Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το 3g


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GiannisV

GiannisV

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2016 - 17:32

Καλησπέρα, πριν περίπου 1 μήνα αγόρασα ενα iphone 5s και μέχρι χθες όλα δούλευαν μια χαρά. Το πρωί χρησιμοποίησα το 3g χωρίς κάποιο πρόβλημα, μετά από μερικές ώρες όμως όταν προσπάθησα να το ξανα μπω στο internet δεν τα κατάφερα. Αφου άνοιξα τα δεδομένα δεν εμφανίστηκε το 3g στην αριστερή γωνία ως συνήθως αλλά ούτε το Ε που εμφανίζεται αν δεν υπάρχει καλή κάλυψη.

Δοκίμασα όλες τις προτεινόμενες λύσεις που βρήκα με μια πρόχειρη έρευνα (restart mobile, restart network settings, APN, on-off airplane mode,) αλλά καμια δεν είχε αποτέλεσμα.

Αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι ότι από την τελευταία χρήση (το πρωί του σαββάτου) μέχρι το μεσημέρι δεν έγινε κάτι στη συσκευή (ούτε αλλαγή ρυθμίσεων, ούτε κάποια αναβάθμιση ή κάποιο download, ούτε κάποιο χτύπημα/πεσιμο).

Έχετε μήπως κάποια ιδεά για το ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/05/2016 - 19:07

Το ενδεχομενο απλα να μην εχει καλυψη εκει που εισαι δε παιζει; Γιατι λογικα αν ειχε καλο σημα θα επρεπε να πιανει και 4g

#3   GiannisV

GiannisV

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2016 - 19:32

Δεν το έχω σε 4g γιατί από ότι ξέρω αν δεν υπάρχει καλό σήμα (και στην Ελλάδα δεν υπάρχει) τότε υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, sorry αν λέω βλακεία απλά έτσι διάβασα. Επίσης δεν το δοκίμασα μόνο σε ένα μέρος αλλά σε αρκετά (και δεν μιλάω για μέρη του σπιτιού μου). Το θέμα είναι ότι αν δεν είχε κάλυψη όπως είπες θα εμφάνιζε την ένδειξη Ε, τώρα δεν εμφανίζει τίποτα σαν να μην γίνεται η ενεργοποίηση από το menu.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες