Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5se: Αυτό είναι το νέο iPhone που θα παρουσιαστεί τον Μάρτιο (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
233 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:04

A9/M9 (ή Α8/Μ8) , νέο TouchID , καλύτερη κάμερα, 2gb RAM και άλλα.

Με την ιδια λογική μεινε με το 5. Γιατι αν θυμάμαι έχεις πει τόσες φορές ότι σου ειναι εντελώς αδιάφορο το 5S.

οχι φιλε μου ακριβως το αντιθετο!!!ειμαι συμφωνος με την ιδεα να παρω καποιο 4 inces κινητο απλα να σου προσφερει και καποια +

Μεγαλο λαθος της apple για μενα που κανει διαχορισμο και σε αυτον των τομεα εγω πιστευα οτι θα ηταν ενα 6s η ακομα ενα 6 αρι σε κατασκευη 4 inces κι αυτο που βλεπω ειναι οτι παιρνει καποια χαρακτηριστικα αλλα δεν ειναι το ιδιο!!!απλα εδω στην ελλαδα θα ρθει με καποια τιμη 600€ και με τα ιδια χρηματα μπορεις να παρεις καποια συσκευη με 3d touch μεταχειρησμενη ακομα και καινουργεια!!!οταν βγει με το καλο θα επιλεξω τι θελω να κανω παντος δεν μου αρεσε αυτη η αλλαγη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:05

πανο και ποια η διαφορα του απο το 5s εαν δεν εχει 3d touch??γιατι να μην παρω με λιγοτερα χρηματα ενα 5s 32giga η ακομα 64giga !!!!θελω να πω θα παρεις μια συσκευη και για καποια + που σου προσφερει,εαν ειναι να δωσω 600€ γιατι ακομα ακομα να παρω ενα iphone 6 που εχει και 3d touch


Sent from my iPhone using Tapatalk


Γιατί θα πάρεις ένα iPhone 6S που απλά θα μοιάζει με 5S...
Βέβαια αν το θέμα σου είναι μόνο το πως θα μοιάζει πάρε το 5S που θα πέσει και 50% από ότι φήμολογείται!


#123   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:09

Γιατί θα πάρεις ένα iPhone 6S που απλά θα μοιάζει με 5S...
Βέβαια αν το θέμα σου είναι μόνο το πως θα μοιάζει πάρε το 5S που θα πέσει και 50% από ότι φήμολογείται!

θελω 4 inces κινητο φιλε μου και με λυπει που το 6se δεν θα χει 3d touch γιατι η τιμη του για εδω ελλαδα θα ναι αρκετα ψηλη στην αρχη

Και σκεφτεσαι οταν διαβαζεις αυτα που διαβαζεις μηπως ακολουθησει την πορεια του 5c


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#124   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:09

οχι φιλε μου ακριβως το αντιθετο!!!ειμαι συμφωνος με την ιδεα να παρω καποιο 4 inces κινητο απλα να σου προσφερει και καποια +

Μεγαλο λαθος της apple για μενα που κανει διαχορισμο και σε αυτον των τομεα εγω πιστευα οτι θα ηταν ενα 6s η ακομα ενα 6 αρι σε κατασκευη 4 inces κι αυτο που βλεπω ειναι οτι παιρνει καποια χαρακτηριστικα αλλα δεν ειναι το ιδιο!!!απλα εδω στην ελλαδα θα ρθει με καποια τιμη 600€ και με τα ιδια χρηματα μπορεις να παρεις καποια συσκευη με 3d touch μεταχειρησμενη ακομα και καινουργεια!!!οταν βγει με το καλο θα επιλεξω τι θελω να κανω παντος δεν μου αρεσε αυτη η αλλαγη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα χεις μπλέξει λίγο.

 

Από την αρχή ήταν δεδομένο πως δεν θα βγει νέα ναυαρχίδα στις 4 ίντσες, καθώς και το γεγονός πως δεν θα έχει 3D Touch (αν και θα υποστηρίζει live photos σύμφωνα με φήμες).

 

Η συσκευή θα έχει ένα από τα τελευταία Chipset (A8 ή Α9) , θα έχει 2gb RAM , νέο σχεδιασμό και θα κρατάει τις 4 ίντσες οθόνη που τόσο αγαπάς και σκίζεσαι ότι οι 4.7 και οι 5.5 ίντσες είναι παντόφλες.

 

Εγώ βλέπω τόσο καιρό ότι ψάχνεις δικαιολογία για να μην αναβαθμίσεις συσκευή (και δικαίωμά σου προφανώς). 

 

Τη μια η συσκευή είναι παντόφλα, την άλλη δεν είναι ουσιαστική αναβάθμιση και και και.

 

Γιατί θα πάρεις ένα iPhone 6S που απλά θα μοιάζει με 5S...
Βέβαια αν το θέμα σου είναι μόνο το πως θα μοιάζει πάρε το 5S που θα πέσει και 50% από ότι φήμολογείται!

Δεν θα μοιάζει με 5S...

 

Αφου αν αληθεύουν οι φήμες θα έχει το σχεδιασμό με τις γραμμές πίσω όπως το 6/6S.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#125   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:21

Τα χεις μπλέξει λίγο.

Από την αρχή ήταν δεδομένο πως δεν θα βγει νέα ναυαρχίδα στις 4 ίντσες, καθώς και το γεγονός πως δεν θα έχει 3D Touch (αν και θα υποστηρίζει live photos σύμφωνα με φήμες).

Η συσκευή θα έχει ένα από τα τελευταία Chipset (A8 ή Α9) , θα έχει 2gb RAM , νέο σχεδιασμό και θα κρατάει τις 4 ίντσες οθόνη που τόσο αγαπάς και σκίζεσαι ότι οι 4.7 και οι 5.5 ίντσες είναι παντόφλες.

Εγώ βλέπω τόσο καιρό ότι ψάχνεις δικαιολογία για να μην αναβαθμίσεις συσκευή (και δικαίωμά σου προφανώς).

Τη μια η συσκευή είναι παντόφλα, την άλλη δεν είναι ουσιαστική αναβάθμιση και και και.

Δεν θα μοιάζει με 5S...

Αφου αν αληθεύουν οι φήμες θα έχει το σχεδιασμό με τις γραμμές πίσω όπως το 6/6S.

κοιτα δεν λεει κανεις οτι δεν θα χει καποια τελευταια χαρακτηριστικα για να τραβηξει τον κοσμο να το παρει συμφωνω σε αυτο!!!ο τομεας που δεν συμφωνω ειναι καταρχην η τιμη του οτι θα ναι αρκετα ψηλη και βεβαια κοιτας να χει οτι τελευταια χαρακτηριστικα που μπορει να σου προσφερει η apple

Γιατι θελεις πχ να το κρατησεις δυο τρεια χρονια
Γιατι με αυτα τα χρηματα οσο κι αν δεν μου αρεσει παιρνεις πια ενα 6 αρι που εχει και 3d touch!!!μεχρι εκει φιλε μου οταν βγει θα το δω και θα αποφασισω ποιο θα παρω τελικα 5s η 6se!!!γιατι πραγματικα θελω να παρω καποια συσκευη κι ειναι λαθος το να λες οτι ψαχνω δικαιολογιες να μην αναβαθμισω απλα οπως κι αυτοι με το 6 s θελεις οτι καλυτερο για να δωσεις τα χρηματα σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#126   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:21

θελω 4 inces κινητο φιλε μου και με λυπει που το 6se δεν θα χει 3d touch γιατι η τιμη του για εδω ελλαδα θα ναι αρκετα ψηλη στην αρχη

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 3d touch θα παραμείνει χαρακτηριστικό της μεγάλης συσκευής. Από εκει και περα εχεις 4 επιλογες:
-Περιμενεις να ερθει το επομενο (λογικα με 3d touch)
-Περιμενεις να πεσει η τιμη (λογικα σε μερικους μηνες)
-Περνεις 5S με μειωμενη τιμη
-Μενεις σε αυτο που εχεις...

Δεν θα μοιάζει με 5S...

Αφου αν αληθεύουν οι φήμες θα έχει το σχεδιασμό με τις γραμμές πίσω όπως το 6/6S.

Μακαρι να ειναι ενα μικρο iPhone 6 αλλα οι τελευταιες πληροφοριες λενε για design ομοιο με του 5S...


#127   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:25

Το 3d touch θα παραμείνει χαρακτηριστικό της μεγάλης συσκευής. Από εκει και περα εχεις 4 επιλογες:
-Περιμενεις να ερθει το επομενο (λογικα με 3d touch)
-Περιμενεις να πεσει η τιμη (λογικα σε μερικους μηνες)
-Περνεις 5S με μειωμενη τιμη
-Μενεις σε αυτο που εχεις...

Μακαρι να ειναι ενα μικρο iPhone 6 αλλα οι τελευταιες πληροφοριες λενε για design ομοιο με του 5S...

Βασικά για να είμαστε πιο σωστοί, θα είναι ένα iPhone 5S με στρογγυλεμένες γωνίες και όλο μεταλλικό πίσω (αυτό έχω καταλάβει τουλάχιστον).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#128   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:27

κοιτα δεν λεει κανεις οτι δεν θα χει καποια τελευταια χαρακτηριστικα για να τραβηξει τον κοσμο να το παρει συμφωνω σε αυτο!!!ο τομεας που δεν συμφωνω ειναι καταρχην η τιμη του οτι θα ναι αρκετα ψηλη και βεβαια κοιτας να χει οτι τελευταια χαρακτηριστικα που μπορει να σου προσφερει η apple

Γιατι θελεις πχ να το κρατησεις δυο τρεια χρονια
Γιατι με αυτα τα χρηματα οσο κι αν δεν μου αρεσει παιρνεις πια ενα 6 αρι που εχει και 3d touch!!!μεχρι εκει φιλε μου οταν βγει θα το δω και θα αποφασισω ποιο θα παρω τελικα 5s η 6se!!!γιατι πραγματικα θελω να παρω καποια συσκευη κι ειναι λαθος το να λες οτι ψαχνω δικαιολογιες να μην αναβαθμισω απλα οπως κι αυτοι με το 6 s θελεις οτι καλυτερο για να δωσεις τα χρηματα σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 6 δεν έχει 3d Touch που επιμένεις από πριν. Μονο το 6S έχει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#129   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:28

Το 3d touch θα παραμείνει χαρακτηριστικό της μεγάλης συσκευής. Από εκει και περα εχεις 4 επιλογες:
-Περιμενεις να ερθει το επομενο (λογικα με 3d touch)
-Περιμενεις να πεσει η τιμη (λογικα σε μερικους μηνες)
-Περνεις 5S με μειωμενη τιμη
-Μενεις σε αυτο που εχεις...

Μακαρι να ειναι ενα μικρο iPhone 6 αλλα οι τελευταιες πληροφοριες λενε για design ομοιο με του 5S...

αυτο ειναι που λεω κι εγω φιλε μου γιατι να υπαρχει μεγαλη κατηγορια και μικρη γιατι να μην ειναι οπως λες ενα 6 ακομα και 6s σε 4 inches!!!δεν βγαινει για αυτους που δεν θελουν μεγαλες συσκευες(μεσα σε αυτους ειμαι κι εγω γιατι εαν ηθελα μεγαλυτερη συσκευη θα επαιρνα ενα tablet)

Η 4 επιλογες που λες τωρα

Το επομενο iphone παλι θα ειναι μεγαλω δεν θα ειναι 4inces
Δευτερο μενω σε αυτο που εχω,χρειαζομαι και θελω να κανω καποια αναβαθμιση φιλε μξυ απλα βλεπω τι επιλογες εχω
Τριτο για το 5s το σκεφτομαι απλα περιμενω να δω τι πραγματικα θα βγει με το 6se


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#130   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:31

Το 6 δεν έχει 3d Touch που επιμένεις από πριν. Μονο το 6S έχει.

6s ηθελα να γραψω φιλε μου συγνωμη απλα λεω θελω καποια απο τα τελευταια χαρακτηριστικα γι αυτο περιμενω συγκρινω τι με συμφαιρει και προχωραω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#131   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:48

6s ηθελα να γραψω φιλε μου συγνωμη απλα λεω θελω καποια απο τα τελευταια χαρακτηριστικα γι αυτο περιμενω συγκρινω τι με συμφαιρει και προχωραω


Sent from my iPhone using Tapatalk

λοιπον καταληγουμε οτι θα πρεπει να αλλαξεις μπαταρια στο 5αρι σου για να το κρατησεις ακομα ενα χρονακι γιατι δεν σε βλεπω να αλλαζεις συσκευη!

#132   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 15:53

λοιπον καταληγουμε οτι θα πρεπει να αλλαξεις μπαταρια στο 5αρι σου για να το κρατησεις ακομα ενα χρονακι γιατι δεν σε βλεπω να αλλαζεις συσκευη!

οχι φιλε μου απλα βλεπεις τι επιλογες εχεις για αναβαθμιςη δεν παιρνεις οτι να ναι επειδη ειναι apple συγκρινεις τσεκαρεις και αγοραζεις!!!απλα λεω την γνωμη μου γιατι το 6se να μην ειναι ενα 6s με 4inches;;;γιατι δεν δινει ολα του τα χαρακτηριστικα;;;μηπως γιατι φοβαται οτι ο κοσμος θα γυρισει σε μικροτερες συσκευες;;;γιατι ακουω και πολλους που το 6αρι η το 6s οσο καλο ειναι τοσο δεν τους βολευει στην καθημερινοτητα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#133   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:05

οχι φιλε μου απλα βλεπεις τι επιλογες εχεις για αναβαθμιςη δεν παιρνεις οτι να ναι επειδη ειναι apple συγκρινεις τσεκαρεις και αγοραζεις!!!απλα λεω την γνωμη μου γιατι το 6se να μην ειναι ενα 6s με 4inches;;;γιατι δεν δινει ολα του τα χαρακτηριστικα;;;μηπως γιατι φοβαται οτι ο κοσμος θα γυρισει σε μικροτερες συσκευες;;;γιατι ακουω και πολλους που το 6αρι η το 6s οσο καλο ειναι τοσο δεν τους βολευει στην καθημερινοτητα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μεγάλη ιδέα έχεις για τις 4ιντσες. Έχουν πεθάνει καιρό τώρα για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#134   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:05

αυτο ειναι που λεω κι εγω φιλε μου γιατι να υπαρχει μεγαλη κατηγορια και μικρη γιατι να μην ειναι οπως λες ενα 6 ακομα και 6s σε 4 inches!!!δεν βγαινει για αυτους που δεν θελουν μεγαλες συσκευες(μεσα σε αυτους ειμαι κι εγω γιατι εαν ηθελα μεγαλυτερη συσκευη θα επαιρνα ενα tablet)
Η 4 επιλογες που λες τωρα
Το επομενο iphone παλι θα ειναι μεγαλω δεν θα ειναι 4inces
Δευτερο μενω σε αυτο που εχω,χρειαζομαι και θελω να κανω καποια αναβαθμιση φιλε μξυ απλα βλεπω τι επιλογες εχω
Τριτο για το 5s το σκεφτομαι απλα περιμενω να δω τι πραγματικα θα βγει με το 6se
Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε εμενα το λες;
Εγω ειμαι της αποψης οτι θα επρεπε να βγαινουν 3 εκδοσεις-ναυαρχιδες με ιδια χαρακτηριστικα και μονη διαφορα το μεγεθος οθονης. Ωστοσο κανενας δεν το κανει και ουτε και η Apple γιατι θελει προφανως να σε σπρωξει στο ακριβο! Ουτε στα iPad το εχει κανει αντιστοιχα ουτε στα Macbook Pro (μοναδικη εξαιρεση τα Apple Watch). Ακομα και τις υπαρχουσες ναυαρχιδες τις εχει κανει 2 ταχυτητων. Πχ ποτε δεν καταλαβα γιατι το OIS πρεπει να μπει μονο στο Plus (οπως φημολογειται οτι θα γινει και με την dual-camera στο 7 plus) και οχι και στην εκδοση των 4,7"...
Βεβαια και να γινοταν κατι τετοιο η τιμη του θα ηταν 100$ και οχι 200$ κατω απο την εκδοση των 4,7" οπως θα ειναι το 5SE !
Οταν λεω περιμενε το επομενο εννωω το SE2 ή όπως θα λέγεται και οχι το 7


#135   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:07

Μεγάλη ιδέα έχεις για τις 4ιντσες. Έχουν πεθάνει καιρό τώρα για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών.

να δουμε πως θα πανε η πωλησεις στο 6se και το ξανασυζηταμε φιλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες