Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone Red: Τέλος στην περιαγωγή (ομιλίας, MB και SMS) στην Ευρωπαϊκή Ένωση!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2016 - 11:55

Έχεις πρόγραμμα red ; Αν ναι τότε είναι δωρεάν αν όχι τότε έχει μειωμένη χρέωση

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/03/2016 - 11:59

Όχι πως με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αλλά σε χτεσινή συνομιλία μου με, και καλά, προσωπική σύμβουλο στην voda με ενημέρωσε ότι το πας παντού είναι με μειωμένη χρέωση, δλδ. δεν ισχύει το δωρεάν.

Φίλε μου άστο, έγω είχα διαβεβαιώσεις και για δωρεάν και για χρέωση 2,99. Κάνε ένα πείραμα, παίρνε τηλ. ανα 2 ώρες, θα ακούσεις 5-6 διαφορετικές εκδοχές! Πάντως φαίνεται να ισχύει οτι το Πας Παντού στα προγράμματα red είναι δωρεάν από 1/4 μέχρι 30/9.



#78   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2016 - 12:57

Έχω το red 1 business, ανέφερα την συνομιλία μου πιο πολύ για ενημέρωση, όπως είπα πιο πάνω δεν με πολυενδιαφερει το ζήτημα μιας και τα ταξίδια μου είναι κυρίως διήμερα

#79   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2016 - 15:14

Μόλις μου τηλεφώνησε μια ευγενέστατη υπάλληλος της voda (σε αντίθεση με την τελευταία κυρία που μίλησα, έχω στη διάθεσή μου και τα 2 ονόματα) και μου είπε τα εξής:
Επειδή είναι χθεσινή προσφορά της vodafone δεν έχουν ενημερωθεί επαρκώς οι υπάλληλοι και γι αυτό υπάρχουν αυτές οι αντιφατικές ερμηνείες. Σύμφωνα με την τελευταία δική της ενημέρωση από 1/4 είναι ΔΩΡΕΑΝ το Πας παντού μέχρι 30/9 (και όχι μόνο για τον Απρίλιο που μου είχε πει η προηγούμενη), σε κάθε περίπτωση πάντως μου είπε οτι καλό θα ήταν πριν από κάθε ταξίδι να κάνω ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών για να με ενημερώνουν για τις τελευταίες εξελίξεις.

Τωρα βαζεις παλι αλλη διασταση στην κουβεντα.
Ναι μεν θα ειναι δωρεαν για τα red, αλλα μεχρι 30/9. Δεδομενου οτι καταργουνται τελειως τα τελη περιαγωγης, ο περιορισμος μεχρι 30/9 απο που προκυπτει.
Στο ενημερωτικο μηνυμα που αναφερεται πιο πανω και εχω λαβει και εγω δεν υπαρχει καμμια ενδειξη οτι ισχυει για περιορισμενο χρονο. Αντιθετα οτι ξεκινα την 1/4 χωρις ομως ημερομηνια ληξεως.

#80   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/03/2016 - 15:18

Μου φαίνεται το έχουμε παρακουράσει το θέμα για κάτι πολύ ξεκάθαρο.

 

Η όποια σύγχυση οφείλεται προφανώς στο ότι το τμήμα εξυπηρέτησης άργησε να ενημερωθεί σε σχέση με την καμπάνια που έτρεχε.

 

Από 1/4 αν έχεις RED δεν πληρώνεις για το Πας Παντού, that's all.

 

Τώρα για τον φίλο με το επαγγελματικό, είναι πολύ πιθανό τα επαγγελματικά να είναι εκτός προσφοράς μιας και αποτελούν διαφορετικό κομμάτι συμβολαίων.



#81   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2016 - 16:03

Όχι δεν υπάρχει διαχωρισμός όλα τα red δεν πληρώνουν μετά τις 01/04/16 το 30/09 είναι για όλα τα αλλά προγράμματα πλην των red

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#82   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/03/2016 - 21:39

θα αυξηθει ο φορος κινητης και θα τα παρουν απο εκει... ευτυχως εχω red 3 με τιμη χωμα

#83   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/03/2016 - 23:09

Με τη διαφορά ότι τον φόρο κινητής τον παίρνει το κράτος και όχι οι εταιρείες...



#84   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/04/2016 - 07:52

ναι αλλα τον πελατη τον ενδιαφερει ποσα δινει απο την τσεπη του συνολικα και οχι σε ποιους πηγαινουν.

#85   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2016 - 07:53

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει αυτο; Σημαινει παλι οτι μονομερως η vodafone θα αυξησει τις τιμες;
http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40426&dateFrom=&dateUntil=


Τελος παντων το λινκ δεν το δεχεται αναφερομαι εδω
Από 20 Σεπτεμβρίου 2016, το τέλος μετατροπής από εταιρικό συμβόλαιο/καρτοπρόγραμμα σε καρτοκινητό και το τέλος οριστικής αποσύνδεσης από το δίκτυο της Vodafone για εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου/καρτοπρογράμματος και για εταιρικούς συνδρομητές της υπηρεσίας Internet 4sharing διαμορφώνεται από €10,08 σε €20,06.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις), εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 24/08/2016 - 09:44


#86   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/08/2016 - 09:45

Είναι πολύ ξεκάθαρο το τι λέει.

 

Ότι αν θελήσεις να κάνεις διακοπή της γραμμής από εκεί που πλήρωνες 10 ευρώ θα πληρώνεις τωρα 20.



#87   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2016 - 10:00

Ααααα ενταξει. Απλως εχω σκιαχτει λιγο. Σε ευχαριστω

#88   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/08/2016 - 11:16

Η φορητότητα σε νούμερο στη Γερμανία, κοστίζει 30€. Οπότε συμπεραίνω ότι γίνονται σιγά σιγά εξισώσεις στην ευρωπαϊκή αγορά. 

Μακάρι να πάρουν όμως και κάποια γαλλικά παραδείγματα. Φίλος στο Παρίσι, πληρώνει πακέτο (από προσφορά νέων συνδέσεων) για ένα χρόνο από 20€ στα 4€ και του προσφέρει 20GB και απεριόριστες κλήσεις και sms σε πολλές χώρες ανά τον κόσμο, όχι μόνο Γαλλία.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες