Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5s Αξίζει εν έτη 2016?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2016 - 19:23

Καλησπέρα στο φόρουμ.Πούλησα πρόσφατα τη συσκευή μου( ένα LG G3) και θέλω να αγοράσω πάλι iPhone μιας και το πείραμα που έκανα με το Android δεν μου βγήκε σε καλό.Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν αξίζει να προχωρήσω σε αγορά του iPhone 5s μιας και είναι ήδη 2+ ετών συσκευή και αν ''τρέχει'' καλά με την τελευταία έκδοση του iOS.Η τιμή της έκδοσης με τα 32GB στο Skroutz είναι στα 360 ευρώ περίπου.Κάθε γνώμη είναι καλοδεχούμενη.Ευχαριστώ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/05/2016 - 19:41

Καταρχάς το budget σου ειναι στα 360€;;;επισης καλυπτεσαι μονο με 32gb και πάνω ;;;
Η γνώμη η δίκη μου ειναι οτι αφου η Apple λανσάρισε το iPhone se πριν 1,5 μήνα με χαρακτηριστικά επεξεργαστή που δεν έχουν τεράστιες διάφορες απο το 5s τοτε ναι καλυπτεσαι..Αν μου έλεγες ειμαι μεταξύ 5s και se θα σου έλεγα 5s με κλειστά μάτια..
Ελπίζω να βοήθησα


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#3   Dynamics

Dynamics

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/05/2016 - 19:43

φιλε μου 5ς θα παρεις οχι 4αρι....Μια χαρα τρεχει χωρις κανενα προβλημα!



#4   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2016 - 19:46

Καταρχάς το budget σου ειναι στα 360€;;;επισης καλυπτεσαι μονο με 32gb και πάνω ;;;
Η γνώμη η δίκη μου ειναι οτι αφου η Apple λανσάρισε το iPhone se πριν 1,5 μήνα με χαρακτηριστικά επεξεργαστή που δεν έχουν τεράστιες διάφορες απο το 5s τοτε ναι καλυπτεσαι..Αν μου έλεγες ειμαι μεταξύ 5s και se θα σου έλεγα 5s με κλειστά μάτια..
Ελπίζω να βοήθησα


You'll Never Walk Alone **JFT96**

Το budget μου είναι maximum τα 360 διότι αυτή την εποχή δεν μου περισσεύουν για την αγορά του 6s plus που αρχικά ήθελα και επιπλέον τα Χριστούγεννα θα βγει η επιδότησή μου από την εταιρία κινητής που είμαι,οπότε θα πάρω τη συσκευή που θέλω τότε.Ουσιαστικά θέλω το 5s για 6-7 μήνες καθώς μετά θα το αντικαταστήσω.



#5   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2016 - 19:48

Αφού θα αλλάξεις μετα πάρε 16αρι να σου μείνουν κιόλας


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2016 - 20:14

Εγώ θα έκανα υπομονή για το iphone 7. Αφού έχεις κάποια στην άκρη μην βιαστείς. Στο λεει ένας που βιάστηκε από το να περιμένει 2 μήνες και να πάρει το 6s.



#7   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2016 - 20:35

Το 5s για 6-7 μήνες και παραπάνω βέβαια θα ειναι μια χαρά. Αν είσαι τυχερός και το πετύχεις με iOS 8.x.x μιας και θα το αγοράσεις απο σκρουτζομάγαζο τότε θα ειναι ακόμη καλύτερα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk .

#8   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 04/05/2016 - 22:19

Το πηρα εγω το 5s στα 32 giga πριν μια βδομμαδα ειχα iphone 5 και μπορω να πω παει μια χαρα μην κολας μπορεις να το παρεις!!!απλα εγω προτειμησα 32 giga απο τα16 του iphone se και 70€ παραπανο!!!365 € το 32 giga το 5s

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 04/05/2016 - 22:20

Rafael Nadal

#9   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 04/05/2016 - 22:29

Αφού θα το αλλάξεις σύντομα πάρε το 5s σε κάθε άλλη περίπτωση προτίμησε να δώσεις κάτι παραπάνω για το se. Οι διαφορές τους είναι μεγάλες ειδικά στο θέμα κάμερας και επεξεργαστή. Επίσης σκέψου ότι το se θα έχει μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία και θα δώσεις λιγότερα για το 7.



#10   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 04/05/2016 - 22:35

Αφού θα το αλλάξεις σύντομα πάρε το 5s σε κάθε άλλη περίπτωση προτίμησε να δώσεις κάτι παραπάνω για το se. Οι διαφορές τους είναι μεγάλες ειδικά στο θέμα κάμερας και επεξεργαστή. Επίσης σκέψου ότι το se θα έχει μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία και θα δώσεις λιγότερα για το 7.

cyclops κι εγω τα χασκεφτει ολα αυτα αλλα ειμαι της γνωμης χιλιες φορες ενα πρωτοκλασατο κινητο για την εποχη του και 32 giga παρα μια δευτερη λυση οπως ειναι αυτη την στιγμη το se και 16 giga!!!τωρα iphone 6s η 6s plus ειναι τα top το se αποψη μου ειναι οτι ηταν το 5c
Rafael Nadal

#11   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2016 - 23:04

Αφού θα το αλλάξεις σύντομα πάρε το 5s σε κάθε άλλη περίπτωση προτίμησε να δώσεις κάτι παραπάνω για το se. Οι διαφορές τους είναι μεγάλες ειδικά στο θέμα κάμερας και επεξεργαστή. Επίσης σκέψου ότι το se θα έχει μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία και θα δώσεις λιγότερα για το 7.

Το σκεπτικό μου είναι να το κρατήσω μέχρι τα Χριστούγεννα που θα βγει η επιδότησή μου για να πάρω το 6s Plus διότι τώρα δεν βγαίνω οικονομικά για να το πάρω.Επίσης με βολεύει η μεγάλη οθόνη του Plus λόγο της δουλειάς μου γιαυτό και δεν με ενδιαφέρει να δώσω παραπάνω χρήματα για το SE.Μπορεί να έχει τα χαρακτηριστικά του 6s αλλά δεν με βολεύει η μικρή του οθόνη και εκτός αυτού όπως και να το κάνουμε είναι ένα ενισχυμένο 5s.


Τελευταία επεξεργασία από: ChefAlexander, 04/05/2016 - 23:06


#12   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/05/2016 - 23:11

Αξιοπρεπέστατο! Μακράν, για εμένα, το καλύτερο iPhone!

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#13   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 04/05/2016 - 23:12

cyclops κι εγω τα χασκεφτει ολα αυτα αλλα ειμαι της γνωμης χιλιες φορες ενα πρωτοκλασατο κινητο για την εποχη του και 32 giga παρα μια δευτερη λυση οπως ειναι αυτη την στιγμη το se και 16 giga!!!τωρα iphone 6s η 6s plus ειναι τα top το se αποψη μου ειναι οτι ηταν το 5c

Όχι διαφωνώ, μη συγκρίνεις το se με το 5c. Η Apple έμαθε από τα λάθη της και ευτυχώς δε μας παρουσίασε ένα καινούριο 6c αλλά αντίθετα ένα 6s με μικρότερη οθόνη για αυτούς που θέλουν ένα μικρό, βολικό κινητό. Το ότι έχει το ίδιο σασί με το 5s δεν το καθιστά δευτεροκλασάτο κατα τη γνώμη μου απλά τη συνέχιση μιας επιτυχημένης συνταγής (σκέψου το σαν τα φαγητα, μας αρέσει θα δοκιμάζουμε καινούριες γεύσεις αλλά πάντα θα λέμε σαν το παστίτσιο της μαμάς δεν είναι!)

Επίσης το θέμα μνήμης είναι καθαρά προσωπικό για τον καθένα. Τι να τα κάνω τα 32 gb αν το κινητό σέρνεται (υπερβολή το "σέρνεται" αλλά θέλω να σου πω...)στην επόμενη αναβάθμιση ενώ με το se έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για τουλάχιστον 2 χρόνια!



#14   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 04/05/2016 - 23:17

Όχι διαφωνώ, μη συγκρίνεις το se με το 5c. Η Apple έμαθε από τα λάθη της και ευτυχώς δε μας παρουσίασε ένα καινούριο 6c αλλά αντίθετα ένα 6s με μικρότερη οθόνη για αυτούς που θέλουν ένα μικρό, βολικό κινητό. Το ότι έχει το ίδιο σασί με το 5s δεν το καθιστά δευτεροκλασάτο κατα τη γνώμη μου απλά τη συνέχιση μιας επιτυχημένης συνταγής (σκέψου το σαν τα φαγητα, μας αρέσει θα δοκιμάζουμε καινούριες γεύσεις αλλά πάντα θα λέμε σαν το παστίτσιο της μαμάς δεν είναι!)
Επίσης το θέμα μνήμης είναι καθαρά προσωπικό για τον καθένα. Τι να τα κάνω τα 32 gb αν το κινητό σέρνεται (υπερβολή το "σέρνεται" αλλά θέλω να σου πω...)στην επόμενη αναβάθμιση ενώ με το se έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για τουλάχιστον 2 χρόνια!

μαζι σου φιλε μου ο χρονος κι η πωλησεις του se θα δειξουν!!!ειμαι φαν τον 4inches τηλεφωνου ευχομαι κι αυτο το τηλ να παει καλα για να συνεχισει η apple να βγαζει 4inches τηλεφωνα απλα τα top ειναι το 6s και 6s plus κι αν ηθελε η apple θα μπορουσε να βαλει και 2 γενιας touch id-3d touch κτλ κτλ για να το αφηνει πισω καποιο λογω θα εχει
Rafael Nadal

#15   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 04/05/2016 - 23:31

.....αν ηθελε η apple θα μπορουσε να βαλει και 2 γενιας touch id-3d touch κτλ κτλ για να το αφηνει πισω καποιο λογω θα εχει

για τον ίδιο λόγο που δεν έβαλε ois στο 6s. Πάντα θα δίνει το κάτι παραπάνω στα ακριβότερα μοντέλα για να σε κάνει να τα σκάσεις. Τι σου είναι όμως το marketing..! :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες