Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5s θεμα με Wifi extender


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   marnick13

marnick13

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/04/2016 - 15:43

Ειναι με την εκδοση 9.3.1 και ενω συνδεεται για μερικα δευτερολεπτα και εχει ιντερνετ κανονικα μετα αποσυνδεεται.Ανοιγοκλεινοντας στο wifi απλα ξανακανει το ιδιο.1 στις 15 που θα το κανω θα μεινει συνδεμενο για αρκετη ωρα μεχρι να βγω απο το range και μετα παλι δεν ξανασυνδεεται.Στο κανονικο ρουτερ μπαινει κανονικα και δεν εχω θεμα με κανενα αλλο router απλα με το συγκεκριμενο wifi extender.Επισης ολες οι αλλες μου συσκευες (μη Apple) δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα.

Καποια προταση;Ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/04/2016 - 15:47

Τσεκαρε τις ρυθμισεις του repeater σου, αν απο το μαμα router δουλευεις κανονικα με το τηλεφωνο, καπου στο repeater κολλαει το θεμα.

#3   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/04/2016 - 19:42

Κάτι παρόμοιο ... Έχω το wifi booster αξίζει να αγοράσω το better wifi ? η κάνει το ίδιο ? iPhone 4 7.1.2

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#4   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/04/2016 - 19:53

Ο router και το iPhone είναι σε διαφορετικούς χώρους ;.


vires acquirit eundo


#5   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2016 - 21:57

Ειναι με την εκδοση 9.3.1 και ενω συνδεεται για μερικα δευτερολεπτα και εχει ιντερνετ κανονικα μετα αποσυνδεεται.Ανοιγοκλεινοντας στο wifi απλα ξανακανει το ιδιο.1 στις 15 που θα το κανω θα μεινει συνδεμενο για αρκετη ωρα μεχρι να βγω απο το range και μετα παλι δεν ξανασυνδεεται.Στο κανονικο ρουτερ μπαινει κανονικα και δεν εχω θεμα με κανενα αλλο router απλα με το συγκεκριμενο wifi extender.Επισης ολες οι αλλες μου συσκευες (μη Apple) δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα.
Καποια προταση;Ευχαριστω.


Αυτό προκαλείται από τους γνωστούς περιορισμούς του bonjour

https://developer.ap...cles/about.html

(Παράγραφος: Addressing, Note #2)

Κάτι παρόμοιο ... Έχω το wifi booster αξίζει να αγοράσω το better wifi ? η κάνει το ίδιο ? iPhone 4 7.1.2


Όσο αφορά την άρση του περιορισμού της σύνδεσης σε δίκτυα με χαμηλό σήμα (Signal level limit removing), κάνουν ακριβώς το ίδιο.
Big things have small beginnings

#6   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/05/2016 - 09:38

Αυτό προκαλείται από τους γνωστούς περιορισμούς του bonjour

https://developer.ap...cles/about.html

(Παράγραφος: Addressing, Note #2)


Όσο αφορά την άρση του περιορισμού της σύνδεσης σε δίκτυα με χαμηλό σήμα (Signal level limit removing), κάνουν ακριβώς το ίδιο.

thnx :) αυτό με καίει βασικά ... τώρα να έχουν και άλλα τσιτσιμπλίκια :P π λέει και ένας φίλος klain main ....

Χριστός Ανέστη σε όλους


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες