Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ρολόι για τρέξιμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/02/2016 - 15:27

εχω ενα suunto d4i για τις καταδυσεις με μπουκαλα και ελευθερο.
Οποτε λες καλυτερα να χτυπησω το garmin?το μονο που δεν θα αντεξω ειναι να το εχω στην φορτιση καθε λιγο και λιγακι!ενω αν το φορτιζω μια φορα την βδομαδα θα ειμαι καλυμενος πιστευω.!



Εγώ λέω άνετα θα σε βγάλει 6 μέρες.

Τώρα αν έχεις το gps συνέχεια ανοιχτό οκ. Προφανώς κ θα βγάλει λιγότερο.

Εγώ λέω να το χτυπήσεις αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα. Έχω ξετρελαίνει ένα μήνα που το έχω. Αν κ μου λείπει το suunto υπερβολικά πολύ!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/02/2016 - 15:52

Εγώ λέω άνετα θα σε βγάλει 6 μέρες.

Τώρα αν έχεις το gps συνέχεια ανοιχτό οκ. Προφανώς κ θα βγάλει λιγότερο.

Εγώ λέω να το χτυπήσεις αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα. Έχω ξετρελαίνει ένα μήνα που το έχω. Αν κ μου λείπει το suunto υπερβολικά πολύ!

το τελευταιο τι το ηθελες να το πεις;;;αχαχααχχα!!!!οκ θα το σκεφτω πολυ και οτι παρω θα γραψω!

#18   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2016 - 16:15

ειμαι μεταξυ suunto core all black και του garmin fenix 3!!να μου πεις αλλες λειτουργιες εχει το ενα και αλλες το αλλο.αλλα τα βασικα που θελω για πυξιδα-βαρομετρα-βουνα-καιρο κτλ κτλ τα εχουν και τα δυο!

Στην κατηγορία του fenix 3,ειναι το ambit 3 της suunto και όχι το core.
Εξίσου τρομερό ρολόι και άπειρες δυνατότητες.τα ειχα ψάξει και τα δυο πολυ αλλα τελικα δεν πήρα κάποιο:).ειχα το d4i το πουληςα με σκοπό να πάρω ένα απο τα δυο κυρίως για ψαροντούφεκο αλλα δεν με κάλυπταν και σε αυτο.
πανω κάτω τα ίδια ειναι και πιστεύω οτι οποίο και να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις.
Α και μην ξεχάσω μου ειχε κανει εντυπώση η πλατφόρμα της suunto mouvescount όπου μπορείς να βρεις πολλές εφαρμογές χρηστών.τωρα κατα ποσο ειναι χρήσιμες δεν το γνωρίζω. http://www.movescount.com/apps
Διορθώστε με αν εχει κατι αντίστοιχο το της garmin.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 07/02/2016 - 16:17


#19   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/02/2016 - 17:51

Ο λόγος που στο ειπα αυτο με το suunto ειναι επειδή το garmin δεν έχει βυθομετρο.


Παρόλα αυτά βρήκα μια εφαρμογή κ δουλεύει αρκετά καλά στον μισο μέτρο αλλά ακόμα δεν το δοκίμασα σε πιο βαθιά νερά.


Μετά όπως τα είπε ο Ηλίας πιο κάτω.


Το αντίστοιχο ειναι το αμπιτ 3. Απλά δεν ξερω πολλά πολλά για το συγκεκριμένο.

Εγώ που σύγκρινα το f3 με το core ειναι μέρα με την νύχτα. Κ λογικό βεβαία.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#20   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2016 - 22:33

Αυτα απο το mywatch.gr μήπως σας βολέψει κανένα και τα πάρετε σε καλύτερη τιμή c43f684babce414696237914a0ef791f.jpg7081753b09ab04110c05880d89492b07.jpg7a9a7ed5a8951de55183218c10c109bd.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#21   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/02/2016 - 23:46

Τσάμπα το δίνει το αμπιτ!!!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#22   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2016 - 10:06

Οι "όλα σε ένα" προτάσεις των παραπάνω εταιρειών απέχουν ακόμα από το να προσφέρουν ακρίβεια και ουσιαστική χρήση των δυνατοτήτων που αναγράφουν .
Ειδικά για την suunto (της οποίας τις υδάτινες προτάσεις σαν επαγγελματίας δύτης προτιμάω από την εποχή του 90 μέχρι και σήμερα και προτείνω ανεπιφύλακτα ) η πρόταση του ambit του οποίου είμαι επίσης κάτοχος ,είναι ένα προϊόν με αρκετές ανακρίβειες ..η πυξίδα εχει αρκετές μοίρες απόκλιση κάθε λίγο και λιγάκι ,λογο της ανάγκης για καλιμπραρίσματος σε τακτά διαστήματα .
Οι ειδοποιήσεις τον βαρομετρικων αλλαγών οκ δεν είναι και ότι καλύτερο .η καταγραφή της διαδρομής μέσω gps δουλεύει καλά αλλά όχι άριστα ..θελω να πω οτι είναι μια υλοποίηση που στοχεύει στο να έχεις μια γενική άποψη ,στο περίπου όμως,.
Για την garmin δεν έχω άποψη παρά μόνο από επιγραμματικά specs ..
Για τον παλικάρι που άνοιξε το τοπικ θα πω ότι δεν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο για την χρήση που αναφέρεις , κοιτά τα running της suunto η της garmin .

#23   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2016 - 10:53

Στην κατηγορία του fenix 3,ειναι το ambit 3 της suunto και όχι το core.
Εξίσου τρομερό ρολόι και άπειρες δυνατότητες.τα ειχα ψάξει και τα δυο πολυ αλλα τελικα δεν πήρα κάποιο:).ειχα το d4i το πουληςα με σκοπό να πάρω ένα απο τα δυο κυρίως για ψαροντούφεκο αλλα δεν με κάλυπταν και σε αυτο.
πανω κάτω τα ίδια ειναι και πιστεύω οτι οποίο και να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις.
Α και μην ξεχάσω μου ειχε κανει εντυπώση η πλατφόρμα της suunto mouvescount όπου μπορείς να βρεις πολλές εφαρμογές χρηστών.τωρα κατα ποσο ειναι χρήσιμες δεν το γνωρίζω. http://www.movescount.com/apps
Διορθώστε με αν εχει κατι αντίστοιχο το της garmin.


Καλημέρα ..και τα δυο ρολόγια είναι ακατάλληλα για χρήση κάτω από την επιφάνεια .. Είτε είναι ψαροντούφεκο είτε αυτόνομη ..κοιτά κάτι άλλο από suunto η κάποια άλλη εταιρία με σαφή κατεύθυνση !!

#24   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/02/2016 - 11:10

Έχω βρει το Garmin Forerunner 225 σε σκρουτζομάγαζο στα 249€. Να το χτυπήσω; Νομίζω θα με καλύψει. Το 235 έχει και γνωστοποιήσεις από το κινητό και το σκέφτομαι. Αλλά εφόσον στο τρέξιμο δεν θα το παίρνω μαζί το κινητό, μάλλον δεν αξίζει. Το συγκεκριμένο ρολογάκι δεν το φοράς όλη μέρα (δουλειά κλπ) όπως πχ το fenix..

#25   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2016 - 11:36

Έχω βρει το Garmin Forerunner 225 σε σκρουτζομάγαζο στα 249€. Να το χτυπήσω; Νομίζω θα με καλύψει. Το 235 έχει και γνωστοποιήσεις από το κινητό και το σκέφτομαι. Αλλά εφόσον στο τρέξιμο δεν θα το παίρνω μαζί το κινητό, μάλλον δεν αξίζει. Το συγκεκριμένο ρολογάκι δεν το φοράς όλη μέρα (δουλειά κλπ) όπως πχ το fenix..


Ναι πιστεύω ότι έχει σαφή προσανατολισμό και γιατί να μην σε καλύψει...

#26   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 08/02/2016 - 14:25

Έχω βρει το Garmin Forerunner 225 σε σκρουτζομάγαζο στα 249€. Να το χτυπήσω; Νομίζω θα με καλύψει. Το 235 έχει και γνωστοποιήσεις από το κινητό και το σκέφτομαι. Αλλά εφόσον στο τρέξιμο δεν θα το παίρνω μαζί το κινητό, μάλλον δεν αξίζει. Το συγκεκριμένο ρολογάκι δεν το φοράς όλη μέρα (δουλειά κλπ) όπως πχ το fenix..




Όπως το είπες. Για τρέξιμο κ μόνο ειναι πολύ καλό! Έχει κ παλμογράφο!


Άρα εισαι κομπλέ.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#27   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2016 - 15:47

Καλημέρα ..και τα δυο ρολόγια είναι ακατάλληλα για χρήση κάτω από την επιφάνεια .. Είτε είναι ψαροντούφεκο είτε αυτόνομη ..κοιτά κάτι άλλο από suunto η κάποια άλλη εταιρία με σαφή κατεύθυνση !!

Ναι το διαπίστωσα μετά απο εκτενή έρευνα.
Απλα ειχα μια πολυ καλη πρόταση στο να δώσω το d4i μου σε ένα παλικάρι,συν το οτι το ειχα ψιλό βαρεθεί,και είπα πάμε για αναβάθμιση.αλλα για θάλασσα αναβάθμιση ειναι μόνο το d6i...700 ευρώ για 15 μέρες το καλοκαίρι και να μην πιάνω και τιποτα δεν τα δίνω. :)
Σε ευχαριστω πολυ παντως.

#28   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/02/2016 - 19:59

Όπως το είπες. Για τρέξιμο κ μόνο ειναι πολύ καλό! Έχει κ παλμογράφο!


Άρα εισαι κομπλέ.


Οκ ευχαριστω! Για ποδηλατο κανει; Θα μου δειχνει σωστα στοιχεια αποστασης, ταχυτητας; Ή ειναι μονο για τρεξιμο;;

#29   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/02/2016 - 22:59

Όπως το είπες. Για τρέξιμο κ μόνο ειναι πολύ καλό! Έχει κ παλμογράφο!


Άρα εισαι κομπλέ.

sakis697 εντελει μετα απο πολυ σκεψη και πολλα βιντεο στο youtube αυριο θα εχω στα χερια μου το Garmin fenix 3!ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

#30   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2016 - 23:19

Περιμένουμε εντυπώσεις!
Με γεια σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες