Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

NUMBER26


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
634 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 05/12/2016 - 13:04

Εγώ που έτρεξα, έβγαλα διαβατήριο και περιμένω πότε θα δεήσουν οι Γερμανοί να στείλουν μέιλ τι να πω; Ελπίζω να μην βάλουν κάνα κουλό deadline για την ενεργοποίηση της κάρτας και τρέχουμε εν όψει καθυστερήσεων λόγω εορτών.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:12

Το πόσες αναλήψεις το μήνα είναι , και αν είναι δωρεάν μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο?Σόρυ αλλά δεν σε καταλαβαίνω.Έχεις σκοπό δηλαδή να βγάζεις κάθε μέρα χρήματα όλο το μήνα? Για ποιο λόγο? Εφόσον σχεδόν όλες τις αγορές-πληρωμές μπορείς να τις κάνεις μέσω της κάρτας για ποιο λόγο να βγάζεις μετρητά? Πάντως για να απαντήσω και λίγο στο ερώτημα σου έχουν ακυρωθεί κάρτες που βγήκαν και δεν είχαν ορθή χρήση Σύμφωνα πάντα με τους γερμανούς.Δεν βγάζεις τέτοια κάρτα για να την έχεις σαν κάρτα αναληψεων αλλά για να μπορείς να την χρησιμοποιείς εκεί που δεν περνάνε οι ελληνικές.Αυτή είναι δική μου προσωπική άποψη.

Same Sh1t...Different Day

#348   bekiaris

bekiaris

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@bekiaris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:16

Το πόσες αναλήψεις το μήνα είναι , και αν είναι δωρεάν μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο?Σόρυ αλλά δεν σε καταλαβαίνω.Έχεις σκοπό δηλαδή να βγάζεις κάθε μέρα χρήματα όλο το μήνα? Για ποιο λόγο? Εφόσον σχεδόν όλες τις αγορές-πληρωμές μπορείς να τις κάνεις μέσω της κάρτας για ποιο λόγο να βγάζεις μετρητά? Πάντως για να απαντήσω και λίγο στο ερώτημα σου έχουν ακυρωθεί κάρτες που βγήκαν και δεν είχαν ορθή χρήση Σύμφωνα πάντα με τους γερμανούς.Δεν βγάζεις τέτοια κάρτα για να την έχεις σαν κάρτα αναληψεων αλλά για να μπορείς να την χρησιμοποιείς εκεί που δεν περνάνε οι ελληνικές.Αυτή είναι δική μου προσωπική άποψη.

Same Sh1t...Different Day

Συμφωνω με αυτο που με ρωτας εχεις απολυτο δικιο πιο πολυ θα ηθελα απλα να το γνωριζω ενημερωτικα δν εχω σκοπο να κανω τετοια χρηση του λογαριασμου, ετσι κ αλλιως πληρωνω ηδη τα περισσοτερα με ελληνικες καρτες που εχω κ επιστροφρες κτλ... αλλα το κακο ειανι δυστυχως οτι απο την N26 δν μπορω να πληρωσω απευθειας μια πιστωτική καρτα, πρεπει να στειλω εμβασμα στην ελλαδα σε λογαριασμο κ να πληρωσω απο εκει...



#349   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:20

Υποτίθεται ότι όσοι έβγαλαν τέτοια κάρτα τι έκαναν για να ξεπεράσουν το εμπόδιο των cc και να μπορούν να κάνουν αγορές από το εξωτερικό.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσεις την ελληνική σου πιστωτική με μια ξένη κάρτα.Πλήρωσε την απευθείας.

Same Sh1t...Different Day

Τελευταία επεξεργασία από: karajim80, 05/12/2016 - 15:26


#350   bekiaris

bekiaris

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@bekiaris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:25

Υποτίθεται ότι όσοι έβγαλαν τέτοια κάρτα γούστων για να ξεπεράσουν το εμπόδιο των cc και να μπορούν να κάνουν αγορές από το εξωτερικό.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσεις την ελληνική σου πιστωτική με μια ξένη κάρτα.Πλήρωσε την απευθείας.

Same Sh1t...Different Day

Τα capital controls δν ισχυουν για φυσικες αγορες εξωτερικου , κ στο ιντερνετ πλέον γίνονται δεχθές το 80% των συναλλαγων με ελληνικες κάρτες οποτε δν βρίσκω τον λογο να χρησιμοποιώ την N26, ποιο πολυ την χρειαζομαι για να βάλω καποιες αποταμιευεσεις που εχω κ φοβάμαι εδω στην ελλαδα το τραπεζικό συστημα οτι το 17....θα παμε σε bail in. Με N26 δν μπορεις να πληρώσεις για παραδειγμα την εφορία, κ να μαζεύεις bontus alpha ή να αγοράζω κ να εχω επιστροφή απο την cosmote 3% σε εκπτωση λογαριασμού σταθερου κ κινητου, για αυτο το λογο δν βρίσκω αυτη τη στιγμή το λογο να χρησιμοποιήσω την καρτουλα της N26 πέρα απο κάποιες ελάχιστες αναλήψεις που θα κανω κ οπου δν περνάνε οι ελληνικες κάρτες, έχω επίσης κ prepaid revolut για αγορες ιντερνετ 



#351   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:29

Τότε γιατί μπήκες στον κόπο να βγάλεις τέτοια κάρτα? Όπως Μου τα λες δεν την χρειάζεσαι.Όταν την έβγαλα Εγώ δεν μπορούσες να αγοράσεις τίποτα από το εξωτερικό.Και γι'αυτό τον λόγο την έβγαλα.

Same Sh1t...Different Day

#352   bekiaris

bekiaris

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@bekiaris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:33

Τότε γιατί μπήκες στον κόπο να βγάλεις τέτοια κάρτα? Όπως Μου τα λες δεν την χρειάζεσαι.Όταν την έβγαλα Εγώ δεν μπορούσες να αγοράσεις τίποτα από το εξωτερικό.Και γι'αυτό τον λόγο την έβγαλα.

Same Sh1t...Different Day

Τζαμπα ειναι!!!! κ δν παει χαμενη...ερχονται δυσκολες εποχες για το ελληνικο τραπεζικο συστημα!!! προτιμώ οτι χρηματα μου στέλνουν να κάνω τις συναλλαγές στο εξωτερικό παρα στην ελλαδα. 



#353   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 18:43

Οταν παει να κάνει την χρεωση γράφει οτι δεν ειναι αποδεκτή η συγκεκριμένη κάρτα και να χρησιμοποιήσω άλλη .ταυτοχρονα έρχεται ενημέρωση απο την εφαρμογή ( N26 ) οτι απορρίφθηκε η χρέωση 0.94€ στο PayPal.Ενω με την πρώτη κάρτα είχα τελειώσει σε δευτερόλεπτα την διαδικασία τωρα μπήκα σε περιπέτειες.


Same Sh1t...Different Day

Φιλε και εμενα ηρθε σημερα και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με Paypal και Revolut! Το ελυσες? Ξερεις καποια πληροφορια?



#354   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 18:45

Περίμενε μέχρι αύριο και δοκίμασε ξανά.Αρκεί να μην βιάζεσαι να κάνεις το κλικ όπως την πάτησα εγώ..

Same Sh1t...Different Day

#355   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 18:58

Περίμενε μέχρι αύριο και δοκίμασε ξανά.Αρκεί να μην βιάζεσαι να κάνεις το κλικ όπως την πάτησα εγώ..

Same Sh1t...Different Day

Συγνωμη αλλα για ποιο κλικ αναφερεσαι?



#356   Alkis20

Alkis20

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2016 - 19:04

Πόσο καιρό περίπου έκανε να σας έρθει η καινούρια κάρτά??



#357   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 19:15

Συγνωμη αλλα για ποιο κλικ αναφερεσαι?

Ήθελα να κάνω μια αγορά με PayPal και την πάτησα..Άργησα μια μέρα.Μικρό το κακό αλλά εκείνη την στιγμή δεν ήξερα αν θα συνδεθεί τελικά η κάρτα με το PayPal και είχα αγχωθεί.

Same Sh1t...Different Day

#358   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 22:19

Εγινε σημερα και η δοκιμη αναληψης μικροποσου απο ατμ με την καινουργια καρτα.
Ολα καλα με αμεσο μηνυμα ενημερωσης στο κινητο.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk

#359   Alkis20

Alkis20

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2016 - 17:53

Καλησπέρα, είχα κάνει την μεταφορά σε καινούριο λογαριασμό πριν τις 30 Νοεμβρίου και σήμερα ενεργοποίησα την κάρτα. Θα έχω τις δωρεάν παροχές όπως πριν?που μπορώ να δω τις χρεώσεις?



#360   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 07/12/2016 - 18:02

Ναι κανονικά ότι είχες δωρεάν παραμένει.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες