Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τα εικονιδια εξαφανιστηκαν μετα απο jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AlexAp12

AlexAp12

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/02/2016 - 16:05

Γεια σας! Σημερα εκανα jailbreak το κινητο μου και μετα την ολοκληρωση ανοιξα το cydia και μου εβγαλε ενα μυνημα ενω αρχισε κατι να φορτωνει δεν θυμαμαι δυστυχως τι ελεγε το μυνημα αλλα απο κατω του εγραφε κατι του τυπου "cydia will exit when complete" οποτε περιμενα. Μετα απο λιγη ωρα η οθονη εσβησε και οταν ξεκλειδωσα το κινητο τα εικονιδια ειχαν εξαφανιστει. Να σημειωσω πως εχω iphone 5 με ios 8.2. Εκανα τρια hard resets χωρις αποτελεσμα

Update. Μολις βρηκα πως ο μονος τροπος προσβασης στις εφαρμογες μου ειναι να πατησω δυο φορες το home button". Η home screen ακομα κενη

Τελευταία επεξεργασία από: AlexAp12, 14/02/2016 - 16:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/02/2016 - 18:20

Γεια σας! Σημερα εκανα jailbreak το κινητο μου και μετα την ολοκληρωση ανοιξα το cydia και μου εβγαλε ενα μυνημα ενω αρχισε κατι να φορτωνει δεν θυμαμαι δυστυχως τι ελεγε το μυνημα αλλα απο κατω του εγραφε κατι του τυπου "cydia will exit when complete" οποτε περιμενα. Μετα απο λιγη ωρα η οθονη εσβησε και οταν ξεκλειδωσα το κινητο τα εικονιδια ειχαν εξαφανιστει. Να σημειωσω πως εχω iphone 5 με ios 8.2. Εκανα τρια hard resets χωρις αποτελεσμα

Update. Μολις βρηκα πως ο μονος τροπος προσβασης στις εφαρμογες μου ειναι να πατησω δυο φορες το home button". Η home screen ακομα κενη

ξανατρεξε τη διαδικασία του jb

#3   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/02/2016 - 18:25

Δυστυχως το ειχα παθει και γω. Λυση περα απο restore δεν ειχα βρει.

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2016 - 18:44

Γεια σας! Σημερα εκανα jailbreak το κινητο μου και μετα την ολοκληρωση ανοιξα το cydia και μου εβγαλε ενα μυνημα ενω αρχισε κατι να φορτωνει δεν θυμαμαι δυστυχως τι ελεγε το μυνημα αλλα απο κατω του εγραφε κατι του τυπου "cydia will exit when complete" οποτε περιμενα. Μετα απο λιγη ωρα η οθονη εσβησε και οταν ξεκλειδωσα το κινητο τα εικονιδια ειχαν εξαφανιστει. Να σημειωσω πως εχω iphone 5 με ios 8.2. Εκανα τρια hard resets χωρις αποτελεσμα

Update. Μολις βρηκα πως ο μονος τροπος προσβασης στις εφαρμογες μου ειναι να πατησω δυο φορες το home button". Η home screen ακομα κενη

Δες για αρχή αν ανοίγει το Cydia.

 

Αν ναι, δοκίμασε να περάσεις OpenSSH και Apple File Conduit "2".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες