Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:43

παντως και τα γραφικα δειχνουν πιο καλα στο 6s στο συγκεκριμενο βιντεο (μπορει να ειναι το παιχνιδι δεν ξερω) αλλα και φορτωνει πιο γρηγορα στην αρχη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:46

Βρε Billy συγκρίνεις ένα παιχνίδι που δεν ειναι καν "φτιαγμένο" για την οθόνη του S7 δλδ 2Κ. Οτι και να νομίζεις(επειδή έχω το 6s plus αλλά και το Nexus 6p και πριν το Note 5 ) η οθόνη των σαμμυ ειναι μέρα με νύχτα. Πραγματικά αν δουλέψεις κινητό με 2κ οθόνη και μετα πιάσεις το iPhone νομίζεις οτι εχει crt οθόνη . Όχι οτι δεν εχει καλή οθόνη το iPhone αλλά δεν συγκρίνεται με αυτές της σαμμυ και το μαύρο ειναι μαύρο · δεν ειναι τυχαίο οτι τα επόμενα iPhone θα έχουν oled display made by Samsung.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν θα συμφωνήσω. Το 2κ δεν ειναι ικανό καν το μάτι να το δει σε αυτο το μέγεθος. Εχω και τα δυο (6s plus, s7 edge) και η διαφορά στην ανάλυση ειναι αδύνατο να την παρατηρήσεις. 2κ, 4κ και 100κ να βάλουν ανούσιο ειναι πλέον. Ισα ίσα στην άκρη του edge βλέπεις και τα pixel όταν πάει στην καμπύλη. Στα χρώματα υπαρχει διαφορά φυσικα αλλα προτιμώ του iphone ως πιο φυσικα. Το μαύρο στο edge φυσικα καλύτερο λόγω της διαφορετικής τεχνολογίας των οθονών. Το οτι η samsung θα φτιάχνει τις οθόνες για την apple δεν λέει κατι. Οι προδιαγραφές απο την apple θα έρθουν. Και τους επεξεργαστές η samsung τους φτιάχνει. Παιχνίδια τωρα δεν μπορώ να βάλω στο edge (ειναι της δουλειάς) για να συγκρίνω. Ειναι λιγο ανούσιο να κάνουμε βεβαια τέτοιες συγκρίσεις. Πολλα τηλέφωνα σήμερα ειναι καταπληκτικά. Όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Ο καθένας αγοράζει ανάλογα με το τι του αρέσει και τι τον βολεύει.

#648   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:47

παντως και τα γραφικα δειχνουν πιο καλα στο 6s στο συγκεκριμενο βιντεο (μπορει να ειναι το παιχνιδι δεν ξερω) αλλα και φορτωνει πιο γρηγορα στην αρχη.

πολλα φορτώνουν πιο γρήγορα και πιο σταθερά στο iphone.

#649   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:52

δεν θα συμφωνήσω. Το 2κ δεν ειναι ικανό καν το μάτι να το δει σε αυτο το μέγεθος. Εχω και τα δυο (6s plus, s7 edge) και η διαφορά στην ανάλυση ειναι αδύνατο να την παρατηρήσεις. 2κ, 4κ και 100κ να βάλουν ανούσιο ειναι πλέον. Ισα ίσα στην άκρη του edge βλέπεις και τα pixel όταν πάει στην καμπύλη. Στα χρώματα υπαρχει διαφορά φυσικα αλλα προτιμώ του iphone ως πιο φυσικα. Το μαύρο στο edge φυσικα καλύτερο λόγω της διαφορετικής τεχνολογίας των οθονών. Το οτι η samsung θα φτιάχνει τις οθόνες για την apple δεν λέει κατι. Οι προδιαγραφές απο την apple θα έρθουν. Και τους επεξεργαστές η samsung τους φτιάχνει. Παιχνίδια τωρα δεν μπορώ να βάλω στο edge (ειναι της δουλειάς) για να συγκρίνω. Ειναι λιγο ανούσιο να κάνουμε βεβαια τέτοιες συγκρίσεις. Πολλα τηλέφωνα σήμερα ειναι καταπληκτικά. Όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Ο καθένας αγοράζει ανάλογα με το τι του αρέσει και τι τον βολεύει.


Θα συμφωνήσω με τα μισά που λες. Αλλά άσε στην άκρη το iPhone για δυο μέρες και δούλεψε μόνο το edge και όταν ξανά πιάσεις στα χέρια σου το iPhone θα καταλάβεις τι εννοώ. Εννοείται οτι μπορείς να καταλάβεις διαφορά ειδικά όταν αυτο που βλέπεις ειναι φτιαγμένο για υψηλότερη ανάλυση.

Δεν έχω άλλο σαμμυ αλλά οι οθόνες που έχουν ειναι απλά οτι καλύτερο κυκλοφορούν στην αγορά ειδικά τα flagship τους(note5, s6/edge, s7/edge).


Sent from my iPhone using Tapatalk

#650   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2016 - 16:56

εντάξει για σοβαρό gaming πας σε pc, αλίμονο αν αγοράζαμε iphone ή οποιοδήποτε τηλέφωνο για τα παιχνίδια του.

εάν είναι να πας σε android δεν πας ούτε σε edge ούτε σε s, πας στα galaxy note.



#651   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/07/2016 - 18:22

Θα συμφωνήσω με τα μισά που λες. Αλλά άσε στην άκρη το iPhone για δυο μέρες και δούλεψε μόνο το edge και όταν ξανά πιάσεις στα χέρια σου το iPhone θα καταλάβεις τι εννοώ. Εννοείται οτι μπορείς να καταλάβεις διαφορά ειδικά όταν αυτο που βλέπεις ειναι φτιαγμένο για υψηλότερη ανάλυση.

Δεν έχω άλλο σαμμυ αλλά οι οθόνες που έχουν ειναι απλά οτι καλύτερο κυκλοφορούν στην αγορά ειδικά τα flagship τους(note5, s6/edge, s7/edge).


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν θα διαφωνήσω ουτε θα προσπαθήσω να σε πείσω. Το να αφήσω το iphone για δυο μέρες για να δω την διαφορά δεν έχει νόημα και ειναι και αδύνατο προσωπικα για μένα. Οι διάφορες στην ανάλυση πλέον ειναι αμελητέες. Επιστημονικά κιόλας το μάτι δεν μπορει να διακρίνει την διαφορά. Τα χρώματα κτλ ειναι διαφορετικά και όπως είπα και παραπάνω προσωπικα μου αρέσουν του iphone περισσότερο. Και τα δυο έχουν καταπληκτικές οθόνες και χαίρομαι που έχουμε φτάσει στο σημείο να έχουμε τέτοια ποιότητα εικόνας στα τηλέφωνα μας. Επισης δεν πρόκειται να κάτσω ποτέ να κοιτάω το κινητό μου απο απόσταση ενα δυο εκατοστά για να δω αν μπορώ να δω τα pixel. :) 4κ εχω στην τηλεόραση και εκεί το ευχαριστιέμαι. Τωρα αν το κινητό μου ειναι 1080, 2κ, 4κ η 10κ ποσώς με ενδιαφέρει και δεν θα αποτελούσε ποτέ λόγο για να αγοράσω η οχι μια συσκευή.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 02/07/2016 - 18:23


#652   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 21:51

Εντυπωσιακό το edge αλλά μεταξύ μας τα γραφικά του 6s είναι ανώτερα από του s7 ή είναι ιδέα μου?

Εγώ ενα θα πω δοκίμασα να παίξω nba2k16 σε ενα galaxy s6 και παιδιά το game play του είναι απαράδεκτο . Το iPhone 5s το τρέχει πολύ καλύτερα το nba2k 16 . Δεν εχω παίξει παιχνίδι σε σ7 αλλά παιδιά δεν ήθελα να παίξω καθόλου , δεν μιλάω για ελαφριά παιχνίδια αλλά στο iphone γενικά σε gaming παίζουν μπάλα μόνα τους

#653   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/07/2016 - 22:55

Και εγώ θέλω να φύγω. Εάν υπήρχε facetime και imessage σε android την είχα κάνει για το 7 edge

Με κάλυψες πλήρως αγαπητέ συμφορουμίτη... Face time κυρίως και θα προσθέσω και την άψογη συνεργασία με mac..



#654   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:09

παιδες η ακριβεια που δινει το s7 δεν την βρισκεις σε αλλες συσκευες,το θελετε η οχι εχει την καλυτερη οθονη σε κινητο τηλεφωνο,και οσοι λετε ειναι το ιδιο με το 6s plus βαλτε ενα σοβαρο βιντεο και καντε συγκριση ειναι η μερα με την νυχτα,ασε που  το s7 απο sRGB πηγε σε adobe RGB οσοι γνωριζουν θα καταλαβουν και την διαφορα στα χρωματα 



#655   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:16

παιδες η ακριβεια που δινει το s7 δεν την βρισκεις σε αλλες συσκευες,το θελετε η οχι εχει την καλυτερη οθονη σε κινητο τηλεφωνο,και οσοι λετε ειναι το ιδιο με το 6s plus βαλτε ενα σοβαρο βιντεο και καντε συγκριση ειναι η μερα με την νυχτα,ασε που  το s7 απο sRGB πηγε σε adobe RGB οσοι γνωριζουν θα καταλαβουν και την διαφορα στα χρωματα 

Αυτο ειναι υποκειμενικο. Σε αναλυση μπορει να ειναι μεγαλυτερη αλλα οπως ειπα και παραπανω δεν διακρινεται η διαφορα εκρος και αν τα κολλησεις στο μετωπο σου προσπαθωντας να δεις pixel. Οτι και να λες τα εχω και τα δυο μπροστα μου και μπορω να κρινω. Δεν λεω φυσικα πως το S7 δεν εχει καλη οθονη. Οσο για τα χρωματα σε καποιους αρεσουν σε αλλους οχι. Εμενα μου φαινονται παρα πολυ εντονα και ψευτικα. Καρτουνιστικα θα ελεγα, φευγουν απο την πραγματικοτητα. Και αυτο φαινεται πολυ εντονα στις φωτογραφιες. Οταν δεις την ιδια φωτογραφια που εχεις τραβηξει με το S7 στην οθονη του και σε μια αλλη οθονη (πχ τηλεοραση) εχει αρκετα μεγαλη διαφορα στην απεικονιση. Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και εκει που χανει τεραστια αξια θεωρω προσωπικα ειναι στην samsung εκδοση του android η οποια ειναι για τα σκουπιδια για μενα. Και μην ξεχναμε οτι η Samsung εχει πολυ καλη τεχνολογια σε οθονες και μακαρι να συνεχισουν να δημιουργουν ολο και κλαυτερες. Εχουμε βγει off topic ομως και δεν εχει νοημα να συνεχισουμε αυτην την αντιπαραθεση. Ειναι προσωπικες αποψεις και ο καθεας δικαιουτε να εχει την δικια του. 


Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 02/07/2016 - 23:20


#656   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:16

Τι κάθεστε και συγκρίνεται ρε παιδιά. Και εγώ προτιμώ προσωπικά τα χρώματα της σαμυ στο S7 edge αλλά και η οθόνη του 6S plus είναι οθοναρα! Είναι κορυφαίες. Δεν την βάζεις καν σαν κριτήριο επιλογής ανάμεσα στα δυο. Όποτε άδικα κουράζεστε. Μην ξεχνάτε πως και η Sony όπως και η LG έχουν τεχνολογικά κορυφαίες οθόνες. Κανείς δεν τις φέρνει σαν παράδειγμα μόνο και μονο γιατί δεν "χτυπάνε" στο μάτι και, δυστυχώς και κακώς, δεν έχουν την "αίγλη" των άλλων δυο.
Μην βλέπετε μόνο τεχνολογίες και νούμερα...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 02/07/2016 - 23:19


#657   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:19

Αυτο ειναι υποκειμενικο. Σε αναλυση μπορει να ειναι μεγαλυτερη αλλα οπως ειπα και παραπανω δεν διακρινεται η διαφορα εκρος και αν τα κολλησεις στο μετωπο σου προσπαθωντας να δεις pixel. Οτι και να λες τα εχω και τα δυο μπροστα μου και μπορω να κρινω. Δεν λεω φυσικα πως το S7 δεν εχει καλη οθονη. Οσο για τα χρωματα σε καποιους αρεσουν σε αλλους οχι. Εμενα μου φαινονται παρα πολυ εντονα και ψευτικα. Καρτουνιστικα θα ελεγα, φευγουν απο την πραγματικοτητα. Και αυτο φαινεται πολυ εντονα στις φωτογραφιες. Οταν δεις την ιδια φωτογραφια που εχεις τραβηξει με το S7 στην οθονη του και σε μια αλλη οθονη (πχ τηλεοραση) εχει αρκετα μεγαλη διαφορα στην απεικονιση. Ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και εκει που χανει τεραστια αξια θεωρω προσωπικα ειναι στην samsung εκδοση του android η οποια ειναι για τα σκουπιδια για μενα. Εχουμε βγει off topic ομως και δεν εχει νοημα να συνεχισουμε αυτην την αντιπαραθεση. Ειναι προσωπικες αποψεις και ο καθεας δικαιουτε να εχει την δικια του. 

το ανθρωπινο ματι ξερεις με ποσα mp βλεπει?θα σου πω εγω 576mp τωρα βγαλε το συμπερασμα μονος σου



#658   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:21

το ανθρωπινο ματι ξερεις με ποσα mp βλεπει?θα σου πω εγω 576mp τωρα βγαλε το συμπερασμα μονος σου

Το mp τι ειναι? Megapixel? 

 

Επειδη εκανες μια αναζητηση στο google "Ποσα megapixel βλεπει το ανθρωπινο ματι" δεν λεει κατι. Εχεις δει πολλες οθονες να μετρανε την ποιοτητα και την αναλυση σε mp? Οχι. Τα mp εχουν νοημα στο μεγαθος φωτογραφιας οχι την ποιοτητα της οθονης. Στις οθονες μετραει το density που εχουν τα pixel. Το ppi ειναι αυτο που μετραει λοιπον και οι ερευνες μιας και αναφερθηκες λενε οτι το ματι μπορει να δει μεχρι 300 αν δεν κανω λαθος. Αρα οτι απο κει και πανω σχετικα χωρι νοημα ειναι.  Μην αναφερεις κατι απλα και μονο για να το αναφερεις. 


Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 02/07/2016 - 23:26


#659   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:23

Το mp τι ειναι? Megapixel? 

ναι :D



#660   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2016 - 23:26

Το mp τι ειναι? Megapixel? 

αν δεν βαριεσε διαβασε ενα ωραιο αρθρο που κανουν αναλυση πως βγαινει αυτο το νουμερο,αλλα ειναι στα αγγλικα 

 

http://www.clarkvisi...resolution.html



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες