Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορια για downgrade


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/02/2016 - 08:23

Καλημερα παιδες! Αν και εχει ξανασυζητηθει, θαθελα μια βοηθειουλα σχετικα με ενα θεματακι...

 

Ειμαι σε 9.3 beta 3 στο 6s plus που εχω και ενδιαφερομαι να το ξαναγυρισω σε 9.2.1 επισημη. Αν λοιπον τα λεω καλα κανω τα εξης:

 

1) Κατεβαζω στο pc την ipsw 9.2.1 για το 6s plus

2) Παιρνω back up (απορια: επειδη ειμαι σε 9.3 και να παρω backup λογικα θα ειναι αχρηστο αφου θελω να παω σε 9.2.1???)

3) Κανω restore και μετα παταω shift+Update για να περασω την 9.2.1 που εχω ηδη κατεβασει

4) Αφου την περασω, απορια: αν κανω κατοπιν επαναφορα απο το backup της 9.3 (πουχω κρατησει) θα κατφερω τιποτα ή θαταχω χασει ολα??

 

(Καθε φορα σαν developer κατεβαζα την καθε beta της 9.3 ΟΤΑ οποτε καταλαβαινετε για πιο λογο εχω τις αποριες. Απλα δεν θελω να χασω τιποτα απο οτι εχω σε επαφες, φωτος, ημερολογια-σημειωσεις και γιαυτο ποσταρω το θεμα)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...Οσοι πιστοι βοηθατε πριν κανω καμμια π@@ρια και τρεχω μετα.   ^_^  ;)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2016 - 09:59

Ετσι εινΑι η διαδικασια απλα το backup της 9.3 σου ειναο αχρηστο γιατι πας σε παλιοτερη εκδοση. Set up as new θα κανεις.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#3   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/02/2016 - 10:15

Ετσι εινΑι η διαδικασια απλα το backup της 9.3 σου ειναο αχρηστο γιατι πας σε παλιοτερη εκδοση. Set up as new θα κανεις.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ωραια.....Δηλ θα τα χασω ολα αυτα που εχω. Ειχα κρατησει πιο παλιο backup στην 9.2.1 αλλα ειναι τουλαχιστον κανα μηνα πριν...Οποτε θα φαω αυτο αναγκαστικα μετα το set up as a new. Σωστα φιλε? Ευχαριστω!!



#4   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 10/02/2016 - 11:24

η αλλη λυση ειναι να περιμενεις λιγο ακομα να βγει η 9.3 ωστε να μπορεις να επαναφερεις το προσφατο backup σου



#5   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/02/2016 - 11:31

η αλλη λυση ειναι να περιμενεις λιγο ακομα να βγει η 9.3 ωστε να μπορεις να επαναφερεις το προσφατο backup σου

Δηλ καθομαι εδω οσες beta και να δινει και δεν παω σε επομενη πχ 9.4 αλλα περιμενω official 9.3. Και τοτε κατεβαζω 9.3 ipsw  και την περναω. Κανω set up as a new και ξαναφορτωνω το backup απο την 9.3 beta που εχω!! 

Πολυ καλυτερη λυση και πιο πρακτική!

Ευχαριστω πολυ παιχταρα μου... Μου εδωσες οντως καλυτερη λυση  :)



#6   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 10/02/2016 - 11:33

Βασικα αποκλειεται να βγει beta 9.4 πριν βγει επισημη 9.3, οποτε μη σε ανησυχει αυτο. Κρατα την beta που εχεις, και την ημερα που βγει η official 9.3 θα κρατησεις ενα backup, θα κανεις restore την 9.3 και επαναφερεις το backup



#7   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/02/2016 - 11:35

LIKE!!!  :)  :)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες