Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

NUMBER26


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
634 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 27/12/2016 - 01:05

Πριν καμία ώρα γράφτηκα. Κανονικά δωρεάν η MasterCard όπως μου είπαν στο μειλ επειδή είχα εγγραφεί προ μηνών. Αυτό που είχα γράψει για τις ανέπαφες το επαλήθευσα. Για να ενεργοποιηθεί το NFC θέλει πρώτα μια συναλλαγή με chip and pin.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   mesazon

mesazon

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2016 - 14:39

Οσοι εχουν ενεργοποιησει την καρτα και την εχουν χρησιμοποιησει μπορουν να μας ενημερωσουν, τι χρεωση εχει για αναληψεις απο τα ελληνικα ΑΤΜ ακομα και σε ξενες χωρες, τι χρεωση υπαρχει αν στειλεις εμβασμα στον N26 λογαριασμο σου απο ελληνικη τραπεζα.



#378   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/12/2016 - 14:52

Καμία χρέωση για ανάληψη από ελληνικό ΑΤΜ, καμία χρέωση γιανα στείλεις έμβασμα (εκτός από το 1ευρώ που χρεώνει η ελληνική τράπεζα και όχι η Ν26 για ο έμβασμα).



#379   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2016 - 20:17

ΚαΝα ρωτήσω κάτιεχω ολοκληρώσει το λογαριασμό από 30 Νοεμβρίου και ακόμα περιμένω την κάρτα θα έπρεπε να σκέφτομαι μήπως χάθηκε η είναι φυσιολογικό και λόγω εορτών ;

#380   gpb

gpb

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:13

Οχι εχει κανει παρα πολυ μαλλον χαθηκε. Ακυρωσε την και κανε αιτηση για καινουργια.



#381   gpb

gpb

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:15

Καμία χρέωση για ανάληψη από ελληνικό ΑΤΜ, καμία χρέωση γιανα στείλεις έμβασμα (εκτός από το 1ευρώ που χρεώνει η ελληνική τράπεζα και όχι η Ν26 για ο έμβασμα).

Προσοχη στο ποσες αναληψεις θα κανετε μεσα στο μηνα, υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει ο λογαριασμος αν γινονται πολλες ( νομιζω πανω απο 5 ). Εννοειται οτι τα χρηματα δεν χανονται αν γινει κατι τετοιο.



#382   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:15

Μίλησα μαζί τους εχθές και μου είπαν να περιμένω αυτήν την εβδομάδα και αν δεν έρθει να στείλουν καινούργια γιατί λένε λόγω γιορτών μπορεί να άργησε και έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες το ίδιο είδωμεν

#383   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:18

Την παρέλαβα σήμερα. Εγγραφή και ταυτοποίηση 26/12 μετά τις 11μιση το βράδυ. Θυμήστε μου αν χρειάζεται να κάνω κάποια κίνηση πριν την χρησιμοποιήσω (εννοείται την ενεργοποίησα).


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

#384   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:25

Σε εμένα η καινούρια έβγαλε ένα μικρό πρόβλημα που απορριπτόταν σε κάποιες online συναλλαγές χωρίς λόγο.

 

Τελικά ήθελε να κάνω μία μικρή ανάληψη από ΑΤΜ και όλα λύθηκαν, κάτι είχε κολλήσει προφανώς.

 

Οπότε καλού κακού τράβα κανένα 20ρικο από ένα ΑΤΜ να είσαι σίγουρος.



#385   gpb

gpb

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:44

Η πρωτη συναλλαγη και σε εμενα ειχε προβλημα. Ενω εδειξε στο pos οτι δεν ολοκληρωθηκε η συναλλαγη εγινε κανονικα η χρεωση στο λογαριασμο μου. Κατι με την τραπεζα πειραιως εχει γινει και εδω και μια εβδομαδα δεν εχει λυθει ακομα. Οι επομενες συναλλαγες που ειχα δεν ειχαν κανενα προβλημα.



#386   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2017 - 08:51

Αυτό ακριβώς μου έλεγε και εμένα σε 3 διαφορετικές αγορές σε online καταστήματα και μου είπαν από το support ότι το μόνο που μπορεί να φταίει είναι το ότι δεν έχει γίνει ανάληψη.

 

Αλλά η Πειραιώς δεν έχει να κάνει σε αυτό που λες. Το ποσό θα σου επιστραφεί αυτόματα στο λογαριασμό της N26 μετά από 10-15 μέρες. Το οποίο προφανώς είναι πολύ αλλά τους δίνω λίγο καιρό να ρολάρουν του σύστημα τώρα με την αλλαγή.



#387   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2017 - 09:02

Μέσα στο site της N26 λέει ότι στην Ελλάδα και μια άλλη χώρα νομίζω Αυστρία λέει ότι επειδή στα pos υπάρχει ένα οffline σύστημα αποθήκευσης στοιχείων και μερικές φορές δεν αναγνωρίζεται η κάρτα, μας συμβουλεύει να πάμε να κάνουμε μια ενημέρωση σε ένα ATM η ανάληψη για να ενημερωθεί το σύστημα με το υπάρχων pin που έχουμε βάλει και λύνεται το θέμα αυτό

#388   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2017 - 09:22

Αυτό πρέπει να το πρόσθεσαν τώρα, δεν υπήρχε πριν, αλλά εμένα δεν μου το έκανε σε pos αλλά σε online αγορές εκτός Ελλάδας.



#389   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 07/01/2017 - 20:39

Σε εμένα η καινούρια έβγαλε ένα μικρό πρόβλημα που απορριπτόταν σε κάποιες online συναλλαγές χωρίς λόγο.

 

Τελικά ήθελε να κάνω μία μικρή ανάληψη από ΑΤΜ και όλα λύθηκαν, κάτι είχε κολλήσει προφανώς.

 

Οπότε καλού κακού τράβα κανένα 20ρικο από ένα ΑΤΜ να είσαι σίγουρος.

καλησπερα και καλη χρονια

δυστυχως προβλημα και απο μενα

ημουν βουλγαρια την πρωτοχρονια και δε μου περναγε η καρτα σε μαγαζια που πριν 6 μηνες εκανα κανονικα συναλαγες

εβγαλα απο postbank(euronank) 20 λεβα αλλα το προβλημα δε λυθηκε απλα περναγε απο pos eurobank,piraeus,fibank ενω απο γενικη με τιποτα

αυτο που πιστευω ειναι οτι δεν εχει γινει συμφωνια με ολες τις τραπεζες

για μενα ερασιτεχνες


Τελευταία επεξεργασία από: leon00, 07/01/2017 - 20:40


#390   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/01/2017 - 23:24

καλησπερα και καλη χρονια

δυστυχως προβλημα και απο μενα

ημουν βουλγαρια την πρωτοχρονια και δε μου περναγε η καρτα σε μαγαζια που πριν 6 μηνες εκανα κανονικα συναλαγες

εβγαλα απο postbank(euronank) 20 λεβα αλλα το προβλημα δε λυθηκε απλα περναγε απο pos eurobank,piraeus,fibank ενω απο γενικη με τιποτα

αυτο που πιστευω ειναι οτι δεν εχει γινει συμφωνια με ολες τις τραπεζες

για μενα ερασιτεχνες

Δεν είναι θέμα συμφωνίας όσο το ότι μάλλον πρέπει η κάθε τράπεζα να κάνει update το database με τις πανευρωπαϊκές τράπεζες μέσα στις οποίες πλέον είναι και η Ν26.

 

Το ίδιο γινόταν και τις πρώτες μέρες στο ebanking της Eurobank ας πούμε.

 

Αν οι Βούλγαροι δεν έχουν στείλει ενημερώσεις στα POS τους μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες