Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Αντικατάσταση οθόνης iPhone από την Apple και στην Ελλάδα! Χωρίς Refurbished συσκευή!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   aurelie

aurelie

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2016 - 10:10

Καλημέρα παιδιά!

Χτες δυστυχώς έσπασε η οθόνη στο iphone 6 που έχω.

Βρίσκομαι Πάτρα που δεν υπάρχει istorm και η μόνη δυνατότητα για άμεση επισκευή είναι σε μη εξουσιοδοτημένα service με κόστος περίπου 120+ΦΠΑ. Η συσκευή όμως είναι μόλις 3 μηνών και δε θέλω να χαθεί η εγγύηση.

Έχω δύο επιλογές και θέλω να με συμβουλεύσετε ποια θα ήταν η πιο "σοφή" και φυσικά οικονομική.
Δεδομένου του ότι τα χρήματα της επισκευής θα τα έχω τέλος οκτώβρη και μετά, σκέφτομαι τα εξής:

-έρχομαι αθήνα και το αφήνω σε istorm
Ή
-τέλος οκτώβρη θα βρίσκομαι για 5 μέρες Παρίσι, οπότε το πάω σε ένα επίσημο apple store εκεί.

Πιστεύετε ότι με συμφέρει η δεύτερη περίπτωση; Η αλλαγή γίνεται άμεσα σε 1-2 μέρες ας πούμε ή θα μπλέξω και θα ξεμείνει το κινητό εκει; Έχουμε ιδέα για το κοστος σε αυτη την περίπτωση;

Τελευταία επεξεργασία από: aurelie, 29/08/2016 - 10:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2016 - 11:06

Καλημέρα παιδιά!

Χτες δυστυχώς έσπασε η οθόνη στο iphone 6 που έχω.

Βρίσκομαι Πάτρα που δεν υπάρχει istorm και η μόνη δυνατότητα για άμεση επισκευή είναι σε μη εξουσιοδοτημένα service με κόστος περίπου 120+ΦΠΑ. Η συσκευή όμως είναι μόλις 3 μηνών και δε θέλω να χαθεί η εγγύηση.

Έχω δύο επιλογές και θέλω να με συμβουλεύσετε ποια θα ήταν η πιο "σοφή" και φυσικά οικονομική.
Δεδομένου του ότι τα χρήματα της επισκευής θα τα έχω τέλος οκτώβρη και μετά, σκέφτομαι τα εξής:

-έρχομαι αθήνα και το αφήνω σε istorm
Ή
-τέλος οκτώβρη θα βρίσκομαι για 5 μέρες Παρίσι, οπότε το πάω σε ένα επίσημο apple store εκεί.

Πιστεύετε ότι με συμφέρει η δεύτερη περίπτωση; Η αλλαγή γίνεται άμεσα σε 1-2 μέρες ας πούμε ή θα μπλέξω και θα ξεμείνει το κινητό εκει; Έχουμε ιδέα για το κοστος σε αυτη την περίπτωση;

Φιλε επεσες στην περιπτωση!!

Πριν 15 μερες ημουν Παρισι...

 

Λοιπον εννοειτε το πας εκει!! Κρατα πρωτα ενα back up εδω...

 

Εγω επεισκεφτηκα και τα 2 apple store... To ενα ειναι μεσα στην πολη στο σταθμο μετρο OPERA και το αλλο ειναι διπλα στο εκπτωτικο χωριο (μεσα σε ενα τεραστιο εμπορικο - μια σταση με το τρενο πριν την disneyland)

 

Λοιπον οι ανθρωποι ειναι πολυ μπροστα!! Πας δειχνεις το προβλημα σου, και αυτοι  αμεσα σου κλεινουν ραντεβου για το πολυ μετα απο 1-2 ωρες,  με τεχνικος τους ο οποιος σου κανει ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (οχι οπως εδω που τρως το 20ημερο για πλακα)!!

 

Οποτε για μενα μονοδρομος στο ΠΑΡΙΣΙ!! 

 

Ελπιζω να βοηθησα :)


Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 29/08/2016 - 11:08


#123   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2016 - 11:12

Ουφ μεχρι και στην Τουρκια εχουν apple store και εδω ακομα κρεμιομαστε απο τα δεντρα.

#124   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2016 - 11:50

Ουφ μεχρι και στην Τουρκια εχουν apple store και εδω ακομα κρεμιομαστε απο τα δεντρα.

 

Δεν το λες και ωραίο παράδειγμα... Χώρες όπως η Αυστρία και η Δανία που είναι και τεχνολογικά προηγμένες επίσης δεν έχουν ακόμα...

 

Πολύ φοβάμαι ότι πρώτα θα δούμε ελληνική Siri και μετά Apple Store...

:)



#125   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2016 - 12:00

Λοιπόν να μαζευτούμε όλοι από εδώ να στείλουμε στον δήμαρχο της Μυκόνου email, μπας και ανοίξουν κανένα εκεί.

Τελευταία επεξεργασία από: 108, 29/08/2016 - 12:00


#126   aurelie

aurelie

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2016 - 16:07

vagfilippo σε ευχαριστώ πολύ!

Κι εσύ σπασμενη οθόνη είχες κ στην αντικατεστησαν τόσο άμεσα; Θα ειμαι εκει πεμπτη ως δευτερα κ φοβαμαι μηπως δεν γινει αμεσα η επισκευή.

Πόσο στοίχισε και σε ποιο καταστημα πηγες τελικα;

#127   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2016 - 20:43

vagfilippo σε ευχαριστώ πολύ!
Κι εσύ σπασμενη οθόνη είχες κ στην αντικατεστησαν τόσο άμεσα; Θα ειμαι εκει πεμπτη ως δευτερα κ φοβαμαι μηπως δεν γινει αμεσα η επισκευή.
Πόσο στοίχισε και σε ποιο καταστημα πηγες τελικα;


Φιλε δεν ειχα εγω προβλημα. απλα ειδα αλλους εκει και γινοταν αμεσα η αντικατασταση. Για τιμη δεν γνωριζω αλλα δεν πρεπει να εχουν διαφορετικες τιμες αφου πανω κατω η apple ακομη και στην τιμη των προιοντων της τουλαχιστον για τις χωρες της ΕΕ που εχω επισκευπτει δεν εχει διαφορες απο τις εδω τιμες...

Οσο για την αντικατασταση ειδα τυπο μπροστα μου που την αλλαξε μεσα σε ενα 2ωρο (συνολικα ο χρονος με τονραντεβου και την αντικατασταση)
Εγω και στα 2 που επισκευτηκα ειδα οτι κανουν τελεια δουλεια. Αν εισαι εντος πολης να πας σε αυτο που ειναι στο σταθμο Opera κοντα στο gallery lafayett. Αλλα και το αλλο στο τεραστιο εμπορικο διπλα στο εκπτωτικο πιστευω επειδη εχει και λιγοτερο κοσμο θα ξεμπερδεψεις ακομη πιο γρηγορα. Παντως και τα 2 ειναι η χαρα των αιφονακηδων

Μακαρι μεχρι το 3000 να ερθει και σε μας :)

#128   aurelie

aurelie

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2016 - 21:23

Ωραια! Ευχαριστω πολύ! Θα προσπαθησω να επικοινωνησω και με καποιο απο τα δυο καταστήματα εκ των προτερων!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες