Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Χρήση εφαρμογών στο Apple Watch σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/03/2016 - 20:32

Εύρεση εφαρμογών τρίτων στο App Store

 

Από το iPhone σας, μπορείτε να βρείτε εφαρμογές που έχουν σχεδιαστεί για να λειτουργούν με το Apple Watch σας:

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας.
  • Για να αναζητήσετε εφαρμογές, πατήστε "Προτεινόμενα" ή "Αναζήτηση".
  • Πατήστε μια εφαρμογή για να την κατεβάσετε.
  • Εισαγάγετε το συνθηματικό του Apple ID σας.

Διαχείριση εφαρμογών

 

Μπορεί να έχετε ήδη εφαρμογές στο Apple Watch σας. Κατά τη διαμόρφωση του Apple Watch σας, έχετε τις επιλογές "Εγκατάσταση όλων" ή "Επιλογή αργότερα". Αν επιλέξετε "Εγκατάσταση όλων", τυχόν εφαρμογές στο iPhone σας που είναι συμβατές με το Apple Watch θα συγχρονιστούν αυτόματα. Και τυχόν μελλοντικές ενημερώσεις για εφαρμογές στο iPhone σας, ή τυχόν μελλοντικές αγορές εφαρμογών, θα συγχρονιστούν αυτόματα με το Apple Watch σας.

 

Αν δεν θέλετε όλες οι μελλοντικές αγορές εφαρμογών του iPhone να συγχρονίζονται αυτόματα με το Apple Watch σας:

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας.
  • Πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου" και, στη συνέχεια, πατήστε Γενικά > Εγκατάσταση εφαρμογών.
  • Απενεργοποιήστε την Αυτόματη εγκατάσταση εφαρμογών.

Αν επιλέξετε "Επιλογή αργότερα" κατά τη διαμόρφωση του Apple Watch σας, οι εφαρμογές στο iPhone σας που είναι συμβατές με το Apple Watch δεν θα συγχρονιστούν αυτόματα. Για να συγχρονίσετε χειροκίνητα εφαρμογές στο iPhone σας που είναι συμβατές με το Apple Watch σας:

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας.
  • Πραγματοποιήστε κύλιση στην εφαρμογή που θέλετε να συγχρονίσετε και πατήστε την.
  • Ενεργοποιήστε την επιλογή "Εμφάνιση εφαρμογής στο Apple Watch".

Απεγκατάσταση εφαρμογής στο Apple Watch σας

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας και, στη συνέχεια, πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου".
  • Πραγματοποιήστε κύλιση στην εφαρμογή που θέλετε να καταργήσετε και πατήστε την.
  • Απενεργοποιήστε την επιλογή "Εμφάνιση εφαρμογής στο Apple Watch".

Διαχείριση Ματιών (glances)

 

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε έως και 20 Ματιές στο Apple Watch σας. Από προεπιλογή, το Apple Watch χρησιμοποιεί 9 Ματιές, τις οποίες μπορείτε ωστόσο να επεξεργαστείτε όποτε θέλετε.

 

Επεξεργασία της τρέχουσας λίστας Ματιών

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας, πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου" και, στη συνέχεια, πατήστε Ματιές > Επεξεργασία.
  • Αφαιρέστε μια ματιά πατώντας . Στη συνέχεια, πατήστε "Αφαίρεση".
  • Προσθέστε μια ματιά πατώντας .
  • Αλλάξτε τη σειρά πατώντας παρατεταμένα . Στη συνέχεια, σύρετε και εναποθέστε τη ματιά.

Εμφάνιση ή απόκρυψη ματιάς για μια συγκεκριμένη εφαρμογή

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας και, στη συνέχεια, πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου".
  • Πραγματοποιήστε κύλιση σε μια εφαρμογή.
  • Πατήστε την για να δείτε τις ρυθμίσεις της.
  • Βεβαιωθείτε ότι η επιλογή "Εμφάνιση εφαρμογής στο Apple Watch" είναι ενεργοποιημένη.
  • Ενεργοποιήστε την επιλογή "Εμφάνιση στις Ματιές". Δεν προσφέρουν όλες οι εφαρμογές ρύθμιση ματιάς.

Διαχείριση γνωστοποιήσεων

 

Οι εφαρμογές θα χρησιμοποιούν τις ίδιες ρυθμίσεις γνωστοποιήσεων με το iPhone σας. Αν δεν θέλετε το Apple Watch σας να αντικατοπτρίζει τις ρυθμίσεις γνωστοποιήσεων στο iPhone σας:

  • Ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας και, στη συνέχεια, πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου".
  • Πατήστε "Γνωστοποιήσεις" και, στη συνέχεια, πραγματοποιήστε κύλιση στην ενότητα "Κατοπτρισμός ειδοποιήσεων iPhone από".
  • Εντοπίστε την εφαρμογή και απενεργοποιήστε τη ρύθμιση δίπλα της.

Διαχείριση πολυπλοκοτήτων

 

Μπορείτε να προσθέσετε πολυπλοκότητες στην πρόσοψη του ρολογιού σας για ορισμένες εφαρμογές τρίτων. Για να δείτε ποιες πολυπλοκότητες μπορείτε να χρησιμοποιήσετε, ανοίξτε την εφαρμογή Watch στο iPhone σας, πατήστε την καρτέλα "Το ρολόι μου" και πατήστε "Πολυπλοκότητες".

  • Αφαιρέστε μια πολυπλοκότητα πατώντας (-). Στη συνέχεια, πατήστε "Αφαίρεση".
  • Προσθέστε μια πολυπλοκότητα πατώντας (+). Στη συνέχεια, μεταβείτε στην πρόσοψη του ρολογιού σας και πατήστε σταθερά την οθόνη για να προσαρμόσετε τις πολυπλοκότητές σας.
  • Αλλάξτε τη σειρά πατώντας παρατεταμένα . Στη συνέχεια, σύρετε και εναποθέστε την πολυπλοκότητα.

Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες