Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Αντικατάσταση οθόνης iPhone από την Apple και στην Ελλάδα! Χωρίς Refurbished συσκευή!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/04/2016 - 13:17

Το οτι σου έκαναν εσένα αντικατάσταση επειδή μίλησες με τον τεχνικό, δε σημαίνει πως είναι και ο κανόνας.

 

Πολύ ωραίο το παράδειγμα. Είναι η νέα πολιτική της Apple.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/04/2016 - 13:45

Το οτι σου έκαναν εσένα αντικατάσταση επειδή μίλησες με τον τεχνικό, δε σημαίνει πως είναι και ο κανόνας.

Πολύ ωραίο το παράδειγμα. Είναι η νέα πολιτική της Apple.

σιγα μην το παραδεχτεις....δεν περιμενα και κατι αλλο.μιλησα με τον τεχνικο;;ναι ειμαστε αδερφια δεν το εχω αναφερει...σοβαρα μιλας τωρα;;
Στο μεταξυ την προταση "πολιτικη της apple" σου ξαναλεω αυτοι το λενε οχι εγω.τωρα αν σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα οτι το λεω εγω δεν εχω θεμα.αυτα νικο τα λεμε σε αλλη αντιπαραθεση.

#78   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/04/2016 - 14:02

Τι θες να σου παραδεχθώ ακριβώς? Που μου 'βαλες την απόδειξη απο Document?

 

Σου άλλαξαν τη κάμερα..! Μπράβο!

 

"σε αλλη αντιπαραθεση." :lol:


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#79   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/04/2016 - 14:21

σιγα μην το παραδεχτεις....δεν περιμενα και κατι αλλο.μιλησα με τον τεχνικο;;ναι ειμαστε αδερφια δεν το εχω αναφερει...σοβαρα μιλας τωρα;;
Στο μεταξυ την προταση "πολιτικη της apple" σου ξαναλεω αυτοι το λενε οχι εγω.τωρα αν σε κανει να αισθανεσαι καλυτερα οτι το λεω εγω δεν εχω θεμα.αυτα νικο τα λεμε σε αλλη αντιπαραθεση.


Τι θες να σου παραδεχθώ ακριβώς? Που μου 'βαλες την απόδειξη απο Document?

Σου άλλαξαν τη κάμερα..! Μπράβο!

"σε αλλη αντιπαραθεση." :lol:

ειρηνη υμιν αδελφοί!!!!

#80   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/04/2016 - 14:22

ειρηνη υμιν αδελφοί!!!!

αχαχαχαχ οχι ρε μια χαρα ειμαστε!!αχχααχχ γεια σου στελαρα!

#81   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/04/2016 - 22:15

Απόλυτα λογικό και αναμενόμενο είναι να αρχίσει σιγά σιγά να κάνει αλλαγές σε ελαττωματικά εξαρτήματα και όχι σε όλη τη συσκευή εφόσον είναι εφικτό και προφανώς συμφέρει παραπάνω.

 

Να δεις τώρα γέλια με κάποιους που θεωρούν ότι είναι κατοχυρωμένο δικαίωμά τους το ανακατασκευασμένο και θα μαλώνουν με τα service γιατί δεν τους δίνουν καινούριο και τους επισκευάζουν το δικό τους.

 

Και για να το λήγουμε, πολιτική της Apple είναι αυτό που την συμφέρει.

 

Εφόσον άνοιξε πόρτα με τα εξουσιοδοτημένα της Ελλάδας στις αλλαγές οθονών, δεν υπάρχει κανένας λόγος αυτό να μην συμπεριλαμβάνει και τις εντός εγγύησης συσκευές.



#82   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/04/2016 - 22:23

Απόλυτα λογικό και αναμενόμενο είναι να αρχίσει σιγά σιγά να κάνει αλλαγές σε ελαττωματικά εξαρτήματα και όχι σε όλη τη συσκευή εφόσον είναι εφικτό και προφανώς συμφέρει παραπάνω.

Να δεις τώρα γέλια με κάποιους που θεωρούν ότι είναι κατοχυρωμένο δικαίωμά τους το ανακατασκευασμένο και θα μαλώνουν με τα service γιατί δεν τους δίνουν καινούριο και τους επισκευάζουν το δικό τους.

Και για να το λήγουμε, πολιτική της Apple είναι αυτό που την συμφέρει.

Εφόσον άνοιξε πόρτα με τα εξουσιοδοτημένα της Ελλάδας στις αλλαγές οθονών, δεν υπάρχει κανένας λόγος αυτό να μην συμπεριλαμβάνει και τις εντός εγγύησης συσκευές.

εκτιμω οτι τα ειπες ολα.και φυσικα μιλας λογικοτατα και φυσικα εχεις δικιο.

#83   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/04/2016 - 23:23

Γκρίνια που δεν κάνανε επισκευή και έπαιρναν άλλη συσκευή... Γκρίνια που την επισκευάζουν και δεν δίνουν άλλη! Άβυσσος!


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#84   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/04/2016 - 23:25

Είναι απλό ρε συ, προφανώς είμαστε σε μεταβατικό στάδιο όπου ενδεχομένως για κάποιο καιρό να γίνονται τόσο επισκευές όσο και αντικαταστάσεις.

 

Αν είναι κάθε φορά που γίνεται ένα από τα δύο, η αντίστοιχη πευρά να βγαίνει να λέει "είδατε σας τα λεγα" ε θα μαλώνουμε για κανα χρόνο ακόμα.



#85   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2016 - 21:36

Όλα καλά θα πάνε. Μη σε απασχολεί καθόλου αυτό.
 
Γράψε να μας πεις τι έγινε.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
Το κινητό θα το παραδώσω στον Γερμανό την Τετάρτη του Πάσχα γιατι το είχα ανάγκη επειδή είχα ενα προγράμματος για την δουλειά μου.
Μια πρώτη κουβέντα που έκανα ο υπάλληλος στο service μου ανέφερε ότι εχω Μονο έναν χρόνο εγγυηση κ θα δούμε εαν υπάρξει δεύτερος. Ότι αφήνω το κινητό μου στο Γερμανό κ μετα από δέκα μέρες θα εχω νέα.
Θα το αφήσω κ θα δούμε.
Μια δυο ερωτήσεις κ όποτε θες μου απαντάς?
1) το κινητό το επισκευάζουν υπάλληλοι του Γερμανού η πηγαίνει κάπου άλλου?
2) όταν παραλάβω το κινητό ,είτε το φτιάξουν είτε οχι,πρεπει να μου δώσουν κάποιο χαρτί ότι ελέγχθηκε από τους υπαλλήλους του Γερμανού?
3)εαν τελικά δεν μου αναγνωρίσουν το 2 χρόνο εγγυηση λέω να το ανεβάσω Αθήνα.
Με εκτίμηση
Νίκος

#86   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/04/2016 - 21:48

Συνονόματε.. Καταρχάς τα "αν θα υπάρξει δεύτερος" που σου 'πε ο υπάλληλος είναι το λιγότερο αστεία.

 

Μετά απο τόσα χρόνια συνεχίζουν την ίδια ηλίθια καραμέλα. Δεν είναι ένας χρόνος, είναι δύο, ΔΥΟ βάσει νομοθεσίας.  Εν ολίγοις, μην ασχολείσαι και μην αγχώνεσαι γι' αυτό.

 

Στα υπόλοιπα, ναι, το μόνο μειονέκτημα του Γερμανού είναι οτι το κομμάτι του Service το αναλαμβάνουν αυτοί, δεν το στέλνουν στα εξουσιοδοτημένα.

 

Στην αντικατάσταση που θα σου κάνουν, αυτό που θα πάρεις θα έχεις διαφορετικό S/N μιας και μιλάμε για ανακα/σμένο.

 

Σου ξαναλέω, μην αγχώνεσαι γι' αυτό. Έχεις κανονικά την εγγύηση σου. Αν πάλι βέβαια συνεχίσουν τα δικά τους, Συνήγορος του Καταναλωτή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#87   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2016 - 21:52

Συνονόματε.. Καταρχάς τα "αν θα υπάρξει δεύτερος" που σου 'πε ο υπάλληλος είναι το λιγότερο αστεία.

Μετά απο τόσα χρόνια συνεχίζουν την ίδια ηλίθια καραμέλα. Δεν είναι ένας χρόνος, είναι δύο, ΔΥΟ βάσει νομοθεσίας. Εν ολίγοις, μην ασχολείσαι και μην αγχώνεσαι γι' αυτό.

Στα υπόλοιπα, ναι, το μόνο μειονέκτημα του Γερμανού είναι οτι το κομμάτι του Service το αναλαμβάνουν αυτοί, δεν το στέλνουν στα εξουσιοδοτημένα.

Στην αντικατάσταση που θα σου κάνουν, αυτό που θα πάρεις θα έχεις διαφορετικό S/N μιας και μιλάμε για ανακα/σμένο.

Σου ξαναλέω, μην αγχώνεσαι γι' αυτό. Έχεις κανονικά την εγγύηση σου. Αν πάλι βέβαια συνεχίσουν τα δικά τους, Συνήγορος του Καταναλωτή.

Όποτε το παω Γερμανό κ περιμένουμε νέα τους. Εαν δεν μου είχαν πει στην info quest για το τιμολόγιο θα τους το είχα πάει κατευθείαν. Εκτός κ εαν το παω istorm?? με το τιμολόγιο Άνα χείρας κ κουβέντα κουβέντα μου το δεχτούν:-)
Ευτυχώς που είσαι εσυ κ οι υπόλοιποι κ μας ενημερώνετε:-)
Με εκτίμηση
Νικος

Τελευταία επεξεργασία από: Npanathinaikos, 25/04/2016 - 21:56


#88   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/04/2016 - 22:10

Παρόλο που για το 2ο χρόνο υπεύθυνος είναι ο πωλητής, αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε iStorm, καν'το και βλέπεις μετά απο 'κει και πέρα.

 

Πιθανόν να στο περάσουν, χωρίς να χρειαστεί να πας στον "τρομερό" και αγαπημένο όλων Γερμανό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#89   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2016 - 18:47

Παρόλο που για το 2ο χρόνο υπεύθυνος είναι ο πωλητής, αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε iStorm, καν'το και βλέπεις μετά απο 'κει και πέρα.
 
Πιθανόν να στο περάσουν, χωρίς να χρειαστεί να πας στον "τρομερό" και αγαπημένο όλων Γερμανό.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Όπως είπα βρήκα ευκαιρία κ πήγα το iPhone στο I storm στο golden hall. Το παρέδωσα την Τετάρτη 04-05-16 μαζί με το τιμολόγιο. Του περιέγραψα το πρόβλημα κ τελικά την Πέμπτη 12-05-16 με ενημέρωσαν οτι θα μου στείλω καινούργιο,μάλλον ανακατασκευασμένο,
Τέλος καλα ολα καλα

#90   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2016 - 23:41

Μια χαρά λοιπόν. Για ανακα/σμένο μίλάνε, σωστά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες