Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά laptop. Προτάσεις;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jazz

jazz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/01/2009 - 17:42

Καλησπερα και καλη χρονια καταρχας.sorry που γραφω σε forum του iphone αλλα μιας κ ειμαι μελος της κοινοτητας κ παρακολουθω θελω λιγο help με αγορα laptop αν ξερει κανεις.Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2:

link 1

link 2

Η τιμη δεν με ενδιαφερει και τοσο μιας κ θα το βαλω με δοσεις. Επιπλεον ενα φιλαρακι που ασχολειται με αυτα μου ειπε πως στα laptop παει: Sony-HP- και μετα ολα τα αλλα με τελευταια την acer.

thx εκ των προτερων.

Αααα το laptop το θελω κυριως για ταινιες-games κλπ κλπ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/01/2009 - 18:02

Sorry man, δεν είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσεις.

#3   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2009 - 20:31

Ο φίλος σου από οτι φαίνεται δεν ξέρει και τόσο καλά τα καθέκαστα... Η Sony είναι προσωπικά από την μεσαία κατηγορία...

Toshiba, HP είναι πολύ καλές μάρκες και επίσης η Acer τελευταία έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε ποιότητα κατασκευής.

Αν θέλεις κατά κύριο λόγο για παιχνίδια σου προτείνω έναν Acer που έχει την καλύτερη απόδοση προσφερόμενων περιφεριακών και τιμής.

#4   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2009 - 22:41

Αν θέλεις αποκλειστικά κάτι ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντέλα τότε να πας για τον sony αφού δεν σε νοιάζουν τα λεφτά. Προσωπικά όμως θεωρώ σπατάλη τεράστια να δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις laptop για παιχνίδια. Με τόσα κάνεις ένα desktop που πραγματικά φυσάει!!!

Μην ξεχνάς οτι οι επιδώσεις των laptop υστερούν από τα desktop ακόμη και αν έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά.

A, και μην το ξεχάσω. Όποιο και να πάρεις αν έχεις πάνω απο 3GB ram να τους πεις να σου βάλουν 64bitο λειτουργικό αλλιώς δεν θα σου βλέπει την μνήμη πάνω από τα 3GB

#5   tasos53

tasos53

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2009 - 09:14

Σωστος ο φιλος computeras και θα συμφωνησω μαζι του.
Πριν απο 3 μηνες αγορασα laptop οπου και εγω ηξερα για sony και hp αλλα εκανα μεγα λαθος.
Η κορυφη ειναι η toshiba με διαφορα μαλιστα.
Κατεληξα απο εκει που ηταν να αγορασω εναν με max 1000euro να παρω τον QOSMIO (ΚΟΣΜΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ) F50-10K

Ριξε μια ματια στο παρακατω βιντεακι (demo) ισως καταλαβεις περι τινος προκειται

http://www.youtube.com/watch?v=c0ijCv8_GHA

Tα χαρακτηρηστικα του αναλυτικα εδω:

link

Μονο αν θελεις μειονεκτημα η ελλειψη bluray που προσωπικα λογω κατοχης ps3 με αφηνει αδιαφορο.

*οπως θα δεις φοραει τον πανισχυρο Toshiba Quad Core HD Processor και το ps3 φοραει τον ιδιο "cell" αλλα οκταπυρηνο

#6   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 12:49

απο αποψη αξιοπιστιας 1α ερχονται της APPLE (εχω στην κατοχη μου το macbook pro απο αρχες του 2007) 2α ερχονται  τα dell 3a toshiba 4a sony 5a acer ......fujitsu!!!

εν ολιγοις τα money δεν ειναι προβλημα παρε ενα mac pro αν θες σταθερο και οχι τα laptop που υστερουν σε επιδοσεις που και windows εχεις πλεον αλλα και τα σπαει!!!!διαφωνει κανεις????

http://store.apple.c...pro?mco=MTE2NjQ

Αν ντε και καλα 9ες λαπτοπ υπαρχει η οθονη λαπτοπ

http://store.apple.c...FH?mco=NzMyNjM1

αλλα αν ντε και καλα λαπτοπ  το

http://store.apple.c...?mco=MzA3MTE3NA

ελπιζω να μην διαφωνει κανενας !!! εγω με το macbook pro ειμαι 100% ικανοποιημενος κατι που δεν μου το εδινε ουτε ο desctop!!!!

#7   anastako

anastako

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2009 - 11:11

Πάρε mac :)

αν θες games  πάρε το PRO και βάλε windows για τα games (όσα δεν υπάρχουν σε mac os x)

απλά ειναι άλλη φάση




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες