Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone music dock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 00:30

Σκέφτομαι εδώ και πολυ καιρό να αγοράσω ένα music dock για το σαλόνι μου για να μπορώ να ακούω τη μουσική από το κινητό μου (που έχω περασμένη καμποση) σε μεγάλη ένταση.

Έχετε κάτι να προτείνετε; Ποσά watt ειναι καλά; Να παίζει λίγο δυνατά!

Και επίσης τι άλλο πρέπει να κοιτάξω; Υπάρχουν και άλλες λειτουργίες πλην της μουσικής; Το ρωτάω γιατί έχω δει κ κάτι γαϊδούρια συσκευές με τηλεκοντρόλ κλπ κ δεν ξέρω τι κάνει η καθεμία...

Ευχαριστώ!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 04/02/2016 - 00:38

sonos
Δεν ειναι ακριβώς dock αλλα μπορεις να βάλεις όλα τα κομμάτια σου σε ενα playlist και απλά να το ανοίγεις και να παίζει αυτόματα μονο του
Ακριβό αλλα απίστευτο
Επίσης κάνει και σαν γουφερ για τηλεόραση
Ειναι πραγματικό τέλειο το εχει συγγενείς μου και το εχω λατρέψει


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#3   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 00:41

Υπαρχει καποιο λινκ για να καταλάβω τι ειναι;


Sent from my iPad using Tapatalk

#4   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 04/02/2016 - 01:00

http://sonos.com
Επίσης αν πάρεις πχ 2 διαφορετικά ηχεία και έχεις ενα στο δωμάτιο σου ενα σαλόνι θα παίζει την ίδια μουσική οποτε είτε εισαι πέρα δοθε είτε κάπου σταθερά θα παίζει την ίδια μουσική
Συν οτι εχει εφαρμογή και για κινητό ταμπλέτ.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: vkouk, 04/02/2016 - 01:02


#5   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 09:39

Φαινεται ωραίο αλλα ειναι πολυ ακριβό. Κάτι πιο οικονομικό μηπως εχει κάποιος να προτείνει;


Sent from my iPad using Tapatalk

#6   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/02/2016 - 11:06

Εγώ έχω το JBL Onbeat Venue και είναι σούπερ. http://www.jbl.com/h...BEAT VENUE.html

Είναι και Bluetooth, όποτε μπορείς να το χρησιμοποιείς απο απόσταση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:37

Εγώ έχω το JBL Onbeat Venue και είναι σούπερ. http://www.jbl.com/h...BEAT VENUE.html

Είναι και Bluetooth, όποτε μπορείς να το χρησιμοποιείς απο απόσταση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραίο, και μ αρέσει που είναι και ασύρματο... Να σου πω Κυριάκο. Παίζει με τη θήκη το κινητό ή όχι; Γιατί σε πολλά έχω δει ότι με τη θήκη δεν εφαρμόζει στο dock το κινητό...



#8   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:38

Θέλεις dock station? Η θα σε βόλευε πιο πολύ με bluetooth σύνδεση?



#9   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:38

Σε ποια θήκη αναφέρεσαι; Με την purpose το έχω κουμπώσει, αλλά όχι σε πιο παχιά. Εγώ βέβαια συνήθως το έχω γυμνό ή με τύπου Apple θήκη που είναι ανοιχτή απο κάτω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:51

Θέλεις dock station? Η θα σε βόλευε πιο πολύ με bluetooth σύνδεση?

 

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν είμαι 100% σίγουρος. Για αυτό και το ρώτησα εδώ, για να δω τι χρησιμοποιούν οι περισσότεροι και τι προτείνετε.

Να πω την αλήθεια μ αρέσουν λίγο σχεδιαστικά κάποια ηχεία που πετάς πάνω το κινητό και φορτίζει ταυτόχρονα, ξέρεις κάτι μεγάλα μακρόστενα, από την άλλη τα ασύρματα φαίνονται προφανώς πολύ βολικά αλλά δεν ξέρω ακριβώς πώς δουλέυουν και τι διαφορά έχουν. Να φανταστώ ότι είναι καλύερα να πάρω ασύρματο ε;

 

Επίσης δεν έχω σαφή εικόνα για το πόσα Watt να είναι... Ένα 20άρι ας πούμε είναι καλά; Ή αρκούν και λιγότερα;

 

Σε ποια θήκη αναφέρεσαι; Με την purpose το έχω κουμπώσει, αλλά όχι σε πιο παχιά. Εγώ βέβαια συνήθως το έχω γυμνό ή με τύπου Apple θήκη που είναι ανοιχτή απο κάτω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κυριάκο, θυμάσαι μία διάφανη σιλικονάτη απλή που μου έστειλες με ταχυδρομείο; Αυτή είχα μέχρι τώρα και τώρα έχω βάλει και μία άλλη η οποία δεν ξέρω καν πως λέγεται αλλά την ποστάρω από κάτω.

 

 

Γενικά πάντως παίζουν άπειρα προϊόντα στο ίντερνετ και έχω χαθεί ολοκληρωτικά. Αλλα βλέπω έχουν χειριστήρια ας πούμε. Άλλα μεγάλα, άλλα μικρά, ένας χαμός. Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω το ψάξιμο...



#11   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:52

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1454601100.873310.jpg   669,94KB   32 λήψεις

Να κ η θήκη μου


Sent from my iPad using Tapatalk

#12   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:57

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν είμαι 100% σίγουρος. Για αυτό και το ρώτησα εδώ, για να δω τι χρησιμοποιούν οι περισσότεροι και τι προτείνετε.

Να πω την αλήθεια μ αρέσουν λίγο σχεδιαστικά κάποια ηχεία που πετάς πάνω το κινητό και φορτίζει ταυτόχρονα, ξέρεις κάτι μεγάλα μακρόστενα, από την άλλη τα ασύρματα φαίνονται προφανώς πολύ βολικά αλλά δεν ξέρω ακριβώς πώς δουλέυουν και τι διαφορά έχουν. Να φανταστώ ότι είναι καλύερα να πάρω ασύρματο ε;

 

Επίσης δεν έχω σαφή εικόνα για το πόσα Watt να είναι... Ένα 20άρι ας πούμε είναι καλά; Ή αρκούν και λιγότερα;

 

 

Εννοείται με Airplay θα σε βολέψουν. Πες μας το όριο χρημάτων που διαθέτεις.



#13   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/02/2016 - 17:59

Αν θα κουμπώσει, θα κουμπώσει με δυσκολία. Πιθανώς θα πρέπει να τη βγάζεις. Όσον αφορά στο bluetooth, έχει πάρα πολύ καλή απόδοση στο ασύρματο, ουσιαστικά είναι σχεδόν ίδια με την απόδοση που έχει και επάνω στο dock. Στο θέμα της έντασης, είναι ηχείο για πάρτυ! Απλά δεν ξέρω αν φτάνεις σε αυτά τα χρήματα ή αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό. Εγώ είχα πετύχει μια προσφορά όπου το πήρα από το Amazon 120 €. Κατά τη γνώμη μου δεν θα το μετανιώσεις αν κάνεις αυτή την επιλογή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/02/2016 - 18:10

Καταρχάς σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ για τη βοηθεια!

 

Εννοείται με Airplay θα σε βολέψουν. Πες μας το όριο χρημάτων που διαθέτεις.

 

Ξεκινώντας αρχικά δεν ήξερα που παίζουν οι τιμές πίστευα ότι θα φτάσω μέχρι κανα 150άρι το πολύ. Από την άλλη αν μου πεις για κάτι το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο και κάνει 200 ίσως και να πάω και εκεί. Δεν έχω αυστηρό αυστηρό οικονομικό όριο, αλλά σίγουρα όχι και 300 ευρώ. Πιστεύω να καταλαβαίνει πως το σκέφτομαι...

 

Αν θα κουμπώσει, θα κουμπώσει με δυσκολία. Πιθανώς θα πρέπει να τη βγάζεις. Όσον αφορά στο bluetooth, έχει πάρα πολύ καλή απόδοση στο ασύρματο, ουσιαστικά είναι σχεδόν ίδια με την απόδοση που έχει και επάνω στο dock. Στο θέμα της έντασης, είναι ηχείο για πάρτυ! Απλά δεν ξέρω αν φτάνεις σε αυτά τα χρήματα ή αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό. Εγώ είχα πετύχει μια προσφορά όπου το πήρα από το Amazon 120 €. Κατά τη γνώμη μου δεν θα το μετανιώσεις αν κάνεις αυτή την επιλογή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό με τη θήκη είναι ένα πρόβλημα, δεν γίνεται κάθε φορά που θες να ακούσεις μουσική να βγάζεις τη θήκη...



#15   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/02/2016 - 18:11

Καταρχάς σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ για τη βοηθεια!


Ξεκινώντας αρχικά δεν ήξερα που παίζουν οι τιμές πίστευα ότι θα φτάσω μέχρι κανα 150άρι το πολύ. Από την άλλη αν μου πεις για κάτι το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο και κάνει 200 ίσως και να πάω και εκεί. Δεν έχω αυστηρό αυστηρό οικονομικό όριο, αλλά σίγουρα όχι και 300 ευρώ. Πιστεύω να καταλαβαίνει πως το σκέφτομαι...


Αυτό με τη θήκη είναι ένα πρόβλημα, δεν γίνεται κάθε φορά που θες να ακούσεις μουσική να βγάζεις τη θήκη...

Για αυτό υπάρχει το Bluetooth.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες