Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone Red: Τέλος στην περιαγωγή (ομιλίας, MB και SMS) στην Ευρωπαϊκή Ένωση!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2016 - 20:22

να διευκρινίσουμε μάλλον το εξής, τα συμβόλαια red έχουν ενεργοποιημένο by default το πας παντού ενώ όλα τα άλλα πρέπει να το ενεργοποιήσει ο συνδρομητής.

 

ενώ λοιπόν όλοι πλήρωναν 4,99 και μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τα προγράμματα τους τώρα τα red δεν θα πληρώνουν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι θα πληρώνουν 2,99

 

αν δεν έχεις κάποιο red τότε η υπάλληλος δεν σου είπε κάτι λάθος


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/03/2016 - 20:27

 

  • Δεν ισχύει σε περιπτώσεις μόνιμης περιαγωγής.

 

 

 

Αυτο πως θα μπορει να επιβεβαιωθει , απο ποτε και μετα θεωρειτε μονιμη περιαγωγη ? 



#18   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/03/2016 - 20:38

να διευκρινίσουμε μάλλον το εξής, τα συμβόλαια red έχουν ενεργοποιημένο by default το πας παντού ενώ όλα τα άλλα πρέπει να το ενεργοποιήσει ο συνδρομητής.

ενώ λοιπόν όλοι πλήρωναν 4,99 και μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τα προγράμματα τους τώρα τα red δεν θα πληρώνουν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι θα πληρώνουν 2,99

αν δεν έχεις κάποιο red τότε η υπάλληλος δεν σου είπε κάτι λάθος

Έχω red και το διευκρίνισα στην υπάλληλο, μακάρι να έκανε λάθος και να ισχύει αυτό που λες!

#19   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/03/2016 - 21:05

Μόλις μίλησα ξανά με Vodafone και μου είπαν ότι για τα red προγράμματα ισχύουν από 1/4 τα εξής:
- Χρέωση "πας παντού" 2,99€ / ημέρα (από 4,99€ που είναι σήμερα)
- Αν απενεργοποιήσεις το "Πας παντού" έχεις χρεώσεις περιαγωγής :
0,23€ / λεπτό για εξερχόμενες
0,06€ /λεπτό για εισερχόμενες
0,07€ sms
0,25€ / mb
Όλα αυτά μέχρι 29/4 γιατί από εκεί και μετά μειώνονται κι άλλο οι χρεώσεις περιαγωγής.


Sent from my iPad using Tapatalk

#20   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/03/2016 - 21:06

Έχω red και το διευκρίνισα στην υπάλληλο, μακάρι να έκανε λάθος και να ισχύει αυτό που λες!

Μπορεί εσύ να έχεις το "παλιό" red και αυτό να ισχύει για το "εμπορικό" red...

Κλασικές πατέντες από τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα που προσπαθούν να πετάξουν έξω από τις νέες προσφορές τους υφιστάμενους συνδρομητές!



#21   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/03/2016 - 21:12

Η ανακοίνωση είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ και δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.

 

Όσοι έχουν RED (από τα τωρινά και όχι κάποια παλιότερα) πλέον αντί για 4,99 που χρεώνονταν τη μέρα το Πας Παντού θα το έχουν δωρεάν.

 

Όλοι οι υπόλοιποι που πάλι πλήρωναν 4,99 για το Πας Παντού θα πληρώνουν πλέον 2,99.

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό ισχύει για όσους έχουν ενεργοποιημένο το Πας Παντού (RED ή μη) εφόσον αυτού του προγράμματος οι τιμές αλλάζουν.



#22   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/03/2016 - 21:27

Η ανακοίνωση είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ και δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.

Όσοι έχουν RED (από τα τωρινά και όχι κάποια παλιότερα) πλέον αντί για 4,99 που χρεώνονταν τη μέρα το Πας Παντού θα το έχουν δωρεάν.

Όλοι οι υπόλοιποι που πάλι πλήρωναν 4,99 για το Πας Παντού θα πληρώνουν πλέον 2,99.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό ισχύει για όσους έχουν ενεργοποιημένο το Πας Παντού (RED ή μη) εφόσον αυτού του προγράμματος οι τιμές αλλάζουν.

Το αντίθετο θα έλεγα, η ανακοίνωση είναι ασαφής. Δε μιλάει πουθενά για παλιά και καινούργια red και δεν αναφέρει πουθενά ότι το "πας παντού" είναι δωρεάν.
Μόλις πριν λίγο μίλησα με εξυπ. Πελατών και μου μίλησαν ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ για "πας παντού" στα 2,99€, αλλιώς χρεώσεις περιαγωγής (κοίτα 2-3 ποστ πιο πίσω)

Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 28/03/2016 - 21:27


#23   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/03/2016 - 22:31

Προφανώς αυτός που μίλησες στην εξυπηρέτηση δεν είχε ενημερωθεί ή δεν κατάλαβε ακριβώς.

 

Η ανακοίνωση είναι σαφέστατη. Όταν λέει ότι οι συνδρομητές RED θα έχουν τα λεπτά ομιλίας, μηνυμάτων και ΜΒ του προγράμματός τους δωρεάν αυτό ακριβώς είναι. Αφού το Πας Παντού σου δίνει αυτά ακριβώς με 4,99.

 

Αν και πάλι δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πιο μασημένο δεν γίνεται να στο δώσω.



#24   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/03/2016 - 22:32

Η ανακοίνωση είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ και δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.

Όσοι έχουν RED (από τα τωρινά και όχι κάποια παλιότερα) πλέον αντί για 4,99 που χρεώνονταν τη μέρα το Πας Παντού θα το έχουν δωρεάν.

Όλοι οι υπόλοιποι που πάλι πλήρωναν 4,99 για το Πας Παντού θα πληρώνουν πλέον 2,99.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό ισχύει για όσους έχουν ενεργοποιημένο το Πας Παντού (RED ή μη) εφόσον αυτού του προγράμματος οι τιμές αλλάζουν.

Ποια ειναι τα παλαιοτερα και ποια τα νεωτερα red ;
Ανανεωσα πριν 15 περιπου ημερες το red1.
Τι θεωρουμαι,παλαιος η νεος ;

Παντως συμφωνα με την αντιληψη μου αυτο που λεει ειναι οτι καταργει τα τελη περιαγωγης ανα κληση, υποχρεωνοντας ομως στην χρησητου πας παντου με την προσφατα ελαφρα διαφοροποιημενη τιμολογηση.

Στάλθηκε από το HP 7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#25   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/03/2016 - 22:34

Υπήρχαν κάποια παλιότερα RED τα οποία είχαν διαφορετικές παροχές από τα τωρινά σε λεπτά και σε ΜΒ.

 

Δύσκολα κυκλοφορούν ακόμα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.



#26   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/03/2016 - 23:54

Προφανώς αυτός που μίλησες στην εξυπηρέτηση δεν είχε ενημερωθεί ή δεν κατάλαβε ακριβώς.

Η ανακοίνωση είναι σαφέστατη. Όταν λέει ότι οι συνδρομητές RED θα έχουν τα λεπτά ομιλίας, μηνυμάτων και ΜΒ του προγράμματός τους δωρεάν αυτό ακριβώς είναι. Αφού το Πας Παντού σου δίνει αυτά ακριβώς με 4,99.

Αν και πάλι δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πιο μασημένο δεν γίνεται να στο δώσω.

Φίλε μου δε θέλω να μου το δώσεις μασημένο, γραμμένο το θέλω. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τις διευκρινήσεις όπου ρητά αναφέρει "H χρήση του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής ισχύει μόνο για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Vodafone Πας Παντού". Μπορείς να μου πεις που αναφέρεται ότι το Πας παντού είναι δωρεάν ή απλά πρόκειται για αυθαίρετο συμπέρασμα δικό σου? Με 2 εκπροσώπους μίλησα γιατί με ενδιαφέρει το θέμα και οι δύο μου είπαν ότι απλά αλλάζει η χρέωση του Πας Παντού, αν τώρα είναι τόσο ψιλικατζήδες εκεί στη voda και δεν ενημερώνουν τους υπαλλήλους τους τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά!

Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 29/03/2016 - 00:03


#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:19

Φίλε μου δε θέλω να μου το δώσεις μασημένο, γραμμένο το θέλω. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τις διευκρινήσεις όπου ρητά αναφέρει "H χρήση του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής ισχύει μόνο για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Vodafone Πας Παντού". Μπορείς να μου πεις που αναφέρεται ότι το Πας παντού είναι δωρεάν ή απλά πρόκειται για αυθαίρετο συμπέρασμα δικό σου? Με 2 εκπροσώπους μίλησα γιατί με ενδιαφέρει το θέμα και οι δύο μου είπαν ότι απλά αλλάζει η χρέωση του Πας Παντού, αν τώρα είναι τόσο ψιλικατζήδες εκεί στη voda και δεν ενημερώνουν τους υπαλλήλους τους τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά!

Δεν γίνεται πιο ξεκάθαρο...

 

 

Συγκεκριμένα, από 1 Απριλίου 2016, όλοι οι συνδρομητές των Vodafone Red, ιδιώτες και επαγγελματίες, θα μπορούν να καταναλώνουν τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίαςMB και SMS του προγράμματός τους, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος, για να επικοινωνούν ξέγνοιαστα όταν βρίσκονται στο εξωτερικό με τα αγαπημένα τους πρόσωπα και τους συνεργάτες.



#28   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:30

Επιμένεις να μη διαβάζεις τις διευκρινήσεις aecab888f3efac028c7c8665772972fa.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

#29   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2016 - 00:48

Αρα δηλαδη εγω που ημουν αγγλια πριν κανα 4 μηνο και ειχα ενεργοποιημενο το "πας παντου" με 5 ευρω την ημερα,τωρα θα εχω το προγραμμα μου δωρεαν σε ολη την ευρωπη που εχω το red 1?

#30   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/03/2016 - 01:16

Αρα δηλαδη εγω που ημουν αγγλια πριν κανα 4 μηνο και ειχα ενεργοποιημενο το "πας παντου" με 5 ευρω την ημερα,τωρα θα εχω το προγραμμα μου δωρεαν σε ολη την ευρωπη που εχω το red 1?

Ακριβώς.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες