Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6s vs s7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   drpot

drpot

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/05/2016 - 18:37

γεια σας παιδια ,εχω ενα 5s και ειμαι κατοχος iphone απο το 2008 χωρις να εχω σκεφτει ποτε να αλλαξω εταιρια λογω του οτι μαρεσει πολυ το ios, θα μπορουσα ν απω απο τους πορωμενους, σκφτηκα πλεον να αλλαξω σιγα σιγα την συσκευη μου και εννοειται βεβαια πως θα περιμενω το iphone 7 . προχθες ετυχε να ειμαι σε ενα καταστημα public και επιασα ετσι απο περιεργεια στο χερι μου ενα s7 edge, το οποιο πραγματικα με εντυπωσιασε,απο διπλα ειχα το 6s plus. δεν ξερω γιατι αλλα το samsung ηταν πιο εντυπωσιακο , ισωσ ηταν λιγο μικροτερο απο το plus αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι πιανοντας στο 6s plus ειναι πως με τις αναβαθμισεις λογισμικου δεν ενιωθα πως ειχα ενα πιο καινουριο τηλεφωνο στο χερι μου συγκριτικα με αυτο που εχω( δεν ξερω αν με καταλαβενετε ) αλλα να δωσω 8-9 κατοσταρικα και να εχω σχεδον το ιδιο τηλεφωνο ??? ενταξει εννοειται αλλοι επεξεργαστες, καμερα, και design αλλα και παλι θα ειναι σχεχδον το ιδιο , βεβαια αυτο μετραει στην αξια του τηλεφωνου μεσα στο χρονο ( πχ εχω το 5s και ειναι τελειο ακομη και με το νεο λογισμικο ) αλλα μπορω να πω πως για πρωτη φορα με κερδισε ενα samsung περισσοτερο. και κλινω μαλλον προς τα εκει , αλλα φοβαμαι μολις το αγορασω και φυγει μετα απο 3-4 μηνες η χαρα και το ψαξιμο του καινουριου να μην ξενερωσω . κατι που δεν ετο εχω παθει ποτε με καποιο iphone , παρα μονο προχθες συγκρινοντας το 6s plus με το s7 edge . τι λετε να κανω το μεγαλο βημα ??? εννοειται πως η αγορα θα γινει μετα την παρουσιαση του iphone 7 . ασε που το 7 θα ειναι σχεδον ιδιο με το 6  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/05/2016 - 19:51

το ιδιο επαθε και ενας φιλος μου με galaxy s7edge δημητρη.σαν να παιθανε το κινητο.μετα απο κανενα 3ωρο ξαναεπανηλθε και αφου το ειχε στο ρευμα.ουτε hard reset μπορουσε να κανει ουτε τιποτα.οτι ναναι.


Hard reset γιατί δεν μπορούσε να κάνει;

#18   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2016 - 19:52

Hard reset γιατί δεν μπορούσε να κάνει;

γιατι ειχε μαυρισει τελειως η συσκευη.νεκρωσε εντελως δεν εκανε τιποτα

#19   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2016 - 03:08

γεια σας παιδια ,εχω ενα 5s και ειμαι κατοχος iphone απο το 2008 χωρις να εχω σκεφτει ποτε να αλλαξω εταιρια λογω του οτι μαρεσει πολυ το ios, θα μπορουσα ν απω απο τους πορωμενους, σκφτηκα πλεον να αλλαξω σιγα σιγα την συσκευη μου και εννοειται βεβαια πως θα περιμενω το iphone 7 . προχθες ετυχε να ειμαι σε ενα καταστημα public και επιασα ετσι απο περιεργεια στο χερι μου ενα s7 edge, το οποιο πραγματικα με εντυπωσιασε,απο διπλα ειχα το 6s plus. δεν ξερω γιατι αλλα το samsung ηταν πιο εντυπωσιακο , ισωσ ηταν λιγο μικροτερο απο το plus αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι πιανοντας στο 6s plus ειναι πως με τις αναβαθμισεις λογισμικου δεν ενιωθα πως ειχα ενα πιο καινουριο τηλεφωνο στο χερι μου συγκριτικα με αυτο που εχω( δεν ξερω αν με καταλαβενετε ) αλλα να δωσω 8-9 κατοσταρικα και να εχω σχεδον το ιδιο τηλεφωνο :huh: ενταξει εννοειται αλλοι επεξεργαστες, καμερα, και design αλλα και παλι θα ειναι σχεχδον το ιδιο , βεβαια αυτο μετραει στην αξια του τηλεφωνου μεσα στο χρονο ( πχ εχω το 5s και ειναι τελειο ακομη και με το νεο λογισμικο ) αλλα μπορω να πω πως για πρωτη φορα με κερδισε ενα samsung περισσοτερο. και κλινω μαλλον προς τα εκει , αλλα φοβαμαι μολις το αγορασω και φυγει μετα απο 3-4 μηνες η χαρα και το ψαξιμο του καινουριου να μην ξενερωσω . κατι που δεν ετο εχω παθει ποτε με καποιο iphone , παρα μονο προχθες συγκρινοντας το 6s plus με το s7 edge . τι λετε να κανω το μεγαλο βημα :huh: εννοειται πως η αγορα θα γινει μετα την παρουσιαση του iphone 7 . ασε που το 7 θα ειναι σχεδον ιδιο με το 6  

βασικα δεν ξερω πως σε κερδισε το s7 απο τη στιγμη που δεν εχεις στη κατοχη σου το 6s+, μαλλον εννοεις εντυπωσιαστηκες συγκριτικα με το plus. Σε πρωτη φαση ολα τα samsung εντυπωσιαζουν,σε βαθος χρονου μαλλον απογοητευουν. Αν θες τη γνωμη μου παρε το samsung ωστε να εχεις και τη προσωπικη εμπειρια και το διαφορετικο σε οτι εχει να κανει με τα μηλα.



#20   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/05/2016 - 13:03

γιατι ειχε μαυρισει τελειως η συσκευη.νεκρωσε εντελως δεν εκανε τιποτα


Με συνδυασμό κουμπιών δοκίμασες;

#21   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2016 - 13:09

γεια σας παιδια ,εχω ενα 5s και ειμαι κατοχος iphone απο το 2008 χωρις να εχω σκεφτει ποτε να αλλαξω εταιρια λογω του οτι μαρεσει πολυ το ios, θα μπορουσα ν απω απο τους πορωμενους, σκφτηκα πλεον να αλλαξω σιγα σιγα την συσκευη μου και εννοειται βεβαια πως θα περιμενω το iphone 7 . προχθες ετυχε να ειμαι σε ενα καταστημα public και επιασα ετσι απο περιεργεια στο χερι μου ενα s7 edge, το οποιο πραγματικα με εντυπωσιασε,απο διπλα ειχα το 6s plus. δεν ξερω γιατι αλλα το samsung ηταν πιο εντυπωσιακο , ισωσ ηταν λιγο μικροτερο απο το plus αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι πιανοντας στο 6s plus ειναι πως με τις αναβαθμισεις λογισμικου δεν ενιωθα πως ειχα ενα πιο καινουριο τηλεφωνο στο χερι μου συγκριτικα με αυτο που εχω( δεν ξερω αν με καταλαβενετε ) αλλα να δωσω 8-9 κατοσταρικα και να εχω σχεδον το ιδιο τηλεφωνο ??? ενταξει εννοειται αλλοι επεξεργαστες, καμερα, και design αλλα και παλι θα ειναι σχεχδον το ιδιο , βεβαια αυτο μετραει στην αξια του τηλεφωνου μεσα στο χρονο ( πχ εχω το 5s και ειναι τελειο ακομη και με το νεο λογισμικο ) αλλα μπορω να πω πως για πρωτη φορα με κερδισε ενα samsung περισσοτερο. και κλινω μαλλον προς τα εκει , αλλα φοβαμαι μολις το αγορασω και φυγει μετα απο 3-4 μηνες η χαρα και το ψαξιμο του καινουριου να μην ξενερωσω . κατι που δεν ετο εχω παθει ποτε με καποιο iphone , παρα μονο προχθες συγκρινοντας το 6s plus με το s7 edge . τι λετε να κανω το μεγαλο βημα ??? εννοειται πως η αγορα θα γινει μετα την παρουσιαση του iphone 7 . ασε που το 7 θα ειναι σχεδον ιδιο με το 6

Κοίταξε εγω έχω το 6s plus. Έχω δει από κοντά το edge, πιστεύω και εγώ πως το τηλέφωνο είναι κούκλα πολύ πιο ωραίο από το 6s plus. Είναι ταχύτατο με φοβερή κάμερα. Προσωπικά θα το έπαιρνα μόνο αν είχε IOS. Η samsung καταστρέφει μόνη της τις συσκευές της. Θα σου έλεγα και εγώ να το δοκιμάσεις το edge πάντως που στην τελική αν δεν σου αρέσει το δίνεις και παίρνεις iPhone πάλι μετά. Για μένα παρτω να σου φύγει κιόλας κατά τα άλλα συμφωνώ με το rromeodim

Τελευταία επεξεργασία από: parex, 03/05/2016 - 13:11





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες