αρα μια 4,7 και μια 5,5, αν όχι κάθε χρόνο και τα τρία μαζί , σίγουρα κάθε χρόνο 4,7 κ 5,5κ ανά δύο ή 4, τουλάχιστον έτσι τ βλέπω εγώ ...

Εγώ πάλι έχω συνηθίσει τν 4,7 και δεν θα πηγαινα στο 5ς , μικρη οθονη, παρά μόνο για το σασί το οποίο είναι πανέμορφο το μαύρο ....

#87   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 09/02/2016 - 11:59

 

Επίσης δεν θεωρώ ότι στο forum υπάρχει τόσο μεγάλο δείγμα που να απαιτεί τις 4 ίντσες. 3-4 έχω δει να το λέτε. 4 στις μερικές χιλιάδες (ή έστω στις μερικές εκατοντάδες) είστε πρακτικά 0%.

Με πλήγωσες!  :wacko:  :D  :unsure:

Είμαι και εγώ ένας από τους 4άριδες! 

Βέβαια παρέα με το ρολόι, ίσως να είναι πιο εφικτή η συμβίωση με ένα iPhone X/Xs Plus, αλλά προσωπικά δεν ξέρω ακόμα ποιο θα είναι το επόμενο βήμα μου.

 

Ναι εννοείται ότι δεν θα κάνει 300-400$ ποτέ δεν είπε η apple ότι θα βγάλει το iPhone των φτωχών κλπ κλπ αυτό το βάλαμε εμείς εδώ οι ελληνουτσοι.Μια χαρά θα είναι τα 550€ και ξαναλέω μην κοιτάς το φόρουμ δες παγκόσμια Αμερική Κίνα και εκεί που έχει μεγάλο αγοραστικό κοινό όχι απλά θα πουλήσεις θα ξεπουλήσεις το 5s πρέπει να αντικατασταθεί με κάποιο αντίστοιχο τι θα έχει από Σεπτέμβριο τώρα έχει 5s/6/6s μετά τι θα έχει 6/6s/7 όλα στις ίδιες ίντσες;Και αυτοί που θέλουν 4"; Να πάνε σε άλλη εταιρεία;Και αν δεν θέλουν...το να έχει ένα κινητό στις 4" δεν είναι πισωγύρισμα είναι γκάμα...φυσικά φίλε πανό κουβέντα κάνουμε...


Knowledge is Power

Για πολλούς από εμάς τους 4άριδες, θα παίξει ρόλο και η τιμή σε σχέση με τα χαρακτηριστικά.

Ειδικά εγώ, θέλω οι δυνατότητες της κάμερας, και συγκεκριμένα της βιντεοσκόπησης να είναι ισάξιες με τα υπάρχοντα/νέα μοντέλα. Ή να έχουν ελάχιστες διαφορές που να δικαιολογούν το 100άρι € διαφορά, μαζί με τη διαφορά μεγέθους (και πιθανόν άλλων τεχνικών χαρακτηριστικών).

 

Έχει πολύ βάση και συμφωνώ απόλυτα στο ότι, αν παρουσιαστεί 4ιντσο iPhone, είναι για να διατηρηθεί μετά τον Σεπτέμβριο η επιλογή ανάμεσα σε 4/4,7/5,5 ίντσες. Εικάζω ότι αυτά τα μοντέλα θα είναι 5SE & 6S & 7. Το εξάρι θα σταματήσει να υποστηρίζεται όπως και το μονάκριβό μου iPhone 5.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 09/02/2016 - 12:00


#88   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/02/2016 - 12:12

Βασικά θα σταματήσει το 6 να βγαίνει iOS για 1-2 χρόνια θα παίρνει κανονικά...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#89   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 09/02/2016 - 23:26

Είναι πολύ νορμάλ ένα ποσοστό 20% να θέλουν 4"συσκευή. Και μόνο να υπολογίσουμε μεσογειακές και ζεστές χώρες, η 4"είναι εύκολη με τα ελαφριά ρούχα


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

#90   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2016 - 13:08

αν ισχυει το 5se να εχει τα παραπανω specs και γω γυρναω ασυζητητη στις 4' 64gb! Μετανιωσα γιατι μου ειναι αβολο το 6αρι και ας παρηγοριεμαι με τα 128gb του!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες