Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/07/2016 - 11:37

Παντως Space Black ακουμε και Space Black δεν βλεπουμε...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/07/2016 - 11:39

από samsung δεν είχα ποτέ πρόβλημα, πάντα note.
αλλά το θέμα είναι τι κάνεις εσύ σαν apple. διαφορετικά να μην ελπίζουμε ούτε στη διόρθωση του ς, ούτε τίποτα. πάλι καλά που έχουμε και ελληνικό πληκτρολόγιο.

εκτος απο το s σε κανενα σερβις και με κανενα τηλ δεν ειχα θεμα ποτε.τωρα αν εχει τυχει εδω στην κοινοτητα μας σε 1-2 δεν σημαινει οτι δυαλισε η apple και περνει τον κατηφορο.(καλα σοβαρα τωρα;;)
Οσο για την samsung και το αστειο αντροιντ να μην μιλησουμε καθολου καθως εχουν αναφερθει χιλιαδες φορες διαφορα σε αλλα τοπικ.

#753   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/07/2016 - 12:31

δηλαδή πιστεύεις ότι μπορεί να ανταπεξέλθει μια isystem για παράδειγμα και δεν μπορεί η apple?

συν ότι εταιρίες τέτοιου κύρους έχουν φορολογικές ελαφρύνσεις κάτω από το τραπέζι. αλλά εάν θες βρίσκεις τρόπο, το κάνεις στην βουλγαρία, το κάνεις στην κύπρο ή και αυτό της τουρκίας. πόσες εταιρίες έχουν επίσημα service που εξυπηρετούν πχ την ανατολική ευρώπη. είμαστε παραγκωνισμένοι από κάθε μεριά του πλανήτη.

Μιλάς για μια χώρα που πέρα απο χρεωκοπημένη, πλυθησιακά είμαστε χωριό.

 

Η επιλογή της Apple που έγινε πρίν λίγα χρόνια με την Κων/πολη των 14εκ ανθρώπων, ήταν και είναι στρατηγικής σημασίας καθώς εξυπηρετεί και συνδέει με την Ευρώπη.

 

Αυτό ουσιαστικά τελείωσε τις όποιες ελπίδαχαχαχαχα είχαμε για Apple Store.

 

Ποτε δεν υπήρξε τέτοιο σενάριο για την Ελλάδα και ούτε πρόκειται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#754   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/07/2016 - 12:51

Μιλάς για μια χώρα που πέρα απο χρεωκοπημένη, πλυθησιακά είμαστε χωριό.

 

Η επιλογή της Apple που έγινε πρίν λίγα χρόνια με την Κων/πολη των 14εκ ανθρώπων, ήταν και είναι στρατηγικής σημασίας καθώς εξυπηρετεί και συνδέει με την Ευρώπη.

 

Αυτό ουσιαστικά τελείωσε τις όποιες ελπίδαχαχαχαχα είχαμε για Apple Store.

 

Ποτε δεν υπήρξε τέτοιο σενάριο για την Ελλάδα και ούτε πρόκειται.

δεν συμφωνώ γιατί υπάρχει apple store και σε νορβηγία και σε φιλανδία και οι δυο χώρες μαζί έχουν πληθυσμό μικρότερο της ελλάδας. επίσης εάν θες να έχεις ένα κατάστημα για μεγάλο εύρος περιοχής κάντο όπως πρέπει. και στην ιταλία υπάρχει, που θα μπορούσε να εξυπηρετεί την ελλάδα. άκου λέει έστειλαν το iPhone στην ολλανδία. δηλαδή έχει πιο καλούς τεχνικούς η ολλανδία με τα 16εκ πληθυσμό από ότι η ιταλία με τα 60εκ?



#755   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2016 - 12:53

H Κωσταντινουπολη ειναι κομβος περα απο μεγαλη πολη με τεραστιο τουρισμο και ηταν επιβεβλημενη εκει η δημιουργια appstore. Εδω εχει appstore στο Rimini της γειτονικης Ιταλιας.. :o . Το θεμα ειναι οτι ποτε δεν χειριστικαμε σωστα αυτα τα θεματα σαν κρατος γιατι παντα τα δαιμονοποιουσαμε και στο τελος βρισκονταν καποιοι "επιχειρηματιες" που απλα προσεθεταν στη συλλογη τους και την ταδε εταιρεια σαν εκπροσωπηση.

Η Ελλαδα οντως ειναι μικρη,φτωχη και οτι αλλο στραβο υπαρχει. Παρολα αυτα εχει μια τουριστικη δυναμικη και ενα παγκοσμιο συμβολισμο λογω δυτικου πολιτισμου κλπ κλπ. Θα μπορουσε να εχει Apple store με τις καταλληλες σοβαρες κινησεις αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε ποτε. Τωρα επιπλεον ουτε οι ιδιοι που την εκπροσωπουν εδω δεν θα θελουν τη δημιοιυργια του λογω "ειδικων συμφεροντων"



#756   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/07/2016 - 13:39

Σύμφωνα με πληροφορίες του @OnLeaks, η μπαταρία θα είναι χωρητικότητας 1960mAh έναντι 1715mAh του 6S.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#757   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 13/07/2016 - 15:13

Εχεις ακουσει για το DOA?

AME... πολλά καταστήματα το τηρούν τι να σου πω... όταν τους λές για DOA ενώ λένε μερικά ότι έχουνε παπατζες μετά, τρεχαγυρευόπουλος...

 

Το μόνο που όντως έχει πραγματικό DOA 7 μέρες ήταν ο Κοτσόβολος & e-shop, δεν ξέρω για τα άλλα καταστήματα και τα σκρουτζομάγαζα ότι θέλουν βαφτίζουν DOA. Kαι πραγματικά από e-shop είχα αγοράσει το τότε συλλεκτικό iPhone 5 Black & Slate και εξεπλάγην, ήτανε ένα τηλέφωνο που ενώ περίμενα να έχει κάποιο χτύπημα out of the box ήτανε από εκείνες τις παρτίδες με τα scuff-gate, ήτανε άριστο σε οθόνη και στο σασί, και ακόμα το έχω με 6.1.2. Πλέων δεν το χρησιμοποιώ. Μαζί με το θρυλικό 4άρι και 4.3.3 και 2G με 3.1.3.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#758   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/07/2016 - 15:21

Νέες φωτογραφίες που διέρρευσαν σήμερα στο διαδίκτυο φέρεται να ανήκουν στα νέα Lightning EarPods που θα συνοδεύουν το iPhone 7

iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz




iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz




iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz




iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


iphone_7-lightning-earpods-pics-006wiyaz


Behind the Scenes...

#759   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/07/2016 - 15:32

Δεν έχω χειροτερο από αυτά τα ακουστικά.... Δεν μπορούσαν να φτιάξουν σαν της Samsung...



#760   dx5452

dx5452

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2016 - 15:49

Ρε συ 108 εχεις καταλάβει σε τι φάση βρίσκεται η Ελλαδα; Τι Apple Store ονειρεύεσαι, σε παράλληλο σύμπαν ζεις; Οποιαδήποτε επιχειρηματική κινηση τέτοιου βεληνεκούς σε μια χρεοκοπημένη χώρα, με capital controls, φορολογικό σύστημα που αλλάζει καθε ΣΚ, μισθό κανα 500αρικο και πληθυσμό οσο μια γειτονιά της Κωνσταντινούπολης ειναι αυτοκτονία. Γυραδικο δεν ανοίγεις...οχι Apple Store

 

Best description ever....



#761   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/07/2016 - 15:54

AME... πολλά καταστήματα το τηρούν τι να σου πω... όταν τους λές για DOA ενώ λένε μερικά ότι έχουνε παπατζες μετά, τρεχαγυρευόπουλος...

Το μόνο που όντως έχει πραγματικό DOA 7 μέρες ήταν ο Κοτσόβολος & e-shop, δεν ξέρω για τα άλλα καταστήματα και τα σκρουτζομάγαζα ότι θέλουν βαφτίζουν DOA. Kαι πραγματικά από e-shop είχα αγοράσει το τότε συλλεκτικό iPhone 5 Black & Slate και εξεπλάγην, ήτανε ένα τηλέφωνο που ενώ περίμενα να έχει κάποιο χτύπημα out of the box ήτανε από εκείνες τις παρτίδες με τα scuff-gate, ήτανε άριστο σε οθόνη και στο σασί, και ακόμα το έχω με 6.1.2. Πλέων δεν το χρησιμοποιώ. Μαζί με το θρυλικό 4άρι και 4.3.3 και 2G με 3.1.3.

Εγω σε skroutz-ομαγαζο (παντα παραλαμβανω ο ιδιος) σε iphone 5 ειχε αντικατασταση επιτοπου...


#762   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 13/07/2016 - 16:20

Εγω σε skroutz-ομαγαζο (παντα παραλαμβανω ο ιδιος) σε iphone 5 ειχε αντικατασταση επιτοπου...

Εγώ όμως είμαι και 400-450 χλμ μακρυά από την Αθήνα για να πάω να τα παραλάβω δλδ φταίω εγώ; Εν πάση περίπτωση δεν παίζει ρόλο πως θα το παραλάβεις αλλά εάν το παραλάβεις με πρόβλημα τι θα πρέπει να γίνει. Τι να το κάνω να τους στείλω εγώ στο π.χ. Αλφα Μαγαζί από σκρούτζ όπου το αγόρασα, και αυτοί να το πάνε στην infoquest και να μου δώσουν τηλ αντικατάστασης και όχι σφραγισμένο από (DOA) και το τηλέφωνο αντικατάστασης θα το βαφτίσει το σκρουτζομάγαζο DOA σφραγισμένο και θα το στείλει πίσω, βάλε ότι θα πάρει και περισσότερες μέρες. Χίλιες φορές πάω μόνος μου στην infoquest παρά να το στείλω ξανά στο Αλφα Μαγαζί του σκρουτζ. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#763   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2016 - 10:16

Το μαύρο που είναι ????

 

http://www.phonearen...be-seen_id83164

 

iphone-7-couleurs.jpg



#764   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2016 - 10:47

Innovation για την Apple πλέον έχει γίνει η ανάπτυξη μεγάλης γκάμας adaptor. Lightning to 3.5 jack, lightning to 3.5 and female lightning, lightning to hdmi κτλ το αυτο με USB-c . Ενθουσιασμός !!!Θυσία για μπαταρία και αδιάβροχοποίηση. Αλήθεια οι ανταγωνιστές πώς τα έχουν καταφέρει ;

#765   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 14/07/2016 - 11:18

Innovation για την Apple πλέον έχει γίνει η ανάπτυξη μεγάλης γκάμας adaptor. Lightning to 3.5 jack, lightning to 3.5 and female lightning, lightning to hdmi κτλ το αυτο με USB-c . Ενθουσιασμός !!!Θυσία για μπαταρία και αδιάβροχοποίηση. Αλήθεια οι ανταγωνιστές πώς τα έχουν καταφέρει ;


Αν δεν είχε μονοπώλιο λόγο iOS τα πράγματα θα ήταν αλλιώς. Τώρα κάνει και δίνει οτι θέλει....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες