Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5...Συλλεκτικό ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lazpagg

lazpagg

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:11

Καλησπέρα στην αγαπητή παρέα του έγκυρου αυτού forum. Έχω το  5 σε υπέρ άριστη κατάσταση. Θέλω όμως να  πάω σε 6s plus.

Ποια είναι η γνώμη σας , θα πρέπει να το δώσω το 5 ή να το κρατήσω σαν συλλεκτικό; Και αν το κρατήσω, θα το χαίρομαι πράγματι

ως μια υπέροχη συσκευή του παρελθόντος ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:15

Καλησπέρα στην αγαπητή παρέα του έγκυρου αυτού forum. Έχω το 5 σε υπέρ άριστη κατάσταση. Θέλω όμως να πάω σε 6s plus.
Ποια είναι η γνώμη σας , θα πρέπει να το δώσω το 5 ή να το κρατήσω σαν συλλεκτικό; Και αν το κρατήσω, θα το χαίρομαι πράγματι
ως μια υπέροχη συσκευή του παρελθόντος ;

αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να το κρατησεις κρατησε το!μιας που δεν βγαινει πλεον στην παραγωγη να εχεις να το βλεπεις!αλλιως δωστο!

#3   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:16

Έλα και έψαχνα 5αρι για τη γυναίκα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#4   lazpagg

lazpagg

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:19

Έχω την οικονομική δυνατότητα, αλλά και πέρα από το να το βλέπεις και να το χαίρεσαι που το είχες μαζί σου συνεχώς συντροφιά, βλέπεις και οικονομικό όφελος

στο μέλλον;



#5   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:21

Χωρις να θελω να σε προσβαλω, αλλα και το 6s δεν ειναι συλλεκτικο σε 5 χρονια ας πουμε; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#6   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:22

Έχω την οικονομική δυνατότητα, αλλά και πέρα από το να το βλέπεις και να το χαίρεσαι που το είχες μαζί σου συνεχώς συντροφιά, βλέπεις και οικονομικό όφελος
στο μέλλον;

εε καλα αυτο δεν το ξερει κανεις απο τωρα!ειναι πολυ νωρις ακομα!παντως αν ημουν στην θεση σου θα το κραταγα ανετα!ασε που ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου χρειαστει μια spare συσκευη σε περιπτωση που παθει βλαβη το καινουργιο η οταν θα περιμενεις να ερθει αλλο σε περιπτωση αντικαταστασης!

#7   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:22

Καλησπέρα! 

 

Οικονομικό όφελος δύσκολα θα δεις στο άμεσο μέλλον (και στο έμμεσο πάλι ίσως είναι απίθανο από τη στιγμή που η συσκευή είναι ανοιγμένη).

 

Από τη στιγμή που αναφέρεις πως είναι σε άριστη κατάσταση (και αν μάλιστα είναι και σε μαύρο χρώμα) θα σου πρότεινα να το κρατήσεις.

 

Προσωπικά το μετάνιωσα που έδωσα το μαύρο iPhone 5 που είχα και ας μην ήταν σε άριστη κατάσταση.

 

Είναι μια πανέμορφη συσκευή και πιστεύω πως αν δεν τίθεται οικονομικό ζήτημα την κρατάς και την έχεις να την καμαρώνεις.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#8   lazpagg

lazpagg

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:25

Χωρις να θελω να σε προσβαλω, αλλα και το 6s δεν ειναι συλλεκτικο σε 5 χρονια ας πουμε; 

Απλά όταν λέω οικονομικό όφελος το λέω για 10 ή περισσότερα χρόνια μετά.Πραγματικά συλλεκτικό.......



#9   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:31

Τόσα μυρια που κυκλοφόρησαν τι συλλεκτικό να ειναι.επειδη καταλαβαίνω ότι για οικονομικό όφελος όντως ρωτάς ,συλλεκτικό ειναι κάτι οταν κυκλοφορεί σε λίγα κομμάτια .μια προϋπόθεση ..υπάρχουν και άλλες βέβαια


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#10   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:33

Απλά όταν λέω οικονομικό όφελος το λέω για 10 ή περισσότερα χρόνια μετά.Πραγματικά συλλεκτικό.......

 

Ουτε καν.

Δες τιμες απο ηλεκτρονικες συσκευες (πχ υπολογιστες) 30+ ετων, πραγματα δηλαδη που ειναι προφανως συλλεκτικα, σε αριστη κατασταση (καποια μαλιστα με την αρχικη συσκευασια και ολα τα user manual) στο ebay.

Κρατα το για σενα αν το γουσταρεις τοσο πολυ. Λεφτα ισως βγαλει το εγγονι σου αν το πουλησει.

 



#11   lazpagg

lazpagg

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:41

΄Ανοιξα αυτή την συζήτηση μόνο για την σειρά 5, μιάς και πολλοί θεωρούν ότι είναι τουλάχιστον μέχρι τώρα , το πιο όμορφο

iPhone 



#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:41

αν μπορεις το κρατας, για μια κακη στιγμη, τωρα τι συλλεκτικο; εχω εαν 4αρι και ενα 4s συλλεκτικο :P


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 05/02/2016 - 22:44

΄Ανοιξα αυτή την συζήτηση μόνο για την σειρά 5, μιάς και πολλοί θεωρούν ότι είναι τουλάχιστον μέχρι τώρα , το πιο όμορφο

iPhone 

 

 

για μενα το πιο ομορφο μηλο 3gs λευκο


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#14   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 23:40

iPhone 5 for ever φίλος!!!

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 23:57

Το πιο όμορφο iphone? Και εγώ στα μάτια μου είμαι κούκλος είναι αυτό όμως μια γενική αλήθεια? ΟΧΙ ξεκάθαρα όχι

To iphone 5 δεν θα γίνει iphone 2g δεν θα έχει αυτήν την τύχη το ίδιο ισχύει και για το δικό μου και για του καθενός.Επειδή ζούμε μια συμβίωση με το iphone δεν σημαίνει ούτε οτι είναι το καλύτερο(δες το s είναι καλύτερο από το απλό) ούτε οτι θα γίνει συλλεκτικό όταν έχει βρωμίσει η αγορά με iphone 3g,3gs,4,4s κ.ο.κ. Είναι συλλεκτικό το iphone επειδή ήταν πρώτης γενιάς  http://www.ebay.com/...BcAAOSw3ydV1NYA ορίστε μια τιμή!


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 06/02/2016 - 00:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες